Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Czw 25 Mar, 2010
Wczasy osób poruszających się o kulach i na wózkach inw.
Nika 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 04 Lip 2009
Posty: 149
Skd: Wa-wa
Wysany: Sob 02 Sty, 2010   Wczasy osób poruszających się o kulach i na wózkach inw.

Zastanawia mnie, jak wyglądają wczasy, podróże poza granice kraju, osób poruszających się o kulach, na wózkach. Chodzi mi o przystosowanie hoteli (a może nawet hosteli i schronisk młodzieżowych), ofertę biur podróży, pomoc na lotniskach.
Czy są jakieś zniżki, specjalne ubezpieczenia?
A może dalsze wyjazdy są możliwe jedynie dzięki własnej inwencji i organizacji.
Ktoś z Was ma doświadczenia w tej kwestii, może słyszeliście co nieco?
 
     
lubenka 
lubenka

Mikrus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 12 Wrz 2009
Posty: 20
Skd: Ukraina
Wysany: Wto 05 Sty, 2010   

na stronie tur-info.pl jest artykuł dotyczący wakacji dla osób niepełnosprawnych, dokładny link
http://www.tur-info.pl/p/...enia,hotel.html
Ja natomiast mogę dodać z własnego doświadczenia (pracuje w biurze turystycznym), że oferta dla osób niepełnosprawnych stale się powiększa. Zauważyłam to obserwując propozycje które przysyłają do nas hotele, gdzie w opisach podają nie tylko ilość luksów i apartamentów, ale i ilość pokoi przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.
Jeśli chodzi o zniżki, to niema specjalnych zniżek, ale coraz więcej w tej sprawie robią różne fundacje i stowarzyszenia. To też z doświadczenia wiem, ponieważ od kilku lat przygotowujemy ofertę dla dzieci autystycznych, z mózgowym porażeniem dziecięcym na „Wczasy z delfinami” na Krymie, z taką prośbą zwracają się do nas Fundacje, które pokrywają koszty takich wczasów. Nie znam całej bazy hotelowej na Krymie, ale turystom przypadł do gustu hotel w Jałcie, jak mówią: tylko kilka schodków trzeba pokonać, jest dużo wind i na plażę również zjeżdża się windą, no i delfinarium jest na miejscu, w hotelu.
Oglądałam też kiedyś program na TVN o internetowym biurze podroży dla osób niepełnosprawnych. Jest to świetny pomyśl, nie znam wprawdzie żadnych opnij na temat tego biura. Właścicielką jest osoba niepełnosprawna, porusza się o kuli.

Pozdrawiam i życzę ciekawych i bezpiecznych podróży. ;-)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.