Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Wyniki badania artroMR
WeronikaTyka 
Bezradna


Status: Przed
Doczya: 26 Wrz 2019
Posty: 5
Skd: Katowice
Wysany: Sro 13 Lis, 2019   Wyniki badania artroMR

Witajcie
Może ktoś się odnieść do tego. Lekarza mam za tydzień. Dolegliwości to ból biodra prawego.

W badaniu uwidoczniono: więzadło biodrowo-udowe - więzadło łonowo-udowe - więzadło kulszowo-udowe - więzadło głowy kości udowej - o prawidłowym sygnale i przyczepie. Obrąbek stawowy w części: W części przednio-górnej - nieznacznie rozwłókniony, bez cech pęknięcia, pod przyczepem obrąbka niewielka torbiel podchrzęstna śr 2mm, bez cech komunikacji z światłem stawu W części tylnej - prawidłowy sygnał bez cech uszkodzenia. Kości: Szyjka i głowa kości udowej - prawidłowa; Kąt Alfa po stronie lewej - 57 stopni ; Kąt Alfa po stronie prawej 80 stopni Panewka - obustronnie płytkie panewki, podejrzenie wrodzonej dysplazji do dokładnej oceny w RTG. Kość łonowa, kulszowa, talerze kości biodrowych - prawidłowy obraz szpiku Spojenie łonowe - bez zmian Chrząstka szklista - bez cech ubytków oraz chonodromalacji. Mięśnie i ścięgna - zmian nie wykazują Tkanki miękkie - w normie Kaletki - bez cech wysięku Nerwy i naczynia - w normie Skóra i tkanka podskórna - bez obrzęku
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 13 Lis, 2019   

WeronikaTyka, staramy się nie diagnozować ani nie wyrokować decyzji przez internet, ale ogólnikowo podsumowując opis jest raczej pozytywny. Wszystkie struktury poza przednio-górną częścią obrąbka i jego przyczepem są ok. Pytanie nasuwa się takie: czy Twoje objawy bólowe są aż tak silne, że jesteś w stanie zdecydować się na operację? Może wystarczy unikanie bardzo dalekich zakresów ruchu i trochę terapii manualnej ???
Co do podysplastycznych bioder, to koniecznie umów się na terapię do rehabilitanta, bo o takie bioderka trzeba dbać. Kiedyś niestety diagnostyka w kierunku dysplazji pozostawiała wiele do życzenia, a zawijanie dzieci w ciasne beciki tylko pogarszało sprawę. :-/
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
WeronikaTyka 
Bezradna


Status: Przed
Doczya: 26 Wrz 2019
Posty: 5
Skd: Katowice
Wysany: Sro 13 Lis, 2019   

Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli chodzi o obrąbek po NLPZ wyciszył się ból. Wzmacniam mięśnie z fizjoterapeutą. Myślę też o kwasie hialuronowym do stawu. Porozmawiam z lekarzem na ten temat.
Natomiast mam wrażenie że biodro z uszkodzonym obrabkiem zrobilo się mniej stabilne. Czy to wina obrąbka czy podysplastycznego biodra? :roll:
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 13 Lis, 2019   

WeronikaTyka, na pytanie dlaczego jest niestabilne myślę że może odpowiedzieć Ci tylko Twój terapeuta (przez internet się nie da ;) ), po zbadaniu struktur i kierunków w jakich jest ta niestabilność. Co do terapii może warto pomyśleć nie tylko nad siłą, ale właśnie nad stabilizacją i odtworzeniem prawidłowego wzorca chodu?
Z tym kwasem muszę przyznać że mam różne odczucia. Jest grono pacjentów, którzy chwalą sobie efekty po wstrzyknięciu, ale równie duże grono pacjentów nie widzi żadnej poprawy, jest też kilka osób, które twierdzi że poczuło się gorzej. Pozwolę sobie nie przechodzić na żadną ze stron dyskusji o jego skuteczności :)
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.