Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Normy wartości kątowych zakresów ruchów w stawie biodrowym
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sob 25 Pa, 2014   

Reniaczek
Jestem w podobnej sytuacji jak Ty, a może w takiej samej. Liczę, że za 2 lata będę po, ale próbuję wszystkiej możliwej rehabilitacji ukierunkowanej tylko na mnie. Jak już tutaj pisali niektórzy, ważna jest rehabilitacja wysokospecjalistyczna i oni przez to przechodzili. Zawsze możesz pojechać do Holis i spróbować sprawdzić, czy można coś jeszcze zrobić.
_________________
Beata8
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Sob 25 Pa, 2014   

Beata8.Myślę,że dla mnie nie ma już innej alternatywy.Byłam już po poradę u wielu specjalistów i każdy po obejrzeniu zdjęcia RTG załamywał ręce nie podejmując się operacji. Jedynie w Klinice Ortopedii im Degi w Poznaniu zapisano mnie w kolejkę na operację.Czekam więc cierpliwie mając nadzieję,że nie zmienią decyzji.
_________________
Renia
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Nie 26 Pa, 2014   

Reniaczek napisa/a:
dla mnie nie ma już innej alternatywy

Nie mówię o operacji, ale o utrzymaniu się w formie do operacji. Nie mam pojęcia o leczeniu, ale wnioskując z Forum, rehabilitacja może przynieść dość zaskakujące i pozytywne skutki.
Czy kontaktowałaś się z prof. Czubakiem, to jest, jak mi się wydaje najlepszy specjalista w Polsce. Operował i poprawiał po innych lekarzach najgorsze nasze forumowe przypadki.
U mnie też jest kiepsko, po operacji lewej nogi będzie "mały dyskomfort" - ok. 2,5 cm dłuższa noga i wyrównanie przy operacji prawej. Ale to kiedyś, a teraz trzeba zacisnąć ząbki i wytrzymać w pracy.
_________________
Beata8
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Nie 26 Pa, 2014   

A w jaki sposób można dostać się na wizytę do dr Czubaka?Ja jestem z Wlkp.
_________________
Renia
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 26 Pa, 2014   

Reniaczek napisa/a:
A w jaki sposób można dostać się na wizytę do dr Czubaka?Ja jestem z Wlkp.

Reniaczek wszystkie kontakty/ namiary są dostępne na Forum - przeglądnij. To nic trudnego.
I masz wybór: albo korzystasz z rad innych, działasz, żeby sobie polepszyć życie, albo siedzisz z założonymi rękami.
Skoro planujesz wizytę u dobrego ortopedy, to równocześnie zaplanuj wizytę u dobrego rehabilitanta.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Nie 26 Pa, 2014   

kinga napisa/a:
Skoro planujesz wizytę u dobrego ortopedy, to równocześnie zaplanuj wizytę u dobrego rehabilitanta

Dobry pomysł.
Reniaczek napisa/a:
A w jaki sposób można dostać się na wizytę do dr Czubaka?Ja jestem z Wlkp

Namiary podane na Forum są aktualne. Najłatwiej dostać się do Sutherland Medical Center, zapisy na początku miesiąca na następny miesiąc.
_________________
Beata8
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Nie 26 Pa, 2014   

Beata8.Dziękuję bardzo:)
_________________
Renia
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 28 Pa, 2014   

Reniaczek napisa/a:
Myślę,że dla mnie nie ma już innej alternatywy

Myślisz ale tego nie wiesz bo nie spróbowałaś innych rozwiązań. A warto to zrobić aby mieć pewność że robisz WSZYSTKO dla zdrowia (jak już niezliczoną ilość razy pisałiśmy-operacja to część kroku do sukcesu, znaczącą część zajmuje odpowiednie dla Ciebie postępowanie w rehabilitacji).
kinga napisa/a:
Skoro planujesz wizytę u dobrego ortopedy, to równocześnie zaplanuj wizytę u dobrego rehabilitanta.

Dokładnie tak, przemyśl tą sprawę zanim zoperujesz się.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Wto 28 Pa, 2014   

AgaW.Nie mam już siły oglądać beznadziejnych min lekarzy, którzy po obejrzeniu zdjęć RTG stwierdzają,że to cud,że w ogóle chodzę. Nie ma innej alternatywy jak tylko operacja.Już nic nie pomaga.:(:(
_________________
Renia
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 28 Pa, 2014   

Reniaczek, no to nie pisz, że nie ma dla Ciebie już innej alternatywy, tylko że nie masz już siły na poznanie jej.
Ja też nie miałam kiedyś siły, ale Katja, Duśka, Kinga, Ewunia, Aga i inne fantastyczne osoby pomogły mi w tym głupim okresie. Tym bardziej, że część rodziny bardzo mnie dołowała Życzę Ci siły i takiej ekipy wspierającej, bo warto. :mrgreen:
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 29 Pa, 2014   

Reniaczek napisa/a:
AgaW.Nie mam już siły oglądać beznadziejnych min lekarzy, którzy po obejrzeniu zdjęć RTG stwierdzają,że to cud,że w ogóle chodzę. Nie ma innej alternatywy jak tylko operacja.Już nic nie pomaga.

Wierzę Ci. Też kiedyś brakło mi siły, wtedy nawet nie było jeszcze naszego Forum...Dlatego sugeruję abyś nie chodziła do kolejnych lekarzy lecz zasięgnęła opinii jakiegoś b.dobrego terapeuty, nawet jeśli musiałabyś do niego dojechać. To zdaniem lekarzy nie ma sensu lecz jak przekonało się wiele osób może zmienić bardzo wiele, nawet podejście i przyszły efekt operacji (o ile będzie w tym momencie konieczna). Nic nie tracisz-najwyżej będziesz czekać na zabieg w nawet znacznie mniejszym bólu już teraz pracując na eliminacje złych wzorców ruchowych co przełoży się na powrót do sprawności po ew.zabiegu. Nie poddawaj się temu co mówią "wszyscy"-"wszyscy" niekoniecznie mają rację-tylko jeśli dasz sobie sama szansę i spróbujesz czegoś innego wtedy będziesz wiedzieć czy to pomaga czy nie. Pomyśl o tym, decyzja należy do Ciebie.Trzymaj się :hug:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Sro 29 Pa, 2014   

AgaW.Bardzo dziękuję za kompetentną odpowiedź i poradę.Konsultowałam się z kilkoma fizykoterapeutami i nikt nie widzi szans na poprawę poprzez fizykoterapię. W sanatorium fizykoterapeutka dziwiła się dlaczego ja nie jestem po operacji .Nie wiem co robić bo widzę ,że z moim biodrem jest coraz gorzej ,a czekając jeszcze prawie dwa lata doprowadzę się do inwalidztwa.Hm.......
_________________
Renia
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 29 Pa, 2014   

Reniaczek napisa/a:
onsultowałam się z kilkoma fizykoterapeutami i nikt nie widzi szans na poprawę poprzez fizykoterapię

Reniaczek-tu jest racja-fizykoterapia raczej nie może pomóc. Chodzi mi o nowoczesne metody rehabilitacji stosowane w rehabilitacji funkcjonalnej-czy terapeuci z którymi się konsultowałaś stosują takie metody?.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Sro 29 Pa, 2014   

Aga W.Nigdy nie słyszałam o takich metodach i nie wiem na czym polegają.A możesz w skrócie opisać? Pozdrawiam:)
_________________
Renia
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 29 Pa, 2014   

Metody są opisane TUTAJ. Dodatkowo przejrzyj dokładnie dział o rehabilitacji-jest tam kilka tematów które samym tytułem będą Ci pomocne-tam znajdziesz wskazówki.
A namiary na terapeutów znajdziesz w dz. z kontaktami-masz blisko do Poznania a tam są prawdziwi mistrzowie nowoczesnej rehabilitacji.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.