Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Nika
Czw 26 Lis, 2009
Zwolnienie lekarskie
Lenka4 

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 64
Doczya: 14 Wrz 2009
Posty: 69
Skd: z okolicy stolicy
Wysany: Czw 26 Lis, 2009   Zwolnienie lekarskie

Próbowałam szukać informacji na ten temat, ale może nie potrafię właściwie sformułować zapytania. Interesuje mnie taka kwestia.

Czy po zgłoszeniu się do szpitala na operację endo dostaję od razu zwolnienie lekarskie, które przedstawiam pracodawcy?

Jeśli tak, to problem z głowy.
A jeśli nie, to zaczynają się schody.
Idę do szpitala 14 grudnia, operację mam zaplanowaną na 15. 12. Ze szpitala wyjdę, jak wszystko dobrze pójdzie - a niby czemu nie miałoby dobrze pójść :mrgreen: - po Świętach. Potem lekarz zapowiedział trzymiesięczne zwolnienie.
Od 14 grudnia do końca roku nie ma mnie w pracy. Powinnam przedstawić zwolnienie lekarskie, bo tylko ono upoważnia mnie do nieobecności. Ponieważ nie przekroczę 33 dni nieobecności, tym samym pracodawca wypłaca moje wynagrodzenie chorobowe.
Od początku nowego roku przez 33 dni także. Potem sprawę przejmuje ZUS i będzie mi wypłacał zasiłek chorobowy. Ciekawe ile czasu w związku z tą zmianą będę bez kasy na chleb i jedzenie dla moich kotów :lol:

Czy możecie podzielić się doświadczeniem w tej materii?
 
     
madzi_czer 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 31 Maj 2009
Posty: 145
Skd: z małego pokoju ;)
Wysany: Pi 27 Lis, 2009   

Lenka4 w dniu przyjęcia możesz poprosić o takie oświadczenie na piśmie, że jesteś przyjeta do szpitala, to pracodawcy wystarczy. Oczywiście najlepiej, aby ktoś z Twoich bliskich zawiózł je jak najszybciej do zakładu pracy. Zwolnienie lekarskie otrzymasz w dniu wypisu ze szpitala.
U mnie w pracy (powyżej 120 osób) pracodawca kwotę mojego wynagrodzenia za zwolnienie lekarskie odejmuje sobie od kwoty składek ZUS, które ma zapłacić za pracowników. Dlatego ja pensję dostaję w tym samym dniu, co inni :-D
_________________
"Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat" (J. Korczak)
 
 
     
Lenka4 

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 64
Doczya: 14 Wrz 2009
Posty: 69
Skd: z okolicy stolicy
Wysany: Pi 27 Lis, 2009   

Dzięki Madzi_czer. Upewnię się jeszcze co oni na to. Ponieważ do szpitala dowiezie mnie mąż więc na drugi dzień papierek powinien dostać pracodawca (poniżej 20 osób).
 
     
Libra 

Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 13 Pa 2009
Posty: 210
Wysany: Pon 30 Lis, 2009   

Lenka....w zasadzie, to wcale nie ma u Ciebie problemu. Skoro do szpitala idziesz 14-go, a wyjdziesz z niego tuż po Świętach, to zanim okres rozliczeniowy się zamknie-pracodawca będzie miał już zwolnienie lekarskie na biurku. Dla potwierdzenia jedynie, zgodnie z radą powyżej, weź zaświadczenie lekarskie, że jesteś w szpitalu i niech mąż je zawiezie, ale nie musi z tym gonić drugiego dnia (może sobie odpocząć po wrażeniach ;-) ). W zasadzie dla potwierdzenia u pracodawcy, że nie wybierasz się na urlop, wystarczyłoby przedłożenie mu przed pójściem do szpitala skierowania (dla pewności, skierowanie takie przedkłada się jako załącznik do pisma przewodniego i podaję się takie pismo przez sekretariat, z potwierdzeniem jego przyjęcia-pieczątka sekretariatu, lub jakis inny podpis, że otrzymali).
Czasami jest tak, że szpital sam powiadamia pracodawcę o przyjęciu danego pacjenta na oddział (ja tak miałam kiedyś), ale na to nie ma co liczyć raczej ;-)
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Sob 19 Gru, 2009   

Ponieważ nie należę do tych szczęśliwców u których wszystko przebiega gładko i sprawnie. Jestem 4 m-ce po operacji – niestety są komplikacje i zaczynam się obawiać, czy 6 + 3 m-ce L-4 wystarczą, zaczęłam interesować się swoimi prawami i okazuje się, że jeśli na powrót do pracy okres przysługującego zasiłku chorobowego nie wystarcza a rokujemy, to można ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne. Więcej informacji poniżej na stronach ZUS.

Może komuś się przyda, chociaż nikomu nie życzę, bo to oznacza, że mamy problemy :-( .

Świadczenie rehabilitacyjne:
http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=341
Ostatnio zmieniony przez kinga Sro 15 Sie, 2012, w caoci zmieniany 2 razy  
 
     
Lenka4 

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 64
Doczya: 14 Wrz 2009
Posty: 69
Skd: z okolicy stolicy
Wysany: Nie 27 Gru, 2009   

W tej chwili mam pierwsze zwolnienie 14.12 - 12.01. No i będę musiała postarać się o następne. Czy ktokolwiek z was załatwiał sobie zwolnienie przez prokurenta lub telefonicznie? Czy też trzeba się zebrać, ubrać i wybrać do ortopedy?
 
     
Żaneta 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 48
Doczya: 08 Lip 2009
Posty: 22
Skd: woj.pomorskie
Wysany: Nie 03 Sty, 2010   

Moze ktoś z was się orientuję i może mi pomóc ,jestem trzeci rok na urlopie wychowawczym ,który kończy się 03 04 10, a 13 05 10 idę na operacje Ganza. Moje pytanie : czy zaraz po wychowawczym mogę isc na zwolnienie lekarskie czy muszę isc do pracy i czy pracodawca może mnie zwolnic.Zupełnie nie wiem jak to rozegrac :-/
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 03 Sty, 2010   

Żaneta, szukałam na stronach internetowych odpowiedzi na Twoje pytanie i nie doszukałam się odpowiedzi Jednak były wypowiedzi o zwolnieniu chorobowym po wychowawczym, bo kobieta zaszła w kolejną ciąże i odpowiadający stwierdzili, że nie ma problemu, że nie trzeba przepracować żadnego dnia pomiędzy.
Mi samej osobiście się wydaje , że wracając do pracy jesteś pełnoprawnym pracownikiem, który ma prawo do chorobowego. Najlepiej zadzwoń do ZUS-u i się dowiedz. Powodzenia życzę
 
     
Żaneta 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 48
Doczya: 08 Lip 2009
Posty: 22
Skd: woj.pomorskie
Wysany: Pon 04 Sty, 2010   

Dzięki Pasiflora, do ZUS-u już dzwoniłam, ale pani nie była zbyt miła dowiedziałam się ,że musze złożyc podanie miesiąc przed końcem wychowawczego, że jestem gotowa do podjęcia pracy[czyli na chorobowe chyba nie mogę isc], a wtedy to już zależy od pracodawcy mimo ,że mam umowe na czas nie określony może mnie zwolnic :-?
 
     
madzi_czer 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 31 Maj 2009
Posty: 145
Skd: z małego pokoju ;)
Wysany: Pon 04 Sty, 2010   

Żaneta ja również byłam na urlopie wychowawczym przed zabiegiem, tylko że mój trwałby jeszcze długo, gdybym go nie przerwała. Ja zrobiłam tak, jak powiedziała Ci pani z ZUS'u, tzn miesiąc przed dniem przyjęcia do szpitala napisałam podanie o przywrócenie do pracy. Tego dnia zaniosłam zaświadczenie, że jestem w szpitalu. Tylko u mnie w pracy wiedzieli o mojej operacji i nie było problemu. Cały czas mam dzięki temu zastępstwo. Teraz czekam na orzeczenie ZUS'u w sprawie świadczeń rehabilitacyjnych, bo 6.01. kończy mi się 182 dzień zwolnienia. Jeżeli dostanę te świadczenia, to super, zawsze to jakieś pieniądze a jeśli nie, to wracam na urlop wychowaczy, bo w maju mam drugie biodro do zrobienia. Zaś mojejmu pracodawcy nie opłaca się mój powrót na kilka miesięcy, bo byłby problem z zastępstwem na te kilka miesięcy po drugiej operacji.
_________________
"Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat" (J. Korczak)
 
 
     
Ewa34 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 24 Sty 2010
Posty: 11
Skd: Strumień
Wysany: Nie 24 Sty, 2010   

Witam ,chciałam zapytać o taką rzecz,jestem na l4od 7 stycznia 2010 i obecnie jestem na etapie szukania osrodka w którym za w miarę rozsądne pieniadze moge zrobić endoproteze,pracodawca placi mi L4 przez pierwszy miesiąc ,a potem Zus,ale co mam zrobić jak minie te 182dni przez które można byc na zwolnieniu ,a wiem ,że do tej pracy juz nie moge wrócić bo to praca po 13 godzn na nogach,czy mam sie po tym okresie zwolnić ,czy pracodawca mnie zwolni, i jakie koszty ponosi pracodawca po tym okresie 33 dni kiedy zus przejmuje wypłatę L4,od pracownika który jest u niego zatrudniony a nie pracuje z powodu choroby.
 
 
     
Libra 

Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 13 Pa 2009
Posty: 210
Wysany: Nie 24 Sty, 2010   

Nie musisz się sama zwalniać...Po upływie ustawowego okresu zwolnienia przysługuje Ci jeszcze świadczenie rehabilitacyjne ZUS. Wniosek o przyznanie takowego wystawia lekarz. Należy go złożyć mniej więcej ok. 6 tygodni przed upływem terminu ustatniego przysługującego zwolnienia. Wniosek składa się samodzielnie, lub robi to za nas zakład pracy (oczywiście zakład musi wczesniej otrzymac dokumenty). Jeżeli świadczenie zostanie przyznane, to jeszcze przez okres 3 miesięcy pracodawca nie może Cie zwolnić (zakładam, że pracujesz na czas nieokreslony). Po tym okresie, nawet jeżeli świadczenie rehabilitacyjne nadal przysługuje, pracodawca może Cie bezkarnie zwolnić, przy czym wypowiedzenie nastepuje bez winy pracownika.
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Sro 27 Sty, 2010   

Ewa34 napisa/a:
Witam ,chciałam zapytać o taką rzecz,jestem na l4od 7 stycznia 2010 i obecnie jestem na etapie szukania osrodka w którym za w miarę rozsądne pieniadze moge zrobić endoproteze,pracodawca placi mi L4 przez pierwszy miesiąc ,a potem Zus,ale co mam zrobić jak minie te 182dni przez które można byc na zwolnieniu ,a wiem ,że do tej pracy juz nie moge wrócić bo to praca po 13 godzn na nogach,czy mam sie po tym okresie zwolnić ,czy pracodawca mnie zwolni, i jakie koszty ponosi pracodawca po tym okresie 33 dni kiedy zus przejmuje wypłatę L4,od pracownika który jest u niego zatrudniony a nie pracuje z powodu choroby.



Ewa34 mamy ten sam problem ja jestem na L4 od dziś....daj znać jak znajdziesz operacje
za rozsądne pieniadze,ja byłam w Żorach u Doktora Deca on wyliczył mi endo typu Nanos
dodając do tego wszystko co potrzeba w moim wieku ...koszt ok.30000 :-(
_________________
Edi
 
     
Ewa34 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 24 Sty 2010
Posty: 11
Skd: Strumień
Wysany: Sro 10 Lut, 2010   

edyta olszewska, Witaj ,ja znalazłam w Bielsku w Klinice Św.Łukasza ,podobno,bo dowiedziałam się tego przez osobe trzecią ale która tam pracuje ,ona sie tam pytała i mowiła ,że to koszt 17tysięcy z dwutygodniową rehabilitacją.niestety jest tam tylko jeden lekarz który robi biodra Podżorski i wkurzył mnie bo kaze mi tylko czekać jeszcze bo jestem młoda,a mnie juz strasznie boli.w Żorach byłam u Smolika I faktycznie kasa nieziemska.
 
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Wto 13 Kwi, 2010   

Właśnie dostałam wezwanie z ZUS jestem na chorobowym od 27 stycznia,jak myslicie
wystarczy im RTG i dokumentacja od lekarza rodzinnego????Do W-wy mam trochę daleko ,aby dostac papiery z ostatniej wizyty u Prof. Czubaka.Oczywiscie mam się stawic 15.04 o 9 rano troche mało czasu.
_________________
Edi
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.