Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Wto 09 Mar, 2010
Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 21 Lip, 2013   

Agnieszko po to też tu jestem, nie tylko by czytać dowiedzieć się co jak przed i po endo. , ale też by inni mieli informacje, wiedzieli że można, że sie da, że trzeba Tylko chcieć. Ja chciałem i chcę i pewnie niejedna osoba powie, napisze nie chciałbym/chciała to przeżyć a ja ten czas wspominam z uśmiechem.Tak z uśmiechem, bo przeżyłem ten czas, dałem radę poznałem róźne osoby, którym jestem wdzięczny za pomoc, bo każda z tych osób mi pomogła, oni byli pare dni, czasem tydzień - podali, przynieśli co trzeba, poprostu byli LUDŹMI..
Jestem tu, napisałem swoją historię, czytam historie innych i miło mi jak moja historia, słowa będą pomocne innym tak jak , historie innych słowa myśli ich są pomocne mi...
S Sojka Tolerancja..."na miły Bóg życie jest nie po to aby brać , lecz też coś od siebie trzeba dać"
Ostatnio zmieniony przez AgaW Nie 21 Lip, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 21 Lip, 2013   

maaly-22 napisa/a:
"na miły Bóg życie jest nie po to aby brać , lecz też coś od siebie trzeba dać"

Też tak uważam i z podobnych przyczyn jak napisałeś jestem, piszę na Forum :)
Napisałeś, że czekasz na zabieg bo potem będziesz żył sprawnie, bezbólowo. Tak naprawdę to już teraz możesz zadbać o swój stan i pomóc przywracać sprawność ciału. Dobrze że lekarze kierują Cię na rehabilitację, która często jest długotrwałym procesem. Warto mieć stały kontakt z dobrym terapeutą choć co jakiś czas, aby dostawać nowe ćwiczenia w miarę postępów, czasem tkanki wymagają pracy terapeuty. Im lepiej będziesz pod tym względem przygotowany przed zabiegiem tym szybciej po operacji będziesz wracał do sprawności.
Więcej o rehabilitacji doczytasz w dz.o rehabilitacji :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 21 Lip, 2013   

Dziękuje za rady wskazówki napewno pomogą i będzie lepiej .Zaglądnę do działu rehabilitacji, bo warto usprawniać swój organizm, pomagać mu by wracał do jak najlepszej swej sprawności. Pamiętam dzień wypisu lekarz z rehabilitantką sprawdzali ruchowość nogi i nagle pada pytanie czy on czasem niema przykurczu mięśni. Po wyjściu ze szpitala byłem w nim wiele razy w poradni na kontroli w korytarzu poczekalni zawsze mijałem się z lekarzem, lekarzami z oddziału w którym byłem leczony i zawsze się mi przygladali , robia to do dziś a szczególnie patrzą jak chodzę. Niestety na początku pobytu w tym szpitalu zapowiadało sie ze nie bedę chodził, ale dobry Bóg pomógł.
Ostatnio zmieniony przez AgaW Pon 22 Lip, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pon 22 Lip, 2013   

maaly-22 teraz przeczytałam Twoje ostatnie posty i się rozpłakałam...jak ja Cię rozumiem. Tak jak pisałam w mojej historii w grudniu minie 4 lata od wypadku a ja wciąż wszystko dokładnie pamiętam. Niestety zostanie nam ta ''pamiątka'' do końca życia ale dziękujmy Bogu, że to tak się skończyło - żyjemy i to jest najważniejsze, z resztą damy radę. Jaką radość daje, że sami coś zrobimy :) ale również to, że nie ze wszystkim można sobie poradzić ale są osoby które pomogą - to skarb bo niestety są ludzie, którzy w takiej sytuacji odwracają się plecami i zapominają bo wygodniej jest brać niż dawać..
Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 22 Lip, 2013   

AgA.T myślę ze niebyły to łzy smutku lecz wzruszenia.Niestety ta pamiątka zostanie z nami w nas, zawsze można pomóc innym jak i tez otrzymać pomoc od innych.Trzeba tylko chcieć.....Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka i radości z życia.
Ostatnio zmieniony przez AgaW Pon 22 Lip, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 30 Lip, 2013   

http://img577.imageshack.us/img577/7420/u3gt.jpg w tym linku jest moje zdjęcie które pokazuje jak byłem leczony na to złamanie ...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 27 Wrz, 2013   

Za tą linke było powieszone 15 kg co często ciągło mnie w dół było silniejsze odemnie , kazdego dnia raz dziennie lub dwa pielęgniarki pomagały mi się przesunąc w górną cześć łózka trzymajac cięzarki.
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 28 Pa, 2013   

http://img600.imageshack.us/img600/3810/werk.jpg A w tym linku jest zdjęcie rtg które było zrobione trzy miesiące po wypadku.........
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 25 Maj, 2014   

Widzę, że ten temat przeczytało, odwiedziło dużo osób więc postanowiłem dopisać kilka słów od siebie - takie przemyślenie po 2 latach od wypadku. Pierwsze chwile po wypadku były ciężkie o czym pisałem we wcześniejszych postach, kolejne lepsze bo w drugim szpitalu cały personel dawał wszystko z siebie co dodawało otuchy i chęci do życia i złe informacje o stanie zdrowia przyjmowałem z uśmiechem. Pamiętam jak pielęgniarki dopingowały mnie by odstawić morfinę, rehabilitantka by ćwiczyć i po godzinach zostawiała balkonik jak już umiałem chodzić - te chwile, sytuacje budowały i dawały wiarę i motywacje by walczyć o siebie, swoje zdrowie. Gorszy czas przyszedł gdy wyszedłem ze szpitala - w domu zawsze coś robiłem a teraz po szpitalu chodząc o kulach nie dało się prawie nic dlatego były chwile słabości czy myśli samobójcze a nawet kroki by to zrobić lecz w ostatniej chwili było opamiętanie. Widząc, że sporo osób oglądało ten temat piszę żebyście wiedzieli, że w tej chorobie, stanie sytuacji jak i podobnych ważne też jest Wsparcie Psychiczne, ja mam w miarę silną psychikę ale i tak się łamie bo są myśli sytuacje gdzie życie pokazuje, że na chwile obecną jest się gorszym, słabszym co dobija. Ja dzięki Bogu dałem i daje sobie radę psychicznie ale inni mogą nie dać np. bliscy czy znajomi osób co czytają tego i nie tylko tego posta.....
JA DZIĘKUJE BOGU ŻE ŻYJE CHODZĘ, ŻE NIE ZWARIOWAŁEM NIE MUSIAŁEM LECZYĆ SIĘ PSYCHICZNIE...... od wielu osób dostałem wsparcie fizyczne jak i psychiczne i duchowe, staram się dziś odwdzięczać pomagać innym np. będąc na rehabilitacji ostatnio osobom na wózkach czy o balkonikach.....myślę też, że tym postem też pomogę choć jednej osobie nadam kierunek drogi czy tok myślenia.
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sro 27 Sie, 2014   

Dziś wruciłem do domu po 2 zabiegach tzn wszczepieniu wraz z całkowitaą odbudowa stawu i reoperacji i miesiacu pobytu w szpitalu do domu w wolnej chwili opisze wszystko pozdrawiam . Przyjęto mnie z koksartrozą tak mam w opisie
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 08 Wrz, 2014   

Jak pisałem wyzej nie dawno wruciłem po dwuch zabiegach endoprotezy dwuch poniewaz po pierwszym zabiegu były zwichnięcia jak i tez była plastyka miednicy tzn przeszczep kości , poniewaz nie było do cego załozyć endoprotezy . Pierwsza endoproteza była porcelanowa bo podobno jest najlepsza dla młodych osób ze względu na ścieralność lecz umnie nie zdała egzaminu i została zmieniona głowa kości udowej na większą i z innego materiału do tego został zmieniony kąt panewki . Aktualna endoproteza umnie jest typu AJS tak jest napiszane w opisie . Od pierwszego zabiegu noga była nie uruchomiona tzn stopa była w szynie de rotacyjnej az do pionizacji ,po za tym po pierwszym zabiegu po 5 dniach miałem transfuzje 2 jed. krwi ze względu na słabe wyniki jak i towazyszącą gorączke jak i znieczulenie było w kręgosłup i pózniej było podawane tą drogą środki przeciwbólowe silne bo byłem jak naćpany . Drugi zabieg odbył się 2 tyg. po pierwszym w normalnym ogulnym znieczuleniu narkoza pózniej miałem podawaną poprzez pompe morfine co w pierwszej dobie po było nie wysztarczjące ból był silniejszy od morfiny . Po 4 tyg. od 1 zabiegu zostałem pionizowany pierwsze ćwiczenia i siedzenie ze spószczonymi nogami pózniej w nastepny dzien stałem przy balkoniku i ćwiczyłem mieśnie jak i zaczynałem chodzenie o balkoniku pózniej o kulach . Nie wiem jak u innych osób umnie było i jesce aktualnie jest cięzko z rozruszaniem mięsni do kolana jest juz ok ale od kolana w strone kręgosłupa mięsnie są bardzo słabe 10% sprawności albo i mniej .Operowana noga przesztaje po woli puchnąć przez ciepły prysznic jak i w nocy pod kołderkom się wygrzała w dzień podniesiona jest wyzej i po 2 tyg. od pionizacji jest duza poprawa
pozdrawiam wszystkich i zycze duzo zdrowia
https://imageshack.com/i/idet9xJzj a tu jest aktualne zdjęcie ednoprotezy po zabiegu
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sro 08 Pa, 2014   

wruciłem dwa dni temu z kontroli na której wyszło wszystko OK na zdjęciu rtg w tym tygodniu mogę obciązaj juz noge z siłą 15 kg co tydzień dokładając 10 kg . Zapytałem o endoproteze z cego jest wykonana i wiem ze trzon jak i panewka są ze stopów metali molibden kobalt chrom a głowa kości udowej z hdpe
http://winntbg.bg.agh.edu...2/full10022.pdf
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 18 Pa, 2014   

http://www.fotosik.pl/pok...39e946714c.html a tu blizna czyli pamiątka po dwuch zabiegach
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Sob 18 Pa, 2014   

Mały, jaki ładny paseczek. Jaki kolorowy. Taki głęboki odcień,, różowiutki. Po prostu śliczny. :-P :-P
Widać dwie operacje, widać.
Ja mam trochę krótszą. Ale też nadaje się na wystawę. Jak Twoja. :mrgreen: :mrgreen:

Muszę powiedzieć, że pierwsza blizna z roku 2000 jest prawie nieczytelna. Znika.
Pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 18 Pa, 2014   

Umnie tez pewnie zacnie znikać po pewnym czasie nad blizną są t kropki 2 małe po drenach bardziej widoczne i dwie większe mało widoczne rózowe po śrubach od wyciągu i myśle ze blizna tez taka będzie pozdrawiam .
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.