Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Wto 09 Mar, 2010
Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
iwonabk532 
iwa
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczya: 02 Pa 2009
Posty: 4
Skd: powiat bolesławiecki
Wysany: Sob 03 Pa, 2009   Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm

Jadę 6 października na pierwsza konsultacje planowany zabieg operacyjny ortopeda Michał Sokołowski z Wrocławia kieruje na leczenie czołodowego klamu miednicy. To zależy teraz od ortopedy w Otwocku czy już teraz czy za dwa lata. Jestem dobrej myśli .Wszystko w rękach Boga - już raz otarłam się o śmierć: wypadek samochodowy w stanie krytycznym z objawami głębokiego wstrząsu krwotocznego; uzyskano zahamowanie anemizacji uratowano mi życie. Jestem żyje, bo mam dla kogo. Chciałabym tylko usprawnić się na tyle, bym mogła podjąć pracę, bo renty mi odmówili. Pozdrawiam wszystkich biodrowiczów. Iwona
_________________
iwonka
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Sob 03 Pa, 2009   

iwonabk532 napisała:
"Jadę 6 października na pierwsza konsultacje planowany zabieg operacyjny ortopeda Michał Sokołowski z Wrocławia kieruje na leczenie czołodowego klamu miednicy. To zależy teraz od ortopedy w Otwocku czy już teraz czy za dwa lata. Jestem dobrej myśli .Wszystko w rękach Boga - już raz otarłam się o śmierć: wypadek samochodowy w stanie krytycznym z objawami głębokiego wstrząsu krwotocznego; uzyskano zahamowanie anemizacji uratowano mi życie. Jestem żyje, bo mam dla kogo. Chciałabym tylko usprawnić się na tyle, bym mogła podjąć pracę, bo renty mi odmówili. Pozdrawiam wszystkich biodrowiczów. Iwona

Czy mogłabyś coś więcej o sobie napisać ??? Czy Twój zabieg będzie miał coś wspólnego z artroskopią ??? Tak czy owak powodzenia i szczęścia życzę :-D
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
Ostatnio zmieniony przez Jowi Sob 03 Pa, 2009, w caoci zmieniany 3 razy  
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Nie 04 Pa, 2009   

Dziękuję za zmiany.

Admin
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sro 17 Lip, 2013   

Iwona, myślę że zabieg się udał. Mam prośbę - napisz czy operacja zabieg pomógł. Prosze gdyż jestem po takim samym wypadku jak Ty, połamana ,zmiażdżona miednica, aktualnie czekam na endoprotezę.
Miło by było przeczytać, wiedzieć jak u Ciebie ze zdrowiem,móc pisać z osobą po podobnym wypadku, która otarła się również o śmierć. pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego...
Ostatnio zmieniony przez AgaW Pi 19 Lip, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 18 Lip, 2013   

Mały, w imieniu Adminów proszę Cię o zwrócenie uwagi na znaki interpunkcyjne i ortografię. Twój post jest bardzo nieczytelny, ciężko się go czyta-to zniechęca to udzielania odpowiedzi.
Zawsze możesz edytować swój post poprzez przycisk "edytuj" w prawym górnym rogu swojej wiadomości.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 19 Lip, 2013   

AgaW postaram sie lecz tez prosze o zrozumienie gdyz mam problemy z ortografia dyskrafia i dyskortografia ale pomimo tego bede starał sie piszać dobrze starannie
pozdrawiam serdecznie
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 19 Lip, 2013   

Dziękuję w imieniu czytających, rażące błędy ortograficzne jak i stylistykę na czytelniejszą postaram się Ci pomóc poprawiać :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 19 Lip, 2013   

AgaW Dziękuje za zrozumienie jak i tez wyrozumiałość co do mojej pisowni. Wiem że nie jestem sam na tym forum , dlatego będę starał się pisać jak najlepiej jak tylko umiem . Pozdrawiam wszystkich Adminów jak i Forumowiczów . Wszystkim życzę dużo zdrówka jak i powrotu po zabiegu, operacji do jak najlepszej formy i sprawności fizycznej jak i tez psychicznej ...
Ostatnio zmieniony przez AgaW Sob 20 Lip, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 20 Lip, 2013   

Mały, widzisz-znając Twoją sytuację już każdy wie że nie jest to lenistwo i lekceważący styl pisania tylko Twoja konieczność - będziesz na wyjątkowych prawach :) Miło, że dobrze czujesz się z nami na Forum i że postarasz się pisać najlepiej jak będzie Ci wychodziło :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 20 Lip, 2013   

Aga dziękuję Tobie i Wszystkim Adminom za zrozumienie , tak to nie lenistwo lecz konieczność z pisownią zawsze miałem problemy czym się nie chwalę jak i tez nie ukrywam.Tak dobrze i miło czuje się na tym forum i myślę ze pozostanę tu na długo,bo ja przeczytałem tu duzo informacji jak i sam pisze informacje to co przeżyłem widziałem.
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 20 Lip, 2013   

Wracając do tematu ja również miałem wieloodłamowe złamanie miednicy po stronie lewej ,od kości krzyżowej do kości udowej wraz ze zmiadżeniem mięśni uda niedokrwieniem kości udowej.Co przyczyniło się do obumierania głowy kości udowej po ostatnim tomografie 3D jak i konsultacji dowiedziałem się ,że brak jest również panewki. Po wypadku byłem leczony w dwóch szpitalach miejskim gdzie prócz tomografu i podaniu krwi nic nie zrobili , w dodatku zaszkodzili gdyż kości zaczęły zrastać.Pomogli i zajęli się tak jak trzeba dopiero w Krakowie, umieścili mnie na wyciągu mocując go śrubami za kość udową 15kg. Wyciąg pomógł chodź nie wszystkie kości ułoźyły się na swoje miejsca , w tym leczeniu pomogła też morfina która uśmierzała ból chodź nie zawsze, ale walczyłem nie poddawałem się co widział cały personel pielęgniarki, lekarze którzy dodawali otuchy.Ordynator w krakowskim wojewódzkim szpitalu powiedział ze taki przypadek jak mój widzi trzeci raz jak jest lekarzem ciężki co do przeżycia jak i dziwi się on jak i inni lekarze ze po tym wypadku o własnych siłach chodzę wykonuje rózne prace w domu.Pamiątki po tym wypadku to blizny po wyciągu i krótsza o 2 cm noga , teraz czekam na endoproteze 10.03.2014(alloplastyka proxima) najszybszy termin pierwszy jaki był jest możliwy, wierzę że doczekam gdyż wytrwałem już wiele.Widziałem dział psychologii na forum czego się nie dziwię gdyż chodź przetrwałem ból, łzy, rozpacz rodziny sam pocieszałem rodzinę leżąc na wyciągu.Ale po wyjściu ze szpitala juz nie było tak wesoło gdyz wróciłem do normalnego świata a zawsze byłem w ruchu coś robiłem, a tu 2 kule na 5 mieś. I wtedy miałem myśli samobójcze. Jednego dnia cieszyłem się, że żyję, drugiego miałem dość życia myślałem co zrobić by nie być na tym świecie, ale dobry Bóg czuwa-jestem, żyję i cieszę się wszystkim czym tylko mogę....Pozdrawiam wszystkich na tym forum i życzę zdrówka i pozytywnych myśli i wiary w dobre jutro.
Ostatnio zmieniony przez AgaW Nie 21 Lip, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 21 Lip, 2013   

Mały, jesteś bardzo dzielny. Dostałeś od losu jakby drugie życie wychodząc z takiego poważnego stanu-napewno wszystko się z czasem ułoży, dostaniesz endoprotezę a dzięki rehabilitacji zaczniesz życie w sprawności.
Nie dziwię się że po wyjściu ze szpitala miałeś takie sprzeczne myśli o życiu, a nawet samobójcze. Wypadek jest wielkim szokiem i traumą dla całego organizmu, teraz odregowujsz powoli cały ten stres i masz prawo mieć zmienne nastroje.
Nasza koleżanka AgaT też miała wypadek jakiś czas trwało zanim odreagowała sytuację wypadku( jej historia "tylko chwila a jakie zmiany"-jest w dz.z historiami po endoprotezach ).
Będę trzymać kciuki że i Twoja historia mimo trudności ułoży się pomyślnie !
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 21 Lip, 2013   

Z Całego Serca Dziękuje Agnieszko takie Słowa dodawały otuchy siły i wiary jak leżałem w szpitalach,Takie jak piszesz były one od Rodziny znajomych ale i też bywały od pielęgniarek, lekarzy.Ze względu na stan prócz lekarza który opiekował się salą (3osoby na sali) ja miałem swojego który chodź młody to tez doradzał, dawał wskazówki .To ten lekarz powiedział mi że, np. jutro rtg , żeby ćwiczyć, gimnastykować zdrową noge. Prócz słów wiara w Boga, codzienna Komunia Św.,rozmowa z księdzem który był jest lekarzem dusz-potrafił porozmawiać jak i też żartować, opowiadać kawały.To wszystko dawało wielką siłę i chęć do tego by być twardym, nie poddawać się i tak na początku będąc 2 tygodnie na wyciągu udało się , odstawić morfinę która brałem w maksymalnych dawkach.Co do morfiny to dopingowały mnie pielęgniarki np. słowami że się uzależnię ,odstawiłem stopniowo gdzie zdziwiło wszystkie panie pielęgniarki , później gdy mnie juz spionizowali dużo ćwizcyłem co pokazała mi pani rehabilitantka. Pani rehabilitantka widziała ile leżałem jak i to ze dbałem o zdrową nogę, widząc też że chce chodzić a na poczatku chodziłem o balkoniku.Wiedząc że dam rade, umiem chodzić o balkoniku nic sie nie stanie z chorą nogą, która po 57 dniach leżenia była jak belka z drewna ciężka, nieporadna no i mogłem tylko paluszkiem dotknąć podłogi by się nią odepchać.Z tej racji popołudniu miałem balkonik dla siebie i bywało ze chodziłem 5 lub 6 razy i przechodziłem cały korytarz który nie był krótki, wręcz bardzo długi. Pierwsze kroki do toalety to jak 6 w totka...
Pozdrawiam wszystkich a szczególnie osoby po wypadkach -nie poddawajcie się, walczcie do końca, nie zrażajcie się, niedogodnościami bo one przejdą ,a mam na myśli toaletę, a czasem jej brak, stolca czy moczu ,czy np ogląda się 24h sufit walczcie napewno jest dla kogo....
Ostatnio zmieniony przez AgaW Nie 21 Lip, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 21 Lip, 2013   

Mały, a ja dziękuję za to co napisałeś w imieniu osób w podobnej sytuacji jak Twoja które będą to czytać (choć często są to osoby anonimowe, goście na Forum)-Twoje zwierzenie się jak sobie radziłeś, co Ci pomagało może bardzo pomóc innym osobom, zainspirować je do walki o swoje zdrowie :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 21 Lip, 2013   

Agnieszko dziekuję, przeczytałem historię Aga.T. co dało mi dodatkowego plusa że będzie oki, w co wierzę a zabieg endo.. to myślę że będzie dopełnieniem tego co przeszłem co opisałem wyżej.Opisałem i napisałem o tym, bo wiem ze są osoby, rodziny które potrzebuja informacji co robić , jak i chodź rok już minął od wypadku moja psychika o nim nie zapomniała.Pamiętam dokładnie całe zdarzenie i o dziwo nie zemdlałem jechałem skuterem po wypadku, skuter gdzie indziej a ja na środku drogi ściagnąłem kask i zadzwoniłem do rodziny.Po chwili ból był nie do opanowania leki, które dostałem w karetce działały mozna powiedziec 5min może. Po przyjęciu na izbie przyjeć, zdiagnozowaniu przewieźli mnie na oddział, gdzie byłem pod stałą kontrolą aparatów jak i personelu medycznego gdyż był krwotok.Walka oto bym sie nie wykrwawił, po tygodniu dopiero zrobili tomograf.Lekarze sie bali mnie ruszać, a gdy było wiadomo gdzie i kiedy pojadę to już się uśmiechali, cieszyli.Od 7 miesięcy chodzę o własnych siłach i dzięki Bogu da sie żyć normalnie w 95% ,pomagam rodzince przy gospodarstwie bo mamy w domu konie jak i też innych pracach.Tak bywają chwile że zapominam że był uraz, że trzeba sie ograniczać, nie dźwigać czy pracować co później skutkuje bólem, raz nawet musiałem spędzić dzień w domu chodź był piękny słoneczny bo ból niedawał mi chodzić .Ale z każdym dniem, chwilą chodź jestem młody to mądrzeje, wiem że daną pracę rzecz niezrobię, nie podniosę o czym poprostu mówie rodzinie czy to znajomym.Niestety tak bywa jak człowiek jest całe życie w ruchu, całe życie coś robi, pracuje to później trudno jest przestawić sie że trzeba uwaźać dbać o siebie. Od pół roku jeżdżę tżz na rowerze, początkowo były to krótkie odcinki, teraz sa długie i pod górę również co pomogło rozruszać mięśnie co staram sie robić codziennie prócz rehabilitacji na która kieruja mnie lekarze.Wierzę że po endo bedzie lepiej, bedzie życie bez bólu jak i z większą ruchomością stawu, ubranie skarpetki czy zawiązanie buta będzie bajka a nie droga przez mękę . Na ten zabieg zostało mi już około 7 miesięcy, hmmm chciałbym być już po ......pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez AgaW Nie 21 Lip, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.