Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
wytrzymałość/ jakość endoprotezy
ewendo 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 2
Skd: Śląsk
Wysany: Sro 25 Lut, 2015   

Jestem właścicielką protezy Loadshift IC (panewka 50mm, wkład ceramiczny dla głowy 36, trzpień nr12, głowa M fi 36mm ceramiczna). Czy ktoś może posiada takową lub może mi coś więcej na ten temat powiedzieć? Chodzi głównie o jakość i wytrzymałość. Będę wdzięczna.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 25 Lut, 2015   

ewendo, przeczytaj ten temat od pierwszej strony. Dowiesz się wtedy o "wytrzymałości endoprotezy" :)
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Nie 01 Mar, 2015   

Witam moja endoproteza wszczepiona 2004 r wystarczyła na 8 lat 2012 wymiana
wkładki endoprotezy po której po 1 roku wytrzymałości doszło do zwichnięcia
endoprotezy kwalifikacja operacyjna :roll: Endoproteza cały czas pod kontrolą
ortopedy wpisy jedno rzeczywistość druga sprawa pozdrawiam :roll:
 
     
Boubi 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Kapo
Doczya: 12 Gru 2010
Posty: 91
Skd: Raciborz-Lozanna
Wysany: Nie 01 Mar, 2015   

Moja "kapa" trzyma sie juz 11 rok. Po operacji w 2004 chirurg zastrzegal sie, ze czasokres wytrzymalosci tego typu protezy jest blizej nieznany (nie bylo jeszcze zadnych statystyk, bo kapy byly stosunkowo nowym wynalazkiem). Co prawda, przy okazji niedawnego RTG radiolog w opisie zaczal doszukiwac sie pierwszych symptomow obluzowania, to jednak chirurg-operator powiedzial, ze jest wszystko ok, i zeby nie wierzyc do konca radiologom.
Za poltora miesiaca czeka mnie endo w drugiej nodze, mam cicha nadzieje, ze nowa proteza wytrzyma juz do mojej smierci..... :-P
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 02 Mar, 2015   

Jest też jeszcze kwestia bardzo ważna a może i najważniejsza o aktywność człowieka z endoproteza jaką ma się prace ,czy uprawia się jakieś sporty itp. bo to bardzo ważne Np. jak ktoś jest mało aktywny wyjdzie tylko na spacerki i zakupy a drugi ciężko pracuje to zużycie endoprotezy następuje szybciej choć dziś już technika naprawdę poszła bardzo do przodu
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pon 02 Mar, 2015   

Moja pierwsza ma 14 lat i ma się dobrze. Ale koleżanka dźwigała wnusia i zniszczyła sobie endo po 8 latach.
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
motylleq 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia + Kapo
Doczya: 01 Lut 2015
Posty: 12
Skd: Knurów
Wysany: Pon 02 Mar, 2015   

A mój lekarz przed operacją porównał endo do pilota telewizyjnego, komórki lub każdej innej mechanicznej rzeczy mówiąc coś w stylu " ...to jak z pilotem ...może wytrzymać dłużej niż telewizor, może upaść raz na podłogę i się rozlecieć lub po kilku upadkach. Trzeba po prostu uważać ". I widzę, że coś w tym jest, bo spotkałam już Panią, która była na wymianie po 3 miesiącach, bo panewka jej się obluzowała i spotkałam osobę z endo 17 letnim bez konieczności wymiany. Reguły chyba nie ma.
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Sob 27 Cze, 2015   

Witam Was kochani.Jestem miesiąc po operacji wszczepienia endoprotezy.Jak większość z nas nie miałam wpływu na rodzaj endoprotezy , którą mi założono.Jednak z ciekawości chciałabym poznać Wasze opinie bo wiem,że nie brak tu osób kompetentnych .Podam więc nazwę: całkowita bezcementowa Pinnacle , trzpień Corail,panewka ze stabilizacją 2 śrubami. Lekarz powiedział,że obecnie jest to najbardziej wytrzymała endoproteza na rynku.Czy tak jest ?Tego nie wiem.Pozdrawiam cieplutko i uciekam ćwiczyć:):)
_________________
Renia
 
     
Farrokh 
Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 36
Doczy: 30 Lip 2011
Posty: 46
Skd: Ruda Śląska
Wysany: Sob 27 Cze, 2015   

motylleq napisa/a:
I widzę, że coś w tym jest, bo spotkałam już Panią, która była na wymianie po 3 miesiącach, bo panewka jej się obluzowała i spotkałam osobę z endo 17 letnim bez konieczności wymiany. Reguły chyba nie ma.


Ja w tym roku w Piekarach, spotkałem starszego Pana, który ma endoprotezę tytanową od... 33 lat. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że w Piekarach nie był w sprawie tej endoprotezy ( miał ją robioną w RFN), lecz drugiego biodra. Jak twierdzi stara sprawuje się doskonale, aczkolwiek widoczne są już symptomy ścierania. Chyba trzy razy pytałem się go, czy jest pewien. Sam powiedział jednak że całe życie pracował umysłowo, zaś po operacji pływał. Jest to najlepszy przykład na to, że należy szanować ten swój nowy organ, nie popadać w egzaltacje ile to po operacji się biega i jeździ na nartach.

No i co równie ważne, dbać o kości. Czyli przede wszystkim nie palić papierochów, które bardzo pogarszają gęstość naszych gnatów.
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Sob 27 Cze, 2015   

No cóż...może będę miała szczęście i moja wytrzyma również parę dobrych lat.Okaże się:):) Dziękuję za wiadomość:)
_________________
Renia
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 27 Cze, 2015   

Ja mam obydwie protezy tytanowe i jak czytam post o tym Panu to jestem pełen podziwu bo ja dostałem cos koło 15 lat Dużo zależy od stylu życia aktywności i dbania o siebie ,rodzaju pracy itp. choć w dzisiejszych czasach znaleźć prace adekwatna do schorzeń to też sztuka
 
     
Boubi 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Kapo
Doczya: 12 Gru 2010
Posty: 91
Skd: Raciborz-Lozanna
Wysany: Sob 27 Cze, 2015   

Moja "kapo" typu metal-metal trzyma sie juz 11 rok.... Myslę, ze w najblizszych latach bedę musiala ją wymienic na pelne endo, bo zaczyna mi doskwierac.
Natomiast zalozona 2 miesiace temu pelna endo (porcelana + tytan) mam nadzieje, ze posluzy mi do smierci... :roll: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Wto 19 Lip, 2016   

Czy ktoś się orientuje na temat składu protezy Trident ABG II czy nie zawiera chromu, ponieważ taką miałam wszczepioną w 2008 roku i teraz 29 lipca b.r. też mam dostać taką, a jestem bardzo uczulona na chrom ?
_________________
krystyna
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 19 Lip, 2016   

Poszukaj producenta i na pewno na stronie producenta będzie opiszane...Jeśli nie wiesz jaki producent to w szpitalu w którym był zabieg złóz wniosek o historie choroby tam będzie wszystko o endo...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Czw 05 Sty, 2017   złamany trzpień endo

Wczoraj byłem na kontroli mojej endo/ ze złamanym trzpieniem latem 2014/... ze zdjęcia wynika ,że nic się nie zmieniło od tego czasu... Lekarz mocno zdziwił się , że chodzę i w zasadzie nic złego się nie dzieje. Moja endo jest staruszka ... mam ja od lipca 1985... :lol: :lol: :lol:
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.