Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kącik dla "bioderkowych" rodziców :)
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Sob 18 Maj, 2013   

przepraszam ale jak wiesz przy dwojce dzieci nie da sie siedziec i uwaznie pisac a co wiecej poprawiac jak napisze
wpadam na sek i uciekam w locie wiec jesli to taki problem i wogole to ...sorry :oops:
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 18 Maj, 2013   

Wiem że nie chciałaś aby Twoje teksty tak wyglądały ale Pasiflora ma rację. To jak jest post napisany świadczy o stosunku do czytających. Jeśli jest nagminnie nieczytelny to większość ludzi odbiera negatywnie na starcie, jako lekceważenie i faktycznie nie czce im się czytać. Skoro o tym to nawet miałam wiadomości od użytkowników aby coś z tym zrobić bo wygląda to nie jakbyś chciała być czytana tylko aby gdzieś coś sobie napisać. Tacy ludzie gdy się zrażą to już nie doczytają przyczyny Twojego pośpiechu tylko skreślają na starcie Twoje wpisy.
Jesteś bardzo zajęta - ale jestem pewna że jeśli trochę zwrócisz na uwagę na swoje posty aby były czytelne to będziesz chętnie czytana przez wszystkich zainteresowanych użytkowników. A jeśli będziesz czytana to większość osób Cię pozna z Forum, także z przyjemnością odpowie na Twoje posty jeśli zechce cś dodać od siebie.
Bycie nawet zapracowaną mamą nie zwalnia nas kobiet z dobrego wizerunku :-) Dasz radę zmienić styl pisania i to szybko jeśli tylko zwrócisz uwagę.
Jest jeszcze coś ważnego z czym to się wiąże: to kwestia uporządkowania myśli, gdy upodząkujesz je w pisaniu żeby nie goniły jak zające to też przeniesie się to w inne sfery życia i będzie w nich pomocne - bo uporządkowane myśli to lepsza organizacja zajęć :)
Napewno mile zaskoczysz wiele osób gdy uporządkujesz styl pisania postów :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 18 Maj, 2013   

IRENA napisa/a:
przepraszam ale jak wiesz przy dwojce dzieci nie da sie siedziec i uwaznie pisac
Domyślam się że nie jest łatwo choć dokładnie taki sam styl pisania był już zanim zaszłaś w ciążę.
Tak jak wcześniej zaznaczyłam .... Nie zwróciłam Ci uwagę abyś przestała pisać Chcę czytać Twoje posty (i pewnie nie tylko ja) i w mądry sposób starać się Tobie pomóc. Do tego służy forum.
Pozdrawiam Pasiflora :)
 
     
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Nie 19 Maj, 2013   

ale tu naprawde nie chodzi o szacunek
czesto wpadam tu z linka z poczty a tam mam haslo duzymi literami i nie zawsze udaje sie go wylaczyc ,co do ost postow to nawet staralam sie czytac i poprawiac zanim wyslalam wiec nie sadze aby 100 % moich postow bylo zle i ze nie slucham co kto do mnie mowi
a w zyciu jestem tak zorganizowana ze kazdy sie dziwi ze wyrabiam wiec nie przeklada sie to na pisanie i nie ma nic wspolniego tak mysle
przy dwojce dzieci robie wszystko w domu sama praktycznie i do tego jeszcze znajde chwile na kompa wiec chyba nie jest tak zle ;-)
a wogole ost mam same nerwy wiec moze i nie zwrocilam uwagi na to jak napisalam ..upadki dosc powanie wygladajace dzieci ,wielka awantura z wlasna matka ---- uslyszalam ze ona mi dzieci nie urodzila i nie bedzi epomagac ze chcialam to musze sie meczyc ...dobra spadam bo sie rozpisze i znowu moge walnac byka :oops:
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 19 Maj, 2013   

IRENA, zapytaj się matki czy Ty prosiłaś o chorobę?
Przecież to chyba nie aż tak wiele pomóc w chorobie, a przecież wiecznie ta sytuacja nie będzie trwała. Dzieci rosną a i Ty wkrótce po operacji pewnie świetnie będziesz sobie świetnie radziła. Pomocy będziesz wkrótce nie potrzebowała, ale teraz mogłaby pomóc. Czy to aż tak wiele?

Ps. Bardzo czytelny post, aż miło odpisać. Dziękuję
 
     
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Pon 20 Maj, 2013   

nie ma za co ;-)
temat pomocy z matka byl ruszany kilkakrotnie i zawsze konczacy sie podobnymi sformulowaniami - ze mi nie kazala miec dzieci ,ze ona nie bedzie jezdzic tam i spowrotem,ze mieszkac nie bedzie bo z domu nie bedzie uciekac i nie ma kto pilnowac tam [ ojciec mieszka gdzie indziej i tak mowi ze uciekl] ech ...nie bede ja wiecej prosila ,nawet nie wiem czy sie do niej odezwe dluugi czas :(
ona powinna isc leczyc depresje i wogole bo zycie jej dalo w kosc a ze ja z ojcem wiecej sie teraz komunikuje -mimo iz zawsze byl dla mnie niedobry i wogole- to sie odgrywa na moich dzieciach :-?
wcz znowu mialam stres ogromny ,,moj maz wyniosl jednego na pole do zrobionej przez siebie zagrodki -placu zabaw,zle zabezpieczyl furtke i ..wyszedl wpadl do wanny lazienkowej z woda[ kolo rynny do podlewania stoi deszczowka] ,po prostu wpadlam w taka histerie ze ..brrrrrrrr... nie wiem ja go nie zeostawie zdziecmi bo po prostu to jest katastrofa :-x
ale to chyba nie ten dzial :-/
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 20 Maj, 2013   

IRENA napisa/a:
ale to chyba nie ten dzial

Ten dział, to kącik dla Bioderkowych rodziców.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 20 Maj, 2013   

IRENA napisa/a:
przepraszam ale jak wiesz przy dwojce dzieci nie da sie siedziec i uwaznie pisac a co wiecej poprawiac jak napisze
wpadam na sek i uciekam w locie wiec jesli to taki problem i wogole to ...sorry :oops:


nie przesadzaj, ja przy jednym dzieciaku bym przeklął wybuchnął, wymierzyłbym siarczystego klapsa, czasem scyzoryk się kieszeni się otwiera, ale cóż mamy być przykładem (w pisaniu też), więc emocje na bok i z całą cierpliwością trzeba tłumaczyć.

taka rola rodzica.
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 20 Maj, 2013   

Cyryl, ja mam wrażenie, iż Irena nie była zła, że mały wpadł do wanny, tylko że małżonek nie dopilnował.
Może się nauczy jeszcze mieć oczy wokół głowy he he.
Wendy ma fajną teorię na temat mężczyzn :wink: Może się nią podzieli na forum.
 
     
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Pon 20 Maj, 2013   

odniose sie jak znajde wieksza wolna chwilke ;-)
pozdrawiam


Edit

AGAW sory ale nie zauwazylam ,myslalam ze pisze w dziale - zyczenia ur ;-)
musze poszukac w wolnej chwili tych postow na temat mezczyzn 8-)
mam pytanie do pana [ nie pamietam imienia ] czy to zacheta do bicia dzieci :?:
nie uwazam by bicie tu cos pomoglo by mi pozwolily na odrobine spokoju ,to male dzieci aczkolwiek wiele rozumieja ,jest problem z jednym jest tak nadpobudliwy ze w sekunde jest w stanie rozwalic dom :mrgreen: zadne tlumaczenia nie wchodza w gre bo on nie jest w stanie sluchac gdy sie drze jak ze skory odzierany i staje na glowie wygina sie w luk
tak ..niestety bedac sama z gospodarstwem [ podworko ,dosc duzy dom - niewykonczony ale jest co sprzatac i gdzie zagladac,kury ,koty ogrodek ,siedzac po pol dnia w kuchni zalatwiajac sprawy nie tylko naszej 4 ki [ lek i wogole ] nie jestem w stanie wszystkiego dopiac na ost guzik ,dolaczajac do tego moje dolegliwosci i do tego stac i tlumaczyc cos dziecku gdy np drugie krzyczy badz czeka na jedzenie lub nowa pieluche
to naprawde ciezka praca dla mnie i po prostu nieraz nie zauwazam ze caps sie wlaczyl badz nie udalo sie go wylaczyc
czesto siedze i pisze jedna reka przy lampce ktora daje liche swiatlo z dzieckiem na kolanie a drugie mi skacze po nodze :-/
wiec naprawde nikogo nie mialam zamiaru urazic ,tak po prostu czasem wyglada moje zycie w calkowitym zamieszaniu i haosie ,sa dni gdy mlode sa spokojne wiec da rade usiasc i sie skupic
a czasem ....codzienne inhalacje sterty lekow po kolei i wszysto po prostu nie zawsze mi pozwala na skupienie sie calkowite jak cos napisalam i poprawiac ..jesli moge staram sie
ok ,koncze temat rano jade do lek z dziecmi 70 km ,wiec musze popakowac co powinnam ,pojutrze tez znowu jade do neurologa z nimi do rzeszowa wiec ... wiem ze nikomu lekko nie jest i w pewnym sensie ktos moze miec racje mowiac - chcialam to mam ...tak ale nie planowalam ze akurat bedzie dwoch ,ze matka sie odwroci ze tesc bedzie potrzebowal naszej pomocy ,ze dzieci beda ciagle chore i wymagac ciaglych wyjazdow i bad...po prostu troche za duzo na glowe :-(
pozdrawiam i jesli bedziecie chcieli wiedziec co u nas to piszcie jak znajde wolna chwile postaram sie sensownie napisac bez bledow :-)
 
 
     
Arenque 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia + Osteo.
Doczya: 25 Sie 2013
Posty: 5
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 26 Sie, 2013   

Witajcie!
mam do Was pytanie. Jestem jeszcze przed osteotomią. Po operacji i rehabilitacji planuję ciążę i pod tym kątem ustawiamy dalsze plany - zmianę mieszkania na dom. Boję się jak to będzie z ciążą a potem dzieckiem i schodami - czy macie problemy z noszeniem dzieci? Czy lepiej się skupić na jednopoziomowym domu /choć będzie ciężko/ czy nie przejmować się bo da się zorganizować życie ze schodami? Będę wdzięczna za pomoc!
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pon 26 Sie, 2013   

Arenque napisa/a:
Czy lepiej się skupić na jednopoziomowym domu /choć będzie ciężko/ czy nie przejmować się bo da się zorganizować życie ze schodami?

W jakiej formie bedziesz po osteotomii Ganza? Czy będziesz utykała po operacji? Jak zamierzasz temu przeciwdziałać? Pytam, bo będzie miało to decydujący wpływ na odpowiedź, na Twoje pytanie. Jeśli nie zaczniesz myśleć o tym teraz To Twoje rozważania na temat schodów nic nie pomogą. Wtedy nawet winda nie pomoże ......

Fizkom
 
     
Arenque 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia + Osteo.
Doczya: 25 Sie 2013
Posty: 5
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 30 Sie, 2013   

W jakiej formie nie wiem, mówią tylko że ma odsunąć o jakieś 10 lat endoproteze. Czy kuśtykać będę też nie wiem. Teraz kuśtykam, radze sobie z trzema piętrami bez windy no ale bez bonusowego obciążenia... No a rehabilitacja i ćwiczenia to wiadomo chyba każdy bioderkowicz wie że brak treningu najczęściej równa się utrudnieniom w poruszaniu się. u mnie dwa tygodnie przerwy to już mega słabo.
Dlatego ważna jest dla mnie odpowiedź czy po osteotomii /w jakimś odstępie czasu/ schody w połączeniu z obciążeniem w postaci dziecka sprawiają trudność? Rozwiązujecie to jakoś żeby ograniczać chodzenie po schodach w domu? Czy nie ma z tym problemu?
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pi 30 Sie, 2013   

Cytat:
Dlatego ważna jest dla mnie odpowiedź czy po osteotomii /w jakimś odstępie czasu/ schody w połączeniu z obciążeniem w postaci dziecka sprawiają trudność? Rozwiązujecie to jakoś żeby ograniczać chodzenie po schodach w domu? Czy nie ma z tym problemu?

Po osteotomii Ganza, bez dobrej rehabilitacji przed i pooperacyjnej, schody jak i chodzenie po równym terenie są dużym wyzwaniem. Rozwiązaniem nie jest ograniczenie chodzenia tylko wypracowanie tego przez dobrze ustawioną i przeprowadzoną terapię. Twoje kolejne pytanie stoi w poprzek powyższego .........

Fizkom
 
     
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Nie 15 Mar, 2015   

pozdrawiam forum ;-)
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.