Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Otwarty przez: Katja
Wto 29 Lis, 2011
CZEKA CIE OPERACJA? ZANIM COKOLWIEK ZDECYDUJESZ -PRZECZYTAJ
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pi 25 Wrz, 2009   CZEKA CIE OPERACJA? ZANIM COKOLWIEK ZDECYDUJESZ -PRZECZYTAJ

Witaj Użytkowniku Forum Bioderko!!!

Forum to powstało aby:
informować o metodach operacyjnych i rehabilitacyjnych,
wspierać wszystkich chorych dzieląc się doświadczeniem,
pomagać rozwiązywać różne problemy,
Nasze działania edukacyjne popierają lekarze i fizjoterapeuci.

Użytkowniku !
Chcemy zachęcić Cię do zapoznania się z różnymi metodami operacyjnymi, nie tylko tymi, które być może już znasz ani tymi proponowanymi Ci przez lekarza.
Rozejrzyj się na forum, poczytaj wszystkie działy, edukuj się, pytaj lekarza!
Pamiętaj: Niewiedza to Twój WRÓG!!!
Opinia lekarza to nie "wyrok prawomocny", pamiętaj o tym, że zawsze możesz dodatkowo skonsultować się z specjalistami w dziedzinie ortopedii - i bez dwóch zdań powinieneś to zrobić!

Zdarza się niestety, że ortopedzi nie operujący proponują daną metodę operacyjną lub wręcz każą czekać na większy postęp choroby i dopiero wtedy zachęcają do operacji...

Zdarza się, że są to błędne decyzje, których konsekwencje ponosi pacjent...
Dlatego namawiamy do zgłębienia swojej wiedzy na temat różnych technik operacyjnych, nie trzeba czekać na większe zniszczenia chorobą aby wszczepić protezę !

Najnowsze metody pozwalają często uniknąć najbardziej radykalnych metod operacyjnych!
Na naszym forum są osoby, które mimo pierwotnych wskazań lekarza nie dały za wygraną i konsultowały swój przypadek szukając jak najlepszego rozwiązania dla swoich bioder np. Pasiflora w kwietniu br. miała mieć wszczepioną endoprotezę, jednak po konsultacji u dobrego specjalisty okazało się że jej biodra mogą mieć mniej inwazyjną nowoczesną metodę leczenia - kapoplastykę BMHR ! Katja - administratorka naszego forum w każdych drzwiach ortopedy od 15 lat (!) słyszała niezmiennie: endoproteza! - w rezultacie zmagań i i zgłębiania tematu dowiedziała się o operacji osteotomii okołopanewkowej wg. Ganza i na dzień dzisiejszy ma wyleczone już obydwa biodra! Podobnych historii jest wiele.


Bioderkowiczu, ceń swoje własne stawy biodrowe. Kiedy z marszu chcą Ci uciąć kość udową i od razu wstawiać endoprotezę zastanów się.... pomyśl chwilę... "czy może moje biodra mają jeszcze jakąś alternatywę?" Często okazuje się, że tak! Grzechem byłoby gdybyś tego nie sprawdził.

Dowiedz się czy kwalifikujesz się na mniej inwazyjne metody operacji, które pozwalają zachować własny staw biodrowy (osteotomie stawu), rozgryź temat kapoplastyki i najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie; poznaj rodzaje endoprotez, może mógłbyś otrzymać nowocześniejszą i lepszą niż ta którą Ci proponują?

Nie gódź się od razu i bez sprawdzenia wszystkich możliwości na poważne ingerencje w swój organizm. Jeśli trzeba to miej odwagę powiedzieć: "Nie godzę się od razu! Ja jeszcze skonsultuję się z innym lekarzem a nawet dwoma dla pewności."
Tylko świadomy pacjent jest mądrym pacjentem :-)
Zdrowie naszych bioder w dużej mierze leży w naszych rękach! Przed operacją warto poradzić się kilku dobrych lekarzy, aby mieć pewność trafnego wyboru metody operacyjnej! Bo tylko trafny wybór da najlepsze efekty leczenia!

Zapoznaj się lepiej z naszym forum.

Na Forum omówiliśmy wiele metod operacji bioder w kolejnych działach:


1. Osteotomia okołopanewkowa wg. Ganza (metoda pozwalająca zachować własny staw biodrowy

2. Endoproteza:
-dlugotrzpieniowa/krótkotrzpieniowa
-z mała głową/ z dużą głową
-cementowa/bezcementowa

3. Kapoplastyka:
- BHR (Birmingham Hip Resurfacing) w tłumaczeniu odtworzenie powierzchni stawu biodrowego
- BMHR (Birmingham Mid Head Resection) w tłumaczeniu ucięcie w połowie głowy kości udowej
-ASR z nawigacją

4. Artroskopia stawu biodrowego

5. Inne metody operacyjne, takie jak: Osteotomie , artzodeza, choroba Otto-Chrobaka, Perthesa, Trzaskające biodro itp., itd.

Zapraszamy Cię Użytkowniku do głębokiego zastanowienia się nad Twoim przypadkiem. Jeśli tylko jest jakiś cień wątpliwości - koniecznie skonsultuj się nawet kilkakrotnie z różnymi świetnymi specjalistami. Adresy do nich znajdziesz na Forum w dziale: Kontakty do lekarzy.
Pamiętaj też, że nawet najlepsza operacja wykonana przez najlepszego lekarza bez dobrej rehabilitacji pooperacyjnej nie da trwałych skutków leczenia i nie pomoże samoistnie wrócić do pełnej sprawności!
Więcej o tym aspekcie rehabilitacji znajdziesz w Dziale Kącik Rehabilitacji.

Pamiętaj, że nie jesteś sam ze swoim problemem. Na portalu Bioderko znajdziesz wiele osób, które doskonale Cię zrozumieją, bo sami borykają się z podobnymi a nawet tymi samymi problemami. Wielu z nich pisze swoje historie, w których dzielą się swoimi cennymi doświadczeniami. Zajrzyj w Dział: Historie Pacjentów.

Wasze Moderatorki
AgaW & Pasiflora
 
     
allenmarton 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 34
Doczya: 26 Sty 2013
Posty: 1
Skd: usa
Wysany: Sob 26 Sty, 2013   

nice post, dzięki za dzielenie się, lubię ten dział bardzo ....
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Czw 17 Mar, 2016, w caoci zmieniany 9 razy  
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 06 Lut, 2013   

allenmarton, bardzo dziękujemy za pozytywną opinię.
Z opisu widzę że jesteś z USA. Podziel się w odpowiednim wątku, dziale jak to wygląda u Was :D
No i zapraszam do dalszego korzystania z lektury.
Pozdrawiam
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 19 Lip, 2013   

Dobry artykuł post z dużą baza informacyjna. Myślę ze wiele osób po przeczytaniu tych informacji bardziej się zastanowi nad problemem swojego zdrowia tzn.Biodra. Życzę każdemu aby nie musiał mieć operacji . U mnie niestety bez niej się nie obejdzie brak panewki jak i zniszczona głowa kości udowej jak i również przez niedokrwienie obumiera.....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Wto 09 Wrz, 2014   

Kochani!!!Borykam się z następującym problemem.Operację wyznaczoną mam na 2016 r.Będzie to endoproteza całkowita pewnie z przeszczepem kostnym i rekonstrukcją panewki.Noga boli mnie w pachwinie,ale najbardziej dokucza mi rotacja nogi.Mam wrażenie,że przekrzywia się w lewą stronę.Boję się,że jest to zmiana trwała.Czy nogę ustawią mi podczas operacji w właściwym miejscu?Jeśli ktoś z Was miał taki problem to bardzo proszę -napiszcie.Pozdrawiam Was cieplutko:)
_________________
Renia
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 09 Wrz, 2014   

Reniaczek, operacja to tylko jedna część. Lekarze ustawią prosto nogę, ale Ty będziesz musiała pracować nad całą resztą.
Już teraz powinnaś zacząć. Rehabilitacja jest niesamowicie ważna. Bez niej raczej nie pozbędziesz się złej postawy(ułożenia ciała) i nadal noga będzie się rotować.
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 10 Wrz, 2014   

Reniaczek wiem bardzo dokładnie co to jest silny ból w pachwinie bo sam to miałem wiele lat i wiem jak to jest z tym żyć Ale po operacji ból mija w 100% kompletnie nie boli bo i niema co boleć uczucie rewelacja Ja niedługo będę 4 miesiące po operacji i jest super no jak za bardzo przeszarżujesz to noga nabita ale rano wstaje i ok Teraz czeka mnie druga operacja w 2015 roku i wogle się nie boje choć początki są naprawdę ciężkie przynajmniej ja tak miałem ale efekty są super Też mam ten ból w pachwinie w tej nodze nie operowanej można powiedzieć 24 godziny na dobę jak chodzę to dużo większy ale wiem że po zniknie całkowicie ,także niema się czego bać Pozdrawiam
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Sro 10 Wrz, 2014   

Dzięki serdeczne za odpowiedź.Oj,bardzo chciałabym mieć już operację poza sobą.Czekam jeszcze na sanatorium i niestety muszę jakoś wytrwać do operacji. Boję się tylko ,że mój stan będzie się coraz bardziej pogarszał.Lekarz zaproponował mi prywatnie za 25 tysięcy plus drugie 20 tyś za rehabilitację.Chory ten nasz kraj.Pracuję prawie 30 lat i mam płacić ? No cóż...Polskie realia.Pozdrowionka:)
_________________
Renia
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Sro 10 Wrz, 2014   

Reniaczek jestem 15 dobę po operacji. Moja nóżka już nie ucieka :mrgreen:
Też miałam jak ty. Nie dość, że palce na bok to jeszcze rotacja stopy.
Dzisiaj nie ma po tym śladu. Ale fizjo pokazał mi jakie ćwiczenia na te rotatory mam wykonywać po operacji.

Nie próbowałaś pisać o przyspieszenie terminu?
Pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Czw 11 Wrz, 2014   

Esca:) Bardzo mnie pocieszyłaś bo myślałam,że rotacja jest nieodwracalna.Cieszę się,że Twoja nóżka jest coraz sprawniejsza.Masz rację- muszę napisać prośbę o przyśpieszenie.Może się uda:) Dziękuję za wiadomość i trzymam kciuki za jak najszybszą sprawność Twojego bioderka.Miłego wieczorka:)
_________________
Renia
 
     
pablo1971 
pablo1971
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 15 Maj 2015
Posty: 72
Skd: warszawa
Wysany: Pi 15 Maj, 2015   

Mam problem z biodrem od jakiegoś czasu po wizycie u lekarza stwierdził operacja i endoproteza .Drugi lekarz czekać ile się da jest pan młody 43 lata za wcześnie na taką operację ..Ból jest jeszcze do wytrzymania ale chyba czas zastanowić się co by było najlepsze ..Dużo osób tu pisze o szpitalu w Otwocku może ktoś poleci tam dobrego lekarza co nie ma długich terminów wizyty..albo przyjmuje prywatnie i nie długi jest czas na operacje..Bardzo był bym wdzięczny jak by ktoś mi pomógł być co do lekarza szpitala i jakiej metody poddać operacji ? Zanim co zdecyduje poproszę o rady ..Dzięki :-| :-|
_________________
pablo1971
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 15 Maj, 2015   

Zanim poddasz się myśleniu że operacja to jedyna słuszna ostateczność to przejrzyj ten temat (długi ale warto go poczytać!)-poznasz opinie jak ważna jest równoległa diagnoza fizjoterapeuty/osteopaty i ile może zdziałać dobra ukierunkowana terapia (a specjalistów w tym zakresie w Twojej okolicy nie brakuje).
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pablo1971 
pablo1971
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 15 Maj 2015
Posty: 72
Skd: warszawa
Wysany: Sob 16 Maj, 2015   

AgaW, Oczywiście jest wielu specjalistów ale jak we wszystkich dziedzinach jedni każdy specjalizuje się w czymś innym ja co byłem u niego A Stolarczyk chwalony jest za operacje kolan i endoprotezy..a drugi mów że czas jeszcze i może dać zastrzyk w staw za 800 pln tylko kilka osób zrobiło i nic nie pomogło ..
_________________
pablo1971
 
 
     
andy 
andy
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 57
Doczy: 17 Maj 2015
Posty: 76
Skd: W-M
Wysany: Sro 20 Maj, 2015   

Mi składali biodro po wypadku samochodowym (potrójne złamanie biodra). Samochód w którym jechałem jako pasażer otrzymał uderzenie pochodzące z drugiego samochodu w bok (w drzwi). Drzwi został wgniecione do środka przez co ucierpiało moje biodro. Ja straciłem przytomność więc nic z wypadku nie pamiętam. Potem pół roku przeleżałem w łóżku (baseny, jedzenie w łóżku, potem kule) bo biodro się zrastało. Z czasem będę miał jeszcze problemy z tym biodrem (zwyrodnienia) ale na razie jest ok.
Jeśli chodzi o to czy odwlekać operację ile się da czy nie to są zwolennicy tego i przeciwnicy. Ja osobiście uważam że jeśli ból zatruwa twoje życie (nie daje spać, zajmuje myśli, ogranicza cię) to lepiej poddać się operacji. Ale wcześniej spróbuj rehabilitacji (prywatnie) u fizjoterapeuty. Choćby u forumowych Wendy lub Fizkoma. Do lekarza najszybciej i najtaniej dostaniesz się do Cabana w Otwocku (prywatnie) bo on przyjmuje do ostatniego pacjenta. Specjalista od bioder doskonały ale strasznie niesłowny. Może jeszcze nie musisz mieć endoprotezy. Może wystarczy Ganz? U niego się dowiesz wszystkiego. Powodzenia.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Sro 20 Maj, 2015   

andy napisa/a:
Ja osobiście uważam że jeśli ból zatruwa twoje życie (nie daje spać, zajmuje myśli, ogranicza cię) to lepiej poddać się operacji.
Rozumiem Twój tok rozumowania. Chcesz uzyskać likwidację bólu poddając się operacji. Oczywiście zakładasz, że ból generowany jest przez zmieniony chorobowo staw biodrowy. Obraz RTG, TK jest przecież wg. diagnozy lekarskiej tego potwierdzeniem .......

A co należałoby zrobić jeśli ból generuje zupełnie inny czynnik / zespół czynników, wśród których stan stawu biodrowego nie jest najistotniejszym elementem układanki? Takie sytuacje nie są wcale rzadkie, a operacja jeszcze bardziej je komplikuje. Stąd nasz apel o dogłębną i wyważoną diagnozę w oparciu spojrzenie specjalistów różnych dziedzin. Jednym z nich, obok dobrego ortopedy powinien być dobry fizjoterapeuta i dobry osteopata ........


Fizkom
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.