Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Endoproteza prywatnie - kontakty
barbórka 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 62
Doczya: 31 Pa 2009
Posty: 77
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 17 Sty, 2010   

Podaję namiary na lekarzy operujących prywatnie:
dr Leszek Jung (kiedyś w Instytucie Reumatologii w Warszawie, teraz prywatnie w Konstancinie (klinikę znajdziesz w internecie po wprowadzeniu nazwiska), gabinet prywatny w Warszawie, ul. Ratuszowa 11 p. 155 (w Instytucie Radiotechniki) tel. 22-711-17-32 - robi tylko endo, koszt 20 000 zł
dr Jacek Laskowski Carolina Medical Center w Warszawie, ul. Broniewskiego 89, tel. 22- 550 22 00 - on robi na pewno kapoplastykę, ale pewnie endo też - koszt 30 000 zł
pozdrawiam
 
     
aniabgd 
...
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 14 Maj 2014
Posty: 5
Skd: Warszawy
Wysany: Sro 04 Cze, 2014   operacje prywatne endo w Otwocku

Prośba o informację, czy któryś z lekarzy operujących w Otwocku operuje też prywatnie i jeśli tak, to gdzie? Czekałam na operację w Łodzi i się doczekałam, okazało się jednak, że ani endo, ani operator nie sątymi, z którym się umawiałam. W tej sytuacji szukam szybkich i dobrych rozwiązań alternatywnych. Czekam pół roku, wcześniej byłam bardzo aktywna , w tej chwili, jeśli mam nadal pracować, anie iść na rentę, to ostatni moment. Pomóżcie i poradźcie coś, proszę
To operacja rewizyjna, wymiana panewki po aseptycznym obluzowaniu, będą wymagane przeszczepy kostne i duża sprwnośc operacyjna. Mam endo od 29 roku życia, teraz 45
_________________
Ania D
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Sro 11 Cze, 2014   

aniabgd, chyba lepiej, że wycofałaś się z planowanej operacji w Łodzi. Nie wiem, czy gdzieś robią rewizje prywatnie. Mały szpital się nie nadaje, musi mieć OIOM, bo to bardzo krwawa operacja i duże ryzyko komplikacji. Kiedy byłam 4 lata temu u prof. Czubaka, mówił, że on już się naoperował prywatnie.
Spróbuj się udać wizytę prywatną do prof. Czubaka. Jeśli uzna, że Twoja rewizja jest bardzo pilna, może nie będziesz musiała długo czekać w Otwocku na oddziale 1B.
Skomplikowane rewizje robią też w tym szpitalu na oddz. VII.
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Sob 14 Cze, 2014   

aniabgd napisz nam jakie rozwiązanie wybrałaś gdzie leczenie .
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Sro 02 Lip, 2014   

aniabgd,
dokładnie jest tak jak mówi Alicja. Ja sie tez pokusiłam o prywatna rewizje i gdyby mnie prof. Czubak później nie pozbierał to bym pewnie nie chodziła. Rewizje sa bardzo duzymi, trudnymi i cięzkimi do przewidzenia przebiegu operacjami. Musi byc pełne zabezpieczenie sprzętowe i ludzkie na wypadek nieprzewidzianych zdarzen. Żaden szpital prywatny tego nie gwarantuje bo by splajtowali :)
Podczas prywatnej rewizji dr. Kokoszka wstawił mi to co sobie zaplanował, a nie to co powinien był. Efekt był, uwierz, żałosny. Natomiast w Otwocku, prof. Czubak juz poprawiając po poprzedniej rewizji, musiał dla mnie w trakcie operacji ściągac endo dziecięce bo inne nie pasowało. Gdybym nie była operowana w duzym osrodku mającym dostep do wszystkiego + doskonali specjalisci, to było by źle. Z całego serca odradzam operacje pywatne, a szczególnie rewizje.

I druga kwestia:
nie przywiązuj się do endoprotezy, na którą się "umówiłaś", bo może sie okazać, że obudzisz się po operacji z inną. Taką, która bardziej do Ciebie pasuje :)
Często przy rewizjach jest tak, że lekarze sobie cos tam planuja, a potem otwierają biodro i okazuje się, że plany sie maja nijak do rzeczywistości. Życzę wszystkim takich lekarzy, którzy w takiej sytuacji podejmują decyzję o całkowitej zmianie planów, w tym i rodzaju endoprotezy czy techniki operacyjnej.
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
MonikaOptima 
dwie endo
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 49
Doczya: 11 Lut 2014
Posty: 7
Skd: Rzeszów
Wysany: Czw 03 Lip, 2014   

Witam
Czekam na endo już 1,5 roku.Całkowity czas oczekowania miał wynosić 2 lata,jednakże wydłużył się do 2,5 roku.Nie jestem w stanie czekać jeszcze roku ponieważ dolegliwości bólowe się nasilają,muszę brać codziennie już środki przeciwbólowe i noga robi się coraz krótsza....chodzę już jak kaczka :-(
Zdecydowałam się na zabieg prywatny i dlatego chciałabym zasięgnąć opinii u Was... właściwie wiecie najwięcej o naszych bioderkach....Jakie polecacie szpitale ( skoro już będę robiła prywatnie to chciałabym wybrać dobrych soecjalistów).Mieszkam w Rzeszowie i wiem,że w Rudnej Małej są dobrzy specjaliści ale chciałabym jeszcze popytać.W sumie mam mieć wszczepione dwie endoprotezy ale drugie biodro nie dolega mi tak bardzo i poczekam 2 lata ale jedno muszę robić około kwietnia 2015.

właściwie to czas oczekiwania wydłużył się do 3 lat

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Pozdrawiam
Monika
_________________
MO
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Czw 03 Lip, 2014   

MonikaOptima napisa/a:
Witam
Czekam na endo już 1,5 roku.Całkowity czas oczekowania miał wynosić 2 lata,jednakże wydłużył się do 2,5 roku.Nie jestem w stanie czekać jeszcze roku ponieważ dolegliwości bólowe się nasilają,muszę brać codziennie już środki przeciwbólowe i noga robi się coraz krótsza....chodzę już jak kaczka :-(
Zdecydowałam się na zabieg prywatny i dlatego chciałabym zasięgnąć opinii u Was... właściwie wiecie najwięcej o naszych bioderkach....Jakie polecacie szpitale ( skoro już będę robiła prywatnie to chciałabym wybrać dobrych soecjalistów).Mieszkam w Rzeszowie i wiem,że w Rudnej Małej są dobrzy specjaliści ale chciałabym jeszcze popytać.W sumie mam mieć wszczepione dwie endoprotezy ale drugie biodro nie dolega mi tak bardzo i poczekam 2 lata ale jedno muszę robić około kwietnia 2015.

właściwie to czas oczekiwania wydłużył się do 3 lat

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Pozdrawiam
Monika

A czy próbowałaś składać podanie z prośbą o przyspieszenie operacji?
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 04 Lip, 2014   

Prywatnie to jest bardzo duża kasa ja bym ci radził spróbować o przyspieszenie operacji tak jak radzi ci Iza Jesteś młoda i na pewno dostaniesz dobry drogi model który prywatnie i może dużo kosztować Próbuj państwo ma obowiązek o ciebie zadbać ,ja już jedna endo mam i też będzie mnie czekać druga i wiem jak jest ciężko Są szpitale w których na endo poczekasz 3-4 miesiące ale wiadomo jak niema kolejek to niema renomy Weż popatrz na strone nfz sa tam aktualne dane na temat kolejek w całej Polsce aktualizowane co miesiąc ,moim zdaniem szkoda wydawać 30 tyś i tak naprawdę o tym ile się czeka decyduje lekarz bądź konsolium bo każdy przypadek jest inny
 
     
Farrokh 
Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 37
Doczy: 30 Lip 2011
Posty: 46
Skd: Ruda Śląska
Wysany: Pi 04 Lip, 2014   

Jesteś za młoda na leczenie prywatne!!! Cała procedura to nie tylko jedna operacja, ale również wizyty kontrole no i wreszcie operacje rewizyjne, które przy Twoim młodym wieku są pewne. Cóż tu wiele mówić, czy nam się podoba czy nie, wiążemy się z danym szpitalem na całe życie.

Motyw bólu i kaczego chodu przerabiał każdy z nas. Ja również, gdy już ledwo chodziłem, rozważałem operację prywatną. Dzisiaj ze zgrozą o tym myślę. Nie rób tego pod żadnym pozorem!

Po drugie, jeśli zrobisz jedno biodro prywatnie, to będzie brana pod uwagę jako „ta kasiasta”. Czyli lekarz może Cię zbywać z drugim biodrem.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 04 Lip, 2014   

MonikaOptima, przeczytaj post nad Twoim postem. Duśka dokładnie napisała, dlaczego lepiej nie operować się prywatnie.
 
     
aniabgd 
...
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 14 Maj 2014
Posty: 5
Skd: Warszawy
Wysany: Czw 31 Lip, 2014   

grazynamackowiak, niestety, zdecydowałam się na łódź. w tej chwili, po 3 tyg od rewizji, jestem ponownie w szpitalu, po zwichnięciu endo. mam miec orteze i w perspektywie byc moze nigdy nie bede funkcjonowac tak, jak bym chciala. a Dr Kozłowskiego stanowczo odradzam. gbur, cham i nie mam do niego zaufania. nigdy więcej nie pozwoliłabym się mu dotknac.
_________________
Ania D
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 31 Lip, 2014   

aniabgd, cóż Cie wysłało tak daleko od Warszawy?
Wybór nie był dobry :-(
Dlaczego biodro Ci się wywichnęło?
Czy orteza spowoduje to iż biodro drugi raz się nie wywicnie?
Czy endo jest dobrze wstawiona?
 
     
grapyr 
grapyr
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 01 Sie 2014
Posty: 3
Skd: Legnica
Wysany: Wto 05 Sie, 2014   endoproteza prywatnie

Witam, czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat operacji rewizyjnych biodra w łodzi w klinice Medical Magnus, ponoć mają b.dobrego ortopedę który to robi. Wiem, że wszczepiają komórki macierzyste do stawów ze zwyrodnieniami, moja teściowa 88 lat teraz miała podane w kolana i jest b.zadowolona, jeszcze tam jest na rehabilitacji, ale nic ją nie boli a groziła endo... oczywiście ja już się do tego nie nadaję bo mam sztuczny staw, ale może ktoś wie jak operują biodra
_________________
grapyr
 
     
Kasia_M86 
Kasia_M86


Status: Inne
Wiek: 37
Doczya: 09 Sie 2016
Posty: 0
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 09 Sie, 2016   operacja endoprotezy Wrocław

Witam

Mnie dopiero czeka operacja endoprotezy we Wrocławiu i tu jest własnie moje pytanie. Gdzie tę operację można przeprowadzić w miarę możliwości szybko? Noga mnie boli bardzo i z dnia na dzień coraz ciężej mi się chodzi. W szpitalach mają tylko bardzo odległe terminy, które mi nie leżą. Jestem gotowa iść na zabieg prywatnie i za niego zapłacić. Wszystko aby tylko wrócić do sprawności.

Poszukałam trochę na necie i znalazłam, że we Wrocławiu KCM Clinic robi takie zabiegi. Są drogie, ale to i tak lepiej niż czekać latami aż ból nie wykończy. Po za tym z endoprotezą mogłabym dalej pracować, co jest o obecnej sytuacji coraz trudniejsze.

Jak sądzicie, czy warto? Może macie jakieś swoje rady? Liczę, że osoby już po takim zabiegu mają sporo do powiedzenia, więc bardzo chętnie poczytam. Ja nie z tych, co są mądrzy po szkodzie, więc wolę się wszystkiego dowiedzieć teraz.

Z góry wszystkim dzięki!
Ostatnio zmieniony przez kinga Wto 09 Sie, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 09 Sie, 2016   

Kasia_M86 napisa/a:
że we Wrocławiu KCM Clinic robi takie zabiegi

KCM to centrum medyczne w Jeleniej Górze.

Kasia_M86 napisa/a:
Noga mnie boli bardzo i z dnia na dzień coraz ciężej mi się chodzi.

Czy korzystasz z dobrej rehabilitacji?

Kasia_M86 napisa/a:
Jak sądzicie, czy warto? Może macie jakieś swoje rady? Liczę, że osoby już po takim zabiegu mają sporo do powiedzenia, więc bardzo chętnie poczytam. Ja nie z tych, co są mądrzy po szkodzie, więc wolę się wszystkiego dowiedzieć teraz.

Czy warto prywatnie, czy warto w ogóle?
Zapraszam do lektury Forum. W historiach oraz w innych tematach znajdziesz setki wypowiedzi na ten temat. :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.