Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Czw 08 Kwi, 2010
Mapy marzeń
Nika 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 04 Lip 2009
Posty: 149
Skd: Wa-wa
Wysany: Czw 31 Gru, 2009   Mapy marzeń

Także, ale nie tylko, a'propos daty, jeśli dla kogoś jest pretekstem do poczynienia chociaż :lol: postanowień.

Mapa Marzeń :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 31 Gru, 2009   

Mapa marzeń? Czytałam kiedyś o tym ... jest w tej metodzie dużo skuteczności - chodzi o wydobycia z siebie potencjału potrzebnego do realizacji planów ... taka forma autosugestii.
Najpierw trzeba sprecyzować marzenia, ustalić je w jakimś porządku, a wizualizacja pobudza do szukania drogi do osiągnięcia celu. :-D
Z tego co ja wyczytałam to wiele osób bardzo otworzyło się na siebie i znalazło nowe możliwości właśnie w sobie !
Bo czasem człowiek jest jak król , który zapomina że jest królem !
Takie porównanie - szczęście jest jak wielkie morze. Metoda ma nauczyć czerpać szczęście z życia nie łyżeczką, nie kubeczkiem lecz wiadrem lub całym rurociągiem - a od nas zależy kiedy zamienimy łyżeczkę na wiadro !!! ;-)
Osobiście nie próbowałam osiągnąć cel korzystając z mapy marzeń - ale tą metodę polecają nawet psycholodzy w wielu przypadkach, bo pomaga ! Warto przemyśleć !
Fajnie Niko, że pomyślałaś o tym i założyłaś ten temat - wiele osób może dzięki temu odnaleźć siebie i drogę do sukcesu ! :-D
Swoją drogą autosugestia to naprawdę niesamowity temat ...
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
mamcia 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 11 Sty 2010
Posty: 42
Skd: Bytom
Wysany: Nie 24 Sty, 2010   

Witam!.....To ja Siasia córcia mamci.....Dziś przeglądając kanały w TV natrafiłam na rozmowę z p.Małgorzatą Tokarska,która mimo iż jest osobą niepełnosprawna prowadzi biuro podrózy,które organizuje wyjazdy dla osób niepełnosprawnych i zaraz sobie pomyślałam własnie o tej Mapie Marzeń,wiec weszłam na neta i zaczęłam szukać i oto znalazałam stronkę:
http://www.accessibletour.pl/
Może ktomuś się ten adres kiedyś przyda :) :) :)
 
     
Dobra_Wrozka 
Karolina Knec
Bioderkus!!!



Status: Psycholog
Doczya: 30 Mar 2010
Posty: 168
Skd: Hamburg-Szczecin
Wysany: Czw 15 Kwi, 2010   mapa marzen

Mape marzen "zastosowalam" bedac jeszcze na studiach, chyba 3 czy 4 rok...
Mowiac o zastosowaniu mam na mysli, wybranie marzen i ich zobrazowanie za pomoca zdjec, takze z kolorowych magazynow typu "Tina"itd. Obrazki przykleilam na duzym arkuszu kartonu, nie od razu wszystkie, ale tak w miare uswiadamiania sobie marzen.
W centrum kartki musi znajdowac sie tzw.centralne marzenie,a dookola poboczne.
Obrazki powinny symbolizowac marzenia, cele przede wszytskim psychologiczne, a nie materialne, choc te tez sa wazne. mape nalezy umiescic w centralnym miejscu w domu...
aby nie schodzila z oka.
Efekt?
Przyjaciel jakis czas temu zapytal:
"zauwazylas, ze tyle sie spelnilo..." :)
Zachecam do stosowania tej metody.

Karolina
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 31 Mar, 2011   

Znalazłam fajny, bardzo przystępny "przepis ze schamatem" na zrobienie mapy, po przeczytaniu którego wydaje się łatwą sprawą taką mapę zrobić :)
Jeśli ktoś chce zgłębić temat: zapraszam tutaj :) Strona zawiera dodatkowy link do tematu-też warto tam zajrzeć jeśli ktoś mapę robi pierwszy raz :)
Czy jakieś Bioderka stosowały mapę?
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Dobra_Wrozka 
Karolina Knec
Bioderkus!!!



Status: Psycholog
Doczya: 30 Mar 2010
Posty: 168
Skd: Hamburg-Szczecin
Wysany: Sob 16 Kwi, 2011   

Witajcie,

zwracam sie do Was z apelem, abyscie nie bali sie MARZYC !!!
O poprawie zycia, polepszeniu zdrowia, przygodach, podrozach, domku na wsi, milosci, swietym spokoju i o czym tylko chcecie.

Marzenia sa wolnoscia, nad tym obszarem w kazdym czlowieku zadna przemoc nie ma wladzy.
Pod warunkiem, ze sie nie boicie i umiecie marzyc, dostrzegacie te obrazy, ktore juz sa w Waszych myslach.

Patrzenie w morze sprzyja dostrzezeniu marzen, przebywanie w naturze rowniez.
Wkrotce wiosenne swieta, bedzie masa kolorow do ogladania, zobaczcie jak pieknie zolte jest zoltko jajka i jak sie pieknie komponuje z czyms zielonym.

Przyszlosc nalezy do tych, ktorzy wierza w piekno swoich marzen!

Mapa marzen jest po to, aby marzenia nieco uporzadkowac, aby nabraly wlasciwych obrazow, ktorymi beda przemawiac
do podswiadomosci i ukrytych w niej spelniajacych sil. Obraz przekazuje wiecej informacji niz slowo, a jesli jest z nami zwiazany,
jesli jest przemyslany i nieprzypadkowy, jesli jest wlasciwym symbolem, wowczas jego moc rosnie i rosnie. Decyzja nalezy do Was!

Karolina
 
     
aliciarohail 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 41
Doczya: 13 Sty 2014
Posty: 1
Skd: newyork
Wysany: Wto 04 Lut, 2014   

He is the king! Such a comparison - happiness is like a great sea. The method is to learn how to draw happiness of life is not a spoon, but not a bucket or mug of the entire pipeline - and it depends on us when we replace a teaspoon per bucket Personally, I have not tried to reach the goal using the map dreams - but this method even psychologists recommend, in many cases, because it helps! It think! Cool Niko that you thought about it and założyłaś this - many people can thus find themselves and the way to success! By the way, auto-suggestion is really amazing about ...:-D
 
     
Dobra_Wrozka 
Karolina Knec
Bioderkus!!!



Status: Psycholog
Doczya: 30 Mar 2010
Posty: 168
Skd: Hamburg-Szczecin
Wysany: Wto 04 Lut, 2014   

Moje jedno z marzen to umiejetnosc swobodnego mowienia po angielskiegu, dzieki! Wlasnie.co nieco sie nauczylam!:-)
_________________
Dobra_Wrozka
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 05 Lut, 2014   

Dobra_Wrozka napisa/a:
Moje jedno z marzen to umiejetnosc swobodnego mowienia po angielskiegu, dzieki! Wlasnie.co nieco sie nauczylam!:-)


moje marzenie - umiejętność swobodnego mówienia po polsku.
wydaje mi się, że osiągnąłem je, jednak po każdej rozmowie z żoną okazuje się, że jeszcze daleko.
Dobra Wróżko zazdroszczę rozmówców.

na jednym ze starych filmów amerykańskich, dwie bogate amerykanki pojechały do meksykańskiej miejscowości wypoczynkowej nad morzem, gdzie poznały młodych przystojnych Latynosów.
jedna mówi do drugiej: jak ty dogadujesz się ze swoim, przecież on zupełnie nie zna angielskiego, oprócz yes i no!
druga: doskonale zna,
i do latynosa: Manuel czy pójdziemy się wykąpać w morzu?
Manuel: YES!
druga: widzisz, wystarczy zadawać odpowiednie pytania!

w równym stopniu ja opanowałem swobodne mówienie po polsku w rozmowie z żoną.

czy można zamiast mapy marzeń zrobić woskową figurkę swojego wroga i delikatnie wbijać w nią igiełki, spełniając swoje marzenia?
 
 
     
Dobra_Wrozka 
Karolina Knec
Bioderkus!!!



Status: Psycholog
Doczya: 30 Mar 2010
Posty: 168
Skd: Hamburg-Szczecin
Wysany: Sro 05 Lut, 2014   

:-D
Cyryl napisa/a:
czy można zamiast mapy marzeń zrobić woskową figurkę swojego wroga i delikatnie wbijać w nią igiełki, spełniając swoje marzenia?


- jesli o figurke zony chodzi to nie polecam :)
W ogole nie polecam.
_________________
Dobra_Wrozka
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 05 Lut, 2014   

Cyryl chcesz uprawiać Voodu? ;-)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 05 Lut, 2014   

z żoną nie ryzykowałbym, bo jak się zmieni w wampirka, to dopiero będę miał przegwizdane.
zawsze można zmienić na gorsze, ale tacy wrogowie na dystans, to czemu nie?
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 05 Lut, 2014   

Dobre :-) tyle że nie wiem czy zdobył byś np na odległość włosy takiego wroga, Bo żeby taka laleczka podziałała musiał byś wtopić w nią włosy danej osoby.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 06 Lut, 2014   

Bonia, nie musiałby być włosy, nie musiałoby być to skuteczne, bo to przecież mapa marzeń.
samo wbijanie igiełek w wyobrażenie wroga, to już daje błogie odprężenie.
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 06 Lut, 2014   

Cyryl napisałam tak w kontekście mojego pytania czy zamierzasz uprawiać Voodu? Wiesz interesuje się różnymi kulturami w tym też obrzędami regilijnymi tych kultur. A wbijanie w laleczkę z podobizną wroga zalicza się właśnie do praktyk Voodu i żeby to było skuteczne to muszą być włosy na ile jest to skutecznczne i zgodne z prawdą nie powiem bo nigdy nie próbowałam pokojowa natura jestem :-D . No chyba że ktoś mnie porządnie wkurzy ale wtedy to ja mam inne sposoby. Kilka osób miało okazję się przekonać że lepiej nie robić sobie ze mnie wroga. Ale jeśli wbijanie szpilek w kogoś kogo nie lubisz Cię odpręza to czemu nie każde rozładowanie stresu jest dobre jeśli pomaga a przy okazji nie robi nikomu krzywdy ;-)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.