Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Karta ICE ratuje życie

Czy masz numer ICE w komórce, albo kartę w portfelu???
Tak
44%
 44%  [ 13 ]
Nie
55%
 55%  [ 16 ]
Gosowa: 29
Wszystkich Gosw: 29

johana4 
Popularus Bioderkus





Status: Inne operacje
Wiek: 39
Doczya: 23 Sty 2010
Posty: 109
Skd: Tuszyn
Wysany: Pi 29 Sty, 2010   

Ja co prawda karty takiej w portfelu nie posiadam (ale to kwestia kilku dni, dzięki Tobie Jowi :mrgreen: ), ale noszę książeczkę honorowego dawcy krwii, więc w razie potrzeby, będą wiedzieli którą grupę mi podać.
_________________
Jestem jaka jestem...
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pi 29 Sty, 2010   

Ciesze się niezmiernie, ze co raz więcej osób interesuje, się tym arcy - ważnym tematem. Pomóżmy sobie i innym :-D
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Whiskey River 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczy: 11 Gru 2014
Posty: 2
Skd: by tu wziąć $$$
Wysany: Czw 11 Gru, 2014   

Witam serdecznie,

słuchałem ostatnio wywiadu z sanitariuszem/strażakiem w Polskim Radiu i niestety bezlitośnie zmiażdżył, po czym podeptał moją wizję o karcie ICE ratującej życie :)

1. Podczas wypadku na ratowanie człowieka jest tak mało czasu, że nikt nie będzie szukał w naszych kieszeniach karty, breloczka czy innego czegoś...
2. Żaden sanitariusz, strażak, policjant ani nikt nie ma prawa grzebać po naszych rzeczach, ani po kieszeniach, ani w torebce, ani w portfelach. Może zostać posądzony o kradzież.
3. Nawet, jeśli już sanitariusz zrobiłby coś takiego, to on nie ma prawa zasugerować się żadnymi informacjami zapisanymi na kartach ICE. Ta karta może być np. nie nasza, przecież obca osoba nie ma pojęcia, czy to my... Mogą się na niej znajdować również nieprawdziwe dane, często nieaktualne. Mając nieprzytomnego człowieka na ulicy sanitariusz nie będzie identyfikował naszej tożsamości... procedura jest taka, że ratuje się poszkodowanego, tak jakby był uczulony na praktycznie wszystko. I to tyle. Nikt nie podejmie ryzyka ratowania życia człowieka na podstawie karty, która może być błędna lub nie tej osoby...
4. Telefony... często w kartach nieaktualne, to raz... dwa, ratujący nawet jeśli dodzwoni się do naszej rodziny to nie ma prawa uwierzyć w żadne słowo na temat np. uczuleń na leki lub grupy krwi. Przecież on tak naprawdę nie wie z kim rozmawia. Ktoś może wprowadzić nawet nieumyślnie sanitariusza w błąd, i co wtedy? Za duże ryzyko pomyłki!
5. Aplikacja w telefonie (który skądinąd jest często zablokowany kodem dostępu :lol: ) również nie spełni takiej opcji z powyższych powodów. Żaden sanitariusz nie może sobie wziąć naszego telefonu i w nim grzebać...

Pozdrawiam gorąco bioderka

K.
Ostatnio zmieniony przez Whiskey River Czw 11 Gru, 2014, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 11 Gru, 2014   

Whiskey River, rozsądnie podeptałeś i moją wizję nt. karty ICE.

Jednak muszę się zgodzić z tobą.
Telefony poblokowane, partner ledwo pamiętający datę swoich urodzin etc.
 
     
Whiskey River 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczy: 11 Gru 2014
Posty: 2
Skd: by tu wziąć $$$
Wysany: Czw 11 Gru, 2014   

Jeszcze jedno.

Ten sam Pan, bardzo gorąco polecał posiadanie w samochodzie tzw. ratowniczej karty pojazdu.
Obecnie, coraz to nowsze samochody mają w nadwoziu coraz więcej elektroniki. Strażacy nie są w stanie każdego nowego modelu analizować pod kątem technicznym. I tak, podczas rozcinania karoserii może dojść np. do niekontrolowanego odpalenia poduszek powietrznych.

Taka karta to po prostu schemat ukrytych w karoserii instalacji. Udowodniono, że strażacy, którzy mają do dyspozycji taką kartę są w stanie wyciągnąć poszkodowanego z samochodu o dobre kilka minut szybciej, co może być decydujące dla jego życia.

Tak więc ja również polecam i odsyłam do googla ;-)
 
     
tamashii 
tamashii
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 44
Doczy: 09 Pa 2017
Posty: 9
Skd: Ruda Śląska
Wysany: Sro 11 Pa, 2017   

Tak bym chciał dopisać, że wszystko ma dwie strony. Pasy w samochodzie niejedno krotnie ratują życie ale jest druga strona może się trafić, że przyczynią się całkiem odwrotnie<oby zawsze ratowały>. Wracając do ICE mam w telefonie,lapku. Oczywiście trzeba pamiętać, aby aktualizować dane dotyczące zdrowia i do kogo dzwonić. Karta jest dostępna bez hasła. Jest moja gęba na wstępie cechy szczególne <jak by twarz nie ten tego>. Czy ktoś to przeczyta kiedy będzie potrzebne hmmm oby tak. Fakt tel. jest pilnowany jak czarna teczka z kodami atomowymi....
ICE to zawsze jakaś szansa bardzo maleńka ale dobrze, że jest.
_________________
"Godny podziwu
Ten kto nie pomyśli: Życie mija
Widząc błyskawice"
Basho (1644-1695)
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.