Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Nika
Czw 26 Lis, 2009
Zwolnienie lekarskie
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Wto 02 Sie, 2011   

Ania62, moim zdaniem możesz wrócić do pracy, jeżeli jesteś w stanie pracę wykonywać. Ja wróciłam o kulach a za pół roku miałam operację i kolejne L-4.
 
     
ania62 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 14 Lip 2011
Posty: 45
Skd: warm-maz
Wysany: Wto 02 Sie, 2011   

zozo i nie musiałaś mieć od lekarza zaświadczenia ,ze możesz pracować?
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 02 Sie, 2011   

Zdolność do pracy po zwolnieniu lekarskim

Gdy pracownik jest na zwolnieniu powyżej 30 dni to pracodawca żąda od niego zaświadczenia lekarza medycyny pracy. Są to ustalenia wg prawa pracy.
Pracodawca sam musi Cię na takie badania skierować i on za nie pokrywa wszelkie koszty. Bez tego badania nie wolno pracownika dopuścić do pracy.
Natomiast pracownik po zakończonym leczeniu powinien uzyskać od lekareza prowadzącego zaświadczenie, że jest już zdrowy.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 02 Sie, 2011   

Jeśli u lekarza medycyny powiesz jaka jest sprawa i faktycznie będziesz czuła, że dasz radę pracować, powiesz o tym - to powinien dać Ci zaświadczenie że jesteś zdolna :) Dużo zależy od Ciebie, od tego jaką masz pracę i jak naprawdę będziesz się czuć, jak podejdziesz do tej rozmowy, czy powiesz jaki masz plan oszczędzania się i odpoczynku ( powinnaś mieć ). Jeśli komuś bardzo na pracy zależy i jasno o tym mówi a przy tym nic strasznego się nie dzieje to dają zdolnośc do pracy :) Tylko Ty musisz wiedzieć czy faktycznie Twój stan pozwoli Ci na wykonywanie zajęć, aby samej siebie nie oszukać i nie zrobić sobie krzywdy :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
ania62 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 14 Lip 2011
Posty: 45
Skd: warm-maz
Wysany: Wto 02 Sie, 2011   

AGaW mimo ,że jestem zatrudniona przez PFRON z grupą na stanowisko przystosowane i mam 10 dni dodatkowego urlopu to też musi być zaświadczenie od lekarza?,bo na chłopski rozum wydaje mi się ,że jest to zrozumiałe, ze bede chorować lub też jeżdzić na rehabilitacje, czy sanatorium. :O
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 02 Sie, 2011   

ania62, Aga ma rację też pracowałam w zakładzie chronionym i dokładnie te same prawa nas obowiązują.
Musisz mieć zaświadczenie :!:
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Sro 03 Sie, 2011   

Oczywiście zaświadczenie o tzw. zdolności do pracy od lekarza medycyny pracy musisz mieć a on musi mieć zgodę na podjęcie pracy od lekarza, który wystawia Ci te L-4. Moim zdaniem to nie jest problem. Od ortopedy otrzymałam zgodę na podjęcie pracy siedzącej i na tej podstawie dostałam właściwy dokument od lekarza medycyny pracy. Takie zasady obowiązują wszystkich pracowników, jak wracają do pracy po długim zwolnieniu.

Jeśli chodzi o urlop dodatkowy, to chyba ma prawo do niego każdy z określoną grupą inwalidką i na to nie wpływają zwolnienia L-4.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 03 Sie, 2011   

Jest jak pisze Zozo :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
ania62 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 14 Lip 2011
Posty: 45
Skd: warm-maz
Wysany: Sro 03 Sie, 2011   

Dzięki kobietki:)
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Pon 12 Gru, 2011   

Witajcie,proszę o podpowiedż ,ponieważ też nie wiem jak będzie w moim przypadku,otóz mam martwice obu kości udowych-tzn czekają mnie dwa zabiegi pierwszy za około 6-8 mc,zacząlem chorować ponieważ mam już problemy z samodzielnym poruszaniem się ubieraniem co nie stety widać w pracy powiedzieli żebym się zoperował ale oni chyba nie wiedzą ile się czeka na taki zabieg umowe mam jeszcze do sierpnia 2012 póżniej napewno nie przedłużą choruje już 1 mc dostałem skierowanie do orzecznika z ZUS,choruje u lekarza rodzinnego ponieważ w Piekarach powiedzieli abym chorował u siebie do czasu zabiegu bo taki kawał drogi po samo l-4 nie ma sensu jeżdzić czy nie będzie problemu że choryję u internisty
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 12 Gru, 2011   

Nie powinno być z tym problemu ja przed zabiegiem miałam właśnie zwolnienia od internisty internista może wydać Ci zwolnienie co miesiąc ale takich zwolnień łącznie może wystawić tylko do 181 dni. Po tym okresie musisz się starać w ZUS o zwolnienie rehabilitacyjne na pół roku
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Pon 12 Gru, 2011   

mariusz, przed operacją cały czas internista wypisywał mi chorobowe ,jak dostałam wezwanie do ZUS-u to zabrałam ze sobą opisy choroby od ortopedów u których byłam zanim trafiłam do dr MM.Nie było żadnego problemu ;-)
_________________
Edi
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Pon 30 Sty, 2012   

witajcie,mam takie pytanie-czy jak minie mi 182 dni chorobowego lekarz kieruje mnie na komisje celem uzyskania świadczenia rehabilitacyjnego?czy też muszę wcześniej starać się o uzyskanie stopnia niepełnosprawności?
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Pon 30 Sty, 2012   

mariusz, lekarz powinien Cię skierować na tę komisję zanim minie te 182. Twoje leczenie nie zakończy się przed tym terminem. Nie musisz mieć wcześniej ustalanego stopnia niepełnosprawności.
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
elba 

Bioderkus!!!



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 61
Doczya: 21 Lis 2011
Posty: 176
Skd: opolszczyzna
Wysany: Pon 30 Sty, 2012   

Mariusz, papiery o świadczenie rehabilitacyjne najlepiej zlożyć w ZUS -ie nawet na 6 tygodni przed upływem końca chorobowego.
_________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.