Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kącik dla "bioderkowych" rodziców :)
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 25 Mar, 2013   

Irena tak czy inaczej nie rozumiem, dlaczego nie zadzwonisz do szpitala zapytać o termin... przecież to nie zobowiązuje Ciebie do niczego, a przynajmniej będziesz wiedzieć i będziesz mogła zacząć potencjalne przygotowania...
 
     
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Sro 27 Mar, 2013   

KINGA w tej chwili mam taki metlik w glowie ze nie wiem czy warto im zawracac glowe gdy nie jestem pewna czy dam rade sie wstawic na operacje ..
wiem moze cykor jestem moze nienormalna ale dla mnie to nie jeset takie proste ..jestesmy z mezem sami wiec naprawde ciezko jest zdecydowac i isc i wrocic jako kaleka bo przeciez po nie bede taka jak teraz choc nie jest najlepiej teraz ale zawsze na wlasnych nogach bez pomocy ..
maz ma tez isc do szpitala na bad i obserwacje w zwiazku z wodoglowiem wiec naprawde jest ciezko cokolwiek decydowac na dzien dzisiejszy ...
musze poczekac co bedzie z tesciem ,cisnienie ma duze i ma jechac na rehab wiec moj bedzie musial tam siedziec i robic ...po za tym musi pracowac przynajmniej dorywczo bo z czego bedziemy zyc..a naprawde nie ma nikogo kto zajmie sie dziecmi na dluzej i mi pomoze ..wiec ...
moze jak sie wyklaruje albo zbiore sie na odwage zadzwonie i zapytam czy nadal jestem na liscie czy juz skreslili ..termin z powodu ciazy byl juz odkladany wiec nie chce im smecic gdy nic nie jestem pewna czy dam rade sie zglosic i macic ...
jesli trzeba bedzie to najwyzej pojade do prof i pogadam i zobaczymy jak bedzie :roll:
chlopaki tez ciagel choruja i mamy kope wizyt u specjalistow ,niedlugo idziemy do pulmonologa wiec nie wiem czy nie bedzie chcial ich na szpital badz jakies bad robic ..a on sam nei da rady jezdzic i domem i wszystkim ..
on czesto nei zauwaza nawet ze choruja dlatego ja sie boje bo matka to matka widzi i reaguje w momencie a facet twierdzi ze przesadza ..nie wiem ..moze mnie zlinczujecie ..
jesli smece to walnijcie mnie w ..hmmm ;-)
 
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Sro 27 Mar, 2013   

Irena, żałuję, że mieszkasz tak daleko.
We dwie na pewno dałybyśmy radę.
Nie bardzo znam się na tym, ale przecież są chyba u Was jakieś opiekunki społeczne, dawny MOPS, czy coś w tym rodzaju.
Kciuki tu niestety nie pomogą, ale może dobre słowo doda otuchy. Przytulam :-) .
_________________
operacja 13.09.2011
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 27 Mar, 2013   

Ireno,
Myślisz o wszystkich, dźwigasz dom z dziećmi na głowie, boisz się zadzwonić po termin bo...chyba boisz się że będziesz musiała iść nas operację...
Zrobisz jak uważasz ale bliźniaki potrzebują sprawnej matki, jeśli będziesz odkładać operację i nie interesować się to sama na własne życzenie w końcu nie dasz rady z bólem i staniesz się niesamodzielna. Boisz się "zostać kaleką" a nic nie robiąc pracujesz na to że przyjdzie czas że tak właśnie się poczujesz.
Kto wtedy zajmie się dziećmi, gdy z bólem będziesz przegrywać każdego dnia i jeszcze będziesz czekać nie wiadomo ile na termin?
Dlatego namawiam Cię abyś zadzwoniła po termin (zawsze można go przesunąć) i zaczęła palnować swoje leczenie stawiając je na wysokim miejscu w swoim życiu a nie na szarym końcu.
Właśnie dlatego że jesteś w domu niezastąpiona musisz zacząć dbać o siebie, o zdrowie.
Rodzina jak musi to sobie poradzi, czasem trzeba nie dać sobie robić krzywdy, Ty też masz prawo do leczenia, opieki i żeby mieć jak poprowadzić rehabilitację.
Musisz zmienić priorytety, nie zapominać że Ty też jesteś ważna!
Gdyby operacja dotyczyła męża czy dzieci mieliby Twoje wsparcie. A Ty? Jeśli sama nie postanowisz czegoś to nikt Ci nie będzie w stanie pomóc.
Bierz się w garść, nie poddawaj się, walcz i wymagaj bez skrupułów pomocy od rodziny. Pierwszy krok to abyś mogła chodzić na kwietniową rehabilitację.
Jeśli boisz się że nie dasz rady to pomyśl o tym co przeszłaś z in vitro-ja wiem, że Ty możesz dać radę tylko musisz tego mocno chcieć.
Trzymaj się :hug:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Sro 27 Mar, 2013   

AGA moze i troche masz racje ale naprawde nie mam z kim zostawic dzieci a maz musi do ojca jezdzic jest 3 krowy cielaki ,swinie ,ojciec sprzedac nie chce bo mowi ze wroci do zdrowia ,wiec ktos musi mu pomoc ,cale zycie nam pomagal wiec ...
a rodziny naprawde nie mam i nie ma mi kto pomoc ...na 30 min raz na tydz moze ale i to ciezko
nie wiem ....w kwietniu ide do psychologa ,mysle jak to wszystko do kupy pozbierac ..wiem ze lepiej nei bedzie ale naprawde w tej chwili wyjscia nie mam zadnego albo jeszcze go nie znalazlam :-|
dla mnei to ciezka i trudna sytuacja w tej chwili naprawde
a przekladac ciagle ..nie wiem ...pomysla ze jestem niezdecydowana i wogole ...nie chce mieszac im bo maja na pewno mnostwo ludzi na moje miejsce wiec i co robic tez
moze to nei problem dla nich tam zeby mnie wpisac na inny termin ale ..ost pani powiedz z etylko do roku a potem mnie wypisuje ..no i pewnei bede musiala isc do prof i od nowa sie wpisac ..
nie wiem ..moze zadzwonie dla spokoju i bede cos wiecej wiedziec ...
postaram sie dac znac :oops:
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 27 Mar, 2013   

IRENA napisa/a:
w kwietniu ide do psychologa ,mysle jak to wszystko do kupy pozbierac

Ireno, to doskonały pomysł, ktoś taki z zewnątrz może Ci podpowiedzieć coś co Ci pomoże poukładać Te wszystkie sprawy.
Wiadomo że musicie pomóc teściowi w chorobie, ale on w końcu poczuje się lepiej i będzie Wam łatwiej, będziesz mogła pomyśleć o swoim zdrowiu.
IRENA napisa/a:
dla mnei to ciezka i trudna sytuacja w tej chwili naprawde

Ja Ci jak najbardziej wierzę i nie mówię że jest inaczej.
Tyle, że szkoda ( i to nie tylko mi ) że Ty musisz cierpieć w tym wszystkim i nie widać tego końca.
IRENA napisa/a:
moze to nei problem dla nich tam zeby mnie wpisac na inny termin

Przesunąć na szybciej jest problem, ale przełożyć na potem nie jest. Nie musisz potem jechać do Profesora, od razu prosisz nawet telefonicznie o przesunięcie i umawiasz się na inny termin.
IRENA napisa/a:
moze zadzwonie dla spokoju i bede cos wiecej wiedziec ...

Zrób to, będziesz mieć jakąś jasność i będzie Ci łatwiej decydować co dalej.

Wiesz, to że piszemy tu i próbujemy coś Ci podpowiedzieć nie jest ingerencją w Twoje życie, po prostu nie jesteśmy obojętni i jak umiemy chcemy pomóc :hug:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Dobra_Wrozka 
Karolina Knec
Bioderkus!!!



Status: Psycholog
Doczya: 30 Mar 2010
Posty: 168
Skd: Hamburg-Szczecin
Wysany: Czw 28 Mar, 2013   

IRENA napisa/a:
w kwietniu ide do psychologa ,mysle jak to wszystko do kupy pozbierac ..


- Irenka, z psychologiem wszystko do kupy da sie pozbierac, kiedy w koncu zaczniesz zbierac zaczynajac od siebie oraz od decyzji, ze "Ja jestem tez wazna".

Jest zbyt wiele na swiecie przykladow z zycia heroicznych matek, zniedoleznialych zbyt wczesnie i cierpiacych za mocno, poniewaz nie umialy zadbac o siebie.
Jesli ilosc stresu i bolu przekroczy Twoja granice, moga objawic sie kliniczne objawy depresji, czyli choroby psychicznej. Teraz tego nie zauwazasz, bo jestes ciagle podniecona dziecmi i w fazie ciaglej mobilizacji, a to krok do wyczerpania. Dlatego prosze Cie idz po wsparcie do specjalisty poki nie jest za pozno!
Pozdrawiam
_________________
Dobra_Wrozka
Ostatnio zmieniony przez Dobra_Wrozka Pi 29 Mar, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 28 Mar, 2013   

Dobra_Wrozka napisa/a:
poniewaz nie umialy zadbac o siebie

Dokładnie tak, dbania o siebie czasem też trzeba się nauczyć i często uczymy się tego całe życie bo okoliczności życia z czasem się zmieniają. To ważne bo jeśli czujesz się szczęśliwa z sobą wewnątrz to ten stan udziela się dzieciom. One instynktownie uczą się od najmłodszych lat rozwiązywać trudne sprawy patrząc na to jak Ty sobie radzisz z nimi, przejmują pewne wzorce zachowań. Dbając o siebie dbasz też o rodzinę ( a jestem pewna że dzieci nie zaniedbasz ).
Ireno, jest ciekawy temat w dz.o psychologii pt.syndrom zosi-samosi. Niektóre posty mogą być dla Ciebie inspirujące :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Sob 11 Maj, 2013   

witam .i tak dzwonilam jednak sie nie dodzwonilam bo byl dlugi week,pisalam mail i ..na razie czekam na odp ..moze bedzie ,kazano podac dane moje ..jesli nie bedzie to zadzwonie
noi ..bylam u ort u nas i po zdj rtg stwierdzil ze nie da sie ganza zrobic bo jzu wogole nie mam gniazda chyba czy jakos ze tylko endo ,i ze jakas tam proteze i za jakies 10 lat wymiana patrzac na moj wiek i intensywnosc zycia ;(
CO PRAWDA naszym tutejszym lek nie wierze do konca aczkowliek sama czuje ze jest gorzej
mysle nad umowieniem sie do prof zeby On osobiscie obiejrzal i moze mnie podniesie na duchu ..
syt nadal si enie zmienila zyjemy na dwie gospodarki ,teraz sezon na prace w polu ,ja calymi dniami na powietrzu jednak zmeczona upalami i bieganiem jeden w te drugi we wte:)
teraz maja katar znowu :-x A straszny ma ,mam nadz ze nie pojdzie na dolne drogi oddechowe bo sie zalamie
kaszel suchy
bad z krwi nie wykazaly alergii ale jakos ciezko uwierzyc
juz od ponad mies kreci sie chorobsko ale inhalacje i syropy jakos powstrzymuja
w maju mamy robic panel na obecnosc mineralow i wit w organizmie ,morf + zobaczymy co wyjdzie ,leczylismy teraz leukocyty i bakterie wmoczu i musze zawizc mocz do bad i nie ma jak i kiedy za bardzo bo ja jestem znimi w domu bez auta wiec nie mam jak
pomocy zadnej nie mam nadal ..mysle nad poszukaniem kogos jesli nie uda sie z konkubina mojego ojca zalatwic- tez bawi wnuka w NSaczu :(
szukam tez rehabilitanta z PNF i na razie mam jeden namiar w stalowej woli ,bede pytac,jeden z nich gg ze koszt pryw jak on jezdzil to ok 50 zl ale kilka lat temu chyba ..
nic zobaczymy jak bedzie
boje sie jest ciezko ale MUSZE to zrobic bo bedzie gorzej
kolejna wizyta u psychologa w czerwcu AZ
aja skonczylam jedne zabiegi mam skier na cwiczenia

a aa gdzie aktualnie w warszawie przyjmuje prof i jakies namiary
ost bylam w warszawie niedaleko chyba zach dworca pks w takim ladnym budyneczku na pietrze
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 11 Maj, 2013   

Ireno, namiary na Profesora są tutaj, przejrzyj temat.Całkiem możliwe że w majowe święta pracowali inaczej, może mieli wolne stąd problemy z dodzwonieniem się. Dzwoń na tygodniu nie czekając na mailowe odpowiedzi, bo może mają mnóstwo wiadomości i odpowiadają z opóźnieniem.
Ja bym nie prała do serca opinii tego ortopedy, to czy będziesz nadal kwalifikować się do Ganza umie ocenić specjalista operujący tą metodą czyli Profesor. Nawet jeśli nie to napewno zaproponuje Ci najlepsze możliwe rozwiązanie, dobrze że się do niego wybierasz.
Bardzo dobrze że widzisz że MUSISZ to zrobić, że zmieniasz podejście do konieczności leczenia-to doda Ci sił żeby zadbać o siebie, o rehabilitację i leczenie. Spotkania z psychologiem dodatkowo Ci chyba pomagają ?
Dbaj o siebie :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Sob 11 Maj, 2013   

IRENA napisa/a:
maz musi do ojca jezdzic jest 3 krowy cielaki ,swinie ,ojciec sprzedac nie chce bo mowi ze wroci do zdrowia ,wiec ktos musi mu pomoc ,cale zycie nam pomagal wiec ...

IRENO, ja rozumiem, że Teściowi należy się pomoc, ale przecież w miarę Waszych możliwości! Może jeśli wspólnie omówicie wszystkie za i przeciw, to mężowi trochę ubędzie obowiązków...
Czy Twoja rodzina zdaje sobie sprawę, że ciągłe odkładanie decyzji o operacji może jeszcze bardziej skomplikować Wasze życie? Może szczera rozmowa doprowadzi Was do uznania, że troska o Twoje zdrowie jest równoznaczna z troską o całą rodzinę - i dzieci, i męża, i teścia... a nie jest żadną fanaberią...
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dużo siły :hug:
 
     
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Sob 11 Maj, 2013   

aga dzieki ,znalazlam wlasnei te str ale ciagle czasu na wszystko brak :)
chyba bylam na tej opaczewskiej kiedys ,wczesniej byl gab na ursynowie jak bylam 1y raz .
oj dbam dbam o siebie ,robie po sto km dziennie :mrgreen: za mlodzieza
na serio to nie wiele czasu ejst na siebie nawet zjesc nie ma kiedy :-P kawe pije w biegu zawsze zimna ..
DRUPINKA ech starszy czlowiek po 70 nie umie zrozumiec ze kiedys z gospodarki trzeba zrezygnowac bo kazdy ma swoje zycie ,a niestety jestesmy w symbiozie ,moj robi u ojca [ pomaga ] cale zycie a przy okazji zarabia u kogos jak chce zeby cos zrobic ,maszynami ojca ale kase my dostajemy ,miedzyczasie zatrudnia go po znajomosci gosc ktory ma duzo hekt i hoduje swiniaki i u niego na hekt pracuje ale sezonowo i tylko tyle jak jest duzo roboty ,glownie ma zarobic tyle by skl ubezp oplacic co ost nawet nie wychodzi i musi w zimie jezdzic odrabiac bo niestety ale roboty malo i urodzaj do d...
no zczegos zyc musimy niestety a jak nam ojciec i u ludzi nie zarobi to ...zostaniemy bez kasy , ja rozumiem ze musi pracowac ale nie rozumiem dlaczego nie mozna tego zywca sie pozbyc skoro to on komplikuje zycie nam wszystkim ...bo w polu zrobi jak musi badz jak pogoda czy sezon i jakos sie dogada z seynem szefa i mozna jechac do lek czy cos a krowy i swinie musza dostac codziennie niestety i gnoj wyrzucic i wogole wiec on musi codziennie jechac raniutko badz na wieczor ..
ost musze ustawiac wszystkie moje i dzieci wizyty tak by pasowaly do zmiany jego dojenia :roll:
i to mnei wkurza najbardziej ...ja mam zabiegi i musze kombinowac zeby je zrobic i zeby miec opieke do dzieci a potem z jezorem leciec na brodzie bo on sie spieszy do stajni ..i ot takie zycie niestety latwo nie jest nikomu
ciekawe jak ja do tej warszawy pojade to 2 dni po za domem ..to chyba przygot psych do pobytu w szpit bede miec ..tylko boje si eo te dzieci ,moj niestety ale pamiec i wogole ma straszna az mnie przeraza
dostal leki na pamiec w najwiekszej dawce i co i tak zapomina brac :-o
 
 
     
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Sob 18 Maj, 2013   

NO I MAM WIZYTE 28 SIERPNIA U PORF :)
 
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Sob 18 Maj, 2013   

IRENA napisa/a:
NO I MAM WIZYTE 28 SIERPNIA U PORF

do sierpnia jeszcze trochę czasu, ale ważne, że zdecydowałaś się działać. Powodzenia! :hug:
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 18 Maj, 2013   

IRENA napisa/a:
CIAGLE JAKIE SUPADKI WYPADKI DOSC POWAZNIE WYGLADAJACE
Co ??? ?

Irena nie pisz z wciśniętym caps lockiem bo:
- wg zasad internetowych to niegrzeczne
- a wg badań tekst tak pisany jest mniej czytelny

A tak w ogóle piszesz swoje posty z reguły dla mnie nie zrozumiale. Nie chce mi się czytać dlatego Twoich postów. Nagminne "zjadanie" liter, brak przecinków, kropek i inne błędy wpływają na zrozumienie tekstu. A przecież tekst źle wpisany podkreśla się z automatu na czerwono. Pisałam kiedyś Ci o tym na PW, ale jak widać nie wzięłaś sobie tego do serca.
Nie piszę tego złośliwie ale na pewno jest więcej osób które chętnie by śledziły Twoje losy ;-)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.