Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Coś mnie boli! Co to jest? Przed JAKĄŚ operacją i nie tylko
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pi 10 Sie, 2018   

lwie serce wystarczy wpisać w wyszukiwarkę i masz: ''może rozwinąć się w każdej kości - specjaliści rozróżniają aż 40 różnych martwic tkanki kostnej, przy czym najczęściej występuje u dzieci, w okresie szybkiego wzrostu kości długich - dotyka nasady rosnących kości: głowy kości udowej, guzowatości kości piszczelowej, guza piętowego oraz głowy drugiej kości śródstopia. Nekroza może obejmować też inne kości, np. kręgosłupa czy miednicy.'' - cytat z PZ. Są tam też wyszczególnione rodzaje i przyczyny martwicy kości.
A jeśli chcesz wiedzieć dokładnie, fachowo to po prostu wypytaj o wszystko lekarza.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Sob 11 Sie, 2018   

Dzięki za odpowiedzi
_________________
Lwie serce
 
     
karolina1702 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 33
Doczya: 23 Pa 2018
Posty: 7
Skd: Racibórz
Wysany: Wto 23 Pa, 2018   

Witam,

w najbliższym czasie czeka mnie operacja prawego biodra :-? (obustronna dysplazja)
metodą CLS BREVIUS :O , czy ktoś może mi bardziej przybliżyć temat??

Będę BARDZO wdzięczna.
Karolina
 
     
Divi 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 10 Gru 2018
Posty: 9
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 13 Gru, 2018   

cześć,
Mam 38 lat. Będąc dzieckiem nigdy nie miałam problemów z postawą, chodzeniem czy czymkolwiek innym. 14 lat tańczyłam półzawodowo, a aktywność fizyczna była zawsze obecna w moim życiu. Swojego czasu ćwiczyłam sporty walki, trochę siłowo, runmagedony i inne takie. Od 13 lat nurkuję techniczne, dużo łażę (łaziłam :( )
Pierwszy raz biodra "poczułam" 10 lat temu. Wylądowałam na konsultacji u jakiegoś speca w Katowicach (jestem z Warszawy). Dostałam blokadę i stwierdzenie, że młoda jestem, trzeba na rehabilitację. Jakiś jeden cykl nawet wtedy zrobiłam.
I był spokój.
Od mniej więcej roku jest dramat. Z każdym dniem mam co raz mniejszy zakres ruchu. Od kliku miesięcy biodra bolą mnie codziennie, nie jestem w stanie leżeć na boku, mogę tylko na płasko. Nie chodzę na spacery, do sklepu tylko do pierwszej półki, staram się w ogóle nie bardzo chodzić. Gdy się zaprę i pójdę potańczyć, to nie dość, że cierpię podczas tańca, to następnego dnia nie jestem w stanie normalnie z samochodu wyjść.

Pamiętam jak kiedyś, dawno, rozmawiałam z przyjaciółmi o niepełnosprawności. Powiedziałam wtedy, że pewnie wszystko byłabym w stanie ogarnąć, poza sytuacją w której ktoś by mi zabrał nogi.
No i właśnie ten moment nadszedł. Zabrał. Po prostu powłóczę nogami. Zapomniałam już o szpilkach, bo po godzinie się niemal przewracam.
Zapomniałam o wszelkiej aktywności, rok temu oddałam karnet treningowy, po prostu siedzę i wyję.

Dwa miesiące temu zdecydowałam, że dość tego, że nie mogę być niepełnosprawna bo mnie to psychicznie wykańcza. Ponadto, samodzielnie wychowuję córkę, więc muszę być sprawna fizycznie i psychicznie, żeby móc to dalej robić z sukcesem.

Z polecenia trafiłam do dr Koguta. Po RTG i badaniu manualnym, okazało się, że mam resztkową dysplazję dziecięcą bioder, z czego lewe po prostu wypada. Niejednokrotnie słyszę wręcz "klikanie" gdy za bardzo się ruszam i teraz już wiem, że to moja kość, która wypada z panewki.
Pan doktor powiedział, że do operacji jestem za młoda, blokady mi nie da i że rehabilitacja. Zapisał zalecenia w zakresie ćwiczeń.
Zaczęłam rehabilitację miesiąc temu. W między czasie, zdjęcie obejrzał dr Szyszka, który okazał się mężem mojej fizjoterapeutki :) i był na tyle uprzejmy, że przy wieczornej herbacie, podebatowali z żoną na temat mojego stanu zdrowia.
Jego diagnoza brzmi: to się nawet nie bardzo teraz do rehabilitacji nadaje, znaczy ona prawdopodobnie niewiele pomoże, tym bardziej, że mnie po prostu nasuwają nogi podczas ćwiczeń. Mam też głębokie masaże oraz suchoigłowanie (na razie jeden zabieg).
Zalecił żeby jednak może tę blokadę zrobić i w tym czasie móc normalnie ćwiczyć nad mięśniami i stabilizacją bioder, oraz skierować swe kroki na konsultację do dr Czubaka i pomyśleć ciepło o osteotomii. Troszkę mnie zmroziło, bo brzmi mi to jak lobotomia;) ale poczytałam i o mózg jestem spokojna:)

A potem trafiłam na to forum i teraz to już nic nie wiem. Czytam Was od trzech dni i zgłupiałam całkiem :)

Czy ktoś z Was, w podobnym wieku, miał moją przypadłość i mógłby podpowiedzieć? opowiedzieć? poradzić?

MUSZĘ wrócić do sprawności, do normalnego życia.

Miłego dnia!
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 13 Gru, 2018   

Tak jakbym czytała mój przypadek z biodrem. Identyczne objawy ból wypadanie panewki - Czytając Cię cofnełam się o 11 lat wstecz. Jeżeli będziesz chciała porozmawiać służę wsparciem Bonia.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 16 Gru, 2018   

Przejrzyj nasze historie (zapraszam do mojej w Dz.o Ganzu). Przejrzyj dz.o rehabilitacji. Wyciągnij wnioski.
Resztkowa dysplazja daje objawy bólowe, niemniej najważniejsze znaleźć terapeutę, który odnajdzie przyczynę-wtedy jest szansa odkręcić wiele rzeczy zanim trzeba będzie się operowac ( w Dz. O Ganzu z historiami jest historia osoby która uniknęła operacji dzięki terapii). Jesteś z Wawy, jest tam kilka terapeutów których mogę polecić.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Kate01 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 28 Sty 2018
Posty: 2
Skd: lubelskie
Wysany: Pon 11 Mar, 2019   

Witam . Po długiej nieobecności a raczej nie wypowiadaniu się jestem spowrotem. Syn w grudniu skończył 18 lat i powiem szczerze ,że jego lekarz prowadzący ortopeda dziecięcy nie miał pomysłu na jego leczenie. http://forumbioderko.pl/v...p?p=73989#73989 tu mój pierwszy post opisujący wszystko. Teraz widzę że aby czekal aby syn skończył 18 lat skończyć leczenie u niego. Jesteśmy po wizycie u dr Grzelaka , mamy wyznaczoną datę na drenaż obu głów , nie wiem jak to bedzię. Jesteśmy zapisani wcześniej na wizyte do dr. Czubaka do Warszawy. Nie ukrywam ,że chciałabym aby lekarz dał nam jakąś nadzieje , ponieważ syna nadal nic nie boli chociaż widzę ,że ma blokade w prawej nodze. W międzyczasie syn przeszedł rehabilitacje oraz byliśmy ptywatnie u paru lekarz , którzy rozkładali ręce i nawet nie za bardzo odpowiadali mi na pytania.Dr Grzelaka mamy z polecenia od znajomej ,ktora przeszła to samo, mimo ,że lekarz nie wywarł na mnie dobrego wrażenia jako jedyny zaproponował jakieś leczenie. Teraz czekamy i zobaczymy co dalej.
 
     
Jasmina 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 19 Wrz 2018
Posty: 4
Skd: Kraków
Wysany: Sob 23 Mar, 2019   

Ile ludzi tyle opowieści o niekompetentnych nieraz lekarzach. Ja też miałam taki problem. Leczyłam się u kilku lekarzy i każdy nie bardzo wiedział jak mi pomóc. W końcu trafiłam na specjalistę który mnie wyleczył ale trochę to trwało. Od tego czasu zmieniam przychodnie i lekarzy. Przez ostatni rok leczę się w przychodni medycznej Nasz Lekarz w Toruniu. Jeżeli ktoś z okolic to mogę polecić. Chodzę tam i do lekarza ogólnego, na badania laboratoryjne, byłam też u reumatologa i dermatologa. I muszę przyznać że dawno się nie spotkałam z tak miłymi lekarzami. Może po prostu coś się zmienia.
 
     
Magda5555Magda 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 31 Mar 2019
Posty: 4
Skd: Internet
Wysany: Nie 31 Mar, 2019   

Witajcie
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Niebardzo wiedziałam gdzie umieścić moje pytania.
Jestem mamą nastolatki, która jest zakwalifikowana do osteotomii kierunkowej uda oraz osteotomii miednicy wg Ganza.
Córka urodziła się że zwichnietym bioderkiem. Przeszła operację w wieku dziecięcym, po których było wszystko dobrze. Od około roku córkę bardzo boli biodro, kolana kręgosłup.

Lekarz powiedział że córka nie będzie mogła wstawać po operacji 6 tygodni i być może będzie w gipsie. ( Boję się że będzie to jakiś duży gips jak wtedy gdy była mala). Czytalam na forum że po osteotomii wg ganza pacjenci wstają o kulach po 2 dniach.. Dlaczego wiec u mojej corki ma byc gips? Z tego co wiem to przy osteotomii kierunkowej uda nie zakłada się gipsu tylko nie można stawać na nogi przez 6 tygodni.

Czy ktoś miał podobną sytuację?
 
     
Natala 
Natalia
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 31 Mar 2019
Posty: 1
Skd: Spod Warszawy
Wysany: Nie 31 Mar, 2019   Przed operacją - poradźcie proszę

Dzień dobry Wszystkim,
W środę mam wizytę w szpitalu w Otwocku u doktora Złotorowicza.
Chciałabym Was bardzo prosić o porady odnośnie sposobu operacji, rehabilitacji itd.
Najpierw jednak krótko o moim przypadku.
Dysplazja obu stawów biodrowych z martwica, leczona szyną Koszli w młodości. Jedna noga krótsza o ok. 2,5 cm.
Od ok 5 lat mam coraz większe problemy:
1. Ból stawów nawet podczas spania
2. Coraz większe problemy z poruszaniem się, szczególnie z wchodzeniem po schodach
3. Znaczne puchnięcie nóg, głównie latem jak gorąco i jak długo siedzę. Mrowieja mi wtedy całe łydki, stają się równe w objętości u góry jak i u dołu
4. Puchną mi również dłonie
5. Nie wiem, czy to ma wpływ, ale mniej więcej w czasie kiedy zaczęłam mieć coraz większe problemy z biodrami, zaczęłam mieć coraz częściej arytmię serca oraz dziwne uczucie w głowie, jakbym miała zaraz zemdleć (jeden z lekarzy powiedział mi kiedyś ze przez złe ułożenie stawow uciskają one na naczynia krwionośne co może powodować puchnięcie...może zatem i cała resztę, ale to tylko moje przypuszczenie, związane z tym, ze może krążenie krwi jest jakoś zaburzone) :/

Wiem, ze opis bardzo ogolnikowy, ale może będziecie w stanie coś poradzić - np. czy lepsz dla mnie będzie osteotomia, czy endoproteza (z metalu, czy ceramiczna, krótki czy długi trzpień)?

I czy ktokolwiek z Was był operowany przez doktora Złotorowicza? Możecie coś o nim powiedzieć?

Z góry dziekuje za Wasze odpowiedzi i porady.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 31 Mar, 2019   

Magda5555Magda Witam postaram się pomóc chociaż w części rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytanie - przypadek Pani córki jest podobny do mojego w tym sensie - że ja również oprócz operacji wg Ganza przeszłam równocześnie również operację uda. Tak zwaną operację derotacyjną. Nie wiem - czy w przypadku Pani córki to inny zabieg na udzie - czy będzie to taki sam zabieg przeprowadzany na udzie tylko inna nazwa tego samego - zabiegu. Który ja przeszłam

Tak więc jeżeli się nie mylę i będzie to ten sam zabieg to w tym przypadku ani w przypadku osteotomii wg Ganza - nie zakłada się żadnego gipsu.


Kolejna sprawa pionizacja - następuje w drugiej dobie po zabiegu - z pomocą rehabilitanta - nie prawdą jest - że córka nie będzie mogła wstawać 6 tygodni po zabiegu - od momentu pionizacji pacjent - nie przebywa w łóżku cały czas - powinien się ruszać - w miarę swoich możliwości. I lekarze kładą na to nacisk żeby chodzić. W trakcie pionizacji córka dostanie wskazówki - jak ma się poruszać jak to robić żeby było to dla córki bezpieczne.


Jeżeli więc oba zabiegi - będą wyglądać - tak jak w moim przypadku - to tak dokładnie wygląda okres po operacyjny
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Magda5555Magda 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 31 Mar 2019
Posty: 4
Skd: Internet
Wysany: Pon 01 Kwi, 2019   

Bonia napisa/a:
Magda5555Magda Witam postaram się pomóc chociaż w części rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytanie - przypadek Pani córki jest podobny do mojego w tym sensie - że ja również oprócz operacji wg Ganza przeszłam równocześnie również operację uda. Tak zwaną operację derotacyjną. Nie wiem - czy w przypadku Pani córki to inny zabieg na udzie - czy będzie to taki sam zabieg przeprowadzany na udzie tylko inna nazwa tego samego - zabiegu. Który ja przeszłam

Tak więc jeżeli się nie mylę i będzie to ten sam zabieg to w tym przypadku ani w przypadku osteotomii wg Ganza - nie zakłada się żadnego gipsu.


Kolejna sprawa pionizacja - następuje w drugiej dobie po zabiegu - z pomocą rehabilitanta - nie prawdą jest - że córka nie będzie mogła wstawać 6 tygodni po zabiegu - od momentu pionizacji pacjent - nie przebywa w łóżku cały czas - powinien się ruszać - w miarę swoich możliwości. I lekarze kładą na to nacisk żeby chodzić. W trakcie pionizacji córka dostanie wskazówki - jak ma się poruszać jak to robić żeby było to dla córki bezpieczne.


Jeżeli więc oba zabiegi - będą wyglądać - tak jak w moim przypadku - to tak dokładnie wygląda okres po operacyjny



Dziękuję za odpowiedź.
Czekam na telefon od lekarza to dopytam dokładnie.
Lekarz ma dzwonic do nas i podać dokładny termin operacji.
Córka miała mieć w listopadzie tylko jedną operację osteotomię kości udowej ale że była chora to zdecydowaliśmy z lekarzem że będą 2 operację od razu teraz w kwietniu żeby córką doszła do siebie i wróciła do szkoły we wrześniu.
W listopadzie lekarz nas uprzedzal że córka 6 tyg nie będzie mogła wstawać dlatego myślę że może to trochę inny zabieg niż u Pani. Zdecydowanie wolałabym aby było tak jak u Pani.
Boję się troche jak będzie wyglądała opieka nad corkà jeśli nie będzie mogła wstawać z łóżka. Ale musimy dac radę.

Córka będzie miała operację we Wrocławiu. Konsultowalismy się też z lekarzem z Otwocka. Powiedział nam że Wroclaw wykonuje tak samo operację jak u nich. Lekarz z Otwocka powiedział że u niektórych pacjentów zachodzi potrzeba założenia gipsu po osteotomii. Z tego co czytalam na forum chyba nikt nie mial zakladanego gipsu po tej operacji stad moje obawy.
 
     
Mirka K 
demiranko
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 03 Kwi 2019
Posty: 8
Skd: Stefanowo
Wysany: Czw 04 Kwi, 2019   

Natalia - w poniedziałek wróciłam z Otwocka. Operował mnie dr Złotorowicz i dr Sionek. Moim lekarzem jest dr Złotorowicz. Lekarze są fantastyczni, prawdziwi fachowcy. Poza tym dr Złotorowicz to przemiły, ciepły człowiek. Polecam Go z czystym sumieniem.
 
     
Magda5555Magda 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 31 Mar 2019
Posty: 4
Skd: Internet
Wysany: Pi 05 Kwi, 2019   

Bonia czy ty się orientujesz czy we Wrocławiu robią operację wg Ganza.
Rozmawiałam z lekarzem z Wrocławia i ustalił nam termin operacji na początek maja. Zaczął coś kręcić że może narazie zrobią córce tylko osteotomie kości udowej , że musi ją jeszcze zobaczyć i dopiero w szpitalu podejmą decyzję czy miednica też będzie operowana.
Wcześniej umawialiśmy się na dwie operację jednocześnie. We wrześniu doktor badal córkę, oglądał rtg i powiedział że miednica jest do operacji wg Ganza.
Chcemy jeszcze pojechać do Otwocka na konsultacje do lekarza tylko nie wiem do jakiego? Dobrze żeby nam się udało umówić jeszcze w kwietniu.
Czy mogłabyś Bonia lub ktoś inny polecić mi dobrego ortopede dziecięcego? Może być wizyta prywatna.
Z góry dziękuję





Bonia napisa/a:
Magda5555Magda Witam postaram się pomóc chociaż w części rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytanie - przypadek Pani córki jest podobny do mojego w tym sensie - że ja również oprócz operacji wg Ganza przeszłam równocześnie również operację uda. Tak zwaną operację derotacyjną. Nie wiem - czy w przypadku Pani córki to inny zabieg na udzie - czy będzie to taki sam zabieg przeprowadzany na udzie tylko inna nazwa tego samego - zabiegu. Który ja przeszłam

Tak więc jeżeli się nie mylę i będzie to ten sam zabieg to w tym przypadku ani w przypadku osteotomii wg Ganza - nie zakłada się żadnego gipsu.


Kolejna sprawa pionizacja - następuje w drugiej dobie po zabiegu - z pomocą rehabilitanta - nie prawdą jest - że córka nie będzie mogła wstawać 6 tygodni po zabiegu - od momentu pionizacji pacjent - nie przebywa w łóżku cały czas - powinien się ruszać - w miarę swoich możliwości. I lekarze kładą na to nacisk żeby chodzić. W trakcie pionizacji córka dostanie wskazówki - jak ma się poruszać jak to robić żeby było to dla córki bezpieczne.


Jeżeli więc oba zabiegi - będą wyglądać - tak jak w moim przypadku - to tak dokładnie wygląda okres po operacyjny
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 05 Kwi, 2019   

Nie byłam na forum. Więc odpisuje dopiero teraz operacje miałam przeprowadzaną w Otwocku przez Profesora Czubaka. Radziła bym jechać z córką na konsultacje do Profesora Czubaka i nie szukać gdzieś pobocznie szkoda Pani czasu nerwów Pani i córki. Profesor po zbadaniu zdecyduje - co robić dalej jeżeli będzie potrzebna taka operacja jak moja - lub tylko sam Ganz to córka w lepsze ręce nie mogła by trafić.


Natomiast Wrocław wiem że mieli takie operacje jak Ganz przeprowadzać. Bo profesor był we Wrocławiu i jakąś operacje Ganza przeprowadzał - ale czy we Wrocławiu takie operacje obecnie robią? Na to pytanie nie jestem wstanie Pani udzielić odpowiedzi. Życzę córci zdrowia i żeby szybko stanęła na nogi.

Nazwa obu zabiegów z mojej karty szpitalnej to osteotomia wg Ganza i osteotomia derotacyjna kości udowej. Pozdrawiam Bonia.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.