Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kwas hialuronowy / osocze
orbith 


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 33
Doczy: 14 Sty 2021
Posty: 12
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 17 Wrz, 2022   Kwas hialuronowy / osocze

Cześć Wam :)

jestem półtora roku po artroskopii biodra. usuwanie FAI, zszywanie obrąbka, mikrozłamania, koksartroza..

Jest zdecydowanie lepiej niż przed, ale ciągle odczuwam ból, dyskomfort.
Lekarza operator zalecił mi zrobienie iniekcji z kwasu hialuronowego.

Stąd moje pytanie.
Czy mieliście do czynienia z iniekcją z kwasu? Jeśli tak to, czy pomogło? Jakiego kwasu używaliście?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez orbith Wto 18 Pa, 2022, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 140
Skd: Katowice
Wysany: Pon 19 Wrz, 2022   

Ja miałem podany kwas + blokadę, nie pamiętam już nazwy ale był drogi ok. 600zl. Według mnie nie pomogło, miałem takie dziwne uczucie oleju w stawie ale żeby mniej bolalo czy bylo lepiej po tym, to bym nie powiedział :)
Mój kolega sobie bardzo chwali, tylko że on wstrzykuje w kolano. Raz w roku i od kilku lat nie pamięta co to ból kolana.

Kawas nie zaszkodzi a może Ci w czymś pomoże, warto spróbować. Podanie nic nie boli i w sumie też nie kosztuje dużo. Wstrzykuj może akurat.
 
     
orbith 


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 33
Doczy: 14 Sty 2021
Posty: 12
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 18 Pa, 2022   

Zrobiłem zastrzyk, ale jednak z osocza. Podobno może lepiej zadziałać na cystę, którą tam mam.
Póki co dolegliwości większe, ale to przez stan zapalny jaki się wytworzył.
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 140
Skd: Katowice
Wysany: Wto 18 Pa, 2022   

Jak nie pomoże, zapodaj kwas ;-)
 
     
orbith 


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 33
Doczy: 14 Sty 2021
Posty: 12
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 17 Lis, 2022   

No i nie pomogło. w nowym roku robię nowy rezonans zobaczyć, jak zachowuje się ta cysta. wtedy pewnie też kolejne ostrzyknięcie, może kwas, może orthokine
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 140
Skd: Katowice
Wysany: Pi 18 Lis, 2022   

Kto wykonywał u Ciebie artroskopie?
 
     
orbith 


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 33
Doczy: 14 Sty 2021
Posty: 12
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 19 Gru, 2022   

Artro wykonywał dr Mazek.
 
     
orbith 


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 33
Doczy: 14 Sty 2021
Posty: 12
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 04 Mar, 2023   

Na rezonansie wygląda lepiej, plamka jest ciemniejsza.
Ustaliłem z lekarzem, że za pół roku zrobimy kolejny zastrzyk z osocza - minie rok od pierwszego.
W międzyczasie brałem jakieś tabletki artro coś tam, ale to raczej daje efekt tylko na głowę ;)
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 140
Skd: Katowice
Wysany: Sob 04 Mar, 2023   

Ja już dałem sobie spokój z badaniami MRI, po 3 latach zmagania się z biodrem po artroskopii, wiem że artroskopia to najszybsza droga do choroby zwyrodnieniowe. To co ortopedzi mówią o wynikach swoich zabiegów jest totalną bzdurą, pomyleniem tego co pacjent rozumie przez powodzenie zabiegu, a tym czym jest dla lekarza wykonującego zabieg sukcesem.
 
     
orbith 


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 33
Doczy: 14 Sty 2021
Posty: 12
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 09 Mar, 2023   

Bez wątpienia w opowiadaniach lekarza przyszłość po operacji była jaśniejsza ;)
ale i tak jest zdecydowanie lepiej niż przed, mam nadzieję, że przez kilkanaście lat najbliższych lat nie będzie gorzej..

A Ty co byś zrobił ze swoim schorzeniem z wiedzą, którą teraz posiadasz?
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 140
Skd: Katowice
Wysany: Czw 09 Mar, 2023   

Nie robiłbym artroskopii, ma za słabe wyniki, za dużo powikłań, zabieg mocno komercyjny, bez wyników dłuższych niż 1 rok.
Są dwie opcje:
1. Nie robić nic, zmodyfikować aktywności, unikać ruchów, które niszczą staw, i w dalekiej przyszłości endo.
2. Wybrać metodę mini open ktora jest prostszą, dokładniejsza metoda operacji. W mini open nie wchodzisz pod panewke, nie ma dekompresji stawu, zamknięcie torby jest 100%, usuwasz cały konflikt, operator widzi przed sobą czy wszystko zostało usunięte.

Bez względu co bym zrobił, na końcu jest endo. Nie ma długoletnich badań, że po usunięciu fai pacjent uniknie endoprotezy. Jedni o tym mówią otwarcie, pozostawiając decyzje pacjentowi, inni po prostu kłamią, ponieważ chcą wykonać zabieg.
 
     
orbith 


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 33
Doczy: 14 Sty 2021
Posty: 12
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 10 Mar, 2023   

Szkoda, że nikt nie wspomina przed operacją o ej metodzie mini open, bo brzmi o wiele ciekawiej..
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 140
Skd: Katowice
Wysany: Pi 10 Mar, 2023   

Nie mówią o tej metodzie, ponieważ chcą wykonać artroskopie, i skasować za zabieg. Tak samo nie mówią o skutkach artroskopii w dłuższej perspektywie i przyczynach bólu po artroskopii. Nie mówią prawdy o zabiegu ponieważ nie mieliby kogo operować. Powodzenie artroskopii jest wtedy jak po 3 miesiącach pacjent zgina nogę do 90 stopni :lol:
Ortopedzi nie biorą żadnej odpowiedzialności za to co stanie się z biodrem po kilku latach.
Jak będziesz potrzebować endo za 5 lat, to wrócisz do Mazka powiedzieć mu o tym ? Raczej nie...
Mi artro dosłownie rozwaliło staw biodrowy. Drugiego biodra nie ruszam, mam porównanie biodro po artro bez fai vs. biodro bez operacji a z fai, wolę mieć fai ;-)
 
     
galdas1 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczy: 01 Cze 2011
Posty: 18
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 15 Mar, 2023   

No właśnie nie każdy ma złe wyniki.

Ja jestem już 7 lat po prawym i 5 lat po lewym i jest 1000% lepiej niz przed.

No, ale trafiłem na wielu dobrych rehabilitantów, ćwiczenia systematyczne i streching to podstwa.

Na rezonansie kontrolnym sprzed roku oprócz lekko widocznych zmian obrąbka w miejscu szycia nic nie widać. Brak uszkodzen chrzastki, brak zmniejszenia szpary stawowej. Wdł rezonansu w lewym biodrze jeszcze kekki konflikt istnieje, fakt czasem mnie pobolewa.

nie ma mowy o tym że to sama rehabilitacja pomogła bo przed zabiegami obydwa bioderka mi się strasznie blokowały i aby je odblokować musiałem z bólem strzelić w kirunku odwodzenia. Takich rzeczy od 7 lat komplentnie nie ma.

i czy czeka mnie endo no właśnie tak już sobie założylem natomiast kontrole i RTG i MRi sprzed roku tego nie mówią, podobnie jak lekarz ortopeda, który ogląda zdjęcia i mri a nie jest operatorem tylko ortopedą najbliższym mojego miejsca zamieszkania.

Tak więc chyba nie zawsze jest źle.

Piszczek w 2013 miał artroskopie podobno z powodu konfliktu i jak się nie mylę gra do dziś .
Na forum jest kilkanaście osób kótóre o tym pisza, ja w 2015 byłem na sali z 3 osobami do artro biodra. zaden z nich nie jest na tym forum, 3 osoby dzienie myślę że takich zabiegów od tamtego czasu było conajniej set. Tak więc uważam, że piszą głównie ci którzy mają nadal problem. oficjalnych danych nie znam :-)
 
     
galdas1 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczy: 01 Cze 2011
Posty: 18
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 15 Mar, 2023   

O tak mnie naszło, że zapytałem CHAT GPT co wie na ten temat :-)

Odpowiedź :

Tak, istnieje wiele badań na temat skuteczności artroskopii biodra w leczeniu konfliktu panewkowo-udowego. Oto kilka statystyk i wyników badań na ten temat:
1. Według badania opublikowanego w 2018 roku w Journal of Hip Preservation Surgery, artroskopia biodra jest skuteczna w leczeniu konfliktu panewkowo-udowego u ponad 80% pacjentów, którzy byli leczeni operacyjnie.
2. Innym badaniem, przeprowadzonym w 2020 roku i opublikowanym w czasopiśmie "Arthroscopy", wykazało, że artroskopia biodra może przynieść korzyści pacjentom z konfliktem panewkowo-udowym w porównaniu z leczeniem zachowawczym. W grupie pacjentów leczonych artroskopowo, 86% zgłaszało poprawę wyników funkcjonalnych, a 72% miało zadowalające wyniki w ocenie bólu.
3. Z kolei badanie przeprowadzone przez australijskich naukowców w 2017 roku, opublikowane w "Orthopedic Journal of Sports Medicine", wykazało, że u 84% pacjentów z konfliktem panewkowo-udowym leczonych artroskopowo stwierdzono poprawę funkcji stawu biodrowego.
Podsumowując, wyniki badań sugerują, że artroskopia biodra może być skutecznym sposobem leczenia konfliktu panewkowo-udowego u wielu pacjentów. Jednak każdy przypadek jest inny, a skuteczność artroskopii biodra może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak stopień uszkodzenia stawu i ogólny stan zdrowia pacjenta.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.