Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Czw 02 Maj, 2013
Konflikt udowo-panewkowy FAI CAM
Przemek10 
Przemek
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 04 Mar 2012
Posty: 8
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 04 Mar, 2012   

Cześć Violet,

Chyba mam podobny problem. U mnie na razie stwierdzono uszkodzenie przednio-górnego obrąbka panewki. Lekarz mówi, że to nie bierze się raczej znikąd i podejrzewa ten konflikt, który stopniowo naruszał obrąbek.

Czy u Ciebie też wystepuje uszkodzenie obrąbka ? Chcą Ci robić artroskopie naprawczą obrąbka z modelowaniem (spiłowaniem) kości aby usunąć konflikt ?

Masz jakieś typy na dobrych lekarzy wykonujacych artroskopie w Polsce ?

Uff... Sorry za tyle pytań.

Pozdrawiam,
Przemek

Edit godz.17:24


Cześć MarcinJ,

Jak się czujesz (a właściwie Twoje biodro) te pół roku po operacji artroskopii?

Ile czasu miałes rehabilitacje ?

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Przemek10
Ostatnio zmieniony przez aga.t. Nie 04 Mar, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Violet 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 41
Doczya: 25 Sty 2012
Posty: 8
Skd: Southampton/Poznan
Wysany: Pon 19 Mar, 2012   

Witaj Przemek...
Wybacz, że dopiero teraz ale niestety dyspozycyjność mi nie pozwalała na zaglądanie ;-) . Jeżeli chodzi o mój "konflikt" to póki co posiadam tylko diagnozę i jestem po zastrzykach sterydowych do stawu. Wizytę u specjalisty mam w przyszły poniedziałek tak więc dopiero wówczas będę mogła się coś więcej wypowiedzieć.
Wiem tylko, że mój konflikt trzeba usunąć ale w jakim terminie i czy to będzie operacja otwarta czy też zamknięta też niestety nie wiem.
W kwestii polecenia lekarza na pewno zgłosiłabym się do Dr Piontka z Poznania.

Pozdrawiam :)
 
     
Przemek10 
Przemek
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 04 Mar 2012
Posty: 8
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 21 Mar, 2012   

Witaj Violet,

Dziękuję za informacje. Konsultację z dr Piontkiem juz umówiłem. Ciekaw jestem jego opinii.

Pozdrawiam,
Przemek

P.S. Jak będziesz miała czas napisz co u Ciebie po wizycie u ortopedy :->
_________________
Przemek10
 
     
Agnieszka 85 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 18 Lut 2012
Posty: 26
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 22 Mar, 2012   

Witajcie Violet i Przemek
ja też jestem przed artroskopią biodra z powodu konfliktu udowo-panewkowego. Jestem z Wrocławia ale na konsultacje jechałam we wtorek do Wa-wy do dr Czubaka. Cieszę się, że tam pojechałam, gdyż tu we Wrocławiu chcieli mi za 2 miesiące robić odbarczanie szyjkowo-panewkowe, cokolwiek to znaczy :/
_________________
Agnieszka
 
     
Przemek10 
Przemek
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 04 Mar 2012
Posty: 8
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 22 Mar, 2012   

Cześć Agnieszka,

Witaj w "klubie" ;-) . Jakie masz uszkodzenie, sam obrąbek + konflikt czy dodatkowo naruszoną chrząstkę ?. Czy będziesz robić zabieg w Otwocku ?

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Przemek10
 
     
Agnieszka 85 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 18 Lut 2012
Posty: 26
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 23 Mar, 2012   

Nieznaczne rozwojowe spłycenie panewek obu stawów biodrowych ze zmniejszeniem powierzchni stropów panewek - obraz poronnej dysplazji stawów biodrowych. Nieznaczne podwyższenie sygnału i zatarcie zarysów przednio-górnej części obrąbków stawowych - łagodne zmiany degeneracyjne. - Na przedniej powierzchni szyjek obu kości udowych łagodne guzkowate uwypuklenia skierowane ku przodowi. Po stronie lewej w obrębie uwypuklenia widoczny obszar obrzęku szpiku oraz nadżerka wielkości 0,7 cm. Obraz jest sugestywny dla konfliktu udowo-panewkowego po stronie lewej----

To z opisu rezonansu. Jest tam mowa o obrąbkach, nie wiem tylko jaki to jest stopień uszkodzenia; Pan doktor Czubak nie miał chyba ochoty się rozgadywać, tylko bardzo optymistycznie stwierdził, że się mnie zrobi i będzie ok. Zdecydowałam się na Otwock, po przeczytaniu wielu b. dobrych opinii nt. dr Czubaka. Byłam na wizycie w tym tyg. powiedział, że operacja będzie na jesień. Mam czekać na telefon ze szpitala. Po przeczytaniu jak to bywa z terminem w Otwocku nie będę chyba biernie czekać, tylko za jakiś czas sama będę tam wydzwaniać. "Pali" mi się, bo od 1,5 roku jestem non stop na tabletkach przeciwbólowych i moja wątroba i serce chyba mają już ich dosyć.
Pozdrawiam :)
_________________
Agnieszka
 
     
Przemek10 
Przemek
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 04 Mar 2012
Posty: 8
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 23 Mar, 2012   

Cześć Agnieszka,

Ja tez byłem u prof Czubaka, ale wybieram się do Poznania do dr Piontka ( we wtorek) tez dużo pozytywnych opinii.

Wygląda na to, że masz konflikt ale do tego dysplazję. Co Ci powiedział prof Czubak ?. Ile pochodzisz o kulach ?.

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Przemek10
 
     
Agnieszka 85 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 18 Lut 2012
Posty: 26
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 23 Mar, 2012   

Hej,

No właśnie jestem trochę zakręcona bo dr pomimo wszelkich pochwał na swój temat, oraz tego, że wierzę iż zreperuje mnie najlepiej jak to tylko możliwe i wyleczy biodro to rozczarował mnie właśnie jeśli chodzi o konkrety. Pocieszył, że to zrobi itd, ale jak zapytałam np. o kule to stwierdził, że to zależy od podejścia psychicznego pacjenta :/ ok może i trochę zależy, niemniej jednak też mnie najbardziej trapi ile będę o kulach bo mam małe dziecko i chcę być jak najszybciej zdatna do użytku ;)
Jak myślisz, pewnie kilka tygodni niezależnie od przypadku chodzi się o kulach?
Co powiedział dr Tobie? mówił coś o terminie operacji itd?
Pozdr
_________________
Agnieszka
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 23 Mar, 2012   

Agnieszka Profesor jest lekarzem a nie fizjoterapeutą my cały czas to podkreślamy a poza tym nikt Ci nie powie konkretnie ile będziesz z kulami chodzić bo każdy jest inny a profesor jest lekarzem a nie jasnowidzem
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Przemek10 
Przemek
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 04 Mar 2012
Posty: 8
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 23 Mar, 2012   

Cześć Agnieszka,

Każdy przypadek sie różni. Na razie "wiedzę" swoją czerpię z opinii lekarzy. Przy uszkodzeniu obrąbka i niwelacji konfliktu, który najlepiej widać juz przy samej artroskopii; dr Drwięga (Carolina Medical Center) i dr Luboiński (szpital MSWiA) : do 3 tygodni o kulach. Dodatkowo jesli wchodzi w zakres operacji rekonstrukcja chrząstki : 2 miesiące.

To teoria. Proponuje zapytaj na forum osoby po artroskopii - bedziesz miała przedział "OD-DO".

Miłego weekendu,
Przemek
_________________
Przemek10
 
     
Agnieszka 85 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 18 Lut 2012
Posty: 26
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 23 Mar, 2012   

Bonia napisa/a:
Agnieszka Profesor jest lekarzem a nie fizjoterapeutą my cały czas to podkreślamy a poza tym nikt Ci nie powie konkretnie ile będziesz z kulami chodzić bo każdy jest inny a profesor jest wspaniałym fachowcem ale nie jasnowidzem


Bonia, nie oczekiwałam żeby profesor był jasnowidzem. Z różnych opinii jestem wstanie sama wywnioskować, że jest fachowcem. Nie jest niczym wygórowanym myśl, że lekarz który ma na co dzień kontakt z chorymi powie, że o kulach będę chodziła może 3 dni a może 3 miesiące. Ja nie mam w przeciwieństwie do profesora ŻADNEJ wiedzy na ten temat. Nie widzę więc powodu, żebyś odpowiadała takim tonem, wręcz jakbyś była oburzona.
Twoje motto nijak się ma do tego co mi napisałaś. Zero pomocy- wręcz wymądrzanie się i atak. Dzięki za pomoc.
_________________
Agnieszka
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 23 Mar, 2012   

Agnieszka 85 napisa/a:
Twoje motto nijak się ma do tego co mi napisałaś. Zero pomocy- wręcz wymądrzanie się i atak. Dzięki za pomoc.

Agnieszko to Ty nie atakuj, bo nie masz racji. Lekarz nie jest w stanie przed operacją przewidzieć jak długo będzie się chodzić przy pomocy kul. Ba, nawet nie jest w stanie powiedzieć jak długo bedziesz dochodziła do pełnej sprawności, bo kazdy przypadek jest inny i dopiero po operacji fizjoterapeuta Ci pomoże w dochodzeniu do sprawności.
Ja opierałam się na diagnozie lekarza, zaniedbałam (nie ze swojej winy - forum wtedy nie było) porządną rehabilitację i chodziłam o kulach po wstawieniu endo 3 lata. Inni odstawiają kule po dwóch, trzech, 6 m-cach. Nie ma żadnej reguły.
_________________

 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 23 Mar, 2012   

Nie wymądrzam się nie o to mi chodziło gdy pisałam tego posta jeśli podpowiedz z mojej strony odbierasz jako atak na Twoją osobę to mnie nie zrozumiałaś. Po co miała bym Cię atakować to jedna sprawa drugie szukałaś pomocy więc odpisałam w poście że. Agnieszka Profesor jest lekarzem a nie fizjoterapeutą my cały czas to podkreślamy a poza tym nikt Ci nie powie ile będziesz z kulami chodzić bo każdy jest inny kontekst tej wypowiedzi był taki że powinnaś pomyśleć o fizjoterapeucie. A napisałam również że nie jest jasnowidzem bo pomimo że może mieć kilkunastu pacjentów po takim zabiegu jako lekarz w stosunku do żadnego pacjenta nie poda kiedy pacjent np odstawi kule. Na to nie ma żadnej reguły jak napisała Grazyna
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Agnieszka 85 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 18 Lut 2012
Posty: 26
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 23 Mar, 2012   

część mojej wypowiedzi "ale jak zapytałam np. o kule to stwierdził, że to zależy od podejścia psychicznego pacjenta :/ "

nikogo nie atakuję, nie rozumiem jednak dlaczego nie możecie pojąć, że dziwi mnie iż nie uzyskałam żadnej odpowiedzi. Doktor mógł powiedzieć, że NIE BĘDĘ W OGÓLE POTRZEBOWAŁA KUL, BĘDĘ POTRZEBOWAŁA PRZEZ KILKA DNI, TYGODNI,MIESIĘCY ALBO LAT w zależności jak mój organizm będzie reagował albo jak powiedzie się operacja.

Jak już swoje przejdę to będę mądrzejsza, może i mi wtedy pytanie o kule wyda się śmieszne.
_________________
Agnieszka
Ostatnio zmieniony przez kinga Pi 23 Mar, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 23 Mar, 2012   

Agnieszka Twoje pytanie nie jest śmieszne rozumiem że chciała byś wiedzieć to jest naturalne ale na to nikt Ci nie odpowie ani Profesor ani nikt z nas. Zgadzam się z Profesorem jednak jeśli chodzi o podejście psychiczne pacjenta tu dużo żależy od Ciebie po zabiegu bo sam zabieg to dopiero połowa a potem praca ćwiczenia z fizjoterapeutą tą drogę przeszedł każdy z nas i od nas tylko zależy jak szybko po zabiegu będziemy sprawni i kiedy odstawimy kule. I dobrze by było już przed zabiegiem zacząć ćwiczyć bo wówczas cały proces będzie na pewno łatwiejszy.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.