Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Wto 09 Mar, 2010
Lekarz odmówił leczenia
justa 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 31
Doczya: 15 Lip 2009
Posty: 20
Wysany: Sro 15 Lip, 2009   Lekarz odmówił leczenia

Witam
Jestem Justyna mam 16 lat jak miałam roczek lekarze stwierdzili u mnie zwichnięcie bioder już wcześniej jak byłam młodsza moja mama alarmowała lekarzy że coś jest nie tak miałam przecież aplazje śródstopia kości III i skrócenie paliczka ale oni bagatelizowali sprawę w końcu wykryli wadę diagnoza brzmiała luxatio coxae congenita zostałam wpakowana w gipsy po pół roku zdjęto gips lekarz pokręcił nóżkami i wypisał 2 tygodnie potem znowu wylądowałam w szpitalu znowu ze zwichnięciem po długim leczeniu zdjęto gipsy jak miałam 3,5roku potem zaczęłam chodzić jak miałam 4 lata już wtedy miałam problem z biodrami bo się bujałam i z kolanami zrobiły się krzywe aktualnie 11 cm między nimi przy złączonych nogach
biodra zaczęły mnie boleć kolana zresztą też byłam z ty u ortopedy ale on mnie olał powiedział ze za ileś tam lat operacja bioder mam też pogłębioną lordozę lędźwiowym i skoliozę w tym odcinku, a teraz jak chce ćwiczenia rehabilitacyjne to tylko prywatnie na zabiegi też nie da skierowania bo ponoć nie ma takiej możliwości ale to jest nie uczciwe bo mnie nie stać na rehabilitacje nie żądam wiele chce tylko żeby mi powiedział co mam ćwiczyć i jak ćwiczyć ale nie on chce prywatnie poszłam więc raz do niego prywatnie ale i tak nie dał żadnych ćwiczeń powiedział tylko cytuje
biodra są otoczone wieloma mięśniami to układ mięśniowy jak wyćwiczysz mięśnie to odciążysz stawy które w twoim przypadku są dysplastyczne
i nic więcej nie powiedział a ja za wizytę wybuliłam 50zł
bo skąd ja mam to wiedzieć a wierzę, że dobra rehabilitacja już by coś dała
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 15 Lip, 2009   

Droga justo Tak jak już rozmawiałyśmy w wiadomościach prv zmień pseudolekarza na prawdziwego specjalistę. Podsunęłam Ci radę gdzie powinnaś się udać. Nie zwlekaj! To Twoje zdrowie i Twoje biodra - zadbaj o nie najlepiej jak możesz. A możliwości masz spore :-) Trzymam za Ciebie kciuki! Napisz jak coś już ustalisz z wizytą.

PS. I pamiętaj, że lekarz jeśli jest taka potrzeba a u Ciebie JEST ma obowiązek skierować się na bezpłatną rehabilitację w ramach funduszu NFZ. Nie daj sobie w kaszę dmuchać!
 
     
Go


Wysany: Sro 15 Lip, 2009   

Martwię się tylko że lekarz może podsunąć moim rodzicom propozycje operacji, a oni są bardzo sceptycznie nastawieni do jakichkolwiek ingerencji chirurgicznych przynależnej do póki nie skończę szkoły ale porozmawiam z nimi na ten temat żeby zadzwonili do tego lekarza :-D bo sama i tak nic zrobić nie mogę.
Ostatnio zmieniony przez Jowi Sro 05 Sie, 2009, w caoci zmieniany 2 razy  
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Sro 15 Lip, 2009   

Justa koniecznie udaj się do dobrego specjalisty, wiem, że Katja poleciła Tobie najlepszego z możliwych.... Pewnie podczas wizyty, na którą mam nadzieje nie będziesz musiała długo czekasz omówisz wspólnie z rodzicami i lekarzem najdogodniejsze możliwości leczenia. Głowa do góry bedziesz w dobrych rekach i nikt Cie nie skrzywdzi rodzice ani lekarz na to nie pozwolą
Pozdrawiam
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
Ostatnio zmieniony przez Katja Sro 15 Lip, 2009, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 15 Lip, 2009   

justa (bo myśle że ten Gość to Ty) jeśli rodzice są sceptyczni - zaproś ich do nas na Forum. Dowiedzą się, że jeśli ingerencja chirurgiczna będzie konieczna (a z tego co opisałaś może tak być) nie jest to żaden dramat ani koniec świata. A jedynie przepustka dla Ciebie do zdrowego i szczęśliwego życia bez bólu. Nikt łatwo nie podejmuje decyzji o zabiegach operacyjnych, i ingerencji w własne stawy, jednak wielu z nas tutaj na forum doskonale wie, że gdyby te decyzje nie zostały podjęte sami na własne życzenie skazalibyśmy się na życie z bólem i komplikacje zdrowotne w przyszłości. Poszperaj na forum i przeczytaj niejedną historię choroby. Przekonasz się jak wielu ludzi dziękuje sobie i lekarzom za przebyte operacje, które pozwalają im chodzić, uprawiać sport i cieszyć się życiem bez bólu :-)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 15 Lip, 2009   

Droga Justo ! zgadzam się z Katją i Jowi ! Zaproś rodziców na forum i koniecznie umów się na wizytę do "prawdziwego" lekarza, nie zwlekaj z tym. Musisz wiedzieć co Cię czeka w związku z biodrami. To nie koniec świata - jest nas wiele osób, które uczą się, pracują i żyją jak inni. Najważniejsze u Ciebie jest postawienie prawidłowej diagnozy. Proponuję Ci najlepszego lekarza od bioder: Prof. Jarosława Czubaka - namiar masz w adresach lekarzy na forum. To słynny i wybitny lekarz. W internecie można poczytać o nim. Nie poddawaj się ! Rodzice się martwią, ale gdy będą pewni że lekarz jest szczery i zajmie się Tobą właściwie to na pewno zmienią zdanie na temat leczenia nawet jeśli to będzie operacja. Rozumiem Cię - moja mama była przerażona i nie mogła uwierzyć że czeka mnie operacja . Nie rozumiała, że ja się chciałam leczyć i zdecydowałam się na operację. Rodzice chcą nam dzieciom zaoszczędzić cierpienia - czasem choroba gdy nie jest leczona przynosi jeszcze więcej bólu.
Radzę - zbadaj się u świetnego lekarza !!!
 
     
Audrey 
Ta z ava to ja!:)

Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 33
Doczya: 23 Cze 2009
Posty: 51
Wysany: Wto 21 Lip, 2009   

Justa ja jeździłam po wielu lekarzach prywatnie i każdy sugerował, że mam.. hipohondrię! Że mój ból bioder jest wymyślony.. Koniecznie udaj się do specjalisty, a nie konowała, któremu zależy na... w zasadzie sama nie wiem czym :-/ Po prostu nie wie jak Cię leczyć, dlatego udaje, że nic nie da się zrobić. W moim mieście nikt nie ma pojęcia, co to jest "osteotomia okołopanewkowa wg Ganza"! Nie ma na co czekać, telefony do lekarzy są na forum, dlatego czym prędzej umów się na wizytę. I nie zapominaj o rehabilitacji - tak jak powiedziałą Katja - w Twoim wypadku jest ona niezbędna.
A jeszcze jedno Ci powiem:
justa napisa/a:
powiedział tylko cytuje
biodra są otoczone wieloma mięśniami to układ mięśniowy jak wyćwiczysz mięśnie to odciążysz stawy które w twoim przypadku są dysplastyczne

ja też słyszałam takie słowa, ale z tym akurat się zgodzę - mocne mięśnie to podstawa, szczególnie w obręczy miednicy. Wtedy będziesz pracować nimi, a nie cały ciężar ciała nosić na kościach ;-)
 
     
justa 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 31
Doczya: 15 Lip 2009
Posty: 20
Wysany: Wto 21 Lip, 2009   

dzięki za rady rozmawiałam z rodzicami wiem że zaglądają na to forum. Oni muszą to sobie chyba wszystko przetrawić bo dla nich to szok 2 lata w gipsach byłam leczona, a potem lekarz powiedział że jestem zdrowa, a nagle okazuje się że mam dysplazję.
Ostatnio zmieniony przez Jowi Sro 05 Sie, 2009, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Audrey 
Ta z ava to ja!:)

Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 33
Doczya: 23 Cze 2009
Posty: 51
Wysany: Pi 24 Lip, 2009   

Justa mnie też tak leczyli - najpierw wyciąg, potem gips i w końcu szyna. Zdjęte to miałam ok 2 roku życia i teoretycznie powinno być okej, a widzisz co jest - jedna Osteo. już za mną i powinnam się zapisywać na drugą.. To trudne, ale nie martw się - nie jesteś sama ;-)
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pi 24 Lip, 2009   

Pamiętam czasy, kiedy to lekarze dosłownie mi mówili: "Nic dla ciebie nie możemy w tej chwili zrobić - naucz się tak żyć" i pamiętam też czasy kiedy to nie mówili dosłownie że nie potrafią pomóc, ale wysyłali do innego specjalisty lepszego, bardziej kompetentnego:) W taki sposóbtrafiłam właśnie do prof. Czubaka, a tam sie dowiedziałam, że przez 6 lat byłam nie tak leczona jak trzeba.....Chciałabym aby to była prawda, że prof. znalazł złoty środek na moje dolegliwości:) Wierze justa, że u Ciebie okaże się lekiem na całe zło:) ;-)
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 24 Lip, 2009   

Jowi, to dobrze jak jeszcze odsyłają do lepszych specjalistów, bo mi taki jeden chciał endo dać częściowo cementowe, bo nie umiał lub mu się nie chciało nadlewać miednicy, tylko uroczyście ogłosił, że wytrzyma w moim przypadku około 4 lat Później wypisał skierowanie do szpitala na 4 kwietnia br, więc praktycznie już byłabym po operacji Tylko po co mi taki "złom", który nie wyprowadzi mnie z kul Przecież mam tez prawo do normalnego życia A ten zamiast mnie odesłać gdzieś, powiedzieć że są lepsi to chciał mi schrzanić życie.
Ostatnio zmieniony przez Jowi Sro 05 Sie, 2009, w caoci zmieniany 2 razy  
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pi 24 Lip, 2009   

Tyle, że ten co mnie odesłał teraz do prof. wcześniej sie przejechał....na mnie nie spodziewał się, że mogłam byc innym przypadkiem niz reszta i przez pare lat chodziłam o kulach.....ale nie mam mu tego za złe w końcu wszystkiego nie da sie przewidzieć:/

I tak jak mówisz wszyscy mamy prawo do normalnego życia:)
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.