Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Nika
Czw 26 Lis, 2009
Zwolnienie lekarskie
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Sro 22 Lut, 2012   

To tez zależy od jednostki terenowej ZUS-u. Jedni kontrolują mnie inni więcej. W naszych przypadkach raczej niczego nam nie zarzucą. ;-)
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pon 19 Mar, 2012   

No i po pierwszej kontroli z ZUSu. Mimo ze mialam kod 2 to miły Pan przyszedł z wizytą do domu.
Wciąż czekam na wypłatę z lutego - ani odpowiedzi ani kasy póki co :/
Telefonicznie mi powiedziano, że mają miesiąc od opłacenia składki za miesiąc w którym było zwolnienie...
No tylko za co ja mam żyć do tego czasu?
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pon 19 Mar, 2012   

biedronne, rozumiem, że kod 2 to znaczy, że możesz wychodzić z domu, tak? Niestety, jak masz działalność to węszą podstęp wszędzie. Tak jakby nie można było wprowadzić do systemu, że baba ma chore biodra i ledwie łazi. Mnie sprawdzali wielokrotnie, ale ciągnęli mnie do Zusu. A najbardziej ich wkurza, że nie chce jechać do sanatorium :mrgreen:
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Wto 20 Mar, 2012   

ZUS to najgorsza instytucja jaka znam. biedronne, mam nadzieję, że nie mieli żadnych wątpliwości co do zwolnienia lekarskiego?
Z wypłata zasiłku chorobowego tak jest, czasem rzeczywisty czas wypłaty dobiega 7 tygodni. Później jak już będziesz mieć ciągłość będzie się to zazębiało. Jak na razie musisz Kochana uzbroić się w cierpliwość.
Ich nie interesuje, że ktoś nie ma z czego żyć. Kiedyś byliśmy z mężem w jednym czasie na L4 i 5 tygodni pozostaliśmy bez środków na życie.
 
     
Jagoda 
45 lat
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 26 Lip 2009
Posty: 9
Wysany: Czw 22 Mar, 2012   

witam, czy ktoś z biderkowiczów ma doświadczenia związane z komisją ZUS-u.
Dzisiaj dostałam wezwanie na badanie, które wykona lekarz orzecznik. W styczniu miałam operację, jestem trzeci miesiąc na zwolnieniu, dodam, że pracuję w przedszkolu. 27 mam badanie i następnego dnia kończy mi się zwolnienie. Czy mogą zabronic dalszego zwolnienia?
 
     
Artemiz 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 45
Doczya: 20 Kwi 2011
Posty: 11
Skd: z wygodnego miejsca
Wysany: Czw 22 Mar, 2012   

Jagoda napisa/a:
witam, czy ktoś z biderkowiczów ma doświadczenia związane z komisją ZUS-u.
Dzisiaj dostałam wezwanie na badanie, które wykona lekarz orzecznik. W styczniu miałam operację, jestem trzeci miesiąc na zwolnieniu, dodam, że pracuję w przedszkolu. 27 mam badanie i następnego dnia kończy mi się zwolnienie. Czy mogą zabronic dalszego zwolnienia?


Jagoda, mnie także już 1,5 tygodnia po operacji wezwali na komisję do ZUS.
Weź ze sobą wypis ze szpitala potwierdzający operację, Orzecznik wpisze info o zabiegu w dokumentach ZUSowskich.
Wzywają, bowiem chcą sprawdzić zasadność zwolnienia.
_________________
Póki jeszcze je mam, biorę życie i uciekam!
 
     
Libra 

Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 13 Pa 2009
Posty: 210
Wysany: Sob 24 Mar, 2012   

Jagoda napisa/a:
Czy mogą zabronic dalszego zwolnienia?


Nie martw się:), nie zabronia zwolnienia. Jak było napisane wyżej- sprawdzają jego zasadność. To rutynowe. Na pewnym etapie (myślę, że jeszcze nie teraz, bo za wcześnie, poza tym dzieje się teak z reguły, gdy juz przekroczysz L4 i wchodzisz na świadczenie rehabilitacyjne) moga Cie również wysłac do sanatorium w ramach prewencji rentowej (niezależnie od Twoich chęci).
W każdym razie....nie obawiaj sie niczego, będzie dobrze ;-)

duska napisa/a:
rozumiem, że kod 2 to znaczy, że możesz wychodzić z domu, tak?


Duska....z domu to pewnie wychodzic można, ale czy tak do końca? Ja juz nie pamietam dokładnie, ale nie było tak, że ruchy pozadomowe mogły dotyczyć tylko wizyt u lekarza, na zabiegach, ważnych potrzeb życiowych itp?
Nie pamietam, ale cos takiego było na rzeczy.....kiedys były u mnie panie z ZUS na wizycie i mnie tak oświeciły. Miałam kod 2, akurat zastały mnie w domu, ale powiedziały, że nie moge sobie bezkarnie chodzić. To było lata temu...może cos się zmieniło.
Ostatnio zmieniony przez Libra Sob 24 Mar, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 24 Mar, 2012   

Libra napisa/a:

duska napisał/a:
rozumiem, że kod 2 to znaczy, że możesz wychodzić z domu, tak?


Duska....z domu to pewnie wychodzic można, ale czy tak do końca? Ja juz nie pamietam dokładnie, ale nie było tak, że ruchy pozadomowe mogły dotyczyć tylko wizyt u lekarza, na zabiegach, ważnych potrzeb życiowych itp?
Duśka kod 2 znaczy że faktycznie możesz wychodzić z domu, nie tylko do lekarzy, czy na zabiegi ale w ogóle. Przecież są choroby które deklasyfikują do pracy, ale nie są przeciw skazaniem do spacerów
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pi 30 Mar, 2012   

i po drugiej kontroli :)
tym razem wezwano mnie do ZUSu. Opowiedziałam szczegółowo jak się przygotowuje do operacji, a pani lekarz orzecznik robiła notatki, żeby potem innym pacjentom doradzać. niestety o PNF nawet nie słyszała, ale za to wiedziała że w Otwocku robią ganza i że to jest dobra opcja.
Następna kontrola najwcześniej za 3 miesiące.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 30 Mar, 2012   

biedronne, nie rozumiem dlaczego ludzie nieobyci z wiedzą lekarską i rehabilitacyjną zasiadają w komisji? Ale te pytanie (zresztą retoryczne) zostawimy bez odpowiedzi bo i tak nic w tym temacie od lat się nie zmienia, no chyba z niekorzyścią dla pacjenta :roll:
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 30 Mar, 2012   

Na komisjach w ZUSie to normalka. Raz trafiłam na pediatrę, raz na psychiatrę, raz na reumatologa, raz na chirurga ogólnego, raz na ortopedę odsunietego od operacji i raz na ortopedę, pracującego tylko w przychodni.
_________________

 
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Pi 30 Mar, 2012   

biedronne, to teraz z ZUS-em jesteś na pan brat. Po co te kolejne kontrole skoro wiedzą, że oczekujesz na operacje i nic do tego czasu się nie zmieni. Ale komisja w ZUS-ie musi mieć prace.... tak właśnie marnują nasze pieniądze i czerpią wiedzę.
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pi 30 Mar, 2012   

nie doszukiwałabym się zbytniej logiki w działaniu zusu.
dzisiaj się okazało, że zmiana adresu do korespondencji poprzez wyrejestrowanie i zarejestrowanie owszem działa ale tylko dla wydziału składek. listy z wydziału zasiłków będą szły dalej na stary adres bo tam trzeba zmienić osobno.
mają tam większy bałagan niż mój mąż w gabinecie....
 
     
ania62 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 14 Lip 2011
Posty: 45
Skd: warm-maz
Wysany: Sob 07 Kwi, 2012   

Witam bioderkowiczów.W 2011 roku byłam na L4 181 dni do listapada.Obecnie pracuję i kończy mi się renta 30.04.Mam pytanie czy mogę pójść na L4 z tą samą jednostka chorobową i czy ZUS wypłaci mi świadczenie.Bardzo proszę o odpowiedź.
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Wto 15 Maj, 2012   

witajcie bioderkowicze:mam takie pytanie otóż niebawem mija mi 182 dni zwolnienia l-4,między czasie byłem na komisji z ZUSU,lekarz orzecznik odmówił świadczenia rehabilitacyjnego ponieważ mój stan zdrowia nie rokuje powrotu do zdrowia w takim czasie,uznał mnie jednocześnie nie zdolnym do pracy złożyłem dokumenty o rentę,z ZUSU dostałem info że są w trakcie wyjaśniania odprowadzania moich składek z poprzedniego zakładu i dadzą mi znać w ciągu 30 dni,to nie stety zbyt długo,lekarz nie da mi więcej zwolnienia niż te 182 dni,co dalej,przecież jestem jeszcze w stosunku pracy,nikt mnie nie zwolnił a przeciez nie dam rady iśc do pracy,jaką decyzje podejmnie moja firma?zwolnią mnie dyscyplinarnie?termin upływu mojej umowy o prace upłynie dopiero w Sierpniu
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.