Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Coś mnie boli! Co to jest? Przed JAKĄŚ operacją i nie tylko
Elizabeth 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 44
Skd: WARSZAWA
Wysany: Czw 08 Mar, 2018   

Cytat:
mam dwóch kolegów, którzy powinni się operować, jednak odwlekają to ze względu na lęk przed operacją.
Niektórzy nie zdają sobie spawy, że robią sobie krzywdę. Masz Cyryl rację zwlekać nie wolno bo więcej z tego szkody niż pożytku. Zanik mięśni i ścięgien jest tak duży, że odbudować się tego nie da. W końcu ból i tak zmusi ich do poddania się operacji i będzie im wszystko jedno co z nimi zrobią, żeby tylko przestało boleć.
_________________
Jak myślisz tak masz.
 
     
kate86 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 06 Mar 2016
Posty: 7
Skd: torun
Wysany: Wto 03 Kwi, 2018   

czy jest tu ktos kto miał przed operacja znaczna roznice długosci nóg a po operacji udało sie to skorygowac i jest w stanie wysłac zdjecia przed i po , poniewaz nie moge sie jakoś znależc na tym forum , jesli chodzi o tematy , ktore mnie interesuja . z góry dziekuje
 
     
Joanna93 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 30
Doczya: 10 Kwi 2018
Posty: 6
Skd: Kraków
Wysany: Sro 18 Kwi, 2018   

kate86 napisa/a:
czy jest tu ktos kto miał przed operacja znaczna roznice długosci nóg a po operacji udało sie to skorygowac i jest w stanie wysłac zdjecia przed i po , poniewaz nie moge sie jakoś znależc na tym forum , jesli chodzi o tematy , ktore mnie interesuja . z góry dziekuje


Też od kilku dni szperam po forum ale na taką informację nie trafiłam. Również mam tak dużą różnicę. Na poczatku maja mam termin operacji.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 18 Kwi, 2018   

Znaczna, czyli jaka? Dla kogoś to może być 2 cm a dla innego 5 cm. Czy było robione rtg na stojąco? Skrót nogi, krzywa miednica? Protezę wstawić odpowiednią, po operacji pracować z dobrym fizjoterapeutą nad miednicą, czas i cierpliwość i będzie dobrze :)
Pozdrawiam i trzymam kciuki :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Joanna93 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 30
Doczya: 10 Kwi 2018
Posty: 6
Skd: Kraków
Wysany: Sro 18 Kwi, 2018   

Co do różnicy mam jak kate86 ok 6 cm, u mnie miednica jest uniesiona widzę to przed lustrem do tego noga zrotowana stopą na zewnatrz (ale tak już 14 lat od przebytego złuszczenia głowy kości udowej), zdjęć dokładnych nie miałam robionych. Ostatnie tk mam sprzed roku. Co lekarz to ^nie ma sensu robić zdjęć nic nowego się nie dowiemy^.
 
     
Oliwia 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 34
Doczya: 16 Lut 2015
Posty: 8
Skd: Maków Mazowiecki
Wysany: Pi 20 Kwi, 2018   OSTEOPOROZA

Witam, pomóżcie proszę!
Moja mama w lipcu zeszłego roku została zdiagnozowana - osteoporoza, zaostrzony zespół kręgosłupa lędźwiowego na podłożu zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych i wielopoziomowej dyskopatii od L3 do S1.
Choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, biodrowych i krzyżowo-biodrowych.
Ból jest nie do wytrzymania, mama płacze z bezsilności. Nie pomagają leki ani ćwiczenia (w ostatnim czasie nie ćwiczy) :( mama mówi, że oszaleje przez ten ból.
czy możecie podpowiedzieć, jak jej pomóc? mama naprawdę cierpi, nie śpi, nie wychodzi praktycznie z domu.
od lekarza słyszymy, że leki powinny pomagać. nie wiemy co robić...
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 21 Maj, 2018   

Mama miala terapie powieziowa? Czesto lagodzi bol.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Wto 10 Lip, 2018   

Jestem po operacji 4 miesiące i nie wiem sama czy mam iść do ortopedy czy nie. Bo mnie boli biodro oraz pachwina tylko ujawnia się jak chodzę po schodach i nie wiem czy to może być obluźnienie czy noga jest przeciążona.Proszę o jakąś podpowiedź.
_________________
Lwie serce
 
     
Elizabeth 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 44
Skd: WARSZAWA
Wysany: Wto 10 Lip, 2018   

lwie serce napisa/a:
Jestem po operacji 4 miesiące i nie wiem sama czy mam iść do ortopedy czy nie. Bo mnie boli biodro oraz pachwina tylko ujawnia się jak chodzę po schodach i nie wiem czy to może być obluźnienie czy noga jest przeciążona.Proszę o jakąś podpowiedź.
Ja mam 2 endo lewa noga od 8 miesięcy prawa od 6 tygodni i różnica w nogach jest olbrzymia. Właśnie z lewą mam problem przy wchodzeniu po schodach i podnoszeniu nogi do góry w leżeniu i staniu To wina uszkodzeń mięśni i nerwów w czasie operacji i tego że lewa noga była w gorszym stanie niż prawa bo RTG wg ortopedy jest rewelacyjne. Na to trzeba czasu i rehabilitacji bo chociaż wolno to poprawa następuje. Ale do ortopedy warto się przejść i RTG zrobić tak dla pewności.
_________________
Jak myślisz tak masz.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 10 Lip, 2018   

lwie serce napisa/a:
czy noga jest przeciążona
Tak, to wynika z moich pooperacyjnych sytuacji. Kiedyś, pół roku po operacji byłam w Otwocku na ostrym dyżurze, bo tak mnie bolało. Przyjął mnie dr Sionek i powiedział, że to stan zapalny przyczepów mięśniowych, czy coś takiego i po takiej operacji to się zdarza. Blizny powodują niedokrwienie, w sumie dokładnie nie pamiętam. Trochę p. bólowych, czasu i przechodzi.
lwie serce napisa/a:
czy to może być obluźnienie
Z tego, co sprawdzałam w moim przypadku, nie ma takiej opcji, ale każda sytuacja inna. Nie zaniedbaj niczego.
_________________
Beata8
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Wto 10 Lip, 2018   

dorotabeata dzięki za odpowiedź bo sama nie wiedziałam czy panikuje ale tak napisałaś przeciw bólowy wziełam i trochę przeszło. Muszę teraz oszczędzać tą nogę. ;-)
_________________
Lwie serce
 
     
Patrycja93 
pateczka
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 31
Doczya: 29 Maj 2018
Posty: 12
Skd: Sokolow
Wysany: Pon 16 Lip, 2018   Stawy biodrowe

Nazywam sie Patrycja choruje na wrodzona dysplazje kregoslupowo nasadowa.Majac pol roczku mialam w otwocku badanie bioderek ustawienie bioder prawidlowo pozno zaczelam chodzic mama ze mna zaczela jezdzic po lekarzach w wieku 4 lat mialam skierowanie na operacje do otwocka a w otwocku nie ma wskazan do operacji pami przyjedzie jak sie cos bbedzie dzialo.W wieku 10 lat wdal sie RZS wogole nie zginslam stawow biodrowych lezalam w otwocku na wyciagu i rechabilitacja po miesiacu wypisalu stan zdrowia dobry poprawa a bylo jeszczegozej lewa noge do srodka zaplatalam i gozej chodzilam.Mama zaczela ze mna prywatnie jezdzic po Warszawie bralam sterydy stawy zaczely sie zginac.Na dzien dzisiejszy mam zawansowane zwyrodnienie stawow biodrowych obydwu szpotowosc kolan sketofolioze kifoze i zwyrodnienie kregoslupa.Lekarz kazal mi jak najdluzej na swoich stawach chodzic dopoki dam rade i rechabilitacja.Chcialabym wiedziec co mi panstwo doradzaja.
_________________
Patrycja
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Wto 17 Lip, 2018   

..
Ostatnio zmieniony przez karolina23 Czw 19 Lip, 2018, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Patrycja93 
pateczka
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 31
Doczya: 29 Maj 2018
Posty: 12
Skd: Sokolow
Wysany: Wto 17 Lip, 2018   

Rechabilitacja mam prywatnego lekarza w Warszawie co mnie leczy jakis czas nie bylam a on nagle co mnie leczy 15 lat na co pani choruje jak spytalam sie w jakim stopniu sa juz stawy na rendgenach co robic czy isc na operacje czy nie to on jak pania boli to idzie jak pania nie boli to chodzi na swoich a co do operacji towszedzie dobrzy lekarze gdzie pani nie pojdzoe do pano zrobia.Zawiodlam sie na lekarzu kiedys inny byl.Polecilabys jakiegos dobrego lekarza.Gdzie tu sprawieldliwosc bylam 4 lata na rencie pozniej trafili sie tacy ze pani chodzi jeszcze to nadaje sie do pracy i gdzie tu sprawiedliwosc poszlam na staz to nie wytrzymtwalam caly dzien na nogach i musialam proszki brac i gdzie tu sprawiedliwosc.
_________________
Patrycja
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Wto 17 Lip, 2018   

..
Ostatnio zmieniony przez karolina23 Czw 19 Lip, 2018, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.