Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Jeśli ktoś chciałby porozmawiać z psychologiem...
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 03 Lut, 2016   Re: Psycholog

Tech napisa/a:
Jeśli jest się chorym wiadomo że psychika i samopoczucie człowieka nie jest najlepsze. Ale nie powinno się obawiać czy w takich przypadkach odwiedzić psychologa. Psycholog to specjalista do takich spraw. Wsparcie ze strony rodziny i bliskiego środowiska niestety nie wystarcza.


moim zdaniem psycholog jest jak trener, może wskazać drogę, sposób, ale nie odwali za Ciebie treningu.

natomiast ludzie, którzy idą do psychologa wierząc że ten rozwiąże ich wszelkie problemy, bywają najbardziej zawiedzeni.

życie to sztuka podejmowania decyzji, ale są tacy, którzy wolą aby te decyzje podejmował za nich ktoś inny, by w razie niepowodzenia mieć winnego.

psycholog nie powie Ci: zrób tak czy tak, ale: podejmij decyzję.
a dorosły człowiek wie to bez psychologa.
 
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sro 03 Lut, 2016   

Cyryl napisa/a:
dorosły człowiek wie to bez psychologa
Nie zgadzam się. Po prostu nie spotkałeś się z osobą, która ma jakieś problemy ze sobą.
To może coś ma z dorosłością, czyli "twardym charakterem", ale to są poważne sprawy.

Nie można powiedzieć: "weź się w garść", bo to są puste słowa dla takiej osoby. Potrzebna jest terapia, a czasem leki, bo osobom żyjącym w stresie zmienia się gospodarka chemiczna w organizmie i to powoduje zmianę zachowania.

To wygląda bardzo prosto, ale czasem jest bardzo skomplikowane.
Cyryl napisa/a:
natomiast ludzie, którzy idą do psychologa wierząc że ten rozwiąże ich wszelkie problemy, bywają najbardziej zawiedzeni.

Ludzie nie idą do psychologa, tylko są wysyłani przez innych, bo sami nie widzą problemów. Życie im się rozpada, ale to nie ma dla nich znaczenia.
_________________
Beata8
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 05 Lut, 2016   

dorotabeata napisa/a:
...Ludzie nie idą do psychologa, tylko są wysyłani przez innych, bo sami nie widzą problemów. Życie im się rozpada, ale to nie ma dla nich znaczenia.


to chyba mocna nadinterpretacja, z tego co piszesz wynika, że pacjentów do psychologa przywozi się w kaftanach bezpieczeństwa wbrew ich woli.

może wypowie się nasza koleżanka fachowiec w tej dziedzinie: ilu pacjentów przyszło z własnej woli, ilu potrzebowało rzeczywistej pomocy chcąc pracować nad sobą, a ilu po to aby swoimi problemami obarczyć inną osobę.
 
 
     
Dobra_Wrozka 
Karolina Knec
Bioderkus!!!



Status: Psycholog
Doczya: 30 Mar 2010
Posty: 168
Skd: Hamburg-Szczecin
Wysany: Pon 08 Lut, 2016   

Jak widze tez tu po wypowiedziach, kazdy ma inna wizje psychologa i inne oczekiwania. Najwazniejsze, ze osoby coraz czesciej przychodza.
Pierwszy krok zawsze warto zrobic.
_________________
Dobra_Wrozka
 
     
WiolkaKlaman 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Doczya: 19 Lut 2016
Posty: 3
Skd: Kraków
Wysany: Pi 04 Mar, 2016   

Ja nie uważam żeby pójście do psychologa było równoznaczne z problemami z głową. Sama nie radziłam sobie, moja rodzina też już nie wiedziała jak mi pomóc więc pójścia do psychologa na serio wyciągnęło mnie z głębokiego poczucia bezwartościowości. Nie wyobrażam sobie co działoby się wtedy, gdybym nie znalazła dobrego psychologa. Nie wstydzę się tego, moze na początku miałam jakieś obawy- ooo co ludzie powiedzą itp. Teraz mam to gdzieś, niech mówią co chcą, ja dzięki temu z powrotem jestem uśmiechniętą i zadowolona z życia osobą :)
Ostatnio zmieniony przez kinga Pi 04 Mar, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.