Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
wytrzymałość/ jakość endoprotezy
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Pon 03 Wrz, 2018   

Wiem Boniu, że nasze sytuacje są inne. Ale wierz mi, że Ty również jesteś jedną z "moich motywacji " do podjęcia tej męskiej decyzji. Większość z Was :) Jak Wy się nie rozlecieliscie to ja chyba też się nie rozlece:) wiem, Boniu jaka masz chorobe, podziwiam Cię, że znajdujesz jeszcze czas na pomaganie innym, za pogode ducha, którą widać w prawie każdej wypowiedzi. Ja żyłam jakbym "była zdrowa". Wypieralam swoją chorobę. Niestety nadszedł czas pogodzenia się z rzeczywistoscia i wzięcia swojego życia w swoje ręce :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 03 Wrz, 2018   

Karolino, to wazna sprawa uswiadomic sobie swoje polozenie, pomyslec czego sie chce, co mozna zrobic i zaplanowac wyjscie na prosta. To nieraz nielatwe doswiadczenie stanac przed soba i zrozumiec wiele kwestii.
Skoro jest szansa na zdrowie to zoperujesz sie, wyrehabilitujesz (choc to pewnie potrwa jakis czas) i zaczniesz wszystko od nowa.
Sa decycje ktore dla jednych sa proste a dla innych nie. Rozna jest swiadomosc ludzi, poziom strachu, determinacja, dojrzalosc.
Najwazniejsze to miec plan obrany swiadomie i konsekwentnie go realizowac.
Ty juz go masz i masz determinacje. Osiagniesz swoj cel normalnego zycia i trzymam kciuki za to ze bedziesz miec dobrego fizjoterapeute ktory Cie poprowadzi. Bedzie z tym troche pracy ale w duzej mierze wynik bedzie Twoja zasluga, Twojej pracy.
Wierze ze bedzie dobrze :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Pon 05 Lis, 2018   

Niewiem czy dobrze trafilam z tematem jesli nie to prosze o przesunięcie wątku. Jestem po drugiej endo i wlasnie zauwazylam ze mam inna niż ta pierwsza :/ Po rozmiarach wypada na mniejszą, czy to ma jakies znaczenie w praktyce?
Pierwsza endo to :
Panewka Exceed 50mm, Trzpień Taperlock Microplasty 7,5 Głowa 32 standard, Wkład 50-52
Druga to:
Panewka Exceed 48mm,Trzpień Taperlock Microplasty 10 Głowa 28/+3,5, Wkład 46-48
 
 
     
Mirela 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 63
Doczya: 14 Lis 2014
Posty: 13
Skd: Bytom
Wysany: Pon 05 Lis, 2018   

Masz tak samo jak ja. Identyczna Endo i taka sama roznica wielkości miedzy panewkami i glowkami. Mam tez krótszy trzpien. W pierwszej Endo to 9cm a w drugim 7,5 cm. Ponieważ nie spalam podczas operacji,slyszalam jak doktor narzeka na twardość moich kości. Może to byla przyczyna, ze nie dało sie zamontować większej Endo. W każdym bądź razie 4 tygodnie po operacji, różnicy nie czuje a noga została wyrownana do poprzednio operowanej.
_________________
Pozdrawiam
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Pon 05 Lis, 2018   

Mirela, Hmmm...w tej chwili czuję różnice taka,że noga inaczej sie uklada ale nie jestem pewna czy to winna innej protezy :/ Dziękuję za odpowiedz...:) Ja też słyszałam swoich lekarzy i bylo cos ze nie mieli i dali mi to co mieli...Dziwne to dla mnie.
 
 
     
pablo1971 
pablo1971
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 15 Maj 2015
Posty: 72
Skd: warszawa
Wysany: Wto 06 Lis, 2018   

Dziwne że nie wstawiają takich samych no co innego jak już takiej nie ma w obiegu,,, :-(
_________________
pablo1971
 
 
     
Mirela 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 63
Doczya: 14 Lis 2014
Posty: 13
Skd: Bytom
Wysany: Wto 06 Lis, 2018   

Marka jest taka sama tylko wielkość inna. Ja mam to samo endo wszczepione co Koteł (tez Piekary i chyba ten sam doktor operator) jednak nie dość ze mam inne rozmiary części w obydwu protezach to jezcze mam inne glowki, jedna mam standardowa 36mm a druga porcelanowa 32mm. Ta Endo z porcelanowa glowka mam mniejsza z krótszym trzpieniem.
_________________
Pozdrawiam
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Wto 06 Lis, 2018   

Mirela, Więc chyba nie ma to wiekszego znaczenia :) Mi sie zawsze wydawało,że powinno byc to samo też rozmiarowo, ale widzę jednak że lekarze nic sobie z tego nie robią :D
 
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Wto 06 Lis, 2018   

A może biorąc pod uwagę fakt, że ludzie nie są tak do końca symetryczni tak właśnie miało być? Nie wiem, nie znam się. Trzeba mieć nadzieję, że lekarze jednak wiedzą co robią,Wasze protezy są dobrze dopasowane i będziecie na nich skakać jak sarenki przez długie lata ;)
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Wto 06 Lis, 2018   

karolina23 napisa/a:
A może biorąc pod uwagę fakt, że ludzie nie są tak do końca symetryczni tak właśnie miało być?


Powiem więcej, symetria w naturze nie występuje, podobnie jak kolor czarny. Oprócz naturalnej, wrodzonej asymetrii trzeba jeszcze uwzględnić zmiany zwyrodnieniowe, które z całą pewnością nie były indentyczne w obu stawach. W pełni się zgadzam, że należy trochę mniej pochopnie oceniać decyzje lekarzy przy stole operacyjnym. A tego typu gadanie odstrasza osoby jeszcze przed ostateczną decyzją o operacji, a te które właśnie na nią czekają niepotrzebnie stresują.
 
     
Mirela 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 63
Doczya: 14 Lis 2014
Posty: 13
Skd: Bytom
Wysany: Wto 06 Lis, 2018   

Ja nie oceniam decyzji lekarzy.Jestem zadowolona z zabiegu. Cieszę sie ze się zdecydowałam, życie przed operacjami bylo dla mnie udręką. Rok po roku stawałam sie coraz bardziej niesprawna i chora. Jestem przekonana ze mam wstawione takie endoprotezy które dla mnie są najlepsze. Wczoraj minelo 4 tygodnie po a ja zyje bez środków przeciwbólowych. Polecam wszystkim przed, co zreszta juz napisałam w mojej historii.
_________________
Pozdrawiam
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 07 Lis, 2018   

kotel napisa/a:
widzę jednak że lekarze nic sobie z tego nie robią


Mam nadzieję, że to taki żarcik? :( czy może faktycznie myślisz, że lekarz wstawia pierwszą endo z brzegu bo taki ma kaprys?
Endo jest dopasowana do każdego z nas, do zmian które mamy w organizmie. Tak jak ktoś wspomniał, nie jesteśmy symetryczni i też nie ''psujemy się'' identycznie po dwóch stronach.

A co do żywotności protezy - bo to też już było poruszane to nie raz - to przypomnę, że to też jest sprawa indywidualna, wiele zależy od nas samych, od tego jak o to dbamy. Przecież nasz Kieszyński ma endo jakieś 25 lat więc nie siejcie paniki kochani. Pierwsze plotki o żywotności bmhr było o 5 latach... u mnie minęło 7.
Dbajcie o sobie, bądźcie rozsądni i nie panikujcie.
Pozdro :peace:
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 22 Lis, 2018   

Popieram slowa Agi T.
Dobor endo (zwykle lejarze starannie dobieraja ja bioraccpod uwage wiele czynnikow)
jest jedna sprawa a doprowadzenie ciala z endo do najlepszej mozliwej sprawnosci to drugie (mam tu na mysli uzyskanie prawidlowych wzorcow ruchowych poprzez rehabilitacje by endo sluzyla jak najdluzej a biodra "nie zajezdzaly sie").
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.