Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Zasiłek/dodatek pielęgnacyjny
Libra 

Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 13 Pa 2009
Posty: 210
Wysany: Sro 12 Sty, 2011   

RADEK(hunter) napisa/a:
ej a jak to wygląda mam stopień niepełnosprawności znaczny, i dostaje te 153 zeta. od jakiegoś pół roku :-/ i teraz pytanie co bedzie gdy podejme prace??? zabieraja??


Rozmowę wywiało do Hyde Parku ;-) ale może komus się przyda ;-) :

Te 153 zł nie ma żadnego związku z pracą, ani z osiąganymi dochodami. Wypłacane jest osobom pracującym i zarabiającym nawet krocie, pod warunkiem, że spełniają kryteria :-) . I wypłacane jest tak długo, jak długo ważne jest orzeczenie.
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Pi 18 Kwi, 2014   

A mnie,ostatnio na komisji z Zus-lekarz chciał przechytrzyć,zabierając dodatek-ponieważ na orzeczeniu nie było słowa o niezdolności do samodzielnej egzystencji,a okazuje się,iż sama całkowita niezdolność do pracy to nie wszystko.
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Pi 18 Kwi, 2014   

Mariusz , żeby ZUS przyznał Tobie dodatek pielęgnacyjny musisz mieć orzeczoną całkowitą niezdolość do pracy i samodzielnej egzystencji .
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 18 Kwi, 2014   

mariusz, czy masz w orzeczeniu napisane to o czym wspomniała Wiesia187?
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Sob 19 Kwi, 2014   

Do tej chwili,miałem w orzeczeniu całkowitą niezdolność do pracy,i samodzielnej egzystencji,a obecnie lekarz chciał mnie wykiwać-ponieważ w orzeczeniu napisał tylko o całkowitej niezdolności do pracy-a nic nie było o samodzielnej egzystencji,poszedłem po info,do pani w Zus-i ona mi powiedziała że skoro nie ma w orzeczeniu nic o samodzielnej egzystencji to dodatek się nie należy-więc tak naprawdę sam nie wiem kto tak do końca mnie wprowadził w błąd-ponieważ lekarz na komisji siedział i nic nie mówił,tylko patrzył w papiery.Ja się odwołałem,ostatecznej decyzji jeszcze nie znam-a już za kilka dni kończy mi się,renta, oraz co ważniejsze ubezpieczenie,ciekawe jak mnie teraz przyjmną do jakiegoś lekarza,np-zdjęcie klamerek,na poczatek????komisje miałem mieć w dniu przyjęcia na oddział-wysłalem zaświadczenie.
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Sob 19 Kwi, 2014   

Dodatek pielęgnacyjny (153 zł) należy się do dawnej pierwszej grupy. Teraz znaczny stopień.
Ja miałam przed operacją. Po operacji dostałam drugą grupę i dodatek odpadł.
Ale. ...jeżeli Twoje schorzenie powstało przed 16 rokiem życia, to też się należy.

Na ostatniej komisji lekarz dopatrzył się że ja mam "od urodzenia" i dodatek należał mi się zawsze, bez względu na grupę.
Nie wiem jak ja to przeoczyłam? :shock:
Pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Sob 19 Kwi, 2014   

esca-ty piszesz o dodatku z Mops,a ja z ZUS,a to dwie różne sprawy.W moim przypadku choć mam stopień,umiarkowany,co też nie ma nic do rzeczy,niepełnosprawność powstała całkiem niedawno.(przynajmniej według lekarzy)Z perspektywy czasu,żałuję że nie odwołałem się wtedy od ich decyzji.ale jeszcze wtedy jak i pewnie teraz o wielu rzeczach nie miałem pojęcia.
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Sob 19 Kwi, 2014   

Masz rację, tak tak, teraz mam z MOPS.
Ale przed operacją, przy pierwszej grupie miałam z ZUS. Po operacji dostałam drugą grupę i już dodatek się nie należał.
Pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Sob 19 Kwi, 2014   

Mariusz napisał
Cytat:
niepełnosprawność powstała całkiem niedawno.(przynajmniej według lekarzy)Z perspektywy czasu,żałuję że nie odwołałem się wtedy od ich decyzji.ale jeszcze wtedy jak i pewnie teraz o wielu rzeczach nie miałem pojęcia.

Mariusz ,jeżeli to według lekarzy Twoja niepełnosprawność powstała niedawno , a TY chorujesz od dzieciństwa , posiadasz na to dokumenty , to nie masz czego żałować ,że nie odwołałeś się . Masz jeszcze taką możliwość , tylko należy zmieścić się w terminie .
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Sob 19 Kwi, 2014   

Wiesia187 napisa/a:
Mariusz napisał
Cytat:
niepełnosprawność powstała całkiem niedawno.(przynajmniej według lekarzy)Z perspektywy czasu,żałuję że nie odwołałem się wtedy od ich decyzji.ale jeszcze wtedy jak i pewnie teraz o wielu rzeczach nie miałem pojęcia.

Mariusz ,jeżeli to według lekarzy Twoja niepełnosprawność powstała niedawno , a TY chorujesz od dzieciństwa , posiadasz na to dokumenty , to nie masz czego żałować ,że nie odwołałeś się . Masz jeszcze taką możliwość , tylko należy zmieścić się w terminie .

Właśnie w tym problem,iż termin już dawno minął,a ja nie mam żadnych dokumentów,z dzieciństwa.W orzeczeniu napisałi datę,kiedy ostatnio zacząłem się leczyć-a według lekarzy operatorów,musiało sie to u mnie rozwijać,zabójczo,bezboleśnie,potajemnie latami niestety.
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Czw 24 Lip, 2014   

Tak myślę.
Mam kwity na operacje w dzieciństwie. 5-7 lat. Dostałam więc 153zł z mops razem z umiarkowanym stopniem na stałe (w ZUS mam 2gr. )
Zasiłek należy się. .....
- "osobie niepełnosprawnej, która ukończyła 16 lat i ma orzeczoną niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym, pod warunkiem że niepełnosprawność (bez względu na jej stopień) powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia"
Pójdę po kartę parkingową, jestem przed operacją więc dadzą na 5 lat. A jak potem nie przedłużą mi umiarkowanego stopnia to zasiłek tez stracę?
Czy fakt, że moja niepełnosprawność powstała przed 16 rokiem życia daje mi te 153zł na stałe?
Obojętnie jaka mam grupę?
Pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Czw 24 Lip, 2014   

esca napisa/a:
Pójdę po kartę parkingową, jestem przed operacją więc dadzą na 5 lat. A jak potem nie przedłużą mi umiarkowanego stopnia to zasiłek tez stracę?
Czy fakt, że moja niepełnosprawność powstała przed 16 rokiem życia daje mi te 153zł na stałe?
Obojętnie jaka mam grupę?

Moim zdaniem stopnia niepełnosprawności na komisji o KP nie mogą zmienic. Chociaż z nimi nigdy nic nie wiadomo ;-( . W końcu jak Pani powiedziała mi wczoraj jest to normalne pełne badanie. Ale mogą zabrac (nie wydac nowej) KP ponieważ nawet przy umiarkowanym stopniu na schorzenia narządu ruchu nie musi się należec - ocenia to właśnie komisja.
A zasiłek należy się tylko przy stopniu umiarkowanym i znacznym więc gdyby zmienili na lekki to się już nie będzie należał. :-( .
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pi 25 Lip, 2014   

Cytat:
A zasiłek należy się tylko przy stopniu umiarkowanym i znacznym więc gdyby zmienili na lekki to się już nie będzie należał. :-(
no właśnie, będę po drugim endo i mogą zabrać mi umiarkowany.
Po pierwszej operacji 14 lat temu, ZUS zabrał mi dawną Igr i dostałam II.
Wtedy jeszcze nie miałam żadnej grupy z Zespołu więc nie wiem. Też dają niższą grupę?
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Sob 26 Lip, 2014   

Pasiflora, ty też masz taki dodatek?
Ja, trąba jedna nie pomyślałam że należał mi się całe życie. Dopiero 4 lata temu lekarz z Zespołu zwrócił mi uwagę, że załatwił mi kasę i otwierany szampana. :mrgreen: Dostałam na stałę. I co? Teraz Zespół może mi go zabrać? Kurcze blade.
Muszę się dowiedzieć, koniecznie!!!!!!!!
Pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 27 Lip, 2014   

esca napisa/a:
Pasiflora, ty też masz taki dodatek?
No właś nie mam i nie chcę stracić zasiłku, pracy i innych zalet posiadania grupy. Nie mało wycierpiałam od dziecka więc te "gratisy" sobie zostawię. Nie stanę przed komisją, olewam kartę parkingową.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.