Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Coś mnie boli! Co to jest? Przed JAKĄŚ operacją i nie tylko
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Pi 14 Kwi, 2017   

To ja "pochwale" się, że byłem na wizytach u ponoć najlepszych:
2 ortopedów
neurochirurga
neurologa
Miałem wykonane RTG stawów biodrowych i biodrowo-krzyżowych już w sumie dwa razy i zawsze opisy były takie, że wszystko w normie.
Po wizycie "ostatniej" nadziei w moim mieście okazało się, że dla lekarza wystarczył rzut oka na RTG i stwierdził konflikt i zwyrodnienie.
Biodra już nie do uratowania :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 18 Kwi, 2017   

To jeszcze zanim sie pokroisz zdagnozuj sie niezaleznie u doswiadczonego fizjoterapeuty. Sa tacy, co potragia ogarnac konflikt udowo-panekowy co co najmniej odsuwa tenat operacji.O istocie konfliktu wiecej wyczytasz na tym forum-przepatrz tytuly tematow w dzialach.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Wto 18 Kwi, 2017   

No właśnie byłem już u kilku, jeden stwierdził właśnie, że według niego to konflikt i poradził udać się do ortopedy jeszcze innego i ten mnie zdiagnozował.
Werdykt:
zwyrodnienia na biodrach, jedno dodatkowo minimalnie spłaszczona główka + zwężenie szpary stawowej i jak to doktor stwierdził "nie do uratowania"
 
     
adamz65 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 58
Doczy: 07 Maj 2017
Posty: 1
Skd: Rzeszów
Wysany: Nie 07 Maj, 2017   Od 18 miesięcy mam ból bioder ,zwłaszcza prawego

W styczniu ubiegłego roku z dnia na dzień poczułem ból bioder,zwłaszcza prawego.Jest to jakby drętwienie ,cierpnięcie po stronie zewnętrznej nogi od biodra do kolana,przechodząc na przód uda.Dodatkowo jeszcze odczuwam pieczenie które idzie w zgięciu nogi, od strony bocznej do krocza.Utrzymuje się to cały czas ,choć czasem podczas siedzenia zdarza się że chwilkę przestaje,ale przy zginaniu pieczenie się nasila.Byłem u kilku ortopedów badania typu RTG, TK i MR mam porobione mówią mi że nie ma czym się przejmować bo w tym wieku takie zmiany już zachodzą [ no to pytam się z kąt ten ból nikt mi nie umie odpowiedzieć].W badaniu MR stawu biodrowego są takie zdanie,(Zaznaczone wyciągnięcia wałowate krawędzi obwodowych i tylnych panewek obu kk.miednicznych-zmiany te o charakterze degeneracyjnym bardziej nasilone p st. prawej.)może to jest jakiś problem i czy te bóle mogą pochodzić od tego?Robiony był MR kręgosłupa, nawet miałem podaną blokadę( bo doktor mi zaproponował, ja się zgodziłem) ale ból bioder się nie zmienił.Pani reumatolog powiedziała mi ,że muszę się przyzwyczaić do bólu,bo te badania które mi zleciła wyszły dobrze.Nikt nie umie mi pomóc i wykryć przyczynę mojego bólu proszę o komentarz do tego opisu
 
     
makono 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 51
Doczya: 17 Mar 2011
Posty: 22
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 29 Cze, 2017   

Witajcie,
Od paru dni jestem lekko podłamana, bo moje prawe biodro ma się coraz gorzej. W 2011 roku mialam Ganza na lewe biodro - generalnie po 6 latach jest lepiej ,ale nie rewelacyjnie (przed operacją moglam przejsc bez bólu max 200- 300 m , po operacji jakies 1- 1,5 km, więc dalej mnie to ogranicza w wielu czynnościach. Jak zmęcze nogę boli , do tego ból z pachwiny przeszedł na staw krzyżowo biodrowy. Niestety jakies 2 miesiące temu pojawil się bol w prawym biodrze - ktore tez jest dysplastyczne ale ze zdjęć duzo lepsze niz te lewe. Ponieważ wlasnie zaczęłam rehablitacje jak co roku na lewe biodro przy okazji rehabilitant zerknal na prawe i stwierdzil ,ze to najprawdopodobniej uszkodzenie obrąbka. Wyslal mnie do najlepszego specjalisty w klinice i ten potwierdzil po badaniu to samo, choc czekam jeszcze na rezonans w przyszla środę. Generalnie lekarz od razu stwierdzil ,ze najlepiej zrobic Ganza i nie bawic sie w artroskopie. Jestem zalamana, bo pierwszego Ganza bardzo cięzko przezylam - to byl chyba najbardziej traumatyczny okres w moim zyciu (bardzo dlugo dochodzilam do siebie- rok o kulach, bol, łzy itp - wiecie jak jest) a efekty nie są spektakularne i stwierdzilam, ze drugiego Ganza sobie nie zrobie tylko od razu endo. Mam wrazenie ze ludzie po endoprotezie szybciej dochodza do siebie.
W kazdym razie wizja drugiego Ganza mnie przeraża.... :cry:
Może powinnam upierać się przy endo ?
_________________
Mam nadzieję na lepsze...
 
     
beer 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 43
Doczy: 28 Lis 2016
Posty: 12
Skd: opole
Wysany: Sro 05 Lip, 2017   

a ból w pachwinie co oznacza? albo np w kolanie w udzie? w kostce ból? ja też mam endo drugie wstawione od 4 tyg i mi tak promieniują te bóle ... tzn nie że boli ciągiem ale np po ćwiczeniach itd.
 
     
Arthurius 
lewe po prawe przed
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 58
Doczy: 02 Lip 2017
Posty: 2
Skd: Szczytno
Wysany: Nie 09 Lip, 2017   

Jestem dwa miesiące po wstawieniu endoprotezy w lewym biodrze ( operacja w Biskupcu), mam też zdiagnozowaną jałową martwicę główki prawej kości udowej i czekam na kolejną operację...Ale...po tych dwóch m-cach, od tygodnia puchną mi obie stopy wraz z kostkami. Stosowałem najpierw altacet, altaziaja, i stłuczone liście kapusty, ale pojawiła się jakas chyba reakcja uczuleniowa bo na prawej stopie wyskoczyła wysypka...Wizytę u ortopedy mam dopiero na 25.07 przed wyjazdem na rehabilitacje do szpitala w Górowie Iławeckim, czy powinienem zgłosić sie prędzej do lekarza , czy też to normalny stan ? Trochę się przestraszyłem tej opuchlizny...
_________________
z błękitnym niebem
 
     
Janosik 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Wiek: 50
Doczy: 12 Lip 2017
Posty: 3
Skd: okolice Poznania
Wysany: Sro 12 Lip, 2017   

Na pewno nie zaszkodzi udać się z tym do lekarza. Niektórych problemów lepiej nie lekceważyć.
 
     
Salamandra 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 24
Skd: Rydułtowy
Wysany: Sro 20 Wrz, 2017   

Jestem trzy tygodnie po endo i przeszczepie panewki od paru dni mrowi mi operowana lewa strona i noga i ręka wiecie może dlaczego
_________________
Dopóki oddycham nie tracę nadziei
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Sro 20 Wrz, 2017   

Kregoslup??
 
     
Salamandra 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 24
Skd: Rydułtowy
Wysany: Sro 20 Wrz, 2017   

mjuniorek napisa/a:
Kregoslup??


Nie wiem, dlatego pytam i szukam przyczyny
_________________
Dopóki oddycham nie tracę nadziei
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 21 Wrz, 2017   

Salamandro, przyczyny poszukaj z fizjoterapeuta. Dolegliwosci moga byc spowodowane wieloma czynnikami, praca manualna jak i praca juz teraz nad odbudowaniem prawidlowego funkcjonowania tkanek powinna szybko dac efekty. Jesli masz watpliwosc czy nie za wczesnie na rehabilitacje odpowiem: szybciej zaczniej, szybciej wrocisz do sprawnosci :) powodzenia!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Salamandra 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 24
Skd: Rydułtowy
Wysany: Czw 21 Wrz, 2017   

AgaW napisa/a:
Salamandro, przyczyny poszukaj z fizjoterapeuta. Dolegliwosci moga byc spowodowane wieloma czynnikami, praca manualna jak i praca juz teraz nad odbudowaniem prawidlowego funkcjonowania tkanek powinna szybko dac efekty. Jesli masz watpliwosc czy nie za wczesnie na rehabilitacje odpowiem: szybciej zaczniej, szybciej wrocisz do sprawnosci :) powodzenia!


Dziękuję za odpowiedź.. Niestety ja nie mogę jeszcze się rehabilitować, dopiero po kontroli u orto a wizyta kontrolna 26.10 ...8 tygodni od operacji
_________________
Dopóki oddycham nie tracę nadziei
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 23 Wrz, 2017   

Czemu piszesz ze nie mozesz? Masz zamiar czekac na kontrol, ktora w rehabilitacje nic nie wniesie?
Terapie funkcjonalna mozesz zaczac juz teraz. Nie potrzebujesz do tego zgody ortopedy.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Salamandra 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 24
Skd: Rydułtowy
Wysany: Nie 24 Wrz, 2017   

AgaW napisa/a:
Czemu piszesz ze nie mozesz? Masz zamiar czekac na kontrol, ktora w rehabilitacje nic nie wniesie?
Terapie funkcjonalna mozesz zaczac juz teraz. Nie potrzebujesz do tego zgody ortopedy.


Nie mam zgody rehabilitanta zec względu na śruby które mocujace panewkę, bo by mi się poluzowały i operacja do powtórki ... słowa reha w szpitalu i fizjoterapeuty, który był u mnie w domu...
_________________
Dopóki oddycham nie tracę nadziei
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.