Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 04 Lip, 2011
Meg - moja historia.
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Pon 15 Lut, 2010   

Meg – sądzę, że masz edno z dużą głową a one się tak łatwo nie ulegają wywichnięciu. Dodatkowo istotna jest precyzja osadzenia implantu a tutaj chyba nie powinnaś mieć obaw :-D .
 
     
piedra32 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Pa 2009
Posty: 505
Skd: Athlone-Ireland
Wysany: Pon 15 Lut, 2010   

Bardzo proszę nie zaprzątaj sobie teraz głowy wywichnięciem najważniejsze teraz to odpoczynek i ćwiczenia:))))
Pozdrawiam ciepło
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pon 15 Lut, 2010   

Meg, jak by Ci sie endo wywichnęła to bys o tym wiedziała :-D Piedra32 ma racje, nie zaprzataj glowy tylko wracaj do sprawnosci :)
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 16 Lut, 2010   

duska napisa/a:
Meg, jak by Ci sie endo wywichnęła to bys o tym wiedziała
jak mi się wywichnęło, to nie tylko ja wiedziałam :) , darłam się z bólu na całe miasto :-P
_________________

 
 
     
meg 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 60
Skd: Kraków
Wysany: Wto 16 Lut, 2010   

Dzięki dziewczyny. Pewnie drugi raz jak pójdę na operację już nie będę panikować. Lecz człowiek to taka istota, że boi się nieznanego :-) . Ja mam panewkę 48 mm. To duża.
_________________
Meg
 
     
meg 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 60
Skd: Kraków
Wysany: Czw 18 Lut, 2010   

Mam już ściągnięte szwy, z medycznego punktu widzenia rana goi się prawidłowo.
:lol:
_________________
Meg
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 18 Lut, 2010   

meg napisa/a:
Mam już ściągnięte szwy, z medycznego punktu widzenia rana goi się prawidłowo.
:lol:

To bardzo dobrze :) oby tak dalej :)
 
     
meg 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 60
Skd: Kraków
Wysany: Wto 16 Mar, 2010   

W niedzielę po raz pierwszy jechałam samochodem - za kierownicą :-) To chyba nie był najlepszy pomysł, ale musiałam. Zresztą w środę mija sześć tygodni od operacji, a wyczytałam na forum, że niektórzy zaczynali jeździć znacznie wcześniej. 19 marca idę do kontroli. Czuję się bardzo dobrze, poza tym, że doskwiera mi siedzenie w domu oraz, że chciałabym już rozpocząć chodzenie bez kul i rehabilitację.

Pozdrawiam
_________________
Meg
 
     
sakaran 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 27 Lut 2010
Posty: 60
Skd: Augustów
Wysany: Wto 16 Mar, 2010   

Gratulacje Meg. Życzę dużo zdrówka.
 
     
meg 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 60
Skd: Kraków
Wysany: Sob 30 Pa, 2010   

Witam wszystkich po długiej przerwie,
21 października 2010 miałam drugą operację, tym razem w ramach NFZ :) . Przeprowadzona została w szpitalu tym co poprzednia, czyli Świętego Rafała działającego w ramach firmy Scanmed. Tym razem dostałam znieczulenie podpajęczynówkowe i tyle. Poprzednio jeszcze "głupiego jasia" do kroplówki. Muszę przyznać, że opcja bez "głupiego jasia" jest znacznie lepsza. Co prawda słyszałam wszystko co dzieje się na sali, ale po operacji nie miałam mdłości, dreszczy i znacznie lepiej się czułam. A odgłosy operacji wcale nie są przerażające, trochę stukania, cięcia i rozmowy lekarzy. Nie ma się czego bać. Operował mnie ordynator oddziału doktor Stanisław Pluta. Polecam! Bardzo miły, dowcipny i serdeczny człowiek. Opieka jak poprzednio bez zastrzeżeń, rehabilitacja również. Nie ma żadnej różnicy miedzy pacjentem operowanym odpłatnie i w ramach NFZ. Dostałam implant metalowy, z dużą głową. tej samej firmy co wcześniej prywatnie. Cięcie mam mniejsze, około 7 cm i bardziej na udzie. Poprzednie miałam z boku nogi. Wyszłam ze szpitala w 5 dobie, szóstym dniu licząc dzień operacji na własną prośbę. Czułam się dobrze, wyniki miałam dobre, a lekarz prowadzący nie miał nic przeciw temu. Dwie pierwsze noce w domu były bolesne, spanie na plecach, bo miałam spuchniętą jeszcze nogę i nie mogłam jej zgiąć w kolanie. Teraz już opuchlizna z kolana prawie zeszła, podginam wiec nogi, dużą, grubą poduszkę między i kołyska na boczek, tak jak zalecił rehabilitant. Nie chcę nikogo przekonywać do tej formy, ale wydaje się zupełnie bezpieczna, poprzednim razem mi nie zaszkodziła, choć odważyłam się chyba dopiero po dwóch nieprzespanych tygodniach, po trzech od operacji. W czwartek, 4 listopada jadę na ściągnięcie szwów. generalnie jestem dziesięć dni po operacji. Chodzę o 2 kulach zgodnie z zaleceniami, trochę siedzę z nogami na krześle. Udało mi się dzisiaj można powiedzieć z doskoku ugotować obiad :)
Naga operowana w lutym jest w dobrej kondycji. Ruchowość dobra, zaznaczam, że nie była ona rehabilitowana, a tylko wykonywałam ćwiczenia, które polecił mi rehabilitant w szpitalu.
6 tygodni mam chodzić z 2 kulami z 20% obciążeniem operowanej nogi. Tak jak poprzednio. Po sześciu miesiącach od operacji, czyli na przełomie marca i kwietnia zacznę aktywność ruchową. Oczywiście rowerek stacjonarny i basen pewnie po 6 tygodniach, rowerek może nawet wcześniej.

Pozdrawiam wszystkich. Będę pisać jak przebiega dalsza rekonwalescencja, może moje doświadczenia przydadzą się komuś :)
_________________
Meg
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 30 Pa, 2010   

Podziwiam, że tak szybko zdecydowałaś się na drugą ENDO. Mnie lekarz zalecił drugą operację nie wcześniej niż po roku.
Powodzenia w dochodzeniu do zdrowia i pełnej sprawności.
_________________

 
 
     
meg 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 60
Skd: Kraków
Wysany: Nie 31 Pa, 2010   

Dziękuję Grażynko.
Mnie lekarz powiedział, że od pierwszej operacji musi upłynąć 6 miesięcy. Upłynęło i zdecydowałam się na drugą. Poza tym nie wiadomo jak dalej będzie się toczyła współpraca szpitala z NFZ, wiesz co się dzieje z kontraktami, punktami i tym wszystkim. Skorzystałam z okazji, bo za chwilę może się okazać, że szpital będzie wykonywał tylko płatne operacje, a ja już raz zapłaciłam za nieudolność naszej służby zdrowia.
_________________
Meg
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 31 Pa, 2010   

meg napisa/a:

Mnie lekarz powiedział, że od pierwszej operacji musi upłynąć 6 miesięcy.
Ja usłyszałam że musi minąć od 3 do 6 miesięcy wiec Twoja kolejna operacja jest w odpowiednim czasie.
 
     
meg 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 60
Skd: Kraków
Wysany: Nie 31 Pa, 2010   

Trzy miesiące to chyba trochę za wcześnie. Po operacji "zdrowa kończyna" jest obciążana w 100%, więc trzeba sobie odbudować utracone wcześniej mięśnie :) . Ale to pewnie kwestia indywidualna.
W każdym razie cieszę się bardzo, że już jestem po 2 endo i mam nadzieję, że długo mi posłużą :)
Teraz zastanawiam się na co mogę sobie z nimi pozwolić. Po drugiej operacji od lekarza dowiedziałam się, że sporty dla mnie to narty biegowe, golf :) , rower, pływanie i piesze wędrówki po płaskim terenie. Odradza zdecydowanie narty zjazdowe, jeśli już to krótkie i łagodne trasy - mnie to nie przeraża, bo bez nart mogę się obyć. Natomiast chciałabym pojeździć konno.
_________________
Meg
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 31 Pa, 2010   

meg napisa/a:
Ale to pewnie kwestia indywidualna.
Wszystko zależy od stanu przedoperacyjnego. Ja sobie np nie wyobrażam by w 3 miesiące po operacji (jestem prawie cztery po) dać operować drugi staw ale szczerze chyba nie wyobrażam sobie tego również w pół roku po, gdyż mój stan przed był koszmarny :(
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.