Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Co to jest osteotomia okołopanewkowa wg. Ganza.
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 07 Sty, 2013   

Wiera, na te pytanie wyłącznie odpowie Ci lekarz. Choć i to, że można zastosować osteotomie przed otwarciem biodra nie jest pewne.
 
     
Wiera 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 03 Sty 2013
Posty: 10
Skd: Mazury
Wysany: Pon 07 Sty, 2013   

Aj z tymi lekarzami! Co chwila okazuje się, ze pada mi kolejny staw i wtedy, wiadomo, odsyłka.... Mój ostatni orto, po tym jak zrobił mi artroskopię kolana, średnio udaną, (kolano spada, a biodro, które do artro jakoś się jeszcze trzymało, rozleciało się zupełnie), spławił mnie.... i musiałam szukać kolejnego orto. Trafiłam więc (z polecenia)do prof. dr hab ortopedii i reumatologii w Wawie, który stwierdził, że jestem dziwna (ha, nie on pierwszy), że w takim wieku takie zmiany i to w tylu stawach i... też się wypiął. W końcu padło na Otwock, tam też się mną nie przejęli, lekarz na dzień dobry mnie poinformował, że płytek z badaniami nie będzie przeglądał, świetnie, nie! Dopiero, gdy mu powiedziałam, że to koniec, że się poddaję i nie będę szukać innych orto, wtedy łaskawie zerknął i mnie do operacji zakwalifikował, ale..... ja nie jestem przekonana. Nie wiem co będzie dalej? Jak zareagują kolana, drugie biodro, zjechana lędźwiówka i bark (ostatnia zmora!!!)? Dlatego zadaję tu pytania, bo na orto to ja już nie mam co liczyć, zaliczyłam ich chyba 5. Nikt nie chce podejmować się trudnych przypadków, a niewątpliwie ja do nich należę.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 07 Sty, 2013   

Nie wiem jak to możliwe że lekarz Cię nie przebadał, napewno zrobili Ci rtg aby mieć świeży obraz. Musieli mieć jakąś podstawę zapisując Cię na zabieg.
Jeśli nie jesteś przekonana co do operacji to spisz wszystkie pytania do lekarza i umów się na kolejną wizytę. Wątpliwości lepiej rozwiać teraz wcześniej przed zabiegiem. Jeśli lekarz u którego byłaś nie spodobał Ci się, nie rozumiałaś się z nim dobrze to umów się na wizytę do innego otwockiego specjalisty w metodzie Ganza.
Wiera napisa/a:
Jak zareagują kolana, drugie biodro, zjechana lędźwiówka i bark (ostatnia zmora!!!)?

To już będzie zależało od prowadzonej rehabilitacji, o którą już teraz powinnaś zadbać.
Pamiętaj że operacja jest tylko częścią procesu leczenia-drugą częścią jest właściwie prowadzona rehabilitacja przed i pooperacyjna!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wiera 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 03 Sty 2013
Posty: 10
Skd: Mazury
Wysany: Pon 07 Sty, 2013   

Ha, żeby to było takie proste. Do Otwocka mam świat drogi, a tutejsi orto??? Nie mam ochoty już ich dorabiać. Żebym jeszcze miała pewność że ten czy tamten potraktuje mój przypadek poważnie, to może, ale tracić pieniądze, aby tracić.... bez sensu.
Co do badań, wszystko miałam, mam rtg i rezonanse z niemal wszystkich stawów. Szczerze mówiąc to ja dopiero z tego portalu dowiaduję się, że są jeszcze jakieś alternatywne metody leczenia. Hmm, szkoda że tak późno i że żaden orto nigdy nic słowem nie wspomniał.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 08 Sty, 2013   

Wiera napisa/a:
Do Otwocka mam świat drogi

Wiele osób ma jeszcze dalej i choć nie mają łatwej sytuacji finansowej to jadą po pomoc skoro bliżej jej nie znajdują.
Głowa do góry, w Otwocku są dobrzy ortopedzi i to jest Twoja szansa. Nie masz pewności że lekarz potraktuje Cię poważnie? Dziwne bo zwykle pacjenci nie narzekają na traktowanie w Otwocku przez lekarzy. Jak wspomniałam spisz pytania na kartce, przemyśl o co chcesz zapytać lekarza a napewno potraktują Cię tam poważnie, szczególnie polecam Ci wizytę u Dr.Czwojdzińskiego który ma cierpliwość do pacjentów choć jest młody i naprawdę dobrze tłumaczy-do tego zna się dobrze na metodzie Ganza. Powodzenia!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Wto 08 Sty, 2013   

Wiera,
Po drugie: skoro jesteś "dziwnym" przypadkiem to może warto spojrzeć na Twój problem z różnych stron. Nie tylko z punktu widzenia ortopedy. Operację zawsze należy traktować jako ostateczność.
Przeczytaj dokładnie dział: Kącik Rehabilitacji. Jeśli coś będzie niezrozumiałe, zadawaj pytania.

Fizkom
 
     
sylwia34 
sylwia34
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Sty 2010
Posty: 4
Skd: Olszyny
Wysany: Wto 08 Sty, 2013   

Do Otwocka mam świat drogi,Wiera AGA W ma racje wiele osób ma dalej ostatnio leżałam z panią która była z nad morza w Otwocku ja tez mam do Otwocka 400 km ale warto było jeżdzić taki kawał drogi
_________________
sylwia
 
 
     
Wiera 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 03 Sty 2013
Posty: 10
Skd: Mazury
Wysany: Wto 08 Sty, 2013   

Dziękuję za odpowiedzi, słowa otuchy itd. Dodam tylko, bo chyba wcześniej dość jasno się nie wyraziłam. Moje problemy zaczęły sie ponad dwa lata, najpierw padły kolana, później lędźwiówka, dalej biodra i teraz bark. W tym czasie odwiedziłam 6 ortopedów, przeszłam całe mnóstwo rehabilitacji, włącznie z pobytami w sanatorium oraz szpitalu rehabilitacyjnym. Generalnie, książkę mogłabym już napisać i to solidną, przynajmniej trzystastronicową. Co do lekarzy? Już się wypowiedziałam wcześniej. Co do fizjo? Nie powiem trafiłam na kilku na prawdę fantastycznych ludzi, ale przy tylu schorzeniach stawów ciężko jest dobrać coś sensownego. Jedynie lędźwiówkę dało sie opanować Mc Kanzie'm.
AgaW, ja jestem u Białeckiego, na 11.02 mam zaplanowaną operację. Jeszcze przed operacją popytam co i jak. :->
Pozdrawiam wszystkich bioderkowiczów.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 08 Sty, 2013   

Koniecznie popytaj :)
I niezależnie od lekarskiej diagnozy szukaj rozwiązań dla rehabilitacji, szukaj diagnozy i odpowiedzi na swoje pytania u dobrego fizjoterapeuty/osteopaty najlepiej już teraz przed zabiegiem aby znaleźć faktyczną przyczynę Twojego stanu - jak Ci radzi Fizkom.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Wto 08 Sty, 2013   

Wiera,
Wyraziłaś się jasno. Natomiast nie zrozumiałaś mojej sugestii. A skoro tak .......
Kiedy planujesz dalsze operacje: obu kolan, kręgosłupa, barku etc. etc.? Bo jeśli twierdzisz, że wykorzystałaś już wszystkie inne możliwości to tylko to Ci pozostaje .....

Tak naprawdę jest mało istotne u ilu lekarzy byłaś, w jakich szpitalach bywałaś, ile powtórzeń różnorakich ćwiczeń zrobiłaś, jakie leki zażywałaś.
Najważniejsze jest to o czym pisze AgaW czyli PRZYCZYNA Twoich problemów od 2 lat. Myślę o przyczynie zmian zwyrodnieniowych w stawach. Znasz ją?
Powiem przewrotnie, zmiany zwyrodnieniowe nie bolą. One są tylko objawem problemu. Ty powinnaś go znać, przecież byłaś u tylu lekarzy i fizjoterapeutów nie licząc ośrodków zdrowia, szpitali i sanatoriów, że o lekach nie wspomnę ...........

Fizkom
 
     
Wiera 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 03 Sty 2013
Posty: 10
Skd: Mazury
Wysany: Sro 09 Sty, 2013   

Hej Fizkom
Na razie nie planuję dalszych operacji, na razie skupiam się na jednym: biodra.
Przyczna??? A skąd ja mam wiedzieć? Żaden orto ani fizjo też mi jej nie podał, nawet nie próbował. Jedyne co słyszę od wszystkich, to "dziwna", w takim wieku, takie zmiany i dodają 30 lat za wcześnie i gapią się na mnie z niedowierzaniem, to tyle.
Zmiany zwyrodnieniowe nie bolą? Właśnie jestem po nie przespanej nocy z tego powodu, więc..... będę się sprzeczać ;-)
Pozdrawiam
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 09 Sty, 2013   

Wiera napisa/a:
Żaden orto ani fizjo też mi jej nie podał, nawet nie próbował

W takim razie musisz szukać odpowiedzi u jeszcze bardziej doświadczonego fizjoterapeuty/osteopaty jak pisałam Ci wyżej. To właśnie Ci sugerujemy.
Przypadek niektórym łatwo nazwać jest dziwnym aby ukryć swój brak wiedzy.
Ale przyczyna jakaś jest Twojej "dziwności" i nikt za Ciebie jej nie znajdzie. Niestety czasem jest tak że droga do diagnozy problemu nie jest łatwa, ale Ty musisz ją znaleźć aby móc wyeliminować problem. Zmiany zwyrodnieniowe same z siebie nie bolą, bolą ich skutki w mięśniach/powięziach, poszczególnych tkankach. To można leczyć dobrze dobraną terapią.
Podpowiedź napisałam Ci na PW.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
magdalenaa 
pytająca
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 08 Lut 2013
Posty: 59
Skd: Krk
Wysany: Pi 08 Lut, 2013   

Dzien dobry,

czy ktos dobrze zorientowany moglby odpowiedziec na moje pytanie: czy ta metoda jest stosowana jedynie w przypadku dysplazji stawow biodrowych? Umowilam sie na wizyte w W-wie u dra Czubaka, ale nie mam gdzie zasiegnac informacji, czy w ogole potrzebnie. Nie mam dysplazji, a jedynie typowa koksartroze + osteofity. Jesli ten rodzaj leczenia jest przeznaczony jedynie dla okreslonej grupy chorych, to moze niepotrzebnie bede blokowala miejsce innym...
Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow forum.
M.
_________________
m.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 09 Lut, 2013   

magdalenaa napisa/a:
Umowilam sie na wizyte w W-wie u dra Czubaka, ale nie mam gdzie zasiegnac informacji, czy w ogole potrzebnie. Nie mam dysplazji, a jedynie typowa koksartroze + osteofity. Jesli ten rodzaj leczenia jest przeznaczony jedynie dla okreslonej grupy chorych, to moze niepotrzebnie bede blokowala miejsce innym...

Witaj Magdalenaa :)
Umówienie się na wizytę u Profesora, to dobry pomysł, nawet jeśli Twój przypadek nie nadaje się na Ganza. Prof. jest świetnym specjalistą (zajmuje się nie tylko Ganzem) i z pewnością wskaże Tobie dalszą drogę postępowania, leczenia, ewentualnej operacji. Na Twoim miejscu nie rezygnowałabym z wizyty. :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.