Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 04 Lip, 2011
Edyta w oczekiwaniu na endoprotezę .
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Pi 12 Lut, 2010   Edyta w oczekiwaniu na endoprotezę .

Witajcie!
Postanowiłam coś napisać o sobie i swoim bioderku ;-)
Mam 37 lat i do tej pory jakoś sobie żyję .Na ból biodra narzekam od roku wcześniej zawsze bolało mnie kolano i piszczel.Od młodych lat moja prawa strona była mniej sprawna ,ale wydawało mi się ,że tak poprostu jest i już.Dziwiło mnie to,że wszyscy znajomi na wyjazdach zimowych jeżdzili ciągle na nartach ,a ja kilka zjazdów i dość...
Oczywiście żyłam sobie w wielkiej niewiedzy ,nie myślałam że to bioderko :!:
W końcu przed wakacjami ból zaczął się nagle bardzo nasilać ,więc wybrałam się do lekarza
rodzinnego stwierdził ,że rwa kulszowa dał trzy zastrzyki ,które pomogły tylko troszkę zmniejszyć ból ,póżniej skierowanie na rezonans bo jak twierdził to pewnie ucisk od kręgosłupa .Po kilku miesiącach oczekiwania na rezonans okazało się ,że wynik wcale nie jest taki zły ;-) więc szukamy dalej śpie sobie po dwie godziny w nocy ale jestem twarda daje rade.....dostaje skierowanie na prześwietlenie bolącego kolana mimo,że proszę też na biodro .Wyrzucam skierowanie i ide prywatnie do doktora Deca z Żor prześwietlam dwa kolana i dwa biodra.Wchodzę na wizytę i na wstępie lekarz mówi ,że to biodro -podobno jak idę to pośladek opada :cry: patrzy na rtg i mówi :wie pani ,że ma to od urodzenia ???nic się tu nie da zrobić tylko endoproteza.Pomyślałam no trudno zawsze to lepiej mieć operację na biodro jak na kręgosłup... ;) Własnie wtedy postanowiłam dołączyć do WASZEJ RODZINY.
Oczywiscie jestem bardzo szczęśliwa że tu trafiłam są tu wspaniali ,otwarci i pomocni ludzie
przestałam tak panicznie bac się operacji bo tu ciągle ktoś wraca po i pisze ,że operacja to skok w lepsze życie.
AAllle się rozpisałam .
Czekam z niecierpliwością na 17 luty to moja wizyta u prof.Czubaka zobaczymy co mi powie :?: oby termin na operacje był wmiare do wytrzymania ;-)
_________________
Edi
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Sob 13 Lut, 2010   

W piątek wybrałam się prywatnie do ortopedy ze szpitala górniczego w Sosnowcu,
niestety kolejne rozczarowanie :-( wizyta trwała bardzo szybko bo na korytarzu czekało mnóstwo ludzi .Lekarz nawet miły wyjął rtg popatrzył i stwierdził,że endoproteza no ,ale niestety czas oczekiwania to 2 lata stwierdził,że jest nienajlepiej
głowa kości udowej bardzo zniszczona ,ale pierwszeństwo w operacji mają osoby z martwicą ,a ja jeszcze nie mam :!: :evil:
_________________
Edi
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Sro 17 Lut, 2010   

Właśnie wróciłam od Profesora :sugoi: miałyście racje , to wspaniały człowiek , pierwszy raz czułam się u lekarza jak u przyjaciela ;D Profesor powiedział , że mogę miec kapoplastykę (warunek : musze schudnąc 20 kg. ) :jupi: :jupi: termin to ok. 12 miesięcy. Może uda się nawet wcześniej. :peace:
Dziękuje Wam za trzymanie kciuków , za dobre słowa bo dzięki Wam trafiłam do profesora . :kiss:
_________________
Edi
 
     
Grace 
Grace
Popularus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 61
Doczya: 09 Lut 2010
Posty: 75
Skd: Śląsk
Wysany: Czw 18 Lut, 2010   

Edytko- wspaniale ,że możesz mieć mniej inwazyjną metodę operacji.Jeśli dobrze zrozumiałam, to będziesz niała kapoplastykę BHR
a nie BMHR?
Trzymam kciuki za te 20kg!
Również nie należę do osób szczupłych i wiem jak trudno pozbyć się niechcianych kilogramów :-x
Też się na dzień obecny kwalifikuję na kapoplastykę tylko na BMHR. Jednakże jeszcze od żadnego lekarza nie usłyszałam ,że mam się odchudzić tylko ,że mam nie przytbierać na wadze.Jeśli jednak usłyszę ,że mam zrzucić te pare kilo -to będzie problem :mrgreen: ,gdyż po stosowaniu już tylu diet-nigdy nie udało mi się zrzucić więcej niż 4 kg :cry:
Pozdrawiam
_________________
Grace
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pi 19 Lut, 2010   

Edytko, Grazynka ma racje. Kazda operacja moze sie nie udac, kazda nawet najlzejsza ingerencja obarczona jest ryzykiem..ale.. jesli tak bedziemy myslec, to lepiej od razu polozyc sie do trumny :mrgreen: Nie czytaj o tym co komu nie wyszlo, bo nie wolno generalizowac a wezmiesz wszystko "do siebie" :mrgreen: W Otwocku nie bedziesz pierwsza pacjentką do kapy wiec tak strasznie sie nie obawiaj. Tam naprawde pracują WYSOKIEJ KLASY SPECJALISCI i znaja sie na tym co robią :) Poczytaj na kapoplastycznych o tych, ktorzy sobie chwala nowe zycie po kapoplastyce - jest ich sporo..
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Pi 19 Lut, 2010   

Zapomniałam Wam napisać dzwoniła do mnie pani z Otwocka mam termin na 14 lipca 2011 to troche więcej niż rok :-/ ,ale Profesor mówił ,że to może być wcześniej ;-)
_________________
Edi
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Pon 22 Lut, 2010   

Moi drodzy najgorsze jest własnie to,że nagle się wszystko potrafi zmienić....u mnie wciągu pół roku choroba strasznie przyspieszyła . :-? W zeszłym roku o tej porze jeszcze mogłam iść na spacer biorąc zwykły ibuprom teraz mam problem zrobić zwykłe zakupy :-(
_________________
Edi
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pon 22 Lut, 2010   

Edyto, to jest ta sytuacja, o której często wspominam w moich postach. Najpierw pojawia się ból, który staracie się uśmierzyć stosując leki p/zapalene i p/bólowe. Chwilowo czujecie ulgę, zmniejszenie bólu oraz łatwość w poruszaniu się. A potem............ jest dokładnie tak jak piszesz tzn:
edyta olszewska napisa/a:
W zeszłym roku o tej porze jeszcze mogłam iść na spacer biorąc zwykły ibuprom teraz mam problem zrobić zwykłe zakupy :-(

Gwałtowne zwiększenie bólu nie zawsze musi świadczyć o postępie choroby. Może być sygnałem mówiącym nam o tym, że nasz organizm już dłużej nie potrafi poruszać się w określonym, patologicznym wzorcu ruchowym. I w takiej właśnie sytuacji, jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest podjęcie rehabilitacji funkcjonalnej nastawionej na wasz konkretny problem funkcjonalny - w tym przypadku prawidłowe chodzenie (z dwiema kulami łokciowymi też). Ta umiejętność jest niezmiernie ważna, nawet jeśli w niedalekich planach masz zabieg operacyjny. Na naukę tego nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, choć im wcześniej, to w tym przypadku lepiej........!!!

Pozdrawiam,
Fizkom
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Wto 23 Lut, 2010   

No u mnie tylko przez 5 dni spadł 1 kg ,chyba muszę zacząć tą dietę Dukana ,no ale boje się że nie wytrwam do końca ,a wtedy to nie ma sensu :-x
Termin operacji w Puszczykowie mnie zszokował :shock: chyba się tam wybiore :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pasiflora napisa/a:
edyta olszewska, jak sobie w tej chwili radzisz z obowiązkami, z bólem Na szczęście masz rodzinę, choć z czasem ma się ją tylko na zdjęciu. Mam nadzięję że u Ciebie tak nie jest.


Moje dzieci bardzo dużo mi pomagają ,mąż niestety od jesieni do wiosny pracuje praktycznie dzień i noc....więc jeszcze jemu trzeba współczuć. :roll: Niedzielami nadrabia zaległości ...ogólnie dajemy jakoś radę.Najgorsze jest to ,że mi się cały czas wydaje,że ja wszystko zrobię najlepiej i tym wszystkich zniechęcam bo po nich poprawiam,a po operacji i tak będę przeciez skazana na ich opiekę. :sugoi:
_________________
Edi
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Wto 23 Lut, 2010   

jutro jadę jeszcze na wizytę do lekarza ze szpitala w Piekarach na 17,jak wrócę to Wam napiszę co powiedział.....powoli kończę wędrówkę po lekarzach polecanych przez forum i nie tylko :-o
_________________
Edi
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Sro 24 Lut, 2010   

No i stało się odwiedziłam lekarza ze szpitala w Piekarach... :-( popatrzył na rtg i stwierdził,że endoproteza!!!!!!!!wiec ja oczywiście nie mówiąc mu nic,że odwiedziłam już kilku specjalistów zapytałam o kapoplastykę -stwierdził,że moja głowa kości nie jest całkiem idealna do kapoplastyki cyt;proszę panią to się często nie udaje po pół roku przyjdzie pani spowrotem na oddział bo będzie żle"mówił coś jeszcze ,że kąt kości nie taki...jednym słowem na NIE :!: po chwili dodał,że ewentualnie może BMHR,ale stwierdził,że tych operacji zrobili dopiero niewiele...więc najlepiej endo bo sprawdzone.Powiedzcie kogo ja mam słuchać ???Prof.Czubak nie wpatrujac się co prawda zbyt długo w rtg stwierdził,że mam warunki do kapoplastyki ,a tutaj propozycja endo oczywiscie mam schudnąć -to juz wiem i termin 2 lata ,bo takie są kolejki.
Mało tego stwierdził ,że na dzień dzisiejszy wogóle nie podjoł by się zadnej operacji bo jestem za gruba ,ja rozumie wszystko i wiem ze dla bioder to okropne miec nadwage,ale do pierona 98 kg ....to co robią z ludżmi jeszcze większymi???????jestem wściekła i nie wiem co mam robić :evil: :roll: :-(
_________________
Edi
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 24 Lut, 2010   

edyta olszewska napisa/a:
ewentualnie może BMHR,ale stwierdził,że tych operacji zrobili dopiero niewiele...więc najlepiej endo bo sprawdzone
Kapoplastyka faktycznie musi być zachowana głowa kości udowej gdyż jest osadzana na cemencie dlatego BMHR w tym momencie jest doskonałym rozwiązaniem Najlepiej uciachać kość i wstawić endo Trza było się upierać przy BMHR. Semenowicz to dobry ortopeda ale nie wstawi BMHRa Żaden lekarz z kobiecego oddziału Cię tą metodą nie zoperuje Za to z męskiego dr Koczy i dr Mielnik owszem
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Sro 24 Lut, 2010   

Prof. z Otwocka tez ma super opinię i własnie dlatego mam problem gdyż obaj są podobno swietni,a na mój temat mówią dość róznie . :cry: Pójdę chyba jeszcze do dr.Mielnika bo skoro dr.Semenowicz nie robi BMHR to pewnie też gdybym nie napierała to nic by się nie odezwał....nie rozumie przeciez jesli ktos może miec mniej inwazyjną operację niż endo to dlaczego o tym nie mówią :?: Można powiedzieć szczerze ja nie robię,ale może się pani udać do kolegi....no tak ale to moje kosci a nie ich.Terminy w Piekarach to 2 lata więc za taki okres czasu to ciekawe czy ja sie faktycznie już tylko do endo będę nadawała :cry:
_________________
Edi
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 25 Lut, 2010   

Gdzieś kiedyś mi się obiło o uszy że nacisk w stawie biodrowym = każdy kilogram X 3
Tak więc Edytko oni to mówią dla Twojego dobra Dawaj do przodu Zrzucimy tę cholerną wagę i będziemy laski w małym rozmiarze Damy radę zobacz nie jesteś sama Musimy się wspierać wówczas jest nam łatwiej. :*
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Pi 09 Kwi, 2010   

Dr Semenowicz z Piekar na wizycie powiedział mi ,że operacja ok. 2012...ból codziennie mi dokucza ja nie mogę długo czekac i nie chce,biję się codziennie z myślami co robic ??? W Otwocku mam na 2011 termin to już lepiej.
Doktor Mielnik robi BMHR i to jest kuszące ,tylko po przypadku Pasiflory jak można się z nim dogadac jesli jest taki niesłowny....czekając długo boje się powrotu do normalnego chodzenia,już teraz utykam noga o ponad 1 cm krótsza.
_________________
Edi
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.