Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
wytrzymałość/ jakość endoprotezy
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 26 Lut, 2013   

krycha napisa/a:
chciałam odciążyć i boli mnie operowana od 2 tygodni w połowie uda i miejscu blizny

Krycho, to Cię teraz boli łączy się z problemem o którym już pisałaś tutaj, wcześniej w innym temacie
Dostałaś w tamtym temacie poradę-czy coś zrobiłaś w tym kierunku? Byłaś u dobrego fizjoterapeuty? Chyba nie byłaś, licząc że to samo przejdzie ( jak Ci sugerował lekarz ).
Czujesz dolegliwość w miejscy blizny,wcześniej też pisałaś o swoich problemach a to nie świadczy o uczuleniu na protezę tylko o konieczności właściwej rehabilitacji, opierającej się na pracy na tkankach ( bo to samo się nie zrehabilituje ). To nic że tańczyłaś i było dobrze, jeśli coś nie zostało odpracowane w ciele to będzie niestety dawać dolegliwości, nawet po jakimś czasie dając Ci wyraźny sygnał abyś szukała przyczyny ich występowania.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Wto 26 Lut, 2013   

Dzięki za sugestie, ale z powodu łękotki nie ruszam się z domu, a ortopeda zlekceważył moje żale, sugerując, że to przejdzie. Miałam nadzieję,że ktoś mnie uspokoi, iż np. ten rodzaj protezy nie zawiera chromu lub te objawy są typowe dla określonych przyczyn.
pozdrawiam


Do fizjoterapeuty nie trafiłam ponieważ dopiero za m-c mam termin a ortopedę za 3 m-ce a prywatnie nie mogę- dlatego tu szukam pomocy...pozdrawiam
_________________
krystyna
Ostatnio zmieniony przez aga.t. Sro 27 Lut, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Czw 07 Mar, 2013   

AGA W- czy ty wiesz o czym piszesz? do jakiego fizjoterapeuty???? ty wiesz ile się czeka na termin????? najpierw po skierowanie a potem już na zabiegi????
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 07 Mar, 2013   

Mariuszu,
Wiem doskonale o czym piszę i pisałam już o tym wielokrotnie na Forum.
Gdybym czekała na skierowania do fizjo i rehabilitowała się tylko wg.standartów nfz czyli owe osławione zabiegi i ćwiczenia nie mające wspólnego wiele z porządną rehabilitacją to byłabym już dawno i to wielokrotnie w bardzo głębokiej d....
Zgadzam się że z dobrą rehabilitacją są problemy bo nie każdy ma łatwy dostęp, ale trzeba szukać rozwiązań bo niestety nikt za nas pacjentów ich nie znajdzie.
Przykra prawda-jak sobie pościelimy tak się wyśpimy, innych cudów w temacie rehabilitacji nie ma ( a szkoda )
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Czw 07 Mar, 2013   

Zgadzam się że rehabilitacja jest niezbędna,oraz że rehabilitacja rehabilitacji jest nierówna,o rehabilitacji z NFZ chyba wszyscy wiedzą,ale to wina systemu a SYSTEM tworzymy my wszyscy.
I nie wszystkich stać na prywatną,czy mają jakąś alternatywę?
Na swoim przykładzie wiem że nie!!!!!
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 07 Mar, 2013   

mariusz napisa/a:
czy mają jakąś alternatywę?

Zawsze jest jakieś wyjście, tylko czasem nie zawsze znajduje się od razu.
Nawet poszukanie jak najlepszego możliwego terapeuty na nfz jest wyjściem. Nawet pójście na wizytę zanim dojdzie kolejka z nfz jest też wyjściem, jeśli dzieje się coś co czekać nie powinno.
Niektórzy co jakiś czas tylko umawiają się prywatnie i ćwiczą zadania domowe nauczone na spotkaniach.
I gdyby policzyć różne wydatki to czasem rehabilitacja taka co jakiś czas wcale nie kosztuje nie wiadomo ile, chodzi tylko o ustalenie priorytetów. Niektórzy muszą mieć na różne rzeczy ( bez których inni się potrafią obejść ) a na reha nie mają - a inni rezygnują z różnych dla innych osób normalnych rzeczy żeby co jakiś czas na terapię mieć, nawet nie posiadając wysokich dochodów.
Żeby było lepiej to nawet czasem okazuje się że są osoby które na prywatne wizyty nawet kawał drogi od domu ale do lekarzy znajdą czas i pieniądze ale gdy chodzi o rehabilitację to już do terapii tak nie podchodzą ( nawet mając pieniądze ).
Jeśli kogoś porządnie boli ząb to nie czeka ileś w kolejce tylko szuka porady nie tracąc czasu nawet często prywatnie u odpowiedniego specjalisty-jeśli ktoś ma poważne problemy z nogą to już niekoniecznie uparcie szuka pomocy u terapeuty, nieraz idąc (o ile nie jadąc) ileś razy do lekarza który nie znajdując przyczyn kostnych nie może skutecznie pomóc co nie jest dziwne bo od rehabilitacji są już inni specjaliści.
Jak wspomniałam-kwestia priorytetów i najważniejsze jest szukać jak najlepszego dla zdrowia wyjścia w swojej własnej sytuacji, która u każdego jest inna nie zaprzeczam że nieraz bardzo trudna.
Tak naprawdę nie mamy wyjścia bo zaniedbania rehabilitacji często potem odbijają się z nawiązką.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Czw 07 Mar, 2013   

Dziekuję bardzo, za różne rady, z powodu odległych terminów u ortopedy i fizjoterapeuty być może pójdę na kilka dni do szpitala w celu dokładnej diagnozy, o efektach potem poinformuję, pozdrawiam

Krystyna
_________________
krystyna
 
     
wiola 
ania
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 15 Sty 2014
Posty: 2
Skd: Lublin
Wysany: Sro 15 Sty, 2014   

Witam,
tydzień temu miała operację. ma protezę całkowitą bezcementową typu Trident PSL/Accolade firmy STRYKER i szukam czegokolwiek o tej protezie i nie mogę nic znaleźć, może ktoś na forum ma taką lub coś o niej wie, np. z czego została wykonana, jej żywotność itp. Dodam że ma nadwagę 110kg przy wzroście 180, chcemy zastosować jakoś dietę, np nie łączenia ale to chyba za wcześnie niech organizm wróci do pełni sił.
dziękuję za jakąkolwiek pomoc bo strasznie się martwię
_________________
Ania
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 15 Sty, 2014   

a'propos trwałości endoprotezy:

mój kolega - rówieśnik kupował jakiś przedmiot, już nie pamiętam co, ale przy kupnie zapytał sprzedawcy:
- a jaki jest okres gwarancji?
na to sprzedawca spojrzał na niego, oceniając wiek i odpowiedział:
- w Pańskim wypadku gwarancja jest dożywotnia.
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 15 Sty, 2014   

wiola, a czy czytałaś ten temat od początku? Wydaje mi się że znajdziesz odpowiedź w poprzednich postach.
 
     
wiola 
ania
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 15 Sty 2014
Posty: 2
Skd: Lublin
Wysany: Sro 15 Sty, 2014   

czytałam ale nie widzę w tym temacie nic. przepraszam ale nie znam się na tym a ktoś mógł inaczej nazwać ten typ protezy a ja tego już nie wiem dlatego pytam
_________________
Ania
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 15 Sty, 2014   

wiola, nie chodzi o typ endo.
Jeżeli chodzi o żywotność to nikt Ci nie da gwarancji nawet na jeden dzień. Na dzień dzisiejszy są to protezy (najczęściej) bardzo dobrej jakości, które nas przeżyją. Najczęściej to nasz organizm odrzuca endo i ma na to wiele czynników wpływ.
Stryker... Nie raz przewijała się na forum ta nazwa. Spróbuj z naszą wyszukiwarką
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 16 Sty, 2014   

http://www.stryker.com/en...ement/index.htm
 
 
     
Necia 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 11 Sty 2014
Posty: 18
Skd: Dęblin
Wysany: Sob 18 Sty, 2014   

Aniu ja mam protezę bezcementową tej firmy i czuję się z nią bardzo dobrze jestem pięć miesięcy po operacji w Lublinie ale gwarancji na jej żywotność to nikt ci nie da tak samo jak na każdą inną.
 
     
kasiabrand 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 07 Lut 2014
Posty: 3
Skd: Łódź
Wysany: Wto 01 Kwi, 2014   

A czy ktos ma lub slyszal o bezcementowej Exception/Ringloc?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.