Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 04 Lip, 2011
Dlaczego warto być upartym :) - ewabe
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 18 Wrz, 2010   

Dziewczyny !!! !!!!!!! Chodzenie o jednej kuli bardzoooooooo szkodzi !!! !!!!!! Znam to z autopsji. Długo chodziłam z jedną kulą, bo tak mi lekarz zalecał i pomimo, że bardzo się starałam chodzić prosto niezbyt mi to wychodziło, co mogą potwierdzić osoby, które mnie widziały podczas I Warsztatów. Wróciłam na jakis czas do dwóch kul, systematycznej rehabilitacji i w tej chwili chodzę zupełnie bez.
_________________

 
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Nie 19 Wrz, 2010   

Cytat:
Dziewczyny !!! !!! !!!! Chodzenie o jednej kuli bardzoooooooo szkodzi !!! !!! !!!


Prędzej czy później takie wojaże dadzą znać o sobie, nawet jeśli teraz jest ok - niestety.
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
ewabe 
powrót po latach

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Doczya: 13 Sty 2010
Posty: 77
Skd: Kraków
Wysany: Pi 12 Lis, 2010   

Dłuuuugo mnie tu nie było... o właściwie nie bardzo miałam co pisać. Jak już miałam się pochwalić, że jest super, że rehabilitacja daje świetne efekty, to coś się sypało. No i właściwie nadal tak jest...

Wróciłam już do pracy. Ale wróciłam prosto na zamknięcie miesiąca, które u nas równa się kilku dniom po kilkanaście godzin siedzenia w pracy. Noga, z którą było już bardzo dobrze, nie wytrzymała i znowu boli tak, jak mniej więcej po 2 tygodniach od zabiegu, nawet jest mnie w stanie obudzić nad ranem...

Na USG wyglądało, że obrąbek działa, jak należy. Pewnie to uszkodzona chrząstka się odzywa... W przyszły czwartek jadę na teoretycznie ostatnią wizytę kontrolną do mojego operatora - zobaczymy. Zakres ruchu znów mam ograniczony do mniej więcej 90 stopni zgięcia i unikam rotacji.

Jednocześnie zaczęłam diagnostykę drugiego biodra, które teoretycznie było w lepszym stanie, ale wywiad kliniczny wskazuje również na uszkodzenie obrąbka. Zobaczymy, co wyjdzie, jak już mi się uda dostać termin na ARTRO MR ;) Jestem bardzo wybredna, bo w lutym wyjeżdżam znów służbowo do Niemiec. Więc pewnie dopiero w połowie roku :) Akurat może operowana noga dojdzie całkiem do siebie... :-)
_________________
odwieczne niedopasowanie
 
     
hiande 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 60
Doczya: 19 Lip 2010
Posty: 65
Skd: Józefów
Wysany: Sob 13 Lis, 2010   Jak nie urok to....

No to bardzo ci współczuję , bo ból to nic dobrego. Mam nadzieję, że minie tak jak się zaczął i że swoje marzenia będziesz realizowała. Ja mam termin na 09.12.10. Zobaczymy jak to będzie ze mną. Narazie staram się nie nudzić i dużo spaceruję. Jutro ma być ok. 16 st.C i wybieram sie na długi spacer. Póki jeszcze mogę , bo wygląda na to, że po zabiegu nie będzie to takie proste.
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Sob 13 Lis, 2010   

ewabe napisa/a:
ktore u nas równa się kilku dniom po kilkanaście godzin siedzenia w pracy
A nasze chore bioderka nie lubią długo siedzieć w bezruchu - są wtedy niedokrwione i niestety należałoby raz na 1 h wstawać na 5 min (gwarantuje nam to kodeks pracy), aby dotlenić bioderka. Jak siedzimy, również nie należy zapominać o umożliwieniu dopływy krwi do bioder. Można np. dreptać w miejscu, oraz podnosić pośladki raz z prawej, raz z lewej strony. Należałoby w sobie wyrobić nawyk takich drobnych ćwiczeń.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 14 Lis, 2010   

zozo napisa/a:
A nasze chore bioderka nie lubią długo siedzieć w bezruchu


:!: Tak,tak, tak.
Długotrwały bezruch dla Waszych bioder to najgorsze co możecie im zaserwować. I nie chodzi tu tylko o sam staw biodrowy (kostne elementy) ale cały ten system struktur tkankowych, który go otacza tzn. torebkę stawową i wiezadła, powiezie i mięśnie, układ nerwów obwodowych i unaczynienie okolicy. Należy równiez pamietać o ścisłym związku stawu biodrowego z narządami miednicy małej. Zainteresowanych odsyłam do tematu - "tensegracja strukturalna".
Zozo ma rację. Każda długotrwała pozycja (leżąca, siedząca, stojąca) prowadzi do przeciążeń tych struktur (stawowych i okołostawowych). Sumowanie czasowe i przestrzenne przeciążeń prowadzi do powstania bólu - w biodrze ale i obrębie kręgosłupa, barków, obrębie czaszki itp, itd..
I jeszcze jedno - dobór pracy domowej (np. podczas siedzenia przy biurku w pracy) należy omówić z terapeutą. Dobranie aktywności musi opierać się na wcześniej wykonanym przez terapeutę, badaniu funkcjonalnym i palpacyjnym :!: :!: :!:

Pozdrawiam,
Fizkom
 
     
Zulka 
śmigam :)
Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczya: 26 Kwi 2010
Posty: 95
Skd: warszawa
Wysany: Nie 14 Lis, 2010   

Ewo, mam nadzieję, że Twoje dolegliwości szybko ustąpią i będzie lepiej niż przed operacją!! :-)

hiande, będę 3mała za Ciebie mocno kciuki!! :-D
 
     
ewabe 
powrót po latach

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Doczya: 13 Sty 2010
Posty: 77
Skd: Kraków
Wysany: Nie 14 Lis, 2010   

Dzięki wszystkim za wsparcie :) W pracy już trochę luźniej, więc już nie muszę tyle siedziec. Jutro jadę do rehabilitanta w Krakowie, zobaczymy, na ile będzie mógł pomóc. A w środę do Żor...
_________________
odwieczne niedopasowanie
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Sro 24 Lis, 2010   

Cytat:
Długotrwały bezruch dla Waszych bioder to najgorsze co możecie im zaserwować.

A co z nadmiarem ruchu, albo zwyczajnie z chodzeniem przez 12 godzin i w tym kilka przerw po 5 minut np???
Bo coś mi się zdaje, że nie ma złotego środka.
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 26 Lis, 2010   

Chyba tu najbardziej ważne jest obserwowanie sobie. Bo jednej osobie będzie tyudno pracować jak napisałaś i innej nie sprawi to kłopotu. Na tą samą sytuację różne osoby będą różnie reagować i stąd my bioderka musimy siebie poznać i swoje możliwości po zabiegu, aby łatwiej było określić czy blisko jesteśmy tego złotego środka ( bo idealnie to raczej się nie trafi, no może jak się jest wróżką :) )
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
ewabe 
powrót po latach

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Doczya: 13 Sty 2010
Posty: 77
Skd: Kraków
Wysany: Czw 23 Gru, 2010   

Kolejny rodział walki o odzyskanie sprawności - wczoraj się udało, dostałam skierowanie do sanatorium w ramach prewencji rentowej z ZUS! Cieszę się bardzo, bo może trzy tygodnie solidnej pracy nad nogą przyniosą wreszcie efekty.
Na razie noga dalej pobolewa, zakres ruchu nadal nieco ograniczony, kości "przeskakują" przy niektórych ruchach. Co gorsza, z niewiadomych przyczyn druga noga znacznie bardziej daje się we znaki i to w sytuacjach , w których nigdy nic mi nie było. Widać pozazdrościła siostrze ;)
Wyjazd do sanatorium sprawi tylko, że będe musiała przełozyć plany wyprawy do doktora Piontka ze stycznia na czerwiec, więc trochę dłużej będę żyła w niepewności. Ale myślę, że rehabilitacja ( o ile będzie dobrze prowadzona), drugiej nodze też pomoże :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę Wesołych Świąt, a przede wszystkim dużo zdrowia!
_________________
odwieczne niedopasowanie
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 23 Gru, 2010   

ewabe napisa/a:
dostałam skierowanie do sanatorium
Do jakiej miejscowości jedziesz?
_________________

 
 
     
ewabe 
powrót po latach

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Doczya: 13 Sty 2010
Posty: 77
Skd: Kraków
Wysany: Czw 23 Gru, 2010   

Do Rymanowa
_________________
odwieczne niedopasowanie
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Sro 15 Cze, 2011   

Cześć Ewa, jestem tu nowa :) Jak sobie radzisz? Jak po rehabilitacji? Mam prawie taki staż bólowy jak ty i 30stego czerwca artroskopie u dr.Piontka :) Jak tam po sanatorium? Mam nadzieję, że już lepiej. Będziesz robiła druga nogę?
Pozdrawiam cieplutko :)
 
     
ewabe 
powrót po latach

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Doczya: 13 Sty 2010
Posty: 77
Skd: Kraków
Wysany: Nie 26 Cze, 2011   

Właśnie wracam z Poznania, byłam na konsultacjach u dra Piontka. Doktor jest wspaniałym człowiekiem, widac, że lekarz z powołania.

Ktoś tu zachwalał, jak wspaniale robią artro w Żorach. A moje przeczucie niestety się sprawdziło. Operację należy wykonać ponownie, drugie biodro w kolejce. :evil:
_________________
odwieczne niedopasowanie
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.