Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę? Na co zwrócić uwagę?
elba 

Bioderkus!!!



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 61
Doczya: 21 Lis 2011
Posty: 176
Skd: opolszczyzna
Wysany: Sob 14 Sty, 2012   

Dziękuje dziewczyny za spostrzeżenia i rady. Po pierwszych spotkaniach trochę trudno mi cokolwiek doradzać mojemu fizjoterapeucie, gdyż tak naprawdę nie wiem do końca jak właściwie powinna być prowadzona rehabilitacja przed zabiegiem w moim przypadku. Praktycznie ćwiczymy siłę mięśni, co jak czytam nie jest priorytetem. Nie dowiedzialam się też jak mam prawidłowo chodzić o kulach, mam nie zmieniać swojego sposobu, chociaż nie przyjrzał się jak to robię !? Pozytywny skutek to to ,że mobilizuję się do ćwiczeń i dobrze się z tym czuję. Zobaczę jak będzie dalej, myślę ,że będzie otwarty na pewne sugestie i zapytania .
_________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 15 Sty, 2012   

Skoro jest otwarty to musicie nauczyć się rozmawiać, może nie od razu ale małymi kroczkami. Masz za sobą kilka spotkań, terapeuta też Cię poznaje jak i Twoje oczekiwania, uczycie się pracy ze sobą. Jeśli nie powiesz co myślisz, nad czym się zastanawiasz i gdzie masz wątpliwość to on się nie domyśli tego sam, będzie uważał że wszystko jest ok. a Ty zadowolona. Czasem trzeba coś podpowiedzieć, pytać, podsuwać rozwiązania innych osób i jeszcze raz pytać. Być może Twój przypadek jest inny niż się spotkał i terapeuta też szuka drogi jak Cię poprowadzić, obserwuje jak reagujesz na ćwiczenia i obiera jakiś plan działania. Zapytaj o ten chód z kulami, jeśli nadal będziesz mieć odczucia że to nie ta osoba to wtedy pomyśl o zmianie. Na razie wyjaśnij sytuację, zapytaj o wszystko co Cię zastanawia :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Nie 15 Sty, 2012   

Dla mnie ważne jest by terapeuta miał wątpliwości i zawsze chętnie wysłuchał opinii innego terapeuty. Nie musi się do nich stosować, ale musi chcieć wysłuchać i się ustosunkować. Ewentualnie, bronić swojej racji. Ktoś kto nie ma pytań i jest w swoim mniemaniu nieomylny, nie nadaje się na dobrego fachowca. W żadnej dziedzinie.
Moja terapeutka, choć niezwykle utytułowana w branży, wysłucha każdej opinii na temat swojego pacjenta, bo przecież zawsze mogła coś przeoczyć.. Przy ogromnej wiedzy wciąż uważa, że dużo jeszcze nie wie.. Na tym polega Jej gigantyczna klasa..
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Pon 27 Lut, 2012   Moja pierwsza wizyta u fizjoterapeuty

Muszę dziś się pochwalić. Dzisiaj jestem po pierwszej wizycie u fizjoterapeutki. Mam bardzo pozytywne odczucia. Wprawdzie nie długo popracowałyśmy, ponieważ większość czasu zajęła nam analiza zdjęć i opisów, ale niesamowita pozytywna energia bardzo pozytywnie mnie nastroiła. Po ostatniej beznadziejnej wizycie u ortopedy Pani Justynka stała się moim balsamem na duszę. Jako jedyna nie wytrzeszczyła oczu na widok zdjęcia, a nawet powiedziała "te zwyrodnienie nie są, aż tak tragiczne" :) Zaczynamy od ćwiczeń rozluźniających, ponieważ mam dosyć spore napięcia, a następnie w ruch idzie zrotowana miednica. Musimy jednak mieć postawioną diagnozę, aby wiedzieć co dalej robić. Czekam więc na wizytę u profesora z utęsknieniem (4 kwiecień) i mam nadzieję, że będzie wiedział co jest przyczyną moich zwyrodnień :)

Chcę także przy okazji podziękować Wam wszystkie kochane bioderka za to, że jesteście tutaj i dzielicie się za mną swoją mądrością i doświadczeniem. Bez Was moja wiedza byłaby o wiele uboższa :*
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pon 27 Lut, 2012   

Iza napisa/a:
Chcę także przy okazji podziękować Wam wszystkie kochane bioderka za to, że jesteście tutaj i dzielicie się za mną swoją mądrością i doświadczeniem. Bez Was moja wiedza byłaby o wiele uboższa :*


Iza, jeśli naprawdę tak czujesz, to rzuć okiem na nasz apel znajdujący się tu: http://forumbioderko.pl/v...p?p=38224#38224 i napisz to na opp@fundacjabioderko.pl. Bardzo pomożesz :)
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 27 Lut, 2012   

Brak mi troszkę czasu, ale obiecuję napiszę w tym tygodniu ;)
_________________

 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 27 Lut, 2012   

Ja już wysłałam mam nadzieję że pomogę
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.