Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Najczęstsze problemy po operacji
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Sro 28 Maj, 2014   

domi84 napisa/a:
a ja obecnie stoję w miejscu :(
stanęłąś na chwilkę moja kochana Domi, żeby wziąć rozbieg. :mrgreen:
Nie można tylko biec i biec do przodu. Skoro stanęłaś to jest jakaś potrzeba.

Jakbyś podsłuchała pod drzwiami co ja wyczyniałam z fizjo (a raczej on ze mną), to mniej więcej brzmiało by tak:
(Fizjo na kolanach, z nosem przy ziemi, jego ręka na 3-palce pod moją stopą stawianą właśnie do przodu.)
- napiąć mięśnie, teraz pięta, stopa, teraz biodra... jeszcze nie, jeszcze nie... Już! Źle, jeszcze raz..

Boże jaka męka. Zanim nauczyłam się płynnie przenosić ciało, ciężar.
Zanim moja głowa "zauważyła" że stanie na nowej nodze już nie boli. Że można ją obciążać. Że już nie muszę wywijać dupskiem i kombinować jakby tu przejść i żeby nie bolało.
To chyba było moje największe odkrycie. Eureka. Oczywiście, że wszystko wiedziałam. Ale co innego "wiedzieć" a co innego "poczuć"

Domi, czy takie odgłosy słychać również u ciebie?
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 28 Maj, 2014   

esca napisa/a:
Nie można tylko biec i biec do przodu. Skoro stanęłaś to jest jakaś potrzeba
Potrzeba rozbiegu oraz potrzeba wypoczynku. Będą tygodnie że nie drgnie się ni w ząb do przodu. Nie dawajcie za wygraną. To nie koniec efektów. Czasem kolejny rozbieg następuje po długim czasie, ale warto dla drobnych postępów cały czas się rehabilitować.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 28 Maj, 2014   

Dziewczyny mają racje nie raz postepy idą szybko a nie raz nie chce nic się ruszyć ani o milimetr . A co do pracy z naszymi fizjoterapeutami. To mój na kolejnej u niego wizycie stwierdził no ładnie widzę że nareście wiemy do czego służą nogi. :mrgreen: Bo po zabiegu bałam się obciążać nogę po Ganzu i chodziłam o kulach wisząc na rękach. :-)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
domi84 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczya: 27 Lut 2014
Posty: 82
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 28 Maj, 2014   

esca, u mnie na razie tylko odgłosy bólowe przy tych magicznych uciskach :) dziś przy mm. gruszkowatym myślałam, że zejdę z tego świata ...;)
Ale już to co trzeba wiem, moja fizjo wytłumaczyła mi wszystko więc jestem chwilowo spokojniejsza, że jednak coś ruszy dalej :)

Danielos uzyskałam już wszystkie informację na poruszone przez Ciebie kwestie, także jest tak jak ma być w dążeniu do likwidacji różnych przykurczów i skutków wcześniejszego błędnego chodzenia :)
Trochę to pewnie potrwa, ale jeśli tak musi być to czas się z tym pogodzić i działać dalej ...

Byłam chyba zbyt dużą optymistką przed, jeśli chodzi o rehabilitację i szybki powrót do sprawności i życie weryfikuje, że wcale tak lekko nie jest i nie będzie ...

Ale może kiedyś będzie mi dane w końcu wrócić do mojego ukochanego sportu, w końcu to mój zawód, którego zmieniać bym nie chciała :)
 
     
anjia 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 31
Doczya: 17 Mar 2014
Posty: 6
Skd: śląsk
Wysany: Pi 08 Sie, 2014   

Dzień dobry :mrgreen:
Szukam, szukam i nie mogę znaleźć, czy ktoś miał po ganzu (5tyg po operacji) bolesne skurcze mięśnia..? :roll:
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 08 Sie, 2014   

anjia napisa/a:
czy ktoś miał po ganzu (5tyg po operacji) bolesne skurcze mięśnia..?

Uściślij obawy bo napisałaś zbyt ogólnie, pytałaś o to swojego fizjoterapeutę?
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
anjia 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 31
Doczya: 17 Mar 2014
Posty: 6
Skd: śląsk
Wysany: Pi 08 Sie, 2014   

Nie rehabilituję się, więc nie pytałam żadnego fizjoterapeuty. Lekarz powiedział, że skurcze mogą się pojawiać, ale nie widzę, żeby ktoś jeszcze miał taki objaw, więc trochę się martwię. :roll:
Chodzi mi o ostry ból, skurcz mięśnia czworogłowego..tak jakby mi w niego wbijali nóż..oczywiście przy operowanym biodrze, w ciągu tygodnia trzy razy już tak miałam..zazwyczaj samo przechodzi po paru minutach.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 08 Sie, 2014   

anjia napisa/a:
Lekarz powiedział, że skurcze mogą się pojawiać,
Trochę słabo :-(
Nie czekaj na dobrą opinię lekarza w sprawie rehabilitacji a jak widać jest Ci to niezbędne! Ból taki nie powinien pojawiać się ot tak sobie. Dobry rehabilitant na pewno Ci pomoże.
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Pi 08 Sie, 2014   

Jak można nie rehabilitować się po operacji? Cale forum w każdym wątku masz coś o rehabilitacji. Jeszcze przy tak młodym wieku zadbaj o rehabilitację.


A tak poza tym, lekarze dużo wiedzą niby, ale rehabilitant patrzy zupełnie na inne struktury. A lekarz? Na rtg.
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 09 Sie, 2014   

anjia napisa/a:
Nie rehabilituję się, więc nie pytałam żadnego fizjoterapeuty. Lekarz powiedział, że skurcze mogą się pojawiać, ale nie widzę, żeby ktoś jeszcze miał taki objaw, więc trochę się martwię. :roll...


sprawność nie jest darem z niebios, trzeba go samemu wypracować codzienną ciężką pracą.

operacja daje Ci tylko możliwości i NIC WIĘCEJ.
co z tym zrobisz zależy tylko od Ciebie.

ze skurczami mam dość często do czynienia.
skurcz mięśni może być spowodowany: przetrenowaniem (w Twoim wypadku nie ma to miejsca), zasiedzeniem i niedoborem minerałów, głównie potas i magnez.
 
 
     
anjia 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 31
Doczya: 17 Mar 2014
Posty: 6
Skd: śląsk
Wysany: Sob 09 Sie, 2014   

Dziękuję bardzo! :D

Co do rehabilitacji, to czytałam forum, spokojnie.
 
     
Karolina765 
KAROLINA
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 37
Doczya: 12 Sie 2014
Posty: 5
Skd: Sieradz
Wysany: Sro 13 Sie, 2014   

Witam.Mam zapytanie odnośnie rehabilitacji, fizjoterapeuty, czytam Wasze wypowiedzi i zauważyłam albo źle coś zrozumiałam że wiele osób po wyjściu ze szpitala przed pierwszą wizytą kontrolną ćwiczy z fizjoterapeutą???Wczoraj miałam spuchnięte kolano od przeszarżowania,dziś jest okey.Jestem 3 tyg. po Ganzie.Jednak nie ma co szaleć, tylko się oszczędzać. :roll:
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 13 Sie, 2014   

Karolina765, Forum to kopalnia wiedzy. Wystarczy poszukać, przeglądać i poczytać, a znajdziesz mnóstwo odpowiedzi na swoje pytania.
TUTAJ jest temat o rehabilitacji po Ganzu. Przeczytaj go.
 
     
domi84 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczya: 27 Lut 2014
Posty: 82
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 13 Sie, 2014   

Karolina765, zgadza się, na forum wielokrotnie pojawiały się wpisy, żeby nie czekać do pierwszej wizyty kontrolnej i dopiero wtedy szukać pomocy i rehabilitanta, tylko zadbać o to wcześniej. Mimo, że po Ganzu niestety musimy czekać z pewnymi ćwiczeniami, gdyż konieczne jest nie napinanie przeciętego podczas zabiegu m. czworogłowego, są ćwiczenia i terapie, które można wdrażać już wcześniej :)
Tym bardziej jeśli dzieje się u Ciebie cos z kolanem, dobrze żebyś zasięgnęła porady.
Dla przykładu, nawet zwykłe chodzenie o kulach, którego uczyłaś się w szpitalu, może wymagać pewnych modyfikacji, żebyś później szybciej mogła zacząć chodzić prawidłowo bez kul :)
 
     
Karolina765 
KAROLINA
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 37
Doczya: 12 Sie 2014
Posty: 5
Skd: Sieradz
Wysany: Sro 13 Sie, 2014   

Dziękuje za porady, odpowiedzi, poczytam.Pozdrawiam :lol:
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.