Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Coś mnie boli! Co to jest? Przed JAKĄŚ operacją i nie tylko
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Czw 03 Lis, 2016   

aleksandra1988 Witaj na forum :)

Na Twoim miejscu poszukałabym jeszcze innego lekarza. Niech odpowie konkretnie co jest ''chore'' i co dalej z tym robić. Biodra mogą boleć od kręgosłupa i na odwrót. Wielu z nas konsultowało się u kilku specjalistów. W Warszawie masz duży wybór lekarzy jak i dobrej, nowoczesnej fizjoterapii, która pomoże zmniejszyć/wyeliminować ból.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Czw 03 Lis, 2016   

aleksandra1988 napisa/a:
kwestia ogarnięcia dobrej rehabilitacji
Napiszę Ci, co warto zrobić w takiej sytuacji i zresztą sama tak zrobiłam. Najważniejsza jest diagnoza. Gabinetów jest sporo. Ja polecam Orthos, albo Irdent, ale u fizjoterapeutów znanych i polecanych na Forum. Mnie taka fizjoterapia pomogła z kręgosłupem i stawami biodrowymi.
_________________
Beata8
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 09 Lis, 2016   

aleksandra1988 koleżanki dobrze Ci poradziły Posłuchaj je bo masz w stolicy możliwości, a ponad to jesteś w wieku w którym warto ratować własne kości. Czytaj forum szukaj kontaktów do specjalistów i walcz o swoje a takim lekarzom bucom dziękujemy.
 
     
aleksandra1988 
aleksanderka
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Wiek: 35
Doczya: 03 Lis 2016
Posty: 2
Skd: warszawa
Wysany: Sro 09 Lis, 2016   

Dziękuję Wam dziewczyny :)
Zapisałam się już na wizytę w orto do Pana Jacka Sobola. No i na odrębną konsultację u innego ortopedy :)
 
     
MonikaM 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 11 Lis 2016
Posty: 1
Skd: Chorzów
Wysany: Wto 15 Lis, 2016   Jaki czas od operacji można normalnie funkcjonować?

Witam;) moja diagnoza to martwiła kości jednego i drugiego biodra.Jestem przerażona iż jestem instruktorem sportowym i tylko tak zarabiam na życie.Jaki czas po operacji byliście w stanie funkcjonować?tzn.chodzić,robić jakieś przysiady,skłony.... Tak mniej wiecej bo zdaje sobie sprawę ze kazdy inaczej
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Wto 15 Lis, 2016   

Witaj MonikoM. :flower: Na tym forum jest zasada, "najpierw poszukaj" :lamer: jeśli nie znajdziesz odpowiedzi w postach, wówczas dopiero pytaj. :super: :keep:

W pomarańczowej zakładce powyżej "szukaj" wpisz interesujące cię tematy lub posty. Tam znajdziesz napewno odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. :flower:
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 15 Lis, 2016   

MonikaM, historie użytkowników odpowiedzą Ci pytania.
I masz rację każdy ma inny czas powrotu do zdrowia. Na pewno plusem dla Ciebie jest wysportowane ciało.
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 16 Lis, 2016   

Dla osoby wysportowanej nie jest to jakiś długi czas oczywiście jak nie ma żadnych komplikacji do tego osoby takie maja dobrą psychikę i motywacje do pracy Ale jak to piszecie każdy przypadek jest inny i trzeba to traktować indywidualnie
 
     
beer 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 43
Doczy: 28 Lis 2016
Posty: 12
Skd: opole
Wysany: Pon 28 Lis, 2016   

Cześć,

Jestem 4 miesiące po operacji. Od 2 tygodniu chodzę bez kul.Miałem rehabilitację tzn na wzmocnienie mięśni , rozciąganie itd. Tylko że jest problem że boli mnie mięsień uda. Tylko jak odstawiłem kule przy chodzeniu mam ten problem.Czy ktoś z Was miał podobnie ? Lekarze i rehabilitanci mówią że to normalne po odstawieniu kul? bo mięśnie nie zwyczajne itd. Tym bardziej że dużo ćwiczyłem itd.
 
     
Ania K. 
17-06-2016
Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 38
Doczya: 20 Lut 2014
Posty: 157
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 28 Lis, 2016   

beer, myślę, że może być to związane z obciążeniem. Poza tym jak piszesz - to mięsnie Cię bolą, a nie kość. Ja jestem ponad 5 m-cy po operacji i przy przeciążeniu nadal odczuwam np ból w pośladku lub mięśnie dwugłowego uda, zbicie tkanek pod guzem kulszowym. Jesli lekarze/fizjo też mówią, że to kwestia obciążenia to nie powinieneś się przejmować.
_________________
Mermaid - moje bioderka przed i po
http://forumbioderko.pl/album_cat.php?cat_id=2
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pon 28 Lis, 2016   

beer, bolą cały czas czy się szybciej ten mięsień męczy i zaczyna boleć szybciej niż byś się spodziewał?
I druga rzecz - jak zaczyna Cię boleć to co robisz? Robisz przerwę i odpoczywasz? Ból powoduje, że automatycznie i podświadomie zaczynamy oszczędzać daną część ciała, a to oszczędzanie zawsze jest kosztem innej części (boli mnie prawa noga to skracam krok prawą nogą, a wydłużam nogą lewą i stąd utykanie) - jak taki stan trwa długo a ty to po prostu zignorujesz to po pierwsze - utrwalisz sobie nieprawidłowe wzorce poruszania się (na przykładzie tego "utykania" nierówny krok stanie się odruchowym i naturalnym), a po drugie nabawisz się problemów w tej części ciała która nadrabia za tę oszczędzaną.
Ból zmęczeniowy jest chyba bardzo częsty po operacji oraz w trakcie rehabilitacji - często zaczynasz korzystać z innych partii mięśni niż dotychczas, bo operacja teraz umożliwia ruch, który wcześniej był ograniczony. Tu faktycznie każdy mięsień musi się po prostu przyzwyczaić do swojego nowego zadania.
Trochę nie jestem pewna czy odstawienie kul powinno takie dolegliwości spowodować. Zanim odłożyłeś kule stopniowo zwiększałeś obciążenie, a pod sam koniec służą one głównie do stabilizacji a nie do zmniejszenia obciążenia. Więc dlaczego teraz zaczął boleć? Może jednak te kule dawały coś więcej jeszcze i decyzja o ich odstawieniu była zbyt szybka?
Ja bym skonsultowała to z jakimś innym fizjoterapeutą (druga opinia).
 
     
beer 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 43
Doczy: 28 Lis 2016
Posty: 12
Skd: opole
Wysany: Pon 28 Lis, 2016   

biedronne , boli przy chodzeniu ale zatrzymam się na chwilę i idę dalej. O jakim utykaniu tym mówisz??? żadnej części ciała nie oszczędzam. chodzę prawidłowo... Sorry ale już lepszego lekarza nie będę miał i rehabilitanta tym bardziej że u kilku byłem w prywatnej klinice. 3 miesiące to normalne odrzuceniu kul u młodej osoby a ja odrzuciłem po 4 mies jakieś pytania? chyba szukasz dziury w całym ;) ja pisałem lekkim bólu mięśni :) z

Ania K , też obstawiam większe obciążenie nogi. Gdyby to się utrzymywało dłużej to pójdę na jakieś zabiegi :) ten ból jest znośny lekki :) ale wolałbym go nie mieć.
Ostatnio zmieniony przez kinga Pon 28 Lis, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Pon 28 Lis, 2016   

beer napisa/a:
Cześć,

Jestem 4 miesiące po operacji. Od 2 tygodniu chodzę bez kul.Miałem rehabilitację tzn na wzmocnienie mięśni , rozciąganie itd. Tylko że jest problem że boli mnie mięsień uda. Tylko jak odstawiłem kule przy chodzeniu mam ten problem.Czy ktoś z Was miał podobnie ?
Lekarze i rehabilitanci mówią że to normalne po odstawieniu kul? bo mięśnie nie zwyczajne itd. Tym bardziej że dużo ćwiczyłem itd.


Cześć beer

Osobiście uważam, że jednak nie jest to prawidłowe: powinieneś chodzić bez bólu - takie jest założenie po prawidłowo wykonanym zabiegu wraz z dobrze dobraną i przeprowadzoną rehabilitacją. Wg mnie o wiele ważniejsze nie jest ile ćwiczyłeś ale co i jak?
Dlatego też ćwiczenia wzmacniające czy rozciągające nie są optymalne dla problemu bólowego w chodzie - o wiele ważniejsza jest prawidłowa biomechanika ruchu (odtworzenie/przywrócenie prawidłowej funkcji). Z tego względu warto dokładniej przyjrzeć się jak chodzisz - zarówno z kulami jak i bez. Wpływ na odczuwanie bólu w nodze może wynikać z wielu drobnych nieprawidłowości (np. koślawienie/rotowanie stopy, rotowanie kolana, opadanie miednicy po drugiej stronie ciała przesunięcie /przechylenie klatki etc.) które są istotne z mechanicznego punktu widzenia a które są niekiedy pomijane/niezauważane. Uważam, że ocena funkcjonalna poszczególnych podfaz chodu (ze szczególnym uwzględnieniem całej fazy podporowej) byłaby w Twoim przypadku jak najbardziej pomocna.
Konkluzja końcowa: zgodzę się z Biedronne - możesz zasięgnąć opinii/zgłosić się do fizjoterapeuty funkcjonalnego który analizuje i koryguje błędy w poszczególnych podfazach chodu (optymalnie, gdyby pracował jeszcze z powięzią). Znajdziesz takowych po odnośnikach do szkoleń przydatnych w reedukacji ruchowej. Hasła pomocne w wyszukiwaniu: PNF (min. poziom rozwijający a optymalnie kliniczny ortopedyczny), Bobath, Kinetic Control, łańcuchy mięśniowo-stawowe GDS.
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Mariuszek 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 24 Mar 2017
Posty: 1
Skd: Polska
Wysany: Sob 25 Mar, 2017   Nowy w temacie

Witam jetem zewne przed wstawieniem czy jak to sie nazywa protezy chciałem zapytać czy jak już boli noga podczas jazdy na rowerze to jusz czas na operacje ? Dodam jeszcze ze jazda jest prawie niemożliwa
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pon 27 Mar, 2017   

Mariuszek, trochę za mało informacji podałeś - zależy co powoduje ten ból - czy to na pewno zmiany zwyrodnieniowe czy też jakiś inny czynnik - masz to już do końca zdiagnozowane?
No i ostatecznie każdy musi sobie sam odpowiedzieć na to pytanie, jednemu będzie przeszkadzać ból podczas jazdy na rowerze i się zoperuje, drugi wstawi rower do piwnicy i poczeka jeszcze trochę, ktoś inny zwiększy dawki leków przeciwbólowych, a u jeszcze innego uda się zmniejszyć ból rehabilitacją na tyle, żeby na tym rowerze jeszcze pojeździć parę lat.
Na pewno jest to najwyższy czas, żeby zająć się tematem :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.