Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Nika
Czw 26 Lis, 2009
Zwolnienie lekarskie
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 13 Kwi, 2010   

edyta olszewska napisa/a:
wystarczy im RTG i dokumentacja od lekarza rodzinnego
Wydaje mi się, że wystarczy. Najwyżej wyślą Cię na konsultacje do Ortopedy Zusowskiego.
Nie wiem czy masz możliwości, ale rozważ może powrót do pracy na około 30 dni. Nie masz jeszcze terminu operacji, wykorzystasz 180 dni zwolnienia i co dalej? Z rentami jest coraz gorzej.
_________________

 
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Wto 13 Kwi, 2010   

mam Grazynko termin operacji 14 lipiec 2011,przecież po 180 dniach jest jeszcze zasiłek rehabilitacyjny.Muszę dobrze pomyślec ,żeby dobrze to wszystko rozegrac.
Może poczekam jeszcze miesiąc i spróbuje na jakiś czas wrócic.
_________________
Edi
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 13 Kwi, 2010   

edyta olszewska napisa/a:
jest jeszcze zasiłek rehabilitacyjny
Niby tak, ale...... to już komisja ZUSu decyduje o przyznaniu zasiłku. Liczy się ciągłość . 180 dni zwolnienia, ewentualnie 360 dni zasiłku, a po operacji zostanie Ci tylko renta. Zwolnienie lekarskie nie będzie Ci przysługiwać. Masz niezły orzech do zgryzienia. Jak dobrze liczę to chyba do czasu planowanej operacji wykorzystasz te 180 + 360 dni
_________________

 
 
     
Żaneta 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 48
Doczya: 08 Lip 2009
Posty: 22
Skd: woj.pomorskie
Wysany: Sob 08 Maj, 2010   

Edytko i jak tam Twoja wizyta w ZUSie? Ja też dostałam wezwanie na 12maja u mnie się pospieszyli bo jestem dopiero miesiąc na zwolnieniu,operacje mam 24 czerwca 2010, mam nadzieję ,że mi nie wstrzymają zwolnienia tyle się o tym naczytałam ,aż mam pietra :shock:
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Sob 08 Maj, 2010   

Żaneta nic się nie martw ,ja wzięłam tylko kartę od lekarza który mi wypisywał zwolnienie.
Przeczytał tylko .że czekam na endo. i zapytał o termin i to tyle o wizycie w ZUS :)
_________________
Edi
 
     
basia_barbórka 




Status: Endo x 1
Wiek: 64
Doczya: 25 Gru 2010
Posty: 17
Skd: Olsztyn
Wysany: Wto 28 Gru, 2010   

Chciałabym uzyskac informację dotyczącą zwolnienia lekarskiego po operacji endo. Nie mama pojęcia jak postępować )8.01.2011 mam operacje stawu biodrowegoW tej chwili jestem na urlopie do pracy wrócę tylko na jeden dzień i idę do szpitala Jak postąpić z pracodawcą Kto przedłuża zwolnienie lekarskie po operacji? Złożyłam dzisiaj wniosek wydania orzeczenia o niesprawności wiem że jesli nie będę w stanie po operacji dotrzeć na komisję to mam powiadomić i wyznaczą kolejny termin . :-(
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 28 Gru, 2010   

basia_barbórka napisa/a:
Kto przedłuża zwolnienie lekarskie po operacji?

Mnie każde kolejne zwolnienie lekarskie wydawał lekarz ortopeda z Poradni Ortopedycznej.
_________________

 
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 29 Gru, 2010   

Mnie również przedłużano L-4 w poradni ortopedycznej.
Po wyjściu ze szpitala dostałam zwolnienie za cały pobyt w szpitalu i do terminu wizyty w poradni- to było 52 dni, potem ok 30 dni kolejne zwolnienia. Pewnie i tak wszystko powiedzą Ci w szpitalu.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Lenka4 

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 64
Doczya: 14 Wrz 2009
Posty: 69
Skd: z okolicy stolicy
Wysany: Sro 29 Gru, 2010   

Przy wypisie ze szpitala dostalam zwolnienie za czas pobytu plus dodatkowe zwolnienie. Pracodawca byl uprzedzony. Rowniez o tym, ze po zabiegu (endo prawego biodra) minimum 3 miesiace bede na zwolnieniu. Zwolnienie przedluzal lekarz ortopeda. W sumie od operacji bylam na zwolnieniu 4,5 miesiaca.
Warto uprzedzic pracodawce, ze zwolnienie moze tyle potrwac. Wszytko zalezy od tego jaki zabieg i jakie zalecenia po nim.
 
     
basia_barbórka 




Status: Endo x 1
Wiek: 64
Doczya: 25 Gru 2010
Posty: 17
Skd: Olsztyn
Wysany: Wto 01 Lut, 2011   

Kochani
Po operacji łącznie z pobytem w szpitalu dostałam dwa m-ce zwolnienia , pierwsza wizytę u ortopedy będę miała 14 .03 czy on decyduje o przedłuzeniu zwolnienia ? no napewno nie czuję sie jeszcze taka pewna do powrotu do pracy Mój pracodawca uprzedzony jest że na zwolnieniu moge być do pół roku :-(
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 01 Lut, 2011   

basia_barbórka, zawsze o zwolnieniu decyduje lekarz. Porozmawiaj z nim i powiedz, że potrzebujesz więcej czasu na funkcjonalną ukierunkowaną rehabilitację bo nie czujesz się na siłach by powrócić do pracy.
 
     
MONIKAIMPRESJA 
nowe życie :)
Bioderkus!!!




Status: Kapo x 1
Wiek: 45
Doczya: 16 Wrz 2009
Posty: 234
Skd: Łódź
Wysany: Wto 15 Mar, 2011   

Nie wiem czy pisze w dobrym miejscu...
A chciałam zapytać, o to, jak to jest kiedy jest się operowanym w innym mieście i wraca się do swojego, a mianowicie czy przy wypisie ze szpitala
dostaje się jakieś dłuższe zwolnienie, czy jakieś tygodniowe i potem trzeba chodzić na rejon. Czy wystarczy, ze będę mogła kontynuować zwolnienie
u lekarza pierwszego kontaktu? czy też chodzić do ortopedy...
z góry, dzięki za odp
_________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód"

Monika
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Wto 15 Mar, 2011   

MONIKAIMPRESJA, dostajesz L4 na okres do pierwszej kontroli pooperacyjnej. W moim przypadku to jest 6 tyg. Potem, na kontroli lekarz przedłuża i o kolejne 3 lub 4 tyg. A potem juz rejon. Wystarczy lekarz pierwszego kontaktu, tylko musisz mu zanieść dokumentację operacyjną i ewentualnie zaświadczenie od operatora, że powinnaś być na zwolnieniu przez np. poł roku.
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
MONIKAIMPRESJA 
nowe życie :)
Bioderkus!!!




Status: Kapo x 1
Wiek: 45
Doczya: 16 Wrz 2009
Posty: 234
Skd: Łódź
Wysany: Wto 15 Mar, 2011   

Dzięki Duśka, przeczytałam też cały ten temat.
Sprawy dość skomplikowane i bardzo ważne, te ciągłości zwolnień itp
_________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód"

Monika
 
     
ania62 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 14 Lip 2011
Posty: 45
Skd: warm-maz
Wysany: Wto 02 Sie, 2011   

Witam Was kobietki i mam takie pytanie bo juz sama nie wiem co robic.Endo mam mieć dopiero w przyszlym roku na jesieni.Obecnie jestem na L4 120 dzień.Z tego co się slyszy i widzi na rente szans nie mam a nie mogę ryzykować pojscia na zasiłek rehabilitacyjny bo jak dostanę na kilka miesiecy i nie prdłużą mi to zostane bez renty i bez pracy ( pracodawca na bank mnie zwolni po 3 miesiącach).Pytanie mam takie czy mogę wrócić do pracy po tak długim zwolnieniu i czy lekarz może nie zgodzić się na wystawienie zaświadczenia ,że jestem zdolna do pracy ?. Jestem zatrudniona z PFRONU na stanowisku dla niepełnosprawnych..Jestem osobą samotną i to moje jedyne żródło utrzymania.Chociaż boli mnie bardzo biodro ,musze wrócić .Zatrudnienie mam do lipca 2012r a później kuroniówka no i jakos sie zaraz powinnam łapać na endo. na jesieni.Doradźcie mi czy tak mogę zrobić póki jeszcze mam czas :-(
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.