Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Otwarty przez: Katja
Wto 29 Lis, 2011
CZEKA CIE OPERACJA? ZANIM COKOLWIEK ZDECYDUJESZ -PRZECZYTAJ
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Nie 29 Lis, 2015   

Katarzyna 54 napisa/a:
Witam 😀
Ponieważ lekarz ortopeda po obejrzeniu zdjęcia rtg od razu zaproponował zabieg endoprotezy zastanawiam się dlaczego???


Jak mawiał klasyk: "Jestem zdziwiony, ale nie zaskoczony". To częsta praktyka, że wskazaniem do endo jest ocena RTG z pominięciem szczegółowej oceny funkcjonalnej. Jak było wielokrotnie powtarzane na forum: spróbuj przed poddaniem się tak inwazyjnemu zabiegowi wyczerpać inne dostępne sposoby (fizjoterapia w modelu całościowym i/lub takowa osteopatia).
Tak na marginesie, jaką diagnozę Ci postawił i jak wyjaśnił Ci jej powstanie w Twoim przypadku?

Katarzyna 54 napisa/a:

Przecież jest tyle innych metod ale o nich dowiedziałam się dopiero na tym portalu. Może powinnam jeszcze skonsultować to z innym lekarzem???? .
W tej chwili ból jest straszny----zarówno w dzień jak i w nocy. Prawie nie mogę się poruszać
Kiedy należy udać się do rehabilitacja? ???
Pozdrawiam 😊


Aby zacząć sensowną i skuteczna rehabilitację powinnaś zostać po pierwsze przebadana przez fizjoterapeutę.To jest punkt wyjścia do:
oceny Twojego stanu funkcjonalnego
zaplanowania terapii
wdrożenia planu terapeutycznego
dalszej prognostyki
Wiem niestety, że dość powszechna praktyka temu jednak przeczy.
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Pon 30 Lis, 2015   

Witam wszystkich bardzo serdecznie😀i poniedziałkowo
Dziękuję za bardzo wyczerpujące rady---myślę że skonsultuję diagnozę.
Będę operowania przez dr R.Walo w styczniu ---czy powinnam już rozpocząć rehabilitację? ??jakąś przygotowując do zabiegu. Na razie ze względu na ból w biodrze i pachwinie pędzę kanapowy tryb źycia 

Witaj Danielos
Po obejrzeniu rtg zbadaniu mojego stawu i wywiadzie lekarz powiedział że jest to zwyrodnienie stawu biodrowego które szybko postępuje. W obecnej chwili ból uniemożliwia mi funkcjonowanie, chodzę tylko po domu i to przy pomocy kul. Nie jestem w stanie utrzymać się na lewej, chorej nodze. Drugi miesiąc przebywam na zwolnieniu l4 bo nie funkcjonuję zawodowo.
_________________
może jednak...
Ostatnio zmieniony przez AgaW Pon 30 Lis, 2015, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Boubi 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Kapo
Doczya: 12 Gru 2010
Posty: 91
Skd: Raciborz-Lozanna
Wysany: Pon 30 Lis, 2015   

Katarzyno,

Przy takich bolowych objawach jakie opisujesz operacja ( i to jak najszybciej!!!) wydaje sie jedynym i radykalnym wyjsciem!!!

Jesli uda Ci sie np popracowac na wzmocnieniem ramion i miesni rąk (b. to pomaga w pozniejszym etapie chodzenia o kulach) to sprobuj chociaz to. A moze basen jeszcze przed operacja wchodzilby w rachubę? Woda i ruchy w wodzie potrafia zrobic cuda. Zycze szybkiej operacji i rychlego powrotu do zdrowia. U mnie mija juz 6 miesiac po operacji drugiego biodra i powiem Ci, ze odzylam w 100%!!! Zycie bez bolu i bez ograniczen ruchowych warte jest kazdej ceny!!!!
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Pon 30 Lis, 2015   

Boubi-----dzięki za radę 😀ja teź tak myślę ----ale czy jeszcze kiedyś będę chodzić bez bólu. Na razie poruszam się wyłącznie o kulach, co do basenu to postaram się ---masz rację przyda się-----pozdrawiam
_________________
może jednak...
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pon 30 Lis, 2015   

Katarzyna 54, nikt Ci nie powie, że na 100% będziesz żyła bez bólu. Ale po to jest ta operacja, żeby bólu nie było. Gdyby operacja nie niwelowałaby bólu w zadowalającym stopniu to ludzie by się na nią nie decydowali, przecież to nie ratowanie życia tylko o poprawę jakości chodzi.
Ja przed operacja chodziłam o kulach, bez mogłam przejść może 10 - 20 metrów, ból mnie budził w nocy, miewałam takie takie ostre napady bólu że miałam mroczki przed oczami.
Po operacji nie dość że nie bolało (no dobra, zaraz po operacji bolały mnie plecy) to po jakimś miesiącu trudno było mi sobie nawet przypomnieć jak to było, kiedy bolało i się spać nawet nie dało.
Grunt to nie olać sprawy zbyt wcześnie, dobrze się przygotować do operacji, zarówno kondycyjnie (sensowna rehabilitacja i ogólna wydolność) jak i psychicznie, a po operacji nauczyć się poprawnie chodzić i prawidłowo pracować ciałem.
Nastawienie gra dużą rolę w powrocie do zdrowia. Jeśli masz niewielkie wsparcie w rodzinie to poszukaj kogoś wśród znajomych kto Cię wesprze psychicznie, wysłucha jakie masz obawy. Już samo takie wygadanie się uspokaja. Załóż swój wątek - historię w odp dziale forum, jeśli to by Ci pomogło.
Operacja już w styczniu - będzie dobrze.
A i co do tańca, nart i różnych aktywności, one wcale nie są przekreślone.
Powodzenia!
 
     
Girl30 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lis 2015
Posty: 2
Skd: mazowieckie
Wysany: Wto 01 Gru, 2015   

Witajcie! Ja jestem po dwóch endoprotezach bioder. Swoją historię opisałam m.in. na blogu, który piszę od pewnego czasu. http://walczzawszedokonca...proteza-biodra/
Gdybyście mieli jakieś pytania to piszcie:) chętnie podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. Miłego dnia:))
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Sro 02 Gru, 2015   

Bedronne dzięki za słowa wsparcia i bardzo mądre rady, boję się strasznie ale dużo czytam głównie na forum i powoli oswajam się z moją sytuacją. Powiem tak nic co nas spotyka nie jest przypadkowe, wszystko dzieje się z jakiegoś powodu ----może zbyt "mocno eksploatowałam" swoje ciało???
Pozdrawiam 
_________________
może jednak...
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sro 02 Gru, 2015   

Popieram słowa Biedronne bo to ze mamy endoproteze nie dyskfalifikuje nasz z normalnego trybu życia tzn. narty taniec rower....Ja podobnie myślałem przed zabiegiem jak będe żył po zabiegu co robił co nie a przed wypadkiem i zabiegiem pracowałem na budowach jak i tez przy koniach .Dziś żyje z endo. normalnie i cieszę się życiem chodż przed zabiegiem i po było wiele oba strach załamanie z powodu komplikacji (w moim przypadku z powodu wcześniejszych złamań miednicy) .Super ze zabieg odbędzie się w styczni bo to za niedługo no i to pomoże na pozbycie się nie tylko bólu ale i ulży zołądkowi przez zmniejszenie albo i całkowite odrzuczenie tabletek przeciwbólowych . Tak jak piszała Biedronne ważne też jest wszparcie ja pomimo wszparcia bliskich rozmowy z pacjentami w szpitalu jak i na rehabilitacji miałem wszparcie TUTAJ .Tak kto tylko mógł to piszał do mnie w mojej historii a też było wszparcie ponieważ nie martwiłem się róznymi sprawami czy dolegliwościami związanymi z endo. jak i wszystkim co dotyczyło się zabiegu piszaliście z czym można i jak zaradzić a co poprostu minie...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Andrzej1977 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 46
Doczy: 24 Pa 2016
Posty: 3
Skd: Opolskie
Wysany: Wto 25 Pa, 2016   

Witam serdecznie.
Jestem dwa tygodnie po operacji prawego biodra. W głowie kości udowej wywiercono 10 otworów za dwa miesiące do kontroli. Czy po tych dwóch miesiącach będę mógł pracować ?
Jestem w DE , nie bardzo znam język a tym bardziej terminy medyczne.
To forum znalazłem dzisiaj i jeszcze nie wiem gdzie co i jak .
Będę wdzięczny za pomoc.
Ps Czy to musi tak boleć !?
Pozdrawiam Andrzej :)
 
     
Tomek0 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Wiek: 57
Doczy: 26 Pa 2016
Posty: 1
Skd: Jelenia Góra
Wysany: Sro 26 Pa, 2016   

Niedługo czeka mnie operacja biodra..
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 26 Pa, 2016   

Andrzej1977 napisa/a:
W głowie kości udowej wywiercono 10 otworów


Czy możesz napisać coś więcej? Z jakiego powodu je wywiercono i w czym to ma pomóc? Ja pierwszy raz o czymś takim słyszę.




Tomek0 Jesteś po osteo? (tak masz w statusie). Jaką masz mieć teraz operację i z jakiego powodu?

Panowie zachęcam do czytania i do opisania swojej historii w odpowiednim dziale :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Andrzej1977 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 46
Doczy: 24 Pa 2016
Posty: 3
Skd: Opolskie
Wysany: Czw 27 Pa, 2016   

Wywiercenie dziesięciu otworów w głowie kości udowej ma pobudzić organizm do odbudowy martwej części, to coś takiego jak sztuczne złamanie.Mam 50 % szans na powodzenie. Jeżeli organizm nie zacznie odbudowywać uszkodzonej tkanki w tedy "zamontują" platynową endoproteze. Kolejne badanie rezonansem jest wyznaczone na 12.12.2016.
ps chętnie napisze coś więcej ale nie wiem w którym dziale, tyle tego tu jest.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 27 Pa, 2016   

Andrzej1977 napisa/a:
ps chętnie napisze coś więcej ale nie wiem w którym dziale, tyle tego tu jest.

swoją historię możesz napisać tutaj: http://forumbioderko.pl/viewforum.php?f=38
 
     
Joasia17 
Wierzę...
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 28
Doczya: 27 Sty 2017
Posty: 4
Skd: Częstochowa
Wysany: Pi 27 Sty, 2017   

Witam kochani :* Jestem tutaj nowa równie tak samo początkująca jak w sprawach operacji bioderek.
20 lutego w Piekarach będę miała moją pierwszą operację, dokładnie wymianę lewego bioderka.
Ogólnie urodziłam się ze zwichnięciem obu stawów biodrowych, zawsze było dobrze chodziłam normalnie, trzy lata temu lewa panewka mi wypadła i umieściła się wyżej przez co nóżkę mam krótszą ok. 5 cm. Szczerzę powiem wam, że się boję... Słyszałam, że kwestia dobrej rehabilitacji jest bardzo ważna, lecz nawet nie wiem gdzie się udać i jak to stopniowo wygląda.
Chciałam prosić was o wsparcie jak to jest po operacji, blizna, czy jest duży ból, czy można mieć dzieci, czego nie wolno robić itp.

Kochani bardzo proszę o wasze wsparcie.
Pozdrawiam, cieplutko.
_________________
Joasia
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 28 Sty, 2017   

Joasia17 napisa/a:
Chciałam prosić was o wsparcie jak to jest po operacji, blizna, czy jest duży ból, czy można mieć dzieci, czego nie wolno robić itp.

Cześć Joasia :)
jeśli chcesz dowiedzieć się jak to jest po operacji, to zaglądnij koniecznie do działu - historie pacjentów :)
tu np. moje przeżycia http://forumbioderko.pl/v...p?t=439&start=0

Odpowiedzi na inne swoje pytania znajdziesz w dziele ENDOPROTEZA - tam dokładniej o endoprotezach
a w dziale OGÓLNE TEMATY wszystko i jeszcze więcej o przygotowaniach do zabiegu, jak to potem, co jak i gdzie :)
no i dział REHABILITACJA - tam też mnóstwo informacji oraz kontakty do polecanych terapeutów

Czytaj czytaj :) a jakby czegoś brakowało, to pytaj :)

pozdrawiam :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.