Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 04 Lip, 2011
Najszczęśliwsza posiadaczka endo...już dwóch
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Wto 24 Mar, 2015   

Wspaniale, Kinga! Oby tak dalej :)
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 04 Mar, 2016   

Ciąg dalszy.
Lewa endo bardzo dobrze. Za niecałe 2 tygodnie będzie miała 8 lat.
Prawa ma już ok 3,5 roku. Sama proteza chyba ok, bo nie czuję inaczej.... ale

jakiś czas temu na bliźnie zrobiło mi się coś. Myślałam, że to jakiś wykwit skórny albo podrażnienie (wiatr, zima itp). Jednak miałam uczucie, że coś tam jest.
I jakiś tydzień temu to mi się otworzyło. Jest widoczna dziurka i nić chirurgiczna. Nie wiem, czy to była rozpuszczalna, czy nie. (Z rozpuszczalnymi już nie raz miałam dużo "zabawy").
Z ranki sączy się krew i ropa. Czekam na wizytę u chirurga - termin- przyszły piątek. Jakoś wcześniej nikt nie chce przyjąć. A niektórzy nawet nie chcieli i odsyłali z tekstem "niech pani jedzie tam, gdzie pani robiła". Póki co nie mam jak jechać do Wrocławia. W poniedziałek albo wtorek robię wymaz z rany. Mam nadzieję, że tym razem to nie gronkowiec złocisty :lol:

 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Pi 04 Mar, 2016   

kinga napisa/a:
W poniedziałek albo wtorek robię wymaz z rany. Mam nadzieję, że tym razem to nie gronkowiec złocisty :lol:


Od gronkowców lepiej trzymać się z daleka... Jeżeli mogę coś podpowiedzieć jako "terapię" uzupełniającą poza obowiązkową wizytą u lekarza, to na tego typu rany warto stosować okłady z liści babki. Pora roku tej roślinie nie sprzyja, ale w sklepach zielarskich pewnie można ją kupić. Kilka razy stosowałam przy trudno gojących się ranach i działało bardzo dobrze. Liście po mniej więcej godzinie trzymania w okolicy rany wyglądają jak ugotowane.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 04 Mar, 2016   

29palms, dzięki za radę.
Najpierw zrobię posiew, potem lekarz usunie resztki nici i (mam nadzieję) oczyści ranę. I jak się nie będzie goić, to odwiedzę zielarski.
Z liści babki korzystaliśmy przez całe podwórkowe dzieciństwo :)
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Pi 04 Mar, 2016   

kinga, - z tego co pamiętam także po operacji miałaś zakażoną ranę? Więc nie ma żartów. Zrób jak najszybciej posiew i CRP. Pozostał Ci po zabiegu kawałek nici, który z czasem doprowadził do powtórnego zapalenia i zakażenia. Jak widzę na fotce zrobiła Ci się przetoka krwawo-ropna. Jak najszybciej udaj się do lekarza, nawet na ostry - powiedz, że boisz się aby nie doszło do endoprotezy. Muszą Cię przyjąć. Muszą oczyścić całą ranę- usunąć ciało obce w postaci pozostałej nici chirurgicznej i od razu podać antybiotyk a po odebraniu wyniku wymazów dopiero wprowadzić antybiotykoterapię skojarzoną w/g antybiogramu.
 
     
crust 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 17 Sty 2015
Posty: 162
Skd: 05-500
Wysany: Pi 04 Mar, 2016   

Też bym pojechał na ostry, nie czekałbym tygodnia to pewne.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 04 Mar, 2016   

fiolet, dzięki za post. Tak, dobrze pamiętasz - miałam gronkowca.
I niby wiem wszystko, o czym napisałaś i myślę podobnie. Jednak byłam u kilku lekarzy (serio) wyprosić szybszą wizytę; opowiedziałam cała historię i ... nikogo to nie ruszyło. Sorry limity; no trudno - musi pani czekać; niech pani jedzie, tam gdzie pani robili (i ten sam dr wymienił kilka budzących grozę diagnoz).
W pon robię posiew, bo w weekend nie biorą materiałów do badań. Chyba, że zapytam w Diagnostyce.

crust głupio tak jechać z takim czymś małym na tzw. ostry dyżur :wink:
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Pi 04 Mar, 2016   

Przeklęte czasy ;-( . A byłaś u rodzinnego? Aby dał Ci na Cito na ostry? Przecież samo zakażenie może być w różnym miejscu (a nie daj Boże przy endo - wszyscy wiemy do czego to może doprowadzić). Najgorsze jest to, że przy przetokach nie wiemy w którym dokładnie miejscu jest ulokowane. Tutaj każdy dzień jest ważny. aby jak najszybciej włączyć antybiotyk. Sama przetoka jak widzę nie jest ani zaczerwieniona ani zmieniona zapalnie - dlatego lekarze Cię zbywają i "olewają" ale nie widać co i gdzie jest na jej końcu. Przecież na wynik także się czeka i dobrze jest jak "podstawowy" antybiotyk już jest włączony a później dochodzi następny w/g antybiogramu. Mało tego powinny one być podawane najlepiej dożylnie w warunkach szpitalnych.
Kurcze - człowiek "chucha, dmucha"na siebie, a za winę lekarzy (w tym przypadku osoby usuwającej szwy") nikt nie chce pomóc. Każdy ma to głęboko gdzieś - totalna spychologia ;-( .

kinga napisa/a:
crust głupio tak jechać z takim czymś małym na tzw. ostry dyżur

- to nie jest "coś takie małe" - nie wiesz jak pisałam co jest na końcu tego "małego otworka" i dokąd on biegnie. Jedź i się ani nie zastanawiaj.
 
     
crust 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 17 Sty 2015
Posty: 162
Skd: 05-500
Wysany: Pi 04 Mar, 2016   

kinga, głupio to będzie jak w środku jest coś większego, jeśli idzie o endo i jakieś "nienormalne" zachowania wokół nich pozwalam sobie na panikę.To co masz wygląda spokojnie ale nie powinno tego być więc nie czekaj, może nie po nocy ale jutro bym pojechał i nie dał się zbyć.
 
     
Krzyś 
Krzyś



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 05 Lis 2014
Posty: 56
Skd: Glucholazy
Wysany: Pi 04 Mar, 2016   

Witam. Jeśli mogę coś doradzić, to proponuję Octenisept. Najlepiej jałowy gazik nasączyć preparatem i przykleić plastrem. Zmieniać okład do dwóch razy na dobę. Nie jest to tanie ale naprawdę skuteczne. To oczywiście działanie doraźne i koniecznie jak najszybciej musi to zobaczyć chirurg. Ktoś tak doświadczony jak Ty powinien wiedzieć, że żartów nie ma w zakażeniach ropnych.
Pozdrawiam i życzę ujemnych wymazów.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 04 Mar, 2016   

Macie rację we wszystkim.
fiolet od pierwszego kontaktu dostałam skierowanie do chirurga. I kazał szybko iść. Poszłam tego samego dnia w kilka miejsc, ale mnie nie przyjęli. I przez kolejne dni też szukałam.

Zapytam kolegę, który pracuje na sor, jak to u nas wygląda. Jeden szpital tylko.
Albo pojadę we wtorek do Wrocławia i będę atakować moich lekarzy-operatorów.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 04 Mar, 2016   

Kinga ty się nie zastanawiaj i nie czekaj ale jedz na ostry dyżur z tym nie ma żartów.
I nie daj się zbywać. Podejście naszych lekarzy to nie ich sprawa brak słów po prostu :evil:
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 07 Mar, 2016   

kinga, czytam i nie wierzę :shock: Po takim czasie takie coś? Jestem w szoku.

Ps. Czy Ty musisz zawsze mieć coś jako pierwsza na forum :-P Koniecznie dziel się informacjami na bieżąco.
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Pon 07 Mar, 2016   

Kinga.Usłyszałaś tyle rad,ale niestety nasz system zdrowotny w Polsce tak działa i człowiek jest bezradny.Mam nadzieję,że już postawiono diagnozę i bierzesz odpowiednie leki.Trzymaj się i pisz co u Ciebie:)
_________________
Renia
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 11 Mar, 2016   

Kingo, trzymam kciuki że Twoja sytuacja szybko zakończy się pomyślnie.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.