Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Podstawowe info o endoprotezach
Kris1968 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 01 Wrz 2011
Posty: 76
Skd: Zgorzelec
Wysany: Wto 06 Wrz, 2011   

No właśnie kurczę nic nie wiem na temat. Podejrzewam tylko że nie jest polietylenowa bo na zdjęciu byłaby prześwietlona nie jest też mocowana na wkręty bo ich nie widać. Ja mam bardzo grube szerokie kości może dlatego dali długi trzpień. Może się dopytam przy kontroli chociaż nie wierzę zbytnio :-/ Tak czy inaczej i tak jestem szczęśliwy że zrobili szybko i już prawie nie boli :-) Tak naprawdę nie miałem odwagi podważać ich decyzji bo się na tym nie znam i po prostu zaufałem lekarzom bo gdyby nie oni to dalej bym czekał na Wrocław i płakał z bólu :-x
pasiflora ja szukałem tej firmy sulzer i faktem jest że kiedyś mieli problemy ze swoimi implantami a nawet sprawy w sądzie (nawet zmienili nazwę z tego powodu na Centerpulse Orthopedics Ltd) ale z tego co się zdążyłem zorientować inne firmy też mają wpadki ze swoimi produktami.
Pozdrawiam
_________________
Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz stracisz życie !
 
     
NUTKA 
nutka
Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 20 Sie 2011
Posty: 151
Skd: GDYNIA
Wysany: Wto 06 Wrz, 2011   

Pasiflora dzięki za tak wyczerpującą odpowiedz.Problem w tym że byłam zaplanowana na krótkotrzpieniową ale rzekomo się nie udało?!?!?!Powód mocne zniekształcenie głowy,możliwość luzu czy coś takiego,sory ale tyle zapamiętałam.Wiem że jest ona firmy CERAFIT głowa 32 mm system PRES-FIT jak u CIEBIE.Ktoś na forum też taką ma ,nie pamiętam kto????Podobnie jak KRIS po prostu zaufałam,bo co Nam zostało.Mam nadzieję że trochę posłuży.Pozdrawiam i uśmiechu życzę. :mrgreen: :mrgreen:
_________________
"Cierpliwość jest kluczem do szczęścia"
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 06 Wrz, 2011   

NUTKA napisa/a:
Powód mocne zniekształcenie głowy
Głowa wraz z szyjką zostają usunięte, więc to nie ma nic wspólnego. Jedynym przeciwskazaniem jest zniekształcenie kości udowej lub gdy jest za słaba.
NUTKA napisa/a:
Podobnie jak KRIS po prostu zaufałam,bo co Nam zostało.
Podobnie kiedyś podchodziłam, ale teraz na szczęście mam ograniczone zaufanie do lekarzy :-D
 
     
Lola28 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 16 Pa 2011
Posty: 5
Skd: Podkarpackie
Wysany: Nie 16 Pa, 2011   

A czy ktoś mógłby mi coś więcej napisac o protezie ImplantCast - bezcementowej, krótkotrzpieniowej, przynasadowej. Bo nigdzie nie mogę nic znaleźć a w wypisie po operacji nic nie ma po za tym co wyżej i ze główka i wkładka ceramiczne. Ponoć ma być dobra i na długo starczyć ale więcej nic nie wiem.
 
     
piedra32 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Pa 2009
Posty: 505
Skd: Athlone-Ireland
Wysany: Nie 16 Pa, 2011   

Tu znajdziesz co nie co:

http://www.implantcast.in...emid=14&lang=de

http://implantcast.info/

z tego co jest napisane to porządny sprzęt ;-)

Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie jest równie daleko od celu,
jak wtedy, gdy nie wiesz,
dokąd zmierzasz.
 
     
Lola28 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 16 Pa 2011
Posty: 5
Skd: Podkarpackie
Wysany: Nie 16 Pa, 2011   

Dzięki :) Ja nie mogłam znaleźć.
 
     
Milena1990 
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 33
Doczya: 16 Lis 2011
Posty: 18
Skd: Radom
Wysany: Czw 05 Sty, 2012   

Hej,
na moim wypisie wyczytałam coś takiego :
' Endoprotezoplastyka przynasadowa stawu biodrowego prawego sp. Pinnacle 52(wkład ceramiczny do głowy 36)/Proxima z głową ceramiczną + 5 mm 36mm '
Czyli z tego co zrozumiałam, mam endo typu ceramika - ceramika?
Dodatkowo jak już leżałam na stole operacyjnym pytałam się lekarza na jak długo mi starczy, powiedział że na 20 lat, a z tego co wyczytałam w wątku niektórzy maja endo, która wytrzyma nawet do 40 lat. Trochę się zmartwiłam bo myślałam, że dostałam najlepszą endo ... ;)
 
     
Lola28 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 16 Pa 2011
Posty: 5
Skd: Podkarpackie
Wysany: Czw 05 Sty, 2012   

Wszystko na to wskazuje, że jest to ceramika- ceramika. Mi też powiedzieli, że starczy na około 30 lat ale rehabilitanci stwierdzili, że z ich doświadczenia wynika że to różnie bywa...Oby starczyły na jak najdłużej :) Pozdrawiam!!
 
     
Milena1990 
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 33
Doczya: 16 Lis 2011
Posty: 18
Skd: Radom
Wysany: Czw 05 Sty, 2012   

Wiem, wiem :) Ona starczy teoretycznie na 20 lat ( w moim przypadku) ale wiadomo że w praktyce różnie bywa...
Jednak jestem trochę zawiedziona, myślałam że dostanę coś lepszego, skoro mam dopiero 21 lat...
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 05 Sty, 2012   

Kochane,
przeczytajcie temat wytrzymałość/ jakość endoprotezy

:-D
 
     
MONIKAIMPRESJA 
nowe życie :)
Bioderkus!!!




Status: Kapo x 1
Wiek: 45
Doczya: 16 Wrz 2009
Posty: 234
Skd: Łódź
Wysany: Pon 06 Lut, 2012   

Ja szukam info o takiej protezie, znalazłam tylko, że to ceramika.

Corail /Pinnacle firmy Johnson &Johnson
_________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód"

Monika
 
     
ewka322 




Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczya: 08 Wrz 2011
Posty: 46
Skd: Gniezno
Wysany: Pon 06 Lut, 2012   

MONIKAIMPRESJA napisa/a:
Corail /Pinnacle firmy Johnson &Johnson

Ja mam taką wstawioną ale też nie mogę znaleźć info o niej.
 
 
     
michelle 



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 18 Cze 2011
Posty: 36
Skd: Polska
Wysany: Pon 06 Lut, 2012   

Corail to jest rodzaj trzpienia, a Pinnacle to rodzaj wkładki i panewki i jest jeden z najnowszych produktów firmy DePuy. A firma DePuy jest częścią Johnson&Johnson Family of Company.
A tutaj linki:
http://www.depuy.com/heal...otal-hip-system

http://www.depuy.com/heal...ystem-48mm-66mm

Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Michelle
 
     
ewka322 




Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczya: 08 Wrz 2011
Posty: 46
Skd: Gniezno
Wysany: Pon 06 Lut, 2012   

Szkoda tylko, że nie znam zbyt dobrze angielskiego ale jakoś to rozszyfruję. Na wypisie na odwrotnej stronie mam tylko poprzyklejane naklejki podejrzewam, że z kartoników od protezy (czarna magia) . Na wypisie mam tylko napisane alloplastyka totalna biodra lewego De Puy. Chciałabym wiedzieć czy chociaż dobrej jakości mam endo, bo chyba nie cieszy się dobrą opinią ta firma.
 
 
     
michelle 



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 18 Cze 2011
Posty: 36
Skd: Polska
Wysany: Pon 06 Lut, 2012   

Dziewczyny, nie nakręcajcie się niepotrzebne, że jedna firma jest dobra a druga jest zła. Nie ma firmy, która by nie miała wpadki ( Stryker, Zimmer, Smith&Nephew, Biomet). Ale zazwyczaj są problemy z konkretnym produktem lub z partią produktów. Co prawda problemy z ASR firmy DePuy były najgłośniejsze, ale to nie znaczy, że firma produkuje kiepski sprzęt. Corail cieszy się na całym świecie uznaniem, podobno biomechanika biodra jest fantastyczna. Można szukać dziury w całym i zastanawiać się dlaczego dali długi trzpień, ale nie jestem lekarzem i nie mi o tym decydować co jest dla Ciebie najlepsze. Widocznie mieli powody. A co do Pinnacle podobno ten system da dużą mobilność.
Tyle co ja wiem na ten temat. Więc, spokojnie, nie jest źle. Najlepsza endoproteza na świecie to jest ta która najbardziej „pasuje” do Ciebie. Niech się dobrze sprawuje i oby Ci wystarczyła do końca życia i tego Ci życzę z całego serca.
Pozdrawiam.
_________________
Michelle
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.