Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Zamknity przez: AgaW
Pon 29 Kwi, 2013
Badania diagnostyczne chodu - Warszawa 16.I.2010 godz. 11.00
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
  Wysany: Wto 29 Gru, 2009   Badania diagnostyczne chodu - Warszawa 16.I.2010 godz. 11.00

Forumowicze!

W połowie stycznia 2010 roku na warszawskiej uczelni AWF z ramienia naszej Fundacji Bioderko będziemy organizować badania diagnostyczne chodu. Badania będą opublikowane w pracy naukowej oraz staną się istotną odpowiedzią na to jak poruszamy się my Bioderkowicze po wszczepieniu endoprotezy oraz po wykonaniu zabiegu osteotomii okołopanewkowej sposobem Ganza. Czy nasz chód jest prawidłowy? Zgodny z wzorcem? Czy mamy jednak złe nawyki i niechciane objawy (np. Trendelenburg) świadczące o jakimś stopniu dysfunkcji?

Badanie diagnostyczne będzie bardzo proste przy czym wykonane na wysoce specjalistycznej platformie dynamometrycznej, która szczegółowo zbada parametry naszego chodu. Technicznie badanie będzie polegało na przejściu dwukrotnie po specjalnej platformie odległości ok 2 metrów. Urządzenie dzięki tysiącom czujników zarejestruje charakterystyczne cechy w każdej fazie chodu. Wyniki zostaną później zinterpretowane i użyte w pracy naukowej. Biorący udział w badaniu otrzymają wydruk z pomiaru reakcji pionowych sił podłoża w chodzie, który będzie dla nich ciekawym i wartym omówienia z własnym fizjoterapeutą wynikiem.

Organizowane badania będą przeprowadzane na konkretnej grupie docelowej pacjentów. Serdecznie zapraszamy osoby według następujących kryteriów:

Wiek: Nieistotny (nie ma znaczenia dla badania)
Płeć: Nieistotna (nie ma znaczenia dla badania)
Przebyta operacja na stawie biodrowym:
1) endoproteza (jedno lub obustronna)
LUB
2) osteotomia okołopanewkowa wg. Ganza (jedno lub obustronna)
Czas od przebytej operacji: min. 3 miesiące od zabiegu oraz max. 2 lata od zabiegu.


Osoby, które znajdują się w grupie docelowej i chciałby poznać odpowiedź na to czy po przebytej operacji oraz rehabilitacji poruszają się zgodnie z prawidłowym wzorcem chodu, oraz chcą wesprzeć organizowane przez Fundację Bioderko badania i przyczynić się do poszerzania naszej wiedzy, prosimy o zgłoszenie swojego udziału w przedsięwzięciu.
Można to zrobić zgłaszając swój udział bezpośrednio tu w wątku odpisując na posta, w którym piszecie po którym jesteście zabiegu (endo czy osteotomia) i jaki czas "po"; lub na PW; lub na maila: kontakt@fundacjabioderko.pl

Każdy Bioderowicz będzie mile widziany.
Badania będę zorganizowane na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, przy lu. Marymonckiej, w sobotę, około 16 stycznia (dokładna data będzie znana tuż po nowym roku)
Pomożemy w zorganizowaniu dojazdu na Akademię dla osób przyjezdnych spoza Warszawy (przyjeżdżających np. autobusem czy pociągiem).
Czekamy na Was :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 29 Gru, 2009   

Chciałabym od siebie dodać, że takie badania chodu to jest wielka szansa dla wszystkich pacjentów.
Osoby biorące udział mogą mieć szansę dowiedzieć się wielu rzeczy o sobie, swoim stanie a badania chodu, publikacja i analizy wyników bądą niezmiernie ważną wskazówką dla lekarzy i rehabilitantów !
Takich badań naukowych wciąż jest zbyt mało w naszym kraju - mamy wspólnie szansę to zmienić przyłączając się do grupy badanych osób. :-D
Im większa grupa osób uczestników tym badania będą bardziej dokładne, miarodajne. Wyniki tych badań, publikacje będą mieć wpływ na szerokie spojrzenie na pacjenta po operacjach w przyszlości !
Zachęcam wszystkie osoby ( te zdowolone z operacji i te nie zadowolone z efektów !) do skorzystania z szansy udziału - zróbcie to dla siebie i dla innych chorych !
Jeśli o mnie chodzi to z radością przyjęłam propozycję udziału w badaniu chodu :-D i jestem ciekawa wyniku i do tego chyba będę osobą mieszkającą najdalej z uczestników...a może ktoś mnie przebije i będzie z dalszego zakątka kraju? ;-)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
madzi_czer 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 31 Maj 2009
Posty: 145
Skd: z małego pokoju ;)
Wysany: Wto 29 Gru, 2009   

o, to coś dla mnie! :-)
osteotomię okołopanewkową wg. Ganza miałam 13 lipca, czyli 5,5 miesiąca temu
na pewno będę, bo bardzo jestem ciekawa, czy chodzę prawidłowo :-P

Tak, jak Aga już napisała, na pewno warto z tego skorzystać, być może otrzymane wyniki wniosą w nasze rehabilitacje coś nowego, a po drugie, jest to również świetny powód do spotkania :mrgreen:
_________________
"Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat" (J. Korczak)
 
 
     
Libra 

Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 13 Pa 2009
Posty: 210
Wysany: Wto 29 Gru, 2009   

Ja sie nie łapie :-/ :-| :-( . Za długo po operacji:))
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 29 Gru, 2009   

Libra, no wydaje mi się że to akurat nie jest argument który Cię deklasyfikuje
 
     
Nika 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 04 Lip 2009
Posty: 149
Skd: Wa-wa
Wysany: Wto 29 Gru, 2009   

Bardzo ciekawe badanie. Jeśli mogę się jeszcze załapać. Katja, dzięki!
Ostatnio zmieniony przez Nika Nie 03 Sty, 2010, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 29 Gru, 2009   

bardzo to wszystko fajne i na 100% pomocne, szkoda tylko że tak daleko :-(
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 30 Gru, 2009   

kinga napisa/a:
bardzo to wszystko fajne i na 100% pomocne, szkoda tylko że tak daleko :-(


No niestety, nasza stolica i jednocześnie miejsce wielu instytucji, dzięki którym możemy prężniej działać dla wielu jest dość odległym miejscem. Z drugiej strony jest prawie w środeczku naszego ładnego kraju, i trzeba przyznać, że wielu, wielu Bioderkowiczów mieszka w tych okolicach. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie stworzyła nam warunki do przeprowadzenia badań, dlatego bardzo się ciesze, że bezkosztowo mamy szanse wykonać coś tak interesującego. Jeśli jakaś inna uczelnia, czy instytucja w przyszłości zaoferuje nam coś podobnego w innym zakątku Polski a będzie w nim równie sporo Bioderkowiczów, co tu - z miłą chęcią zorganizujemy tam jakąś fajną akcję :)
 
     
ewunia123 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 74
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 110
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 30 Gru, 2009   

Katju!

Oczywiście z przyjemnością się zapisuję. Po pierwsze bardzo jestem ciekawa
wyniku, po drugie uważam ze jeśli tylko można pomóc w takich badaniach to
absolutnie należy to zrobić. Madziu masz rację- super okazja do fajnego spotkania.
Do zobaczenia :papa: :papa: :papa:
_________________
Najwiekszym zwyciestwem nie jest brak porazek, ale podnoszenie sie po kazdej z nich
Konfucjusz
Ostatnio zmieniony przez Katja Sro 30 Gru, 2009, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pi 01 Sty, 2010   

Ja sie chyba nie nadaje bo to co ja chwilowo uprawiam chyba nawet cięzko nazwac chodem.. Ale jeśli wypuszczą mnie ze szpitala to niewykluczone, ze pojawie sie w Warszawie :)
 
 
     
lubenka 
lubenka

Mikrus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 12 Wrz 2009
Posty: 20
Skd: Ukraina
Wysany: Pi 01 Sty, 2010   

dopiero pod koniec stycznia mija 3 miesiące od operacji Ivana, więc się nie kwalifikuje, ale chętnie przyjedziemy :-)
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sob 02 Sty, 2010   

Cytat:
dopiero pod koniec stycznia mija 3 miesiące od operacji Ivana, więc się nie kwalifikuje, ale chętnie przyjedziemy :-)


Przyjdźcie, koniecznie :-) Może da się nieco "naciągnąć" wymagania i wynik Ivana mógłby figurować w badaniach :)
 
     
marcysia 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 35
Doczya: 21 Lip 2009
Posty: 20
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 06 Sty, 2010   

Ja ciągle jestem przed zabiegiem więc się nie nadaję na badanie. Ale to znaczy że nowa fundacja prężnie juz dziala? :mrgreen: Gratuluję wam i popieram! To dobra wiadomość :-D
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 06 Sty, 2010   

Forumowicze,
Potwierdzam datę przeprowadzenia badań diagnostycznych. Będzie to sobota 16 stycznia 2010 r. Start godz. 11.00.
Właśnie pracuję nad ankietą zgłoszeniową na badanie, która później mocno ułatwi nam pracę, a także każdemu badanemu w późniejszej ewentualnej interpretacji badania ze swoim fizjoterapeutą. Czekamy na Wasze zgłoszenia! Nie ma na co czekać :-) To będzie zarówno interesujące jak i pewnie bardzo wesołe spotkanie, które może przynieść przyszłościowo wiele dobrego :)
Czekam na Wasze zgłoszenia. Jutro w wątku znajdziecie link do ankiety, każdego zdecydowanego na uczestnictwo w badaniu uprzejmie prosze aby wypełnił ja elektronicznie (proste i szybkie).
No kochani? Kto jeszcze interesuje się tym czy porusza się prawidłowo? :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 06 Sty, 2010   

Wszyscy, którzy możecie być na tym badaniu - nie wahajcie się ! To wielka okazja !
Tym bardziej, że badania będą bezpłatne !
Piszcie do Katji!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.