Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[OSTEOTOMIA] Jaki sport po osteotomii Ganza?
paulineeeczka 
Posiadaczka 6 śrub
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 26
Doczya: 24 Wrz 2015
Posty: 4
Skd: Biała Podlaska
Wysany: Pi 12 Maj, 2017   [OSTEOTOMIA] Jaki sport po osteotomii Ganza?

Hej! Nie mogłam znaleźć tego co potrzebuję na forum, więc zakładam nowy temat. Przepraszam jeśli źle zrobiłam. Mam 19 lat i miałam 2 osteotomie Ganza. Brakuje mi teraz strasznie sportu, jestem młoda i zawsze aktywna. Teraz jedynie lekkie ćwiczenia, jazda na rowerze i pływam. Przed operacjami jeździłam na rolkach i na deskorolce. Czy mogłabym nadal jeździć? Obawiam się, że rolki za bardzo obciążają biodra, ale chociaż deskorolka. Jak myślicie? A może macie jakiś inny pomysł, jaki sport mogłabym uprawiać? ;-)
_________________
Nie bój się, wierz tylko!
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 22 Maj, 2017   

Doboru aktywnosci wykonaj z prowadzacym Cie fizjoterapeuta.Znajac Twoj stan powie co jest bezpieczne i jesli umie przygotuje Cie do nowych aktywnosci.
Osobiscie b.sobie chwale nordic walking-niekoniecznie to nudne spacery, po przygotowaniu przez fizjo lacze kijki z biegiem :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Janeczka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 17 Lip 2018
Posty: 1
Skd: katowice
Wysany: Wto 17 Lip, 2018   

Dokładnie formę aktywności powinien dobrać Ci fizjoterapeuta. Sam możesz narobić sobie krzywdy.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 17 Lip, 2018   

Janeczka, Twoja reklama zostala usunieta z profilu. Zaakceptowalas regulamin forum wiec kolejne proby reklam beda skutkowac blokowaniem Ciebie. Dotyczy to tez uzytkownika Kamcia.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 17 Lip, 2018   

AgaW napisa/a:
kijki z biegiem
Biegasz? Pytanie retoryczne.
Sorki, zapomniałam, że nie masz endo.
_________________
Beata8
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 18 Lip, 2018   

Tak, nie mam endo ale po Ganzu z racji zabiegu trudniej z tym wzorcem dojsc do ladu :)
Od nieco ponad pol roku cwicze tez regularnie kalistenike progresywna. Zaczelam z innego pulapu niz zdrowi bo jestem po operacji ale mam swoje posepy :) Ta aktywnosc dobral mi terapeuta jak i nadzoruje prawidlowosc cwiczen i postep (sam tez cwiczy).
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 18 Lip, 2018   

paulineeeczka Dziewczyny mają rację wszelkie możliwości uprawiania czegokolwiek konsultuj ze swoim terapeutą.

AgaW my obie dobrze wiemy jak po Ganzie z tym prawidłowym wzorcem ciężko dojść do ładu ;-)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Ankaa92 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 31
Doczya: 08 Kwi 2018
Posty: 4
Skd: Niemcy
Wysany: Pi 27 Lip, 2018   

Jestem 4 lata po Ganzu i jedyne czego nie robię to skakanka, wszelkiego rodzaju trampoliny. Wszystko gdzie muszę podskoczyć omijam, żeby nie obciążać bioderka :) ) w zeszłym tyg przeszłam 50km po naszych pięknych Tatrach i nawet na sek nie czułam się „slabsza” od innych. Biegam tez, ale nie próbuje przekraczać granicy kiedy wiem, ze moja operowana strona już jest słaba. Najwazniejsze to zapytaj terapeuty, ale tez musisz sama uważać i czuć swoje ciało, np. kiedyś zaczęłam chodzić na zumbe (bardzo nie polecam po Ganz’u)..po drugich zajęciach myślałam, ze ktoś mi nogę wyrwał. Także każdy indywidualnie musi znaleźć coś dla siebie i wiadomo, najlepiej sporty, które nie obciążą bioderka, a na rolkach i łyżwach sama jeżdżę i jest super, nic nie boli, nic sie nie pogorszyło, tylko uważaj na upadki! :mrgreen:
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.