Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Nika
Czw 26 Lis, 2009
Zwolnienie lekarskie
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 15 Maj, 2012   

Tak zwane zwolnienie rehabilitacyjne czyli na pół roku ale musisz się zacząc o nie starać jeszcze przed wygaśnienciem 181 dni to zwolnienie polega na tym że składasz papiery stajesz na komisji i lekarz orzecznik przyznaje Ci takie zwolnienie na pół roku.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
kika17 

Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 27 Lut 2011
Posty: 20
Skd: Silesia
Wysany: Nie 20 Maj, 2012   

Witam wszystkich. Mam takie pytanie, czy znacie kogoś z chorymi biodrami, kto otrzymał rentę na stałe.
 
     
elba 

Bioderkus!!!



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 61
Doczya: 21 Lis 2011
Posty: 176
Skd: opolszczyzna
Wysany: Pon 11 Cze, 2012   

Mam znajomą z chorym biodrem. Wymianę endo ma zaplanowaną za rok. Problem w tym, że wyskoczyło
przy tym jeszcze inne schorzenie i obawia się o wynik operacji. Teraz dostała rentę ze względu na biodro, ale zastanawia się czy ją przedłużą
jak nie podda się operacji ? To drugie schorzenie związane jest z ukladem krążenia i wyskoczylo teraz niedawno.
_________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
 
     
Enigmatyczny27 
Zreperowany :)
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczy: 14 Sty 2011
Posty: 37
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 16 Lip, 2012   

Mam pytanie:- Jestem już na zwolnieniu L4 dwa miesiące ,lekarz na pierwszej wizycie kontrolnej wystawił mi zwolnienie na następne cztery miesiące do kolejnej wizyty w sumie to już będzie 180 dni . Nie chcę podważać autorytetu lekarza, ale chyba troszkę na wyrost doliczył mi dni na L4 ,a z tego co czytam przeważnie wraca się do pracy po 4 m-c ( w zależności od jakiej.. a moja praca nie jest ciężka !) Dodać trzeba też że każdy różnie powraca do zdrowia.Jeśli będę chciał szybciej iść do pracy,czy istnieje możliwość skrócenia zwolnienie???? Bo oczywiście z tego powodu może się u mnie pojawić wielki problem....
_________________
Poczucie zdrowia zdobywamy tylko przez chorobę.
 
 
     
agata010682 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczya: 11 Lut 2012
Posty: 44
Skd: szczecin
Wysany: Pi 16 Lis, 2012   

Witam.
Jestem na L4 od 05.11, dzisiaj miałam się stawić w szpitalu na operację, niestety z powodu zaziębienia plany uległy zmianie. Mam powiadomić szpital kiedy wyzdrowieje i wtedy wyznaczą nowy termin. Do pracy nie mogę już wrócić, praca fizyczna przez 8 godzin. Moja umowa z pracodawcą kończy się 1 kwietnia 2013.
Jak będzie wyglądała moja sytuacja jeśli do tego czasu nie uda mi się wrócić do sprawności pozwalającej mi na podjęcie jakiejkolwiek pracy? Czy pracodawca może mnie zwolnic jeśli nie zechce przedłużyć umowy? Czy w takiej sytuacji mogę się obiegać w ZUS-ie o świadczenia rehabilitacyjne? Przyznam, że jestem zaniepokojona tą sytuacją :-( Boję się, że zostanę bez środków do życia!
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pi 16 Lis, 2012   

agata010682 Oczywiście, że możesz się ubiegać o świadczenie rehabilitacyjne - ok. 6 tygodni przed zakończeniem L-4 (a możesz być max pół roku) składasz w Zus wniosek o świadczenie - druk dostępny w Zus, tam powiedzą co powinnaś przynieść - musisz mieć druk N-9 od lekarza o stanie zdrowia, ten druk jest ważny tylko miesiąc.
O ile się nie mylę to był na Forum już ten temat, poczytaj a gdy nie będziesz czegoś wiedziała to pytaj.

O świadczeniu poczytaj TUTAJ
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
agata010682 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczya: 11 Lut 2012
Posty: 44
Skd: szczecin
Wysany: Nie 18 Lis, 2012   

Przeczytałam cały temat, teraz już wiem jak to wygląda w praktyce. A jak jest w przypadku osób bezrobotnych, zarejestrowanych w PUP? Czy taka osoba też ma prawo do takich świadczeń rehabilitacyjnych?
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 08 Gru, 2012   

agata010682, świadczenie rehabilitacyjne jest dla osób które mają umowę o pracę.
 
     
ania_k18@wp.pl 
ania_k18@wp.pl
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 36
Doczya: 18 Gru 2012
Posty: 1
Skd: piła
Wysany: Sro 16 Sty, 2013   

Ja ma pytanie zupełnie z innej beczki. W związku z tym że mam wrodzana dysplazje a po urodzeniu dziecka zostało mi jeszcze jakies 5 kg cierpie na potworny ból. Czy mogę poprosic ortopęde o zwolnienie lekarskie z pracy??? Siedzę przed komputerem a od siedzenia mam wrażenie jakby ból mi bardziej dokuczał w związku z czym chciałabym już rozpocząć solidna rehabilitacje bym mogła pracować tak dlugo jak się tylko da. Mój ortopeda niejednokrotnie kierował mnie na rehabilitacje ale nigdy nie prosiłam go o zwolnienie bo wówczas nie miałam dziecka i mogłam jezdzic na 7 do szpitala dzięki czamu zawsze byłam na czas w pracy.
_________________
ania_k18@wp.pl
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 16 Sty, 2013   

Możesz poprosić o zwolnienie.I koniecznie postaw na dobrą rehabilitację.Powodzenia!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
lukawski 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 59
Doczy: 28 Lis 2013
Posty: 1
Skd: sandomierz
Wysany: Pon 09 Gru, 2013   

witam !
proszę o radę bo nie wiem co robić mam zdiagnozowane chorobę zwyrodnieniową dwóch stawów biodrowych od 2012 r jestem zapisany w kolejce do operacji w Lublinie u doc Blachy.Jestem na zwolnieniu L-4 od 28 listopada do 10 grudnia 2013 r.W miedzy czasie 4 grudnia pracodawca rozwiązał ze mną umowę o pracę za porozumieniem stron .W tym tez czasie wezwano mnie na kontrole zwolnienia do ZUS -lekarz orzecznik zus stwierził że zwolnienie jest zasadne ale powiedził żebym nie przynosił następnych zwolnień bo mam srednie wykształcenie i mogę pracować w lżejszej pracy .Nie wiem co robic bo ból nie dje mi spać w nocy czasem jest lepiej zacząłem leko utykac i miewam czasem taki paraliżujacy ból tabletki łagodza to ale nie na tyle aby być sprawnym pracownikiem -pomóżcie mi jak mam sie zachować -czy dostarczyć kolejne zwolnienie i liczyc że nie zakwestionują go pozdrawiam wszystkich i prosze o rade
_________________
lukawski
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 09 Gru, 2013   

Napisałem ci moje namiary na wiadomości odezwij się bo mamy mieć zabieg w tym samym szpitalu
 
     
MonikaOptima 
dwie endo
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 49
Doczya: 11 Lut 2014
Posty: 7
Skd: Rzeszów
Wysany: Sob 23 Sie, 2014   

Witajcie Bioderkowicze:-) Zapoznałam się dokładnie z Waszymi wypowiedziami na temat zwolnienia lekarskiego i pozwoliło mi to usystematyzować pewne kwestie.Jestem przed dwoma endo.Jedno muszę zrobić prywatnie bo czekać długo nie mogę.Mam kilka pytań.Czy dobrze zrozumiałam:
1.maksymalny czas L4 to 180 dni-czy to czas tylko po operacji? czy przed operacją mogę poprosić o L4 np na miesiąc i ten miesiąc będzie już wchodził w te 180 dni operacyjny?
2.czy przed operacją ma mi wystawić L4 lekarz ortopeda czy rodzinny?
3.po przyjęciu do szpitala mam mieć zaświadczenie wypisane przed ortopedę które należy dowiezc do miejsca pracy
4.po wyjściu ze szpitala operator wystawia mi L4 ( czy czas w szpitalu liczy sie do 180 dni?)
5.na I kontroli pooperacyjnej u operatora dostaję L4 w poradni ortopedycznej
6.na II kontroli kontunuuję L4 w poradni ortopedycznej
7. potem już mogę prosić o zwolnienie u rodzinnego w rejonie ( oczywiście po okazaniu dokumentacji)
Dziękuję za odpowiedzi :)
_________________
MO
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 23 Sie, 2014   

MonikaOptima napisa/a:
1.maksymalny czas L4 to 180 dni-czy to czas tylko po operacji? czy przed operacją mogę poprosić o L4 np na miesiąc i ten miesiąc będzie już wchodził w te 180 dni operacyjny?
Maksymalny jest to czas zwolnienia, czyli czas przed około i pooperacyjny.
MonikaOptima napisa/a:
2.czy przed operacją ma mi wystawić L4 lekarz ortopeda czy rodzinny?
Różnie wystawiali mi zwolnienie. Raz rodzinny raz ortopeda. Ważne jest by choroba miała ten sam symbol.
MonikaOptima napisa/a:
3.po przyjęciu do szpitala mam mieć zaświadczenie wypisane przed ortopedę które należy dowiezc do miejsca pracy
Zgłaszasz sam w pracy że jesteś w szpitalu. Przy wyjściu otrzymujesz druk L4 i wtedy masz 5 dni (chyba?) na dostarczenie.
MonikaOptima napisa/a:
4.po wyjściu ze szpitala operator wystawia mi L4 ( czy czas w szpitalu liczy sie do 180 dni?)
Liczy się do 180 dni
MonikaOptima napisa/a:
5.na I kontroli pooperacyjnej u operatora dostaję L4 w poradni ortopedycznej
Tak ortopeda wystawia chorobowe
MonikaOptima napisa/a:
6.na II kontroli kontunuuję L4 w poradni ortopedycznej
Możesz kontynuować. Wszystko zależy od Twojego stanu
MonikaOptima napisa/a:
7. potem już mogę prosić o zwolnienie u rodzinnego w rejonie ( oczywiście po okazaniu dokumentacji)
Jeżeli nadal nie czujesz na siłach iść do pracy. Kontynuujesz L4
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 23 Sie, 2014   

Witam a może niepotrzebnie prywatnie szukaj innego miejsca choć ja nie miałem robione w swoim mieście to u nas czas oczekiwania 3 -4 miesiące i znam sporo osób co sa bardzo zadowolone po zabiegu a akurat tak daleko nie mieszkasz Jak chcesz odezwij się spróbuje ci namiary skabinować bo akurat niedawno sąsiadka miała robione i kolega z osiedla i sa zadowoleni ,zawsze to 35 koła w kieszeni zostanie tylko nie wiem jakie maja endo itp. bo ja się lecze gdzie indziej ale zadzwonić nić nie kosztuje i się zapytać.

Edit:
A co do zwolnień itp. tez chętnie ci pomogę co i jak bo też przez to przechodziłem bo mam 2 biodra do wymiany znaczy jedno już wymienione 3 miechy temu i drugie w drodze.
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Nie 24 Sie, 2014, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.