Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 16 Lip, 2012
Sanatoria rehabilitujące po protezoplastce
kkwk 
kkwk
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczya: 05 Pa 2010
Posty: 9
Skd: Włocławek
Wysany: Pi 23 Wrz, 2011   

Witam, byłam w ośrodku rehabilitacyjnym JANTAR w Sobieszewie koło Gdańska. Było całkiem sympatycznie, 6 zabiegów w tym ćwiczenia indywidualne. Polecam takie ośrodki. Pozdrawiam
 
 
     
Sebastian_0891 
Seba_1980
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 18 Maj 2012
Posty: 1
Skd: Nowy Sacz
Wysany: Czw 24 Maj, 2012   OSRODKI REHABILITACYJNE

Witam

Jestem po operacji endoprotezy jeszcze chodze o kulach ale juz szukam osrodka rehabilitacji refundowanego przez zus
Czy moze ktos cos polecic???
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Czw 24 Maj, 2012   

Sebastian .
Jest wiele sanatoriów , które mają podpisaną umowę z ZUS-em . Z tych , które znam mogę polecić Szpital Uzdrowiskowy Nr 1 w Ciechocinku , Szpital Uzdrowiskowy Nr 4 w Ciechocinku , Szpital Uzdrowiskowy Kujawiak w Inowrocławiu . Jesteś z południa Polski , masz w swoim regionie wybór miejscowości uzdrowiskowych . Najlepiej byłoby , żebyś skontaktował się ze swoim ZUS-em i poinformują Cię , do jakich ośrodków kierują .
 
     
agata010682 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczya: 11 Lut 2012
Posty: 44
Skd: szczecin
Wysany: Nie 27 Maj, 2012   

Witam!
Lekarz dał mi wniosek do ZUS-u o skierowanie do sanatorium. Jestem przed operacją, czekam na termin. Pytałam wśród znajomych, którzy byli w sanatoriach i jednogłośnie wszyscy odradzali mi taki pobyt. Argumentowali mi to tym, że nie wszystkie wykonywane zabiegi są adekwatne dla danego schorzenia.Teraz jestem zdezorientowana i nie wiem jaką podjąć decyzję.
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Nie 27 Maj, 2012   

Witam agata010682 . Powiem Ci , jaką ja podjęłam decyzję . W czerwcu 2011 roku miałam operację rewizyjną endoprotezy stawu biodrowego , natomiast od 31 marca do 20 kwietnia miałam przyznane skierowanie na leczenie w szpitalu uzdrowiskowym z NFZ . Konsultowałam się z moim operatorem , czy mogę skorzystać z tego typu leczenia przed operacją . W przeciwieństwie do Ciebie , mój lekarz odradzał mi . Ja jednak podjęłam decyzję sama , zrealizowałam skierowanie i nie żałuję . Zabiegi były dostosowane do mojego schorzenia i miałam takie , które były mi potrzebne - przede wszystkim ćwiczenia indywidualne z rehabilitantem , ćwiczenia w basenie . Takie zabiegi na pewno Ci nie zaszkodzą . Nie wiem , czy możesz odmówić , jeżeli lekarz kieruje Cię przez ZUS .
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pon 28 Maj, 2012   

Wiesia187 napisa/a:
Nie wiem , czy możesz odmówić , jeżeli lekarz kieruje Cię przez ZUS .

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale takie wysyłanie do sanatorium przez Zus to się nazywa prewencja rentowa i jeśli odmówisz to mogą Cię uznać za zdrową i odmówią Ci świadczeń.
Nie byłam nigdy w żadnym sanatorium choć też miałam być wysłana przez Zus ale jak się okazało że i tak operacja to renta a nie sanatorium. Wydaje mi się, że większość sanatorium wie jakie zlecić zabiegi dla tych przed operacją i jakie po. Tak jak pisała Wiesia
Wiesia187 napisa/a:
Zabiegi były dostosowane do mojego schorzenia i miałam takie , które były mi potrzebne - przede wszystkim ćwiczenia indywidualne z rehabilitantem , ćwiczenia w basenie . Takie zabiegi na pewno Ci nie zaszkodzą .

Jeśli masz wątpliwości to popytaj jeszcze w Zus.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 29 Maj, 2012   

Gdy Zus wezwał mnie ok. 3 miesiące po operacji aby sprzwdzić zasadnośc zwolnienia to lekarka proponowała mi sanatorium, nawet w szybkim terminie. Ale nie zgodziłam się bo miałam dobrą opiekę rehabilitacyjną (prywatną ) i już prawie wracałam do pracy nie chcąc ciągnąć zwolnienia dłużej. No ale to trochę inna sytuacja i zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli wrócić do pracy, szybko wracać ze zwolnienia i nie zależy Ci na sanatorium to możesz odmówić.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
agata010682 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczya: 11 Lut 2012
Posty: 44
Skd: szczecin
Wysany: Sro 30 Maj, 2012   

Cały czas pracuję, nie jestem na zwolnieniu. Na wizycie u ortopedy zapytałam o możliwość rehabilitacji przed operacją. Lekarz dał mi podanie do ZUS- u o pobyt w sanatorium. Nasłuchałam się wielu krytycznych opinii o takich pobytach i zastanawiam się czy ja ewentualnie mogę odmówić pobytu w sanatorium.
 
     
kika17 

Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 27 Lut 2011
Posty: 20
Skd: Silesia
Wysany: Pi 01 Cze, 2012   

Zastanawiam się, czy faktycznie należy obawiać się ZUS-owskiego sanatorium. Do tej pory myślałam, że sanatorium = rehabilitacja i nic niedobrego na ten temat nie słyszałam. Czego się należy obawiać. Pytam, ponieważ jeszcze nie byłam, a takowej propozycji się spodziewam :)
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 02 Cze, 2012   

Niekoniecznie ZUS-owskie sanatorium musi byc złe. Wiedza zdobyta na forum pozwoli Ci nie pozwolić sobie zaszkodzić. Nie oczekuj wiele, ale zależy gdzie trafisz. Niektóre sanatoria są nastawione naprawdę na pomoc chorym.
_________________

 
 
     
basia19 
basia19
Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 65
Doczya: 15 Sty 2010
Posty: 84
Skd: wielkopolska
Wysany: Sob 02 Cze, 2012   

POLECAM ALEKSANDRÓW KUJAWSKI
rehabilitaja super
_________________
barbara
 
 
     
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Sob 02 Cze, 2012   sanatorium

Aja polecam Bryzę w Dżwirżynie!
 
     
jola 
jola

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 08 Sty 2010
Posty: 96
Skd: mikołów
Wysany: Sob 03 Lis, 2012   

Był ktoś w sanatorium w Śląskim Centrum Rehabilitacji w Ustroniu :?: dostałam tam skierowanie ze szpitala.
_________________
17.07.2012 r.
09.06.2014 r.
 
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Sro 07 Lis, 2012   

jola, była tam moja Mama ,nawet była zadowolona tylko brakowało jej basenu jak chcesz coś więcej się dowiedzieć to daj znać podam Ci wtedy nr tel do Mamy na pw.
_________________
Edi
 
     
ewa1969 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 14 Lis 2011
Posty: 44
Skd: Kuj Pom
Wysany: Czw 27 Gru, 2012   

basia19 napisa/a:
POLECAM ALEKSANDRÓW KUJAWSKI
rehabilitaja super

co do rehabilitacju to zgadzan\m sie jednak jedzenie monotonne i słabe.Miasto to dziura, brak opieki KO
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.