Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 04 Lip, 2011
Dlaczego warto być upartym :) - ewabe
ewabe 
powrót po latach

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Doczya: 13 Sty 2010
Posty: 77
Skd: Kraków
Wysany: Wto 11 Maj, 2010   

W ferworze porządków Jowi zaginął mój post... Więc tylko powtórzę, że chyba dr Smolik czyta nasze forum, bo dostałam odpowiedź :mrgreen:
_________________
odwieczne niedopasowanie
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Wto 11 Maj, 2010   

Posty zostały przeniesione do działu badania diagnostyczne: Artrografia stawu biodrowego :-D a tak poza tym to cieszy, że specjaliści tutaj zaglądają :-D
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 15 Maj, 2010   

Wspaniale, że lekarze do nas zaglądają :) Może niedługo któryś zdecyduje się zostać użytkownikiem Forum i pomagać wiedzą ? Byłoby wspaniale...
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
danka 

Bioderkus!!!




Status: Przed
Doczya: 03 Lut 2010
Posty: 209
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Sob 15 Maj, 2010   

AgaW, Agunia,dr Judym to tylko w szkolnych lekturach :hug:
_________________
Budowałem na piasku,zawaliło się.Budowałem na skale,zawaliło się.Teraz budować zacznę od dymu z komina...Staff.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 15 Maj, 2010   

Masz rację .... ale jakoś wolę wierzyć, że tacy lekarze to nie gatunek na wymarciu ... :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
ewabe 
powrót po latach

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Doczya: 13 Sty 2010
Posty: 77
Skd: Kraków
Wysany: Sro 07 Lip, 2010   

Ech... Termin operacji zbliża się wielkimi krokami. Staram się skupić na codziennych sprawach i na przygotowaniach. Dobrze, że zamknięcie kwartału wymaga skupienia, bo jeszcze zaczęłabym się bać :lol:

Staram się przygotować na powrót ze szpitala , a jednocześnie nie przesadzić w tym wszystkim, bo po lekturze forum mogę się przygotować aż za dobrze :P Kupiłam krzesło z podparciem odcinka lędźwiowego i z regulowaną wysokością, poprosiłam rodziców o zakup nakładki na toaletę, planuję przeprowadzkę na parter, żeby nie musieć wdrapywać się do swojego pokoju na piętro. Przede mną szycie wiązanych "majtasków", koszula nocna i szlafrok już gotowe. Najgorzej mam ze znalezieniem wsuwanych wygodnych butów, bo na moje nieforemne stopy nie ma nic!

Trochę przeraża mnie fakt, że dobór metody znieczulenia ma się odbyć na podstawie rozmowy elefonicznej z anestezjologiem, no ale wierzę, że wiedzą, co robią. Tak samo jak z tym, że mam się stawić w dniu operacji i następnego dnia mają mnie wypisać. No ale mam nadzieję, że to tylko wydaje mi się lekko dziwne...
_________________
odwieczne niedopasowanie
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 07 Lip, 2010   

ewabe napisa/a:
Tak samo jak z tym, że mam się stawić w dniu operacji i następnego dnia mają mnie wypisać.
To doprawdy dziwne. Ja też nie "wczasowałam" na Oddziale, ale musiałam się stawić dzień przed operacją i wypis miałam na 6 czy 7 dobę. Masz prawo wyboru znieczulenia.
_________________

 
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Sro 07 Lip, 2010   

Przy artroskopii to normalne - to raczej lekki zabieg :-D i nie ma się czego bać, chyba tylko tego, żeby przyniósł spodziewany efekt.
 
     
ewabe 
powrót po latach

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Doczya: 13 Sty 2010
Posty: 77
Skd: Kraków
Wysany: Czw 08 Lip, 2010   

Tak mi się właśnie wydawało, dlatego nie wybrzydzam i nie panikuję (jeszcze ;) ) dzięki zozo potwierdzenie. I to miałam na myśli mówiąc, że nie chcę sie przygotować "za bardzo", bo jednak większość osób tutaj ma znacznie powazniejsze zabiegi :)
_________________
odwieczne niedopasowanie
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Czw 08 Lip, 2010   

zozo napisa/a:
Przy artroskopii to normalne - to raczej lekki zabieg :-D i nie ma się czego bać, chyba tylko tego, żeby przyniósł spodziewany efekt.


Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, że artroskopia to lekki zabieg, każdy zabieg jaki by nie był może się złe skończyć, nic co jest ingerencją w życie człowieka nie pozostaje bez wpływu na organizm.
ewabe napisa/a:
przygotować "za bardzo", bo jednak większość osób tutaj ma znacznie powazniejsze zabiegi

i każdy ma prawo panikować, bać się, czy przygotować się do tzw. "zabiegu" jak mu się podoba!!! Jeżeli ma pomóc, mu krzesło czy materac przeciwodleżynowy, to niech sobie go kupi :-> Tak na marginesie nie znam żadnej osoby, która artro uznałaby za prosty zabieg po którym po miesiącu wróciła do zdrowia. Trzeba do tego podejść z rozwagą i z lekkim dystansem, bo można się gorzko zdziwić po zabieguewabe, bardzo się ciesze, że tak dojrzale przygotowałaś się do zabiegu. Wierzę, że będzie dobrze i, że dasz radę!!! Bo jakże miało by być inaczej :-) Pamiętaj tylko, że po artroskopii nie ma co się spieszyć ze wstawaniem i śmiganiem, ale owszem jeśli każą to trzeba tylko pamiętaj , że czas tutaj jest najlepszym lekarstwem i trzeba zwyczajnie się z nim dogadać. Standardowo jak wiesz miesiąc czasu starcza na wstępną rekonwalescencję, ale czasem te proste banalne zabiegi, jak niektórzy uważają, wymagają od nas znacznie więcej więc na pewno cierpliwość Ci się przyda ;-) Powodzenia kochana - nie jesteś sama :->
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
ewabe 
powrót po latach

Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Doczya: 13 Sty 2010
Posty: 77
Skd: Kraków
Wysany: Czw 08 Lip, 2010   

Jowi, dzięki Ci dobra duszyczko! :kwiatki:

Sierpień już mam zaplanowany na huśtawce w ogródku ;) Będą mnie dzielic od niego schody wprawdzie, ale jedno piętro dam radę, a potem laba :) Tak mi powiedziano na konsultacji: 4-6 tygodni zwolnienia, przy siedzącym trybie pracy ze wskazaniem na 4. Tak powiedziałam w pracy i mam nadzieję, że faktycznie tak będzie, ale oczywiście rozsądek przede wszystkim i jak lekarze każą dłużej dochodzić do siebie, to pożyczę więcej książek i będę grzeczna :) Z rehabilitantem umówiłam sie na telefon po operacji, żeby uzgodnić taktykę. Lektura Twoich Jowi zmagań mobilizuje mnie do tego, żeby wierzyć w sukces - nie może być inaczej :)

Jedyne, co mnie martwi, to ból nadgarstka, który przyplątał się jakieś 3 tygodnie temu i nijak nie chce się odczepić. Może być niefajnie w początkowym okresie chodzenia o kulach :-?
_________________
odwieczne niedopasowanie
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Czw 08 Lip, 2010   

Jowi napisa/a:
.........Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, że artroskopia to lekki zabieg, każdy zabieg jaki by nie był może się złe skończyć, nic co jest ingerencją w życie człowieka nie pozostaje bez wpływu na organizm.....
W porównaniu do wszczepienia implantu, czy też osteotomii Ganza jest dużo lżejszy i dlatego wykonywany jest w tzw. "klinikach jednego dnia" i nie ma potrzeby dłuższej hospitalizacji. W tym sensie jest lekki a to, że każdy zabieg, jest obarczony jakimś ryzykiem, to się zgodzę.
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Czw 08 Lip, 2010   

zozo napisa/a:
W porównaniu do wszczepienia implantu, czy też osteotomii Ganza jest dużo lżejszy i dlatego wykonywany jest w tzw. "klinikach jednego dnia" i nie ma potrzeby dłuższej hospitalizacji. W tym sensie jest lekki a to, że każdy zabieg, jest obarczony jakimś ryzykiem, to się zgodzę.


Nie napisałam, przecież, że Ganz czy endo to pikuś, więc może zostawmy temat artro, bo sami zainteresowani wiedza najlepiej co się z czym je i mogą napisać niejedno - tylko po co :?: Rehabilitacja ewabe, to podstawa po zabiegu, im wcześniej rozpoczniesz prawidłowo dobraną do Twoich potrzeb rehabilitację tym lepiej, więc życzę Tobie rąk cudownych fizjoterapeuty :->
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 10 Lip, 2010   

Jowi napisa/a:
Rehabilitacja ewabe, to podstawa po zabiegu, im wcześniej rozpoczniesz prawidłowo dobraną do Twoich potrzeb rehabilitację tym lepiej, więc życzę Tobie rąk cudownych fizjoterapeuty

Jowi ma rację - popieram te słowa, koniecznie zadbaj teraz o rehabilitację, bo bez względu na rodzaj zabiegu jest to druga połowa leczenia.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Sob 10 Lip, 2010   

AgaW napisa/a:
Jowi ma rację - popieram te słowa, koniecznie zadbaj teraz o rehabilitację, bo bez względu na rodzaj zabiegu jest to druga połowa leczenia.


Tych połówek sukcesu to jest nawet znacznie więcej :-P
Tak jak pisze AgaW, a ja do tego dodam sprawne ręce operatora, mądrość i doświadczenie oraz pozytywne myślenie samego pacjenta. Trzeba przyciągać do siebie to, co się chce.
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.