Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] Co zrobić żeby dostać się na operację osteotomii g
lidialidka 
lukrecja


Status: Inne
Wiek: 49
Doczya: 20 Lip 2019
Posty: 2
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 20 Lip, 2019   [PYTANIE] Co zrobić żeby dostać się na operację osteotomii g

Witajcie.
Szukalam długo na forum, żeby nie zawracać nikomu głowy pytaniami, ale nie znalazłam odpowiedzi. Mam 44 lata, do niedawna nie mialam zadnych problemów ze stawami, 2 lata temu zaczeły mnie pobolewać kolana, ale tylko kiedy je forsowałam, a w te wakacje, po chodzonym urlopie (12 km dziennie) zaczeły mnie boleć biodra i bolą od tygodnia (przez pierwszą noc nie mogłam spać, teraz to tylko dyskomfot przy chodzeniu). Byłam u mojego fizjoterapeuty na masażu kręgosłupa, powiedziałam mu o tym, obejrzał mnie i powiedział że gołym okiem widać, że mam dysplazję obu stawów bodrowych (rzeczywiscie zawsze mialam jakoś bardzo wystające poza biodra kości udowe, ale myslalam ze to taka uroda) i żebym szybko się tym zajęła dopóki jeszcze stawy nie są bardzo zniszczone....Czytam tutaj o prof. Czubaku i zastanawiam się jakie kroki podjąć, od czego zacząć (badania), i gdzie się zwrócić żeby móc z NFZ skorzystać z operacji w Otwocku? Wiem, że to może głupie pytanie, ale tutaj jest tyle informacji, że tych najprostszych po prostu nie mogę odnaleźć. Próbowałam zapisać się online do prywatnych przychodni w warszawie gdzie przyjmuje doktor- niestety jest info, że nie ma wolnych terminów :( Z góry dziękuję za pomoc.
_________________
Lidka
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 20 Lip, 2019   

Witaj lidialidka przede wszystkim powinnaś poprosić swojego lekarza rodzinnego o skierowanie do ortopedy - na miejscu i ortopeda powinien Cię skierować - na RTG w celu wykluczenia bądź potwierdzenia - dysplazji. I oceny stanu Twoich bioder.

Diagnoza fizjoterapeuty - na pewno jest trafna - lekarz ortopeda powinien przeprowadzić - diagnostykę. Z potwierdzoną diagnozą będzie - szybsza możliwość działania.


W moim przypadku - było tak że ortopeda po zbadaniu - wizyta prywatna dał mi namiary - na profesora Czubaka - pojechałam - do Profesora do Poznania - dostałam od profesora kartkę - ż terminem stawienia się do kliniki Skierowanie z zaznaczeniem - że operacja ma być - przeprowadzona w Otwocku - dostałam od swojego lekarza rodzinnego.


Jeżeli wizytę u ortopedy masz na NFZ - to on może wystawić - skierowanie. Ale równie dobrze skierowanie - na zabieg może Ci wystawić lekarz rodzinny - że wskazaniem szpitala.

Tyle że musisz mieć - potwierdzoną dysplazję medycznie.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
lidialidka 
lukrecja


Status: Inne
Wiek: 49
Doczya: 20 Lip 2019
Posty: 2
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 21 Lip, 2019   

Bonia napisa/a:
Witaj lidialidka przede wszystkim powinnaś poprosić swojego lekarza rodzinnego o skierowanie do ortopedy - na miejscu i ortopeda powinien Cię skierować - na RTG w celu wykluczenia bądź potwierdzenia - dysplazji. I oceny stanu Twoich bioder.

Diagnoza fizjoterapeuty - na pewno jest trafna - lekarz ortopeda powinien przeprowadzić - diagnostykę. Z potwierdzoną diagnozą będzie - szybsza możliwość działania.


W moim przypadku - było tak że ortopeda po zbadaniu - wizyta prywatna dał mi namiary - na profesora Czubaka - pojechałam - do Profesora do Poznania - dostałam od profesora kartkę - ż terminem stawienia się do kliniki Skierowanie z zaznaczeniem - że operacja ma być - przeprowadzona w Otwocku - dostałam od swojego lekarza rodzinnego.


Jeżeli wizytę u ortopedy masz na NFZ - to on może wystawić - skierowanie. Ale równie dobrze skierowanie - na zabieg może Ci wystawić lekarz rodzinny - że wskazaniem szpitala.

Tyle że musisz mieć - potwierdzoną dysplazję medycznie.



Dziękuję za informacje. A u profesora Czubaka byłaś prywatnie? Bo wszyscy mi mówią, że jak zacznę droga prywatną to już nie można wejść na ścieżkę NFZ, czyli że lekarz z prywtnej wizyty nie może mi dać skierowania na operację której koszt pokrywa NFZ...
_________________
Lidka
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 21 Lip, 2019   

Tak wizytę u Profesora miałam prywatnie. Operację na NFZ. Ale skierowanie na nią wystawił mi lekarz rodzinny.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Judy 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 37
Doczya: 08 Lut 2020
Posty: 10
Skd: Łódź
Wysany: Nie 23 Lut, 2020   

Hej też byłam w październiku u prof. Czubaka prywatnie powiedział, że będę miała operacje w marcu i 2 tygodnie przed że szpitala mają dzwonić. Jest koniec lutego i martwię się, że nikt na razie do mnie nie zadzwonił ze szpitala w Otwocku . Czy wiecie gdzie mogę się dopytać o tą moją operacje? Dzwonić do szpitala? Niestety profesor nie dał mi żadnej kartki i nie mam też do niego kontaktu. Wizyta też była umawaiana przez mojego ortopedę..
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 23 Lut, 2020   

Judy Jeżeli się niepokoisz dzwoń do kliniki jak masz termin od Profesora w klinice powinno być to odnotowane to że osobiście nie dostałaś kartki z terminem do ręki nie ma nic do rzeczy. Termin został ustalony podczas wizyty prywatnej. Nie wiem jak jest teraz i tu może by wypowiedział się ktoś kto jest na bieżąco. Bo u mnie od operacji minęło kilka lat ale u mnie po ustaleniu na wizycie prywatnej u Profesora terminu operacji dzwoniono do mnie z kliniki z potwierdzeniem terminu i stawieniu się na zabieg.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Dorota_S 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 24 Pa 2019
Posty: 71
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 24 Lut, 2020   

Ja dzis dzwonilam na oddzial (mialam wstepny termin na marzec, tak profesor podal na prywatnej wizycie)...nie ma w grafiku naszych osteotomii. Pociesza mnie ze jest nas wiecej, pewnie bedziemy operowane w drugiej polowie marca.
 
     
Dorota_S 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 24 Pa 2019
Posty: 71
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 02 Mar, 2020   

Dzis sie okazalo, ze w marcu zoperuja tylko 3 osoby, mnie wsrod tych wybrancow nie ma :(
 
     
Dorota_S 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 24 Pa 2019
Posty: 71
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 02 Mar, 2020   

Judy, Dzwonili do Ciebie?
 
     
Szpunk 


Status: Przed
Wiek: 33
Doczya: 05 Lis 2019
Posty: 16
Skd: Gdańsk
Wysany: Wto 03 Mar, 2020   

Dorota_S byłabym Ci bardzo wdzieczna za wrzucenie informacji, jak juz sie czegos dowiesz. Ja bylam u Profesora na prywatnej konsultacji pod koniec listopada i dostałam termin na czerwiec. Jakos w styczniu udalo mi sie dodzwonic do szpitala do dzialu zajmującego sie kolejka i dostalam informacje, ze bede operowana w połowie roku. Ale ze nie wiadomo kiedy dokladnie to bedzie. Pani wtedy powiedziala mi też takie zdanie, z którego wynikalo, ze operacje wykonywane są co jakis czas, kilka osób.
 
     
Dorota_S 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 24 Pa 2019
Posty: 71
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 04 Mar, 2020   

Szpunk, ja bylam na prywatnej wizycie pod koniec pazdziernika i profesor powiedzial mi: marzec. Jak dzwonilam w styczniu to jeszcze byl marzec...jak zadzwonia - napisze!
 
     
Judy 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 37
Doczya: 08 Lut 2020
Posty: 10
Skd: Łódź
Wysany: Wto 10 Mar, 2020   

Dziękuję za pomoc. Udało i mi się dodzwonić do kliniki zaraz po moim pierwszym poście. Jestem 15 w kolejce.. Pani powiedziała, że nie mają zaplanowanych operacji mam czekać, ale raczej to nie będzie marzec
 
     
ADRIAN36 


Status: Endo x 1
Wiek: 44
Doczy: 26 Lut 2020
Posty: 22
Skd: zawiercie
Wysany: Sro 11 Mar, 2020   

pewnie będą przekładać operacje w szpitalach z powodu koronowirusa :evil:
mnie już przełożyli a miałem być operowany 9 marca będą dzwonić jak coś się zmieni powiedzieli
_________________
ADRIAN36
 
     
Judy 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 37
Doczya: 08 Lut 2020
Posty: 10
Skd: Łódź
Wysany: Sro 11 Mar, 2020   

Tak myślałam, że przez ten wirus wszystko się przesunie :cry:
 
     
brookerka 


Status: Przed
Doczya: 27 Pa 2021
Posty: 23
Skd: bochnia
Wysany: Czw 31 Mar, 2022   

Cześć
Mam mieć operację w czerwcu, może w lipcu.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć kiedy najlepiej (i czy w ogóle jest sens dzwonić )dowiadywać się czy już coś wiadomo na temat terminu operacji? czy jestem już gdzieś w kolejce ustawiona? bo że jestem na liście to już wiem.
chciałam się przygotować w pracy itp
pozdrawiam
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.