Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Podstawowe info o endoprotezach
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 69
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Pon 06 Lut, 2012   

No i Michelle zgadzam się z tobą.
Do dziś nie wiem, jaką mam endoprotezę. I dobrze mi z ta niewiedzą, bo i tak nie mam na to wpływu teraz, a i przed operacją też, jaką protezę będę miała - nie znam się na tym, znam się na czymś innym.
Poprzednią kapę doktor partacz pokazywał mi, objaśniał, zachwalał, zapisał nazwę z numeracją - i co - źle wstawił i po zawodach.
Tak więc spokojnie: "Najlepsza endoproteza na świecie to jest ta która najbardziej „pasuje” do Ciebie. Niech się dobrze sprawuje i oby Ci wystarczyła do końca życia i tego Ci życzę z całego serca."
Cytat z Michelle najbardziej mi pasuje.
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
MONIKAIMPRESJA 
nowe życie :)
Bioderkus!!!




Status: Kapo x 1
Wiek: 45
Doczya: 16 Wrz 2009
Posty: 234
Skd: Łódź
Wysany: Wto 07 Lut, 2012   

Michelle, dzieki :-)
_________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód"

Monika
 
     
ewka322 




Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczya: 08 Wrz 2011
Posty: 46
Skd: Gniezno
Wysany: Wto 07 Lut, 2012   

Nuta napisa/a:
"Najlepsza endoproteza na świecie to jest ta która najbardziej „pasuje” do Ciebie.

Mam nadzieje, że w moim i w innych bioderkach tak jest :-)




Ewa
 
 
     
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Wto 07 Lut, 2012   idealna endo

Ja taką mam od 26 lat! /od lipca1985/ Czego i Wam życzę!
 
     
maja.allegra 
maja.allegra
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 21 Mar 2011
Posty: 6
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 23 Mar, 2012   oto moja endo:)

panewka L-cup 50
wkład 23/10
trzpien mkroplast 13,5
głowa -3,5
i jeszcze przeszczep kostny wokół trzpienia.


kompletnie nie wiem co to znaczy,
ale brzmi jak magia i magiczne jest :)
 
     
wladek99 
wladek99
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 63
Doczy: 29 Sie 2010
Posty: 5
Skd: Polska
Wysany: Sro 15 Maj, 2013   

Witam
Chciałbym sie dowiedzieć czegoś więcej niż na stronie firmy Stryker o endo ABG tej firmy. Piszą że w 2012 firma wycofuje z rynku endo ABG II z uwagi na jakies korozje i możliwe powikłania . Czy obecnie stosuje się tego typu endoprotezy czy te informacje dotyczące wycofania dotyczą jakiejś partii . Oraz jaką opinią cieszą się obecnie endoprotezy ABG firmy Stryker?
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Czw 16 Maj, 2013   

A ja Mam :
Trzpień- Nanos nr5
Panewka -54 R3
Głowa-46 SS
Endoproteza przynasadowa bezcementowa krótko-trzpieniowa.
 
     
mondey 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 47
Doczya: 11 Lut 2013
Posty: 114
Skd: K-Koźle
Wysany: Czw 16 Maj, 2013   

wladek99, ja mam właśnie takową endo.....mam nadzieje,że to jakieś plotki,albo moja mi nie będzie się rdzą pokrywała :) na ten moment jest dobrze :) od stycznia tego roku ja mam, więc małe doświadczenie mam z nią :)
_________________
Life is like a box of chocolates - you never know, what you're gonna get...
 
     
Bizon56 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczy: 23 Wrz 2013
Posty: 2
Skd: Polska
Wysany: Pon 23 Wrz, 2013   

Witam wszystkich w moim pierwszym poście.

Moja mama miała w lutym tego roku protezoplastyke biodra bezcementowa Trident/ABGII . Poszukując informacji w internecie o tej protezie, natknąłem się na stronę producenta i informacji o jej wycofaniu: http://www.stryker.pl/index/modularneckstems.htm

Kod:
Informacje dotyczące dobrowolnego wycofania produktu z rynku[/b]:
W czerwcu 2012 roku firma Stryker rozpoczęła proces dobrowolnego wycofania z rynku trzpieni biodrowych z modułową szyjką Rejuvenate i ABG II.

Choć trzpienie biodrowe z modułową szyjką zapewniają chirurgom możliwość korekty niektórych aspektów anatomii pacjenta i biomechaniki biodra, podjęliśmy decyzję o dobrowolnym wycofaniu z rynku trzpieni biodrowych z modułową szyjką ze względu na możliwość ich ścierania i korozji w okolicy złączy modularnej szyjki, co może doprowadzić do niepożądanego odczynu tkankowego (ALTR, ang. adverse local tissue reaction), jak również wywołać ból i/lub obrzęk bioder lub ich okolicy.

Chirurdzy powinni rozważyć wykonanie oceny klinicznej, takiej jak morfologia krwi i przekrojowe zdjęcia RTG u wszystkich pacjentów z wszczepionym trzpieniem biodrowych z modułową szyjką Rejuvenate i ABG II, niezależnie od tego, czy u danego pacjenta występuje ból i/lub obrzęk. Należy rozważyć przeprowadzenie powtórnych badań kontrolnych, takich jak morfologia krwi i przekrojowe zdjęcia RTG, również w przypadkach, gdy pierwsze badania były w granicach normy. . W celu uzyskania dalszych informacji o badaniach kontrolnych prosimy zapoznać się z Uaktualnionym obwieszczeniem o wycofaniu produktu z rynku.


Informacje o zwrocie kosztów:
Jako świadectwo naszego zaangażowania we współpracę pacjentami i chirurgami, którzy zostali dotknięci tą sytuacją, firma Stryker zwróci pacjentom wydatki poniesione na badania, leczenie, operację rewizyjną (jeśli będzie ona konieczna) oraz inne wydatki poniesione w związku z dobrowolnym wycofaniem produktu z rynku. Począwszy natychmiast, firma Stryker rozpoczyna współpracę z firmą Broadspire (spółka firmy Crawford), wiodącym, niezależnym administratorem roszczeń, w celu zarządzania wnioskami o zwrot kosztów związanych z dobrowolnym wycofaniem z rynku trzpieni biodrowych z modułową szyjką Rejuvenate i ABG II.


Informacje dla pacjentów:
Firma Stryker zaleca pacjentom ze wszczepionym trzpieniem biodrowym z modułową szyjką Rejuvenate i ABG II, aby skontaktowali się ze swoim chirurgiem w celu wyznaczenia wizyty kontrolnej, nawet jeśli nie występuje ból i/lub obrzęk biodra lub jego okolicy.

Proszę poinstruować personel, aby wszelkie pytania pacjentów dotyczące dobrowolnego wycofania produktu z rynku oraz składania wniosku o zwrot kosztów były kierowane do firmy Broadspire pod bezpłatnym numerem 00800 121 4447 lub 0048 22 390 88 56.

Jak to możliwe, w czerwcu 2012 roku wycofują protezy, a w lutym 2013 zostaje wszczepiona mojej mamie?

Chciałbym się dowiedzieć, czy sprawa wycofania dotyczy jakiejś partii protez, czy też wszystkich?
Jestem przerażony

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Bizon56 Wto 24 Wrz, 2013, w caoci zmieniany 2 razy  
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 23 Wrz, 2013   

Bizon56, Na takie pytanie jest w stanie odpowiedzieć Ci tylko ktoś z firmy Stryker. Jeśli faktycznie endo jest wycofana, to o kolejne informacje warto się udać do szpitala, w którym mama była operowana. Może być tak że wycofali tylko trzpień (tak wynika z tego co przytoczyłeś) a sama główka i panewka są ok i to one zostały wszczepione mamie, natomiast wszczepili inny model trzpienia. Trzeba mieć na uwadze że sama endoproteza ma wiele elementów składowych. Nie przerażaj się przede wszystkim dopytaj, poza tym nie wiesz dlaczego została wycofana, mógł to być banalny błąd, np. nie dostali ostatecznego atestu na ten trzpień a już wypuścili na rynek, albo okazało się że w badaniach testowych nie było podwójnie ślepej próby (lub czegoś tym stylu) i dlatego muszą wycofać. Spokojnie. Najpierw zadzwoń do firmy.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Bizon56 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczy: 23 Wrz 2013
Posty: 2
Skd: Polska
Wysany: Pon 23 Wrz, 2013   

Dziękuję za odpowiedź Wendy
Zadzwonię i się dopytam.

edyt. 24.09.2013
Zadzwoniłem do firmy Stryker, zostałem poinformowany, że mama ma dobrą protezę, nowej generacji, dla pewności jeszcze miła Pani sprawdziła w systemie i potwierdziła że wszystko jest OK. No kamień z serca :-)
 
     
mondey 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 47
Doczya: 11 Lut 2013
Posty: 114
Skd: K-Koźle
Wysany: Czw 26 Wrz, 2013   

piękna sprawa, 19 wrzesnia wszczepili mni edruga endo, właśnie ABG II ....dzwoniłam przed chwilą i chodzi o to,ze wycofali dwa elementy,jednak i tak sprawdzą mi czy aby nie mam tej złej :]
a poza tym witam, po dłuższym czasie...:)
_________________
Life is like a box of chocolates - you never know, what you're gonna get...
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 26 Wrz, 2013   

Bizon56, super!!! Dzięki że napisałeś. Dobrze że nie ma czym się już stresować.
mondey, mogłabyś napisać jakie elementy tej endo wycofali?
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Czw 26 Wrz, 2013   wycofana endo

A moja Mittel-Majera zamontowana w moim lewym bioderku w 1985 trzyma się dobrze.... :lol:
 
     
mondey 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 47
Doczya: 11 Lut 2013
Posty: 114
Skd: K-Koźle
Wysany: Czw 26 Wrz, 2013   

Wendy napisa/a:
Bizon56, super!!! Dzięki że napisałeś. Dobrze że nie ma czym się już stresować.
mondey, mogłabyś napisać jakie elementy tej endo wycofali?


Wendy....nie umiem sie z tego rozczytac, ale chyba o trzpień chodzi....jutro zgłaszam sie do strykera i bedą pisac pismo ,zeby to sprawdzili (
_________________
Life is like a box of chocolates - you never know, what you're gonna get...
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.