Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 04 Lip, 2011
moja endo
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Wto 12 Sty, 2010   moja endo

Witam!
w1980 miałem wypadek.A konkretnie wlazłem pod przejeżdzający samochód.Wynik tego,,spotkania" to m.innymi wstrząs mózgu,złamanie obu kości podudzia oraz szyjki kości udowej.Pogotowie,szpital na Milionowej w Łodzi.Po kilku dniach druty i gips oraz zespolenie szyjki gwożdziem.podudzie kiepsko nastawione wić kiepsko się zrastało.Kilkakrotna zmiana gipsu i dużo czasu.Szyjka pięknie się zrosła ,gwóżdż usunięty.Po zroście kostek podudzia fascynacja-jestem zdrowy.Pomału zapominam wypadek.Szybko chcę nadrobić stracony czas.Kończę przerwane przez wypadek studia.Używam życia intensywnie z chodzeniem po górach i ciężką pracą włącznie.Zero rehabilitacji,którą zalecił lekarz.Pełny/naiwny/optymizm.Po niezbyt długim czasie zaczynają się pobolewania w operowanym biodrze,wizyty u lekarzy,zalecenia ćwiczeń.Stan szybko pogarsza się ,zakres ruchów coraz mniejszy,ból coraz większy,nieznośny.Decyzja-Operacja.Do wyboru usztywnienie biodra,lub endoproteza całkowita/nie wiedziałem,a może nie było wtedy w 1985 kapoplastyki/Po 4 dniach wstaję zł łóżka i zaczynam chodzić. Moja endo Mittel-majera jest niestety zamontowana nieco szpotawo.Idę do pracy,chodzę z laską ifunkcjonuję prawie normalnie.Nie boli ,mogę się schylac,mogę założyć sam buty.Niestety,intensywne życie,brak ćwiczen,oraz kiepskie ustawienie protezy z czasem ją destabilizują powiększając skrócenie kończyny.Cały czas pracuję zawodowo,ale od 8 lat jestem na rencie /3/.Po konsultacji w grudniu 2009 u Prof. Syndera oswajam się z myślą o konieczności wymiany mojej 25 letniej przyjaciólki ENDO.
Ostatnio zmieniony przez kinga Czw 21 Lip, 2011, w caoci zmieniany 3 razy  
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 12 Sty, 2010   

Wielkie brawa dla Ciebie ! :brawo:
Odważyłeś się napisać o sobie, o niepowodzeniu, o prawdopodobnych przyczynach niepowodzenia - to bardzo ważna wskazówka dla innych osób ...
Funkcjonujesz normalnie, choć musisz się ograniczać a Twoje endo wytrzymało 25 lat ! to kawał czasu ! jak ten czas oceniasz ?
Mam nadzieję, że teraz po wymienie wszystko dobrze się ułoży i z pomocą rehabilitacji szybko będziesz w dobrej a nawet lepszej formie!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 12 Sty, 2010   

no no no 25 lat i to jak piszesz z kiepsko zamontowaną endo !!! to chyba rekord jak na takie (że tak powiem) mało nowoczesne protezy :wink:
masz już jakiś orientacyjny termin operacji?

pozdrawiam serdecznie :)
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Wto 12 Sty, 2010   

To mam nadzieję, że kolejna endo na co najmniej 25 lat :-D Powodzenia i na przyszłość omijaj autka :-> szkoda życia ;-)
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Sro 13 Sty, 2010   stara,nowa endo

Dziękuję za miłe słowa! Terminu zabiegu nie mam wyznaczonego,choć jestem zapisany w szpitalu na Drewnowskiej w Łodzi w kolejkę.Prof. Synder nie ponagla z wymianą ,ale mam się przygotować psychicznie do wymiany.Choć chodzę krzywo/postępujące skrócenie kończyny/,to nie odczuwam szczególnego bólu i funkcjonuję w miarę normalnie.Do ograniczeń już się przyzwyczaiłem.Najgorsza jest zima,bo lęk przed wywrotką i ewentualnymi tego konsekwencjami.25 lat posiadania endo tak szybko minął.Chętnie pobiłbym rekord długości użytkowania 1 endo. Jestem optymistą.Wszystkim bioerkowiczom życzę pogody ducha.bo choć troszkę nas los ''wyróżnił",to cała reszta życia przed nami!
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Sro 13 Sty, 2010   

Twój "staż" życia z endo to naprawdę rewelacja! Musisz mieć mocne kości, bo jednak jakieś zmiany wokół implantu sie wytwarzają. No i Twoje biodro nie jest dysplastyczne, to pewnie też plus. Może i płeć ma tu znaczenie? Moje znajome miały swoje pierwsze endo przez 19-20 lat, a ja zaledwie 15,5 roku. :-( Świetnie, że jesteś optymistą. :-)
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Sro 13 Sty, 2010   

Kieszczyński, faktycznie, jak na implanty z tego okresu, to chyba jesteś jednym ze szczęśliwych rekordzistów :-D . Generalnie problem dysplastycznych bioder częściej dotyczy kobiet, niż mężczyzn. Mężczyźni mają podobno twardsze kości, no i nie przechodzą ciąży a ciąża dla chorych bioder nie jest za dobra :-( .
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Sro 13 Sty, 2010   

Ech.. Kieszczynski, gratuluje!! :) Moja pierwsza endoproteza wytrzymala 3 lata i to bylo nasze wspolne maximum ;) Dlatego marzy mi sie, ze ta, ktora mam teraz, pobije, moze nawet Twoj, rekord ;)
Ale zauwazcie dziwna zaleznosc..Znam wiele osob, ktore mialy wszczepiane endo ABG i inne starsze typy i funkcjomuja na nich wiele, wiele lat.. Moja mama ma taka endo wstawiana w 1999 r w dysplastyczny staw i hula na niej jak ta lala.. Moja ciotka tez juz ze 20 lat chodzi na jednej endoprotezie i poki co - bez zarzutu.. Moze dawniej byl gorszy sprzet a mocniejsze kosci :mrgreen:
 
 
     
Bea 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 30 Wrz 2009
Posty: 100
Skd: okolice Warszawy
Wysany: Czw 14 Sty, 2010   

łał tyle lat z jednym endo to nic mi nie pozostaje tylko życzyć drugiego takiego samego ;-)
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 07 Kwi, 2010   

Pawle pochwal się nam jak Ci idzie rehabilitacja pod okiem super Fachowca :mrgreen:
i jak tam Twoja ćwierćwieczna endo? :)
 
     
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Sro 07 Kwi, 2010   ćwiczenia

Ćwiczę,ćwiczę,ja już zauważam efekty.Zobaczę w poniedziałek/kolejna wizyta/ co powie NAUCZYCIEL MOJEGO CHODZENIA?
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 07 Kwi, 2010   

Ooooo jak super! są pierwsze efekty ! brawo :brawo: bardzo się cieszę, że już są efekty Twojej pracy :ok: czekam na kolejne postępy trzymając kciuki :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 10 Kwi, 2010   

kieszczyński napisa/a:
Ćwiczę,ćwiczę,ja już zauważam efekty.Zobaczę w poniedziałek/kolejna wizyta/ co powie NAUCZYCIEL MOJEGO CHODZENIA?
No to rewelacja !!! Mam nadzieję że osiągniesz to co zamierzałeś osiągnąć.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 13 Kwi, 2010   

kieszczyński napisa/a:
Zobaczę w poniedziałek/kolejna wizyta/ co powie NAUCZYCIEL MOJEGO CHODZENIA?


Paweł no i jak po taj poniedziałkowej wizycie? Napisz coś więcej, bo wszyscy czekają :D
 
     
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Wto 13 Kwi, 2010   moje chodzenie

Postępy dość znaczne,ale jeszcze bardzo wiele mam do zrobienia.Najważniejsze,że jestem zdecydowany kontynuować rehabilitację a może i wymianę mojej staruszki endo.19 kwietnia mam kolejną konsultację w tej sprawie/.na razie jeszcze się nie boję/
Rehabilitacja zaczyna mi się podobać!
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.