Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Aktywność fizyczna z endoprotezą
kareo 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 18 Gru 2013
Posty: 31
Skd: podkarpackie
Wysany: Pi 14 Kwi, 2017   

Wiara także czyni cuda więc z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzę cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu oraz dużo dużo zdrówka, a także optymizmu i.... poczucia humoru bo życie jest piękniejsze z uśmiechniętą buzią.
Dzięki za słowa otuchy, rehabilitantka nic nie mówi o tym że chodzę bez kul. Nie używam ich nigdzie i wydaje mi się że chodzę już prawie normalnie.
Już zaklepana następna rehabilitacjia w czerwcu pozdrawiam.
 
 
     
Sid199412 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczy: 15 Lis 2016
Posty: 9
Skd: Lubin
Wysany: Sro 12 Lip, 2017   

Witam, dawno mnie tutaj nie było. Jestem już 8 miesięcy po operacji. Wróciłem do zawodu jaki wykonywałem. Czuje się już wspaniale. Biodro w ogóle mnie nie boli, ciężko mi się przyzwyczaić, że wracam po tyg z pracy i mam siłę na spacer itd. Ale nie o tym chciałem. Przez ten okres pooperacyjny trochę przytyłem, może nawet bardzo. Chciałem zacząć ćwiczyć na siłowni, ale nie mam pojęcia jak to się ma z moim biodrem (tytanowe z główką ceramiczna). Rozumiem, że dużych ciężarów nie mogę nosić, ale jakie ćwiczenia mogę/nie mogę wykonywać to już nie wiem :) Jest ktoś na forum, kto ćwiczy na siłowni i może trochę podpowiedzieć? :)
 
     
leniuch 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczy: 30 Mar 2016
Posty: 25
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 12 Lip, 2017   

Sid199412 napisa/a:
Witam, dawno mnie tutaj nie było. Jestem już 8 miesięcy po operacji. Wróciłem do zawodu jaki wykonywałem. Czuje się już wspaniale. Biodro w ogóle mnie nie boli, ciężko mi się przyzwyczaić, że wracam po tyg z pracy i mam siłę na spacer itd. Ale nie o tym chciałem. Przez ten okres pooperacyjny trochę przytyłem, może nawet bardzo. Chciałem zacząć ćwiczyć na siłowni, ale nie mam pojęcia jak to się ma z moim biodrem (tytanowe z główką ceramiczna). Rozumiem, że dużych ciężarów nie mogę nosić, ale jakie ćwiczenia mogę/nie mogę wykonywać to już nie wiem :) Jest ktoś na forum, kto ćwiczy na siłowni i może trochę podpowiedzieć? :)


Cześć, mi się zdarza odwiedzać siłownię a ostatnio coraz częściej cross fit. Poza skakaniem i bieganiem, których nie robię, nie ograniczam się z ćwiczeniami. Jest sporo literatury naukowej wskazującej, że ćwiczenia z ciężarami są bardzo korzystne dla "stawu". Wzmacniają mięśnie dookoła protezy (dzięki czemu proteza jest bardziej stabilna) oraz powstrzymują proces degeneracji kości dookoła protezy i tym samym powstrzymują proces obluzowywania się protezy (proteza jest twardsza niż kość więc przejmuje ciężar ciała i kość dookoła zaczyna się degenerować). Robię więc praktycznie wszystko, włącznie z przysiadami, wykrokami, martwym ciągiem itd. dobierając rozsądne obciążenia i wszystkie te ćwiczenia przerabiałem z fizjoterapeutką/trenerką.
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Sro 12 Lip, 2017   

Sid199412, ja chodzę na siłownię, ale ćwiczę z trenerem. Obecnie bardziej ze względu na motywację (tudzież raczej jej brak) niż na układanie treningu, ale początkowo bardzo fajnie dobrał kilka zestawów ćwiczeń tak, żeby było dobrze. Mój trener z wykształcenia jest fizjoterapeutą.
Może poszukaj siłowni gdzie jest zatrudniony trener z takim wykształceniem i niech ci ułoży ćwiczenia, skontroluje jak robisz ćwiczenia itd. bo często nie sam ciężar ma znaczenie, a technika (i to zarówno pod względem bezpieczeństwa jak i efektywności ćwiczeń), a niestety wszelkie urazy predestynują do wszelakich kompensacji.
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 13 Lip, 2017   

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch endo .Fitnes ,nordik woking ,pływanie to dla mnie codzienność.Liczy się nie ciężar a odpowiednia technika. Też uważam że mięśnie trzymają ciało człowieka i są podstawą dobrego funkcjonowania organizmu Waga jest bardzo ważna ja sie zdrowo odżywiam od lat tym bardziej że mam dwie endoprotezy i żyje w zgodzie z moim organizmem choć czasem dajemy sobie na wzajem w kość
 
     
Sid199412 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczy: 15 Lis 2016
Posty: 9
Skd: Lubin
Wysany: Czw 13 Lip, 2017   

Dzięki za odpowiedź. Moje miasto jest małe, popatrzyłem na internecie, ale nie zauważyłem nikogo z wykształceniem fizjoterapeuty i pracujący jako trener personalny. Chyba po prostu pójdę i sprawdzę co na mnie działa, co nie :)
 
     
Paweł Leming 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 15 Lip 2017
Posty: 2
Skd: Kraków
Wysany: Sob 15 Lip, 2017   

Ja jestem po operacji biodra prawie pół roku. Chodzę na rehabilitację do osteopaty p. Marii. Ona szybko postawiła mnie na nogi. Teraz uczę się odpowiednich ćwiczeń u fizjoterapeutki która też pracuje w Be Active. Efekty pracy osteopaty z moim bioderkiem fenomenalne :mrgreen: . Jeżeli ktoś chce to p. Maria ma gabinet w Krakowie.Naprawdę warto
_________________
korki
Ostatnio zmieniony przez AgaW Pi 21 Lip, 2017, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Pi 21 Lip, 2017   

Paweł Leming napisa/a:
Ja jestem po operacji biodra prawie pół roku. Chodzę na rehabilitację do osteopaty p. Marii. Ona szybko postawiła mnie na nogi. Teraz uczę się odpowiednich ćwiczeń u fizjoterapeutki która też pracuje w Be Active. Efekty pracy osteopaty z moim bioderkiem fenomenalne :mrgreen: . Jeżeli ktoś chce to p. Maria ma gabinet w Krakowie, podsyłam link dla zainteresowanych www.badz-aktywny.com.pl Naprawdę warto


Taka piękna reklama, a gdzie dzielne Moderatorki i Adminki, na wakacjach ?
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pi 21 Lip, 2017   

kejpi77 przyznam, że widziałam ale nie wiem czy potraktować to jako reklamę czy post będzie przeniesiony do działu rehabilitacji, do tematu o polecanych gabinetach. Sama swego czasu wrzucałam linka do moich fizjo...
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 21 Lip, 2017   

Kejpi po części ma rację, jednak Paweł nie pisze "w sposób reklamowy".
Paweł,Super że masz tak dobre wyniki w rehabilitacji. Skoro masz sprawdzoną osobę do rehabilitacji proszę umieść namiar do niej w dz. z polecanymi terapeutami - jeśli ktoś będzie szukał informacji to skorzysta :) Napisz też tam o tym w jaki sposób ta osoba pracuje :)

P.S. Kejpi, może nie tyle mamy wakacje ale niektórzy z nas bardzo dużo pracują i nie są w stanie codziennie doglądać Forum tyle ile by chcieli.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Pon 24 Lip, 2017   

Post wisiał tydzień bez żadnej reakcji, a jeśli łudzicie się że rzekomy "paweł" wam odpisze to życzę powodzenia (ten sam dzień rejestracji co utworzenie jedynego posta, skąd my to znamy).
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Pon 24 Lip, 2017   

Proponuję by posty z nazwami rodzaju Paweł Leming, odrazu banować a w regulaminie wstawić notkę że na forum nie wpisuje się nazw instytucji a tylko na wiadomościach "priv" i problem rozwiązany.
Posty z nazwami sugerującymi reklamę firmy od razu usuwać i spox.
 
     
crust 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 17 Sty 2015
Posty: 162
Skd: 05-500
Wysany: Czw 31 Sie, 2017   

Żeby jeździć to trzeba jeździć..;)
 
     
crust 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 17 Sty 2015
Posty: 162
Skd: 05-500
Wysany: Sro 18 Pa, 2017   

Do forumowych fizjo (o ile jacyś jeszcze pozostali) i nie tylko, może ktoś ma jakieś linki/ artykuły :
jak się ma but/pedał zatrzaskowy(spd) do posiadacza dwóch endo. Czy jest to wskazane/niewskazana, jak pracują mięśnie nóg- czy obciążam/ pomagam ?
Cokolwiek co mi pomoże - dobre czy niedobre dla mnie?
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 18 Pa, 2017   

A ja jestem ciekaw co powiedzą o chodzeniu z kijkami bo ja zakochałem się w tym sporcie
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.