Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Wto 06 Kwi, 2010
Obśmiać problem..
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pi 06 Lis, 2009   Obśmiać problem..

Jest taka metoda terapii psychologicznej polegająca na przyblizeniu problemu, ktorego sie czlowiek obawia poprzez obśmianie go, wynajdywanie śmiesznosci i tym samym oswajaniu go. Jest to stosowane m.in. przez strazakow, ktorzy musza poradzic sobie np z wyciaganiem zwlok z samochodow czy pozarow, policjantow, w terapii onkologicznej i wszedzie tam, gdzie pojawiaja sie trudnosci z akceptacja..
My tez jestesmy w tej grupie ryzyka.. Jestesmy w wiekszosci niestarzy (sliczny eufemizm :) ) a mamy juz powstawiane sztuczne czesci, i ze swieca szukac takich wsrod nas, ktorym nie zachwiala sie samoocena i ktorzy nie zastanawiali sie nad swoja aktualna atrakcyjnoscia..
Moze sprobujemy przysylac smieszne historyjki, powiedzenia i zwroty zwiazane z naszymi endoprotezami..
Ja zaczne: Kiedys mąz pokazal mojemu przyjacielowi rtg z czerwcowej operacji, na ktorym widac endo i 3 sruby. Mialam do niego straszne pretensje o to, ze podwaza moja atrakcyjnosc i wywleka brudy :evil: I 1 dzien po ostatniej operacji, kiedy wszystko mnie bolalo ow przyjaciel, zadzwonil do mnie i zapytal: hej, mala, wymienili ci juz ten modul bojowy?
Strasznie mnie ten zwrot rozsmieszyl i dobrze mi zrobil. Niosl ze soba ladunek naturalnego podejscia do sprawy, bez zahamowan, oszczedzania mnie i hodowania moich lekow..
Ostatnio zmieniony przez duska Pi 06 Lis, 2009, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 06 Lis, 2009   

Duska a mój brat jak zobaczył moje prześwietlenie to stwierdził że ma siostre kosmitkę :-D Dosłownie szczena mu opadła z ważenia :szczena: miałam ubaw jak zobaczyłam jego minę
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pi 06 Lis, 2009   

No tak.. po Ganzie to dopiero wyglada odlotowo :)
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
Nika 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 04 Lip 2009
Posty: 149
Skd: Wa-wa
Wysany: Sob 07 Lis, 2009   

Hy, hy, moja znajoma (podwójny Ganz, siedem śrub) chwilę po prześwietleniu usłyszała od lekarza: "no, no, żelazna z pani kobieta. ma pani śrubek a śrubek".
 
     
Tomash 
Popularus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 33
Doczy: 10 Wrz 2009
Posty: 100
Skd: Łuków
Wysany: Sob 07 Lis, 2009   

Mi to zawsze pomaga: "Jestem Iron Man" :D
_________________
"Wszyscy śmiejecie się ze mnie bo jestem inny, a ja się z was śmieję bo wszyscy jesteście tacy sami." Jonathan Davis
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
  Wysany: Sob 07 Lis, 2009   

Moi drodzy, to nie żart - jesteśmy Cyborgami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :

Wikipedia:
„Jeżeli w definicji cyborga poprzestanie się na kryterium "połączenia człowieka i maszyny" to za cyborga uznać należałoby każdego człowieka posiadającego jakikolwiek implant będący urządzeniem mechanicznym lub elektronicznym” :lol:
 
     
Libra 

Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 13 Pa 2009
Posty: 210
Wysany: Sob 07 Lis, 2009   

Tomash napisa/a:
"Jestem Iron Man"


A ja Żelazna Lady :mrgreen:

Mój mąż kupił kiedyś dwa piwa....jedno postawił przed sobą ze słowami "nektar dla boga raz!",
drugie podał mi: "oliwa do części zamiennych dwa!"... :mrgreen:
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Sob 07 Lis, 2009   

Libra, śliczne, mąz ma niezle poczucie humoru :)
Tomash, brzmi mesko, jak by na to nie spojrzeć :)
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 07 Lis, 2009   

Ja po powrocie mówiłam znajomym ze śmiechem pokazując rtg - w końcu mi ktoś śrubkę dokręcił...ale że jestem uparciuch to trzeba mi było dokręcić nawet 3 bo jedna nie wystarczyła ... :mrgreen: Wiele osób dziwiło się mojemu podejściu z żartem w takiej sytuacji. :mrgreen: Ale widząc ich miny gdy oglądali fotkę rtg czułam się dumna z tego, że mam już te swoje śrubki :mrgreen:
Inne żartobliwe podejście dziwiące innych to moja odpowiedź na pytanie jak się mam po operacji - mówiłam że stałam się twardą , żelazną kobitką - a na zdziwienie odpowiadałam że to dlatego że mam piękne 3 śrubki o różnych wymiarach, dzięki którym świetnie się trzymam :mrgreen:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Akara 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 41
Doczya: 03 Lis 2009
Posty: 6
Skd: warmińsko-mazurskie
Wysany: Pon 09 Lis, 2009   

Ja po operacji siadałam często na stole w kuchni bo odpowiadała mi jego wysokość a ciąganie podwyższonego krzesła tam i spowrotem było dosyć męczące no i któregoś razu mąż zawołał z kuchni do mnie czy siedziałam na stole oczywiście odpowiedziałam,że tak i on przychodząc do mnie z diabelskim uśmiechem i ze słowami "Przestraszyłem się bo zobacz co tam znalazłem" pokazał mi 5 cm. śrubę! :mrgreen:

P.S. Duska brawa za pomysł na temat!
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 10 Lis, 2009   

Akara, mąż z świetnym poczuciem humoru :-P Śmiech to zdrowie :mrgreen:
 
     
reniaa 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 27 Wrz 2009
Posty: 20
Skd: Piernikowo
Wysany: Wto 10 Lis, 2009   

Kiedy ortopeda dał mi skierowanie na konsultacje do prof. Czubaka, musiałam sprawdzić, co to jest ta tajemnicza osteotomia, trafiłam na Forum, zaczęłam się zaczytywać, a potem... moje biedne współlokatorki musiały wysłuchiwać różnych zwariowanych rymowanek o sześciu śrubkach :mrgreen:
 
     
Bea 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 30 Wrz 2009
Posty: 100
Skd: okolice Warszawy
Wysany: Czw 12 Lis, 2009   

Uśmiałam się -grunt to umieć się z siebie śmiać ....

Panie na sali po operacji mówiły ale mam ładną panienkę a ja jak zobaczyłam swoje cudo to irokez z czuprynką :mrgreen: a jak jest mi niewygodnie w biodrze to mówię że mi śrubka w dupkę wchodzi
to był przypadek nogi nie chciały mnie nosić i ta piosenka (obecnie mam na telefoniku a tak dla humorku) mamy przed sobą kulki myślenie pod tym kontem -oczywiście pozytywne inne nie wskazane http://www.youtube.com/watch?v=dM45CQ6D5Vg
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Czw 12 Lis, 2009   

Reniaa, rzuc jakas rymowanka o srubkach :mrgreen:
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
reniaa 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 27 Wrz 2009
Posty: 20
Skd: Piernikowo
Wysany: Pi 13 Lis, 2009   

Duska, tylko że to były takie rymowanki, które chyba na forum publiczne za bardzo się nie nadają :oops: (zdarza się poloniście wyrazić zbyt kwieciście.... zwłaszcza jak szuka rymu do "śrubki") . Z wersji soft: jest taka piosenka ludowa, w której Dziewczę jest w rozpaczy, bo nie wie, czy wyjdzie kiedykolwiek za mąż i śpiewa tak:

Jadą goście, jadą, koło mego sadu
Do mnie nie przyjadą, bo nie mam posagu


Ale po podwójnej osteotomii Dziewczę śpiewa radośnie:

Posażna ja panna, każdy na mnie zerka -
Bo mam sześć śrubeczek w obydwu bioderkach
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.