Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kwas hialuronowy przed operacją
Szpunk 


Status: Przed
Wiek: 33
Doczya: 05 Lis 2019
Posty: 16
Skd: Gdańsk
Wysany: Wto 05 Lis, 2019   Kwas hialuronowy przed operacją

Witam, jestem nowa i szukałam tematu poświęconemu kwasowi hialuronowemu, ale niestety nie znalazłam, więc założyłam nowy temat. Jeżeli źle zrobiłam to bardzo proszę o przekierowanie.

Byłam prywatnie u ortopedy w Gdańsku, który stwierdził, że prawdopodobnie będę musiała mieć osteotomię okołopanewkową, ale nie jest tego pewien, ponieważ nie jest specjalistą w tej dziedzinie. Zapisałam się już do Dr Czubaka na konsultacje prywatnie, będę ją mieć 26.11.2019. Niestety ból biodra jest taki, że już nie mogę wytrzymać. Środki przeciwbólowe i przeciw zapalne nie pomagają.

Mój ortopeda z Gdańska zaproponował mi ostrzyknięcie kwasem hialuronowym, miałyby to być 3 zabiegi w odstępach 3 tygodni.

Czy ktoś może miał wykonywany tego typu zabieg? Czy pomógł mu? Czy kwas hialuronowy nie przeszkadza w ewentualnej operacji?

Będę bardzo wdzięczna za jakąś informacje :)
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Wto 05 Lis, 2019   

Nie przeszkadza w operacji. Kwas c. uja daje jak już jest po niszczone wszystko.
 
     
Szpunk 


Status: Przed
Wiek: 33
Doczya: 05 Lis 2019
Posty: 16
Skd: Gdańsk
Wysany: Wto 05 Lis, 2019   

Dziękuję za odpowiedź.. zatem chyba wstrzymam się z kwasem. Poczekam spokojnie na wizytę u Dr Czubaka i w między czasie wybiorę się do fizjoterapeuty, może ćwiczeniami uda mi się coś zdziałać :)
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Sro 06 Lis, 2019   Re: Kwas hialuronowy przed operacją

Szpunk napisa/a:


Czy ktoś może miał wykonywany tego typu zabieg? Czy pomógł mu? Czy kwas hialuronowy nie przeszkadza w ewentualnej operacji?



Doświadczenia nie mam w przypadku osteotomii, ale w oczekiwaniu na endoprotezę. Niewątpliwie zastrzyki z kwasu hialuronowego ułatwiły oczekiwanie na operację. Konkretnie zwiększyły ruchomość stawu oraz zmniejszyły bolesność, dzięki czemu można było łykać mniej tabletek przeciwbólowych. Kwas też został w pewnym momencie podany do stawu kolanowego - osłonowo, bo pod koniec kolano było już bardzo mocno przeciążone. I jeszcze jedna uwaga, jeżeli zdecydujesz się na zastrzyki to poproś lekarza o przepisanie odpowiedniego kwasu hialuronowego. Wbrew pozorom nie wszystkie zastrzyki są takie same, konkretnie różnią się wielkością cząsteczek kwasu. Im większe tym lepiej, bo są wolniej wypłukiwane z organizmu. Niestety są też droższe.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.