Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 04 Lip, 2011
Dlaczego warto być upartym :) - ewabe
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Pon 27 Cze, 2011   

Ojej, a Ty co z tym drugim bioderkiem zrobiłaś? Dr Piontek powiedział Ci czego to może być przyczyna??
Pozdrowionka.
 
     
ewabe 
powrót po latach

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Doczya: 13 Sty 2010
Posty: 77
Skd: Kraków
Wysany: Pon 27 Cze, 2011   

Dzięki Jagi84, nie wiadomo, co zrobiłam ani z jednym , ani z drugim ;-) ot, po prostu pamiętam, jak na jakiś dłuższym spacerze zabolało. Przyczyna w moim przypadku najbardziej prawdopodobna anatomia... czyli trochę geny. Ale z drugiej strony, czy jak się ma 9 lat, to człowiek zwraca uwagę na to, jak sobie coś nadweręży? Wtedy się człowiek otrzepuje i biegnie dalej :-)

Ogólnie czuję się super - najbardziej uciążliwe dolegliwości zniknęły, przeszłam niedawno 20 km na raz i absolutnie nic mi nie było, jeżdżę konno, jeżdżę na rolkach... Tylko nie daję rady robić brzuszków ani. No i test na uszkodzenie obrąbka pozytywny. Pytałam doktora, czy, skoro nic mi absolutnie nie jest, bez brzuszków da się życ, to czy muszę się z tą nogą spieszyc. No ale niestety, "przyszyty" obrąbek się nie zrasta, a uszkodzenie chrząstki i stawu postępuje. Więc mam przykazane w ciągu najbliższych miesięcy wrócic na stół operacyjny.

Ciężko się pogodzić z myślą, że jeszcze dwa razy będę zaczynac od takiego sprawnościowego zera. Chciałam zainwestować w rozwój jeździecki, a tak to nie ma sensu, bo i mięśnie, i stawy będą się musiały uczyć od nowa.

I wiem już, że postaram się pojechac do sanatorium po operacji - jednak 3 tygodnie, kiedy można sie skoncentrowac wyłącznie na nodze i na powrocie do sprawności bardzo dużo mi dały!
_________________
odwieczne niedopasowanie
 
     
ewabe 
powrót po latach

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Doczya: 13 Sty 2010
Posty: 77
Skd: Kraków
Wysany: Pon 12 Wrz, 2011   

Odnoszę wrażenie, że tytuł, jaki nadałam swojej historii, jest bardzo znamienny ;-)

Otrzymałam z Poznania opis mojego rezonansu (przy okazji artro MR na drugie biodro, ale opisywane było tym razem to po operacji) - narośl kostna, uszkodzenie obrąbka, konflikt typu CAM.

Wysłałam to samo zdjęcie do Żor - zadzwonili do mnie, że na podstawie tych zdjęc wg nich w biodrze nic złego się nie dzieje! :shock:

Dwóch lekarzy, dwie sprzeczne opinie...

A biodro boli coraz bardziej, chyba bardziej, niz przed operacją i właściwie bez przerwy. Nawet we śnie mam świadomość tego bólu. Niestety, ponieważ właśnie zmieniam pracę, bardzo będę chciała poczekac z operacją co najmniej do kolejnych wakacji. Mam nadzieję, że bioderko wytrzyma... 19 lat wytrzymało, to może da mi jeszcze te kilka miesięcy?

Na razie, żeby wreszcie wiedzieć na pewno, jak wygląda sytuacja, idę w piątek na rezonans z kontrastem. A potem, jeśli wszystko wypali, jadę na konsultacje do Niemiec. Mam dość zastanawiania się, komu by tu zaufać...
_________________
odwieczne niedopasowanie
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 13 Wrz, 2011   

Ewo, napewno nie jest Ci łatwo ale musisz szukać rozwiązania. Boli Cię-więc jest tego przyczyna, coś z tym musisz zrobić. Te wykluczające się opinie są dziwne, skonsultuj się jeszcze z kimś dobrym, napewno niedługo będziesz wiedzieć na czym stoisz. Trzymaj się!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
ewabe 
powrót po latach

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Doczya: 13 Sty 2010
Posty: 77
Skd: Kraków
Wysany: Wto 13 Wrz, 2011   

AgaW, dzięki za wsparcie. Właśnie mam nadzieję, że wizyta u Dr Diensta w Monachium rozwieje moje wątpliwości.
_________________
odwieczne niedopasowanie
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 13 Wrz, 2011   

Daj znać jak będziesz wiedzieć co się dzieje. Ewo, trzymam kciuki żeby to nie było nic strasznego :hug:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
ewabe 
powrót po latach

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Doczya: 13 Sty 2010
Posty: 77
Skd: Kraków
Wysany: Wto 13 Wrz, 2011   

Gorszego niż konieczność ponownej operacji? Mam nadzieję, że nie. Już tyle brzmi mało obiecująco... ;-)
_________________
odwieczne niedopasowanie
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 14 Wrz, 2011   

Trudno powiedzieć jak jest, skoro masz różne opinie. Może nie trzeba będzie kolejnego zabiegu? Może trzeba będzie powtórzyć rtg, aby mieć jasność? Jakby nie było Ewo, bądź silna i twarda !
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Brydzia 
Bioderkus!!!



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 44
Doczya: 10 Mar 2010
Posty: 246
Skd: Polska
Wysany: Sro 14 Wrz, 2011   

Ewo, doskonale rozumie twoje obawy co do ewentualnej operacji oraz podejście lekarzy do sprawy. Mój przypadek konsultowałam z kilkoma lekarzami i kilku z nich uważało,że nic mi nie jest i że bioder nie ma co ruszać, bo się nic nie dzieje. Okazuje,się,że jedna osteoplastyka to mało,bo kość się znowu nadbudowała i konieczna kolejna operacja. Też mnie to nie cieszy, bo i tak skończy się na endo. Co do pracy to podobnie jak ty ledwie zaczęłam pracować, ale ja muszę wytrzymać do grudnia.
Trzymam kciuki za owocną wizytę u lekarza w Monachium i koniecznie napisz jaka jest jego opinia. Powodzenia i głowa do góry
 
     
ewabe 
powrót po latach

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Doczya: 13 Sty 2010
Posty: 77
Skd: Kraków
Wysany: Sro 14 Wrz, 2011   

Dzięki dziewczyny. dam znać!
_________________
odwieczne niedopasowanie
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Wto 27 Wrz, 2011   

Cześć Ewa!
Nie wiem, czy w ogóle powinnam dziś coś pisać bo wróciłam właśnie z Poznania z konsultacji i mam łzy w oczach... czytam właśnie Twoje perypetie...powiem ci szczerze, jedź oczywiście do Monachium, ale "Poznań" wie co robi! Ja jestem ekstremalnym przypadkiem a i tak uważam, że zrobione i zdiagnozowane zostało dobrze. I czekać nie można bo jest coraz gorzej!!! Jak powiedzieli w Poznaniu, że masz bioderko do artro to znaczy, że na 99% masz. A jak będziesz dłużej czekać to mogą się zmiany zwiększać...Ja pewnie jutro opisze moją dzisiejszą wizytę bo jestem zmęczona ale musiałam ci odpisać i trzymam kciuki!! Ja czekałam za długo i za długo się wahałam niestety.

Buziaki.
 
     
ewabe 
powrót po latach

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Doczya: 13 Sty 2010
Posty: 77
Skd: Kraków
Wysany: Sro 28 Wrz, 2011   

Jagi84, napisz koniecznie o swojej wizycie!

A ja mam za swoje. Miałam dwóch lekarzy i dwie opinie. Chciałam którąś potwierdzić, to teraz mam trzech lekarzy i 3 diagnozy.

Wczoraj byłam u doktora Michaela Diensta. Dostałam od doktora Smolika list do niego z opisem wykonanych w czasie artroskopii rzeczy. Dałam zdjęcia wykonane w Poznaniu i przedstawiłam diagnozę i zalecenia doktora Piontka. Dołączyłam wykonany tydzień temu ArtroMRI, z którego radiolog wyczytał rozlegle uszkodzenia obrąbka, uszkodzenia chrząstki i konflikt CAM-Pincer (potwierdzając diagnozę Piontka), a z którego dr Smolik nie dopatrzył się podstaw do kolejnej operacji. Dr Dienst pokręcił nosem, zlecił wykonanie kolejnego RTG obu bioder.

Wniosek? Mam trochę nietypowe objawy, ale sugeruje dysplazje bioder, która doprowadziła do osłabienia tkanek i w rezultacie do uszkodzenia obrąbków. Zszycie obrąbka nie usunęło problemu, a implanty mogą dodatkowo powodować ból. Nie dostrzegł konfliktu CAM, a nawet jeśli byłby, to przy takich panewkach nie ma znaczenia. Jeżeli poddam się terapii zaleconej w Poznaniu, to będzie tylko gorzej, bo usuniecie konfliktu dodatkowo spłyci panewkę.

Proponuje poczekać rok-dwa, zrobić kolejne badania i ewentualnie wtedy artroskopie celem wykluczenia konfliktu. A w perspektywie kilkunastu lat terapie dysplazji.

:roll:

Pozostaje mi machnąć na wszystko ręką, zagryźć zęby i zająć się innymi rzeczami. Jak już nie będę wytrzymywać z bólu, to wtedy pomyśleć, której wersji uwierzyć...
_________________
odwieczne niedopasowanie
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Czw 29 Wrz, 2011   

ojojoj...no to co lekarz to opinia i o tym sie przekonujemy na każdym kroku...i komu tu wierzyć?? jeśłi bóle masz nawet w nocy to ja nie wiem czy to czekanie to dobry pomysł, ale jeśli mogłaby operacja pogorszyć to z kolei w ogóle nie ma co się pchać... Trzymam kciuki żeby ból przeszedł!!! buziaki
 
     
Przemek10 
Przemek
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 04 Mar 2012
Posty: 8
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 23 Mar, 2012   

Cześć Ewabe,

Napisz prosze co u Ciebie ?. Kto miał racje Twoim przypadku ?

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Przemek10
 
     
ewabe 
powrót po latach

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Doczya: 13 Sty 2010
Posty: 77
Skd: Kraków
Wysany: Pi 23 Lis, 2012   

Cześć wszystkim,

Minął ponad rok od mojej wizyty w Monachium. Przez ten rok bywało różnie, łącznie z tym że na ciężkich zamknięciach miesiąc, gdzie kilka dni z rzędu siedziałam przed komputerem po kilkanaście godzin, pod koniec nie byłam w stanie siedzieć z bólu, musiałam stać.

Ale poza tymi momentami kryzysu jest super. Musiałam zrezygnować z pomysłu nauki salsy (kręcenie pupą jednak szkodziło ;) ), brzuszków nadal robić nie da rady, ale bez problemu mogę chodzić, jeździć na rowerze, jeździć konno. Więc pod tym względem operacja wyszła mi na dobre.

Dyskomfort w operowanym biodrze czasem się pojawia, np. teraz siedząc czuję, że coś mi tam przeszkadza. Czasem, po długim dniu, pojawia się lekki ból. Ale to naprawdę nic wielkiego.

Myślę, że jesli nic się nie zmieni, to gdzieś za rok przejadę się znów do Monachium, pokazać doktorowi Dienstowi stan moich bioder. Ale na razie przestałam wreszcie odwiedzać lekarzy i żyję sobie radośnie!

Pozdrawiam wszystkich!
_________________
odwieczne niedopasowanie
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.