Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Postępowanie diagnostyczne w chorobie zwyrodnieniowej stawu
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Sro 26 Sty, 2011   

aga.t. napisa/a:
Może idź do innego lekarza po skierowanie?

Aga, ja dostałam to skierowanie, tylko wcześniej zostały chyba na mnie wylane jakieś żale? frustracje? sama nie wiem... Może kiedyś opowiem, jak to było...
kinga napisa/a:
Postaram się napisać do mojej koleżanki-lekarza zajmującego się radioterapią.

Kinga, ciekawa jestem tej opinii, dzięki za zainteresowanie :)
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Czw 15 Mar, 2012   

Witam,

Ja mam pytanko. 4 kwietnia mam wizyte u profesora. Mam zdjęcie RTG całej miednicy z przodu z grudnia, oraz TK styczniowe. Czy to będzie wystarczające, czy musze zrobic "świeże" RTG z przodu i z boku? Może jeszcze jakies inne badania będa potrzebne? Dodam, że w mojej przychodni nie ma problemu ze skierowaniami na rtg.
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Artemiz 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 45
Doczya: 20 Kwi 2011
Posty: 11
Skd: z wygodnego miejsca
Wysany: Czw 15 Mar, 2012   

Iza, będzie wystarczające.
W gabinecie z pewnością zostanie wykonane badanie USG.
_________________
Póki jeszcze je mam, biorę życie i uciekam!
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Czw 15 Mar, 2012   

Dzięki Artemiz :) chyba zaczyna mnie stres łapać przed wizytą :)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
patt 
Mikrus Bioderkus




Status: Inne operacje
Wiek: 46
Doczya: 11 Kwi 2011
Posty: 1
Skd: Ostrów Wlkp.
Wysany: Pon 21 Maj, 2012   

Witam ;-) .
Mam skierowanie z Piekar Śląskich na TK stawu biodrowego z oceną wymiarów rzeczywistych głowy, szyi i panewki. Mieszkam w Ostrowie Wlkp. i wstępnie pomyślałam, że zrobię to badanie gdzieś bliżej (najdalej Poznań, Wrocław); problemem nie jest TK, bo tomograf od niedawna jest też w Ostrowie, ale te pomiary; na razie dzwoniłam do Krotoszyna i do Wrocławia (szpital przy Borowskiej) i tam pomiarów robią; orientujecie się czy gdzieś bliżej Ostrowa Wlkp. robią takie pomiary; jak się nie uda znaleźć to pojadę do Piekar Śląskich.
 
 
     
rorita 
Mikrus Bioderkus




Status: Inne
Doczya: 10 Gru 2015
Posty: 3
Skd: łódź
Wysany: Czw 10 Gru, 2015   

czy to prawda, że diagnozowanie zwyrodnienia stawów biodrowych często nie daje rzeczywistego wyniku? tak tu przeczytałam http://www.biomedical.pl/...ozie-13474.html i nie wiem jak jeszcze inaczej można to zdiagnozować, żeby była pewność...
 
     
Krzyś 
Krzyś



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 05 Lis 2014
Posty: 56
Skd: Glucholazy
Wysany: Czw 10 Gru, 2015   

Witaj rorita! Ja jestem właśnie takim przypadkiem. Gdyby nie konsekwentne parcie na przód w celu konkretnej diagnozy, to pewnie do dziś nie wiedziałbym co mi jest. Zdjęcie RTG pokazuje zmiany tak zaawansowane, że na jakikolwiek krok prewencyjny jest już za późno. Ortopeda, który jako pierwszy mnie diagnozował na podstawie tylko RTG stwierdził, że szukam sobie choroby. W obrazie nie było najmniejszych zmian. Dopiero badanie MR obnażyło powagę problemu. Moja historia opisana jest dokładnie pod hasłem "Puszka Pandory ".
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Wto 15 Gru, 2015   

rorita napisa/a:
czy to prawda, że diagnozowanie zwyrodnienia stawów biodrowych często nie daje rzeczywistego wyniku?


Wg mnie badanie obrazowe jest ( a w każdym bądź razie powinno być) jedynie badaniem uzupełniającym pacjenta. Czy jak chcesz sprawdzić samochód to go tylko oglądasz, czy też zapuszczasz silnik?

rorita napisa/a:
tak tu przeczytałam http://www.biomedical.pl/...ozie-13474.html i nie wiem jak jeszcze inaczej można to zdiagnozować, żeby była pewność...


Można, a nawet powinno być diagnozowane czynnościowo (funkcjonalnie). Oprócz opinii ortopedy warto zapoznać się ze zdaniem fizjoterapeuty: to co widać w sposobie poruszania się mówi więcej niż jałowe stwierdzenie zmian w obrazie statycznym.
Moim zdaniem powinnaś zapoznać się z opinią terapeuty pracującego w ujęciu całościowym, pracującym zarówno powięziowo jak i funkcjonalnie.
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.