Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Czw 02 Maj, 2013
Konflikt udowo-panewkowy FAI CAM
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 16 Mar, 2016   

black.niagara, wiem że kolana w Żorach operują rewelacyjnie. Mój znajomy miał operowane (artroskopia) jedno kolano w Gliwicach a drugie kolano w Żorach. Różnica nieziemska. Wizualnie kolano operowane w Żorach rewelacja jak również funkcjonowanie stawu o wiele lepsze.

Co do bioder to
"Jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać"
Wizyty drogie, operacja droga + koszta dodatkowe które mogą się wydarzyć (dodatkowa doba, zastrzyk itp), a protezy mają owszem dobre ale są szpitale na kontraktach które pracują na lepszych lub co najmniej bardzo porównywalnych i są w ramach Twojego ubezpieczenia. Szpitale typu Urazówka w Piekarach ma bardzo szeroki wachlarz protez. W razie jakiś problemów nie muszą improwizować tak jak to zrobił dr Kokoszka w prywatnej klinice w Brzegu Dolnym naszej forumowiczce Duśce. W efekcie miała wstawioną panewkę nie na swoim miejscu. Podejrzewam że dr zamówił protezę, a po otwarciu biodra proteza okazała się zbyt duża. A że nie miał nic innego na miejscu to wstawił jak wstawił.
Jeżeli już bym miała wybrać prywatnie, to raczej wybrałabym inny szpital np CMC w Warszawie lub Szpital św. Rafała w Krakowie. To moje prywatne zdanie.
 
     
galdas1 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczy: 01 Cze 2011
Posty: 18
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 29 Mar, 2016   

Witam. Coś w temacie. http://www.thefaifix.com/. wygląda na chwycik marketingow jednak cos w tym jest. Opisze troszkę moje problemy może komuś pomoże. Ja mam podobne obserwacje, w sensie mam najprawdopodobniej FAI w prawym biodrze. Najprawdopodobniej bo na RTG na zdjęciach jeżeli chodzi o zminy w stawach to ich brak natomiast widać małe narośla przy głowie kości udowej jednak przy oby biodrach. Lewe nie boli (a tu nawet narośl większa), prawe natomiast ostatnio dość mocno boli i piecze w pachwinie, głownie przy rotacji wewnętrznej i przyciąganiu do klatki piersiowej. Tak się składa, że 5 lat temu miałem wykonane RTG miednicy i stawów biodrowych i w porównaniu z tym sprzed 2 tygodni wdł ortopedy nic się nie zmieniło. 5 lat temu miałem 2x arto kolana prawego (palstyka mozaikowa) - rezonans po , usg, badanie manualne (rezonans konsultowany z lekarzami niemieckimi podobno bardzo dobrzy radiolodzy - ortopedi - całkowite wyleczenie martwicy chrzęstno kostej lakaotki chrząstka ok.) Jednak 5 lat temu po 1 artroskopi trafiłem na doktora pajaca, który powiedział mi, że jestem umięśniony więc rehabilitacja nie będzie potrzebna. Heh, w konsekwencji po 6 tyg o kulach noga chuda jak patyk lekarz każe odstawiać kule a ja wyglądam jak jednonogi a kolano boli. W sumie od tamtej pory zaczela sie jazda. Drugie arto, koano doprowadzone do porządku noga umieśniona, jednak uczucie w miednicy i bidrach dziwne (napięcia itp). Teraz ciągle wydaje mi się, jestem krzywy ( moge obrócić się w jedn stronę łatwiej niż w druga) boli mnie często w obrebie miednicy. Piszę o tym, gdyż właśnie zacząłem rehabilitacje, 1 zabieg to prace manualne w obrebie miednicy, jej wiazadeł, troszke biodro. Po pierwszej wizycie czułem się inaczej jakby "prościej" poprawił się zakres rotacji i przyciagania do klatki nogi bez bólu. Jednak dałem ciał bo tak się podjarałem, że zacząłem robić przysiady. Na drugi dzień pojawiło się uczucie pieczenia w pachwinie i czasen ostry ból. Lekarz mówi, że najpierw reha a jak za 3 miesiące nie będzie poprawy to będziemy myśłeć. Piszę tak bo wyadaje mi się , że jednak coś jest w przypaku FAI odnośnie problemów funkcjonalnych. Może Fizkom zrobi nam taki przewodnik :-P
 
     
galdas1 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczy: 01 Cze 2011
Posty: 18
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 30 Mar, 2016   

Witam. Widzę, że poprzedni post napisałem troszkę haotycznie. :-) Mam jednak pytanie. Czy ktoś z obecnych posiadających potwierdzone FAI miał do czynienia z fizjoterapeutą, który pomógł mu wyeliminować tę przypadłość ? Przeczytałem cały wątek i ciągle widzę posty, że trzeba się przyjrzeć całościowej postawie itp itd. Tak tylko mnie zastanawia czy komuś udało się wyjść z tej przypadłości za pomocą cwiczeń, terapi manualnej itp itd, bo wiadome jest co myślą lekarze. Mój jednak póki co kazał się rehabilitować tylko nie wiem czy miał na myśli, zmniejszenie bólu, dolegliwości itp czy może wyleczenie przypadku.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 01 Kwi, 2016   

Nie wszyscy czytajacy pisza na forum.Nie wszyscy ktorym pomogla terapia w ogole korzystaja z forum.Osobiscie wiem o kilku znajomych przypadkach w ktorych terapia odsunela widmo operacji-nie byla poterzebna.Wiele tu zalezy od szerokich umiejetnosci terapeuty i rownie wiele od zaangazowania w terapie pacjenta.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
bioderko 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 19 Lip 2013
Posty: 31
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 23 Kwi, 2016   

galdas1 napisa/a:
Witam. Widzę, że poprzedni post napisałem troszkę haotycznie. :-) Mam jednak pytanie. Czy ktoś z obecnych posiadających potwierdzone FAI miał do czynienia z fizjoterapeutą, który pomógł mu wyeliminować tę przypadłość ? Przeczytałem cały wątek i ciągle widzę posty, że trzeba się przyjrzeć całościowej postawie itp itd. Tak tylko mnie zastanawia czy komuś udało się wyjść z tej przypadłości za pomocą cwiczeń, terapi manualnej itp itd, bo wiadome jest co myślą lekarze. Mój jednak póki co kazał się rehabilitować tylko nie wiem czy miał na myśli, zmniejszenie bólu, dolegliwości itp czy może wyleczenie przypadku.


Otóż to, przyłączam się do prośby i chciałbym uzyskać odpowiedź na to pytanie.
:roll:
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 24 Kwi, 2016   

galdas1, wiem z opowiadań fizjoterapeutki Wendy że fizjoterapia pomogła na tyle że nie była potrzebna operacja.

Przysiady to bardzo głupi pomysł. Generalnie w przypadku bioderkowiczów zrobienie idealnego przysiadu graniczy z cudem. Ojciec zaproponował mi kiedyś przysiady odpowiedziałam mu że raczej więcej szkody tym wyrządzę sobie. Argumentami przekonałam wszechwiedzącego człowieka :wink:

galdas1 napisa/a:
Może Fizkom zrobi nam taki przewodnik
Fizkom na pewno nie zrobi przewodnika i żaden szanujący się fizjoterapeuta również. Pamiętaj każdy przypadek jest inny.
 
     
galdas1 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczy: 01 Cze 2011
Posty: 18
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 25 Kwi, 2016   

Wiem wiem, każdy przypadek jest inny. :-) , a szkoda hehe

Ehhhhs człowiek dopiero teraz uświadamia sobie, że problem jest gdzieś tam już od dłuższego czasu a przysiady to jeszcze nie byłem świadomy co jest do końca grane. Myśle, że problem jest ze mną dłuższy czas, jednak od czasu artroskopii kolana nie uprawiam ostro sportu. Ja już po kolanie 5 lat temu miałem problemy z jego rehabilitacją, jeżdzenie na rowerku itp powodowały u mnie dziwne objawy w obrębie miedicy. Wtedy zrobiłem zdjęcie miednicy i bioder a lekarz stwierdził, że nic tam nie ma a te objawy spowodowane zanikiem mięśni itp w sensie że to wszystko przez traume w kolanku i trzeba doprowadzić to do porządku. Przez te 5 lat moja aktywność fizuczna to byo głoównie pływanie i dalsze spacery. Oczywiście chodziłem do różnych terapetów bo popalać mi dawał odcinek lędźwiowy (rezonans między czasie i nic tam nie ma). Teraz gdy już pojawił się ból w prawej pachwinie i czasami w pośladku po konsultacjach i badaniach manualnych i zdjęciach RTG lekarze stwierdzają FAI. Pokazałęm im zdjęcia z przed 5 lat i te obecne i podobno niczym się nie różnią czyli bez jakiś progresji. A to, że pojawił się ból w pachwinie to raczej wina moich ćwiczęń jakiś czas temu. Próba rozciagania i pilates i cwiczenia z przyciąganiem kolan do klatki piersiowej (kurcze tylko skąd człowiek może wiedzieć, że nie może :-) ) Teraz już wiem co mogę co nie. Wiem jednak, że ograniczenie ruchów w biodrze prawym choć bez bólu mam już na długo przed problemami z kolanem. Jak teraz człowiek analizuje różne sytuacje z przed lat to dopiero sobie to uświadamia. Myślę,że własnie od ograniczeniach w bioderku dostało kolano.

No nic mam zamiar teraz wrócić do pływania (jakieś 2 lata temu robiłem około 120 basenów w godzinkę :-) , żeby wzmocnić troszkę wszystkie mięśnie w obrębie miednicy i nóg bo czuję, że są słabe. Tylko ta prawa noga w pachwinie jest tak mocno spięta, że ciężko też poprawnie wykonywać ruchy. Jednak po czuję się całkiem dobrze.

Więc walczymy dalej. :-) Pzdr
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Wto 26 Kwi, 2016   

Właściwie wszystko co powinniście wiedzieć poszukując dróg rozwiązań problemu FAI CAM zostało już napisane przez Fizkoma. Zbiorę je jednak w jedną całość i dodam kilka rzeczy od siebie. Będzie to przewodnik dla Was - pacjentów borykających się z tym problemem.
 
Wskazówki:

1. Nie opierać się tylko na diagnozie lekarskiej. Rozszerzyć badanie o diagnozę fizjoterapeutyczną bo opiera się ona na badaniu funkcjonalnym, którego lekarz z racji swojego zawodu nie wykona. Jak najbardziej zasadne byłoby również uwzględnienie opinii osteopaty.
 
2. Badanie fizjoterapeuty i / lub osteopaty powinno uwzględniać całe ciało pacjenta i nie ograniczać się do jednego, bolącego stawu. Inne podejście najczęściej prowadzi do mylnych wniosków, błędnej diagnozy i złego planu leczenia.
 
3. Plan ćwiczeń powinien być oparty o spojrzenie fizjoterapeuty i osteopaty oraz ortopedy ale z mojego doświadczenia odradzam rozpoczynanie leczenia od operacji – należy traktować tę ostatnią możliwość jako ostateczność.
 
4.Celem terapii powinno być odtworzenie prawidłowej funkcji chodu i prawidłowych wzorców we wszelkich czynnościach dnia codziennego. Wymaga to dokonania pomiarów wzajemnego położenia względem siebie i w przestrzeni poszczególnych kostnych punktów odniesienia, oceny dynamicznej oraz analizy, wykrycia i eliminacji kompensacji we wzorcach ruchowych.

5. Terapia powinna opierać się o techniki rehabilitacji funkcjonalnej, techniki powięziowe a często również techniki trzewne (osteopata). Nie można również zapominać o odtworzeniu wzorca oddechowego jako regulatora ciśnień w jamach ciała. Poprawny wzorzec oddechowy jest wiodącym czynnikiem przy odtwarzaniu prawidłowej postawy ciała i jego zachowania podczas ruchu.
 
6. Terapia powinna uwzględniać również wzajemne położenie względem siebie miednicy, kl. piersiowej i głowy oraz sposób poruszania się w czynnościach dnia codziennego i podczas chodu.
 
7.Odradzam stosowania ćwiczeń z internetu/ z kartki/ i od lekarza ortopedy - to nie jest specjalista od terapii funkcjonalnej!

8.Skuteczność w osiąganiu założonego celu jest zależna od nastawienia oraz konsekwentnego i metodycznego zaangażowania samego pacjenta na poszczególnych etapach terapii. Przekonanie o konieczności zmian oraz podjęcie ukierunkowanych i konstruktywnych działań jest punktem wyjścia w poszukiwaniu zdrowia.
 
 
 
 
 
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Tomek80 
Mikrus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 44
Doczy: 05 Lut 2016
Posty: 19
Skd: okolice Tarnowa
Wysany: Sro 27 Kwi, 2016   

Danielos,odradzasz rozpoczynanie leczenia konfliktu od operacji?Masz też tutaj na myśli artroskopowe usunięcie konfliktu?Mam zdiagnozowany konflikt udowo-panewkowy CAM w prawym biodrze.Ten konflikt mam od dawna już ale nie odczuwam jak do tej pory żadnych dolegliwości bólowych,ograniczoną ruchomość trochę,ale i tak zadawalającą w pełni.Zagłebiłem się trochę w temat artroskopi biodra,ze może to by było jakieś wyjście,opóźnienie powstawania większych zmian zwyrodnieniowych które już są niestety w tym biodrze ale skoro nie boli póki co...?Czasem artroskopia niewiele pomoże a może nawet zaszkodzić.Pierwsze zdjęcie stawów biodrowych zrobiłem 12 lat temu kiedy zaczęły się problemy z lewym biodrem,już zoperowanym i już wtedy ten konflikt był widoczny na zdjęciu a mógł być wiele lat wcześniej i jak do tej pory cisza.Gdyby uszkadzał obrąbek to chyba bym coś czuł,jakiś ból.W ogóle ja się dowiedziałem że mam konflikt jak zapisywałem się w Piekarach na operację lewego biodra,wpisano mi w kartotekę też konflikt w biodrze prawym.Nigdy wcześniej,przez wcześniejsze lata żaden lekarz oglądający zdjęcie nie powiedział że mam konflikt udowo panewkowy w biodrze prawym a oglądało zdjęcie wielu ortopedów.Może dlatego że nie pytałem,skupiałem uwagę tylko na biodrze lewym i w sprawie biodra lewego tylko chodziłem po lekarzach.
Więc skoro nie boli do chyba trzeba dać sobie spokój z jakąkolwiek ingerencją w staw biodrowy???Nie zapisywać się w kolejkę,nie konsultować itd???
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 28 Kwi, 2016   

Tomek- przeczytaj kilkakrotnie uwaznie post Danielosa i zastanow sie nad trescia-odpowiedzi juz zostaly napisane.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Bella 
Bella
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczya: 04 Maj 2016
Posty: 1
Skd: Skierniewice
Wysany: Sro 04 Maj, 2016   

elo biodrowcy!
jestem nowa na forum, dostałam skierowanie na artroskopie biodra i potrzebuję waszej pomocy w celu ustalenia gdzie mogę taką operację wykonać. byłam u na prywatnej wizycie u lek. łukasza luboińskiego w warszawie. podał mi trzy warianty.
1. żyć z bólem - super :(
2. w szpitalu mswia w warszawie operacja w ciągu trzech lat za free - ale jak sam lekarz stwierdził, za trzy lata bede miała już endoproteze - boska wizja
3. w ciągu tygodnia zabieg i koszt 10000 zł - zaczynam zbierać kasę do świnki..
Kto jeszcze w Polsce wykonuje takie operacje? gdzie znajdę szpital, do którego może poczekam rok a nie trzy lata.....
będę wdzięczna za info, badź o link do strony na forum, bo tylu wątków nie jestem w stanie przeczytać.
czekam z niecierpliwością :D
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 04 Maj, 2016   

Bella, ewidentnie chcą Cię przekonać na operację z własnej kieszeni.
Nie daj się. Poszukaj innej placówki. Namiary są w innym dziale.
Jeżeli za 3 lata masz wg nich mieć endo, to...
A c o z kolejką na endo?
Co z rehabilitacją?
Powinni zaproponować placówkę z krótszym terminem a nie prywatną operację.
Szukaj innego lekarza/placówki, a skup się w międzyczasie na rehabilitacji.
 
     
Icek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 39
Doczy: 17 Lut 2016
Posty: 113
Skd: Boguszow
Wysany: Czw 05 Maj, 2016   

Bella nie wiem co Ci dolega ale próbuj dostać sie do Dr Płończaka przyjmuje w Warszawie a artroskopie robi w Siedlcach ☺
 
     
StalFans 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 30
Doczy: 20 Cze 2015
Posty: 51
Skd: Rzeszów
Wysany: Sob 07 Maj, 2016   

Płończakwe wtorki w Siedlcach tez przyjmuje. Ja ide na ponowną artroskopie.
 
     
Bella 
Bella
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczya: 04 Maj 2016
Posty: 1
Skd: Skierniewice
Wysany: Nie 15 Maj, 2016   

elo Biodrowcy!
Dzięki wielkie za namiary, dopiero odczytałam od Was posty, myślałam, że tu "martwo" na forum ;)
niestety mój rehabilitant powiedział, że już mi nie pomoże, że za dużo na "kości materiału" i tylko spiłowanie tegoż uśmierzy ból i pełną ruchomość mojego biodra. W dodatku jeszcze jakieś "pagórki" mam na tej główce....ech....
jutro działam z Siedlcami!
wielkie dzięki :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.